Дніпропетровщина бібліотечна
Квітень
2 квітня – бібліотекарі КЗ
«Томаківська ЦБС»Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) започаткували
акцію «Здай стару книгу – допоможи ЗСУ» серед мешканців громади. Завдяки
ініціативі фахівців закладу стало можливим знайти кошти на закупівлю шести
маскувальних сіток для потреб воїнів Збройних сил України. Добра справа пішла
на лад завдяки активності та небайдужості мешканців громади.
2 квітня – бібліотекарі філії №21 КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) запросили учнів першого класу приватної школи «Біг-Бен» на екскурсію бібліотекою з нагоди Міжнародного дня дитячої книги. Ведучі презентували юним користувачам сучасні дитячі книжки та їх авторів в межах ознайомлення із книжковою виставкою «Такі різні дитячі книжки».
2 квітня – колектив КЗ “Нікопольська МЦБС” стали учасниками професійного навчального вебінару бібліотечних працівників міських, селищних та сільських бібліотек територіальних громад Нікопольського та Новомосковського районів «Безбар’єрна мова: про правила етичної комунікації». Захід організовано фахівцями КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія». Головним доповідачем вебінару виступила Юлія Зюлева, учений секретар КЗК “ДОУНБ”. https://www.facebook.com/photo?fbid=7694555703942261&set=pcb.7310232082401254,
3 квітня – працівники КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека”Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) разом з працівниками відділу культури Тернівської міської ради взяли участь у тренінгу «Перша психологічна допомога. Психологічна самодопомога. Вчимося стресостійкості». Організатором заходу стало Громадське Об’єднання «Авалист» в особі психолога Маргарити Тутової та соціального працівника Світлани Васильєвої. Тренінг проходив в рамках проєкту Ukraine Response Consortiumи”Надання багатогалузевої гуманітарної допомоги населенню, що постраждало від конфлікту в Україні”. Метою зустрічі стало з'ясування рівня розуміння учасниками поняття першої психологічної допомоги, формування розуміння важливості її своєчасного надання різним категоріям населення, розвиток та формування уміння надання практичної допомоги особам, які пережили кризову подію.
4 квітня – бібліотекарі КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека»
П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) провели вуличну бесіду –
спілкування «Безбар’єрність – це про кожного з нас»серед мешканців
громади. Захід покликаний проінформувати мешканців
громади про важливість забезпечення у суспільному просторі доступності та
безбар’єрності, а також шляхи їх досягнення в нашій громаді.
Серед самих актуальних питань, які цікавили містян, стали архітектурна
доступність бібліотек, цифрова та інформаційна безбар'єрність.
4 квітня – у бібліотеці - філії №2 Публічної бібліотеки Новомосковської міської територіальної громади (Новомосковський район) пройшла літературно-патріотична година «Голоси війни» для юнацтва гімназії №4. Захід відбувся в рамках проєкту «Стрічка Героїв: коли перо змінюється на стилет». Бібліотекарка розповіла про письменників і поетів, які нині боронять Україну у складі ЗСУ, а також презентувала їх книги.
6 квітня – директорка “Петропавлівської публічної бібліотеки Петропавлівської селищної ради” Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район) взяла участь в конкурсі «Спадщина: простір для роботи», оголошеному Фондом «Партнерство задля стійкості України». Разом із завідувачкою сектору культури, туризму, національностей та релігій Петропавлівської селищної ради вони відвідали м. Києв, де представили презентацію власного проєкту. Учасниці взяли участь у серії лекцій та дискусій по аналізу викликів воєнного часу та практичних рішень для операторів культури.
6 квітня – бібліотекарі філії № 11 КЗК КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) провели День здоров’я «Як бути здоровим, розумним, успішним»До Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку і Всесвітнього дня здоров'я були підготовлені: тематичні книжкові виставки, інформаційні хвилинки, мультимедійна презентація про найпопулярнішу у світі гру - футбол і відомих футболістів. Діти ділилися фото та відео своїх спортивних досягнень. Всі отримали у подарунок пам'ятки «Меню для розумників».
8 квітня – в КЗ “Тернівська міська публічна бібліотека” Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) представлено етнографічний екскурс "Вільна душа кочового народу" для містян з нагоди Міжнародного дня ромів.
Мета – привернути увагу читачів до самобутньої культури та історії етносу ромів. Присутні дізнались про історію та цікаві факти виникнення цього свята.
9 квітня – бібліотекарі філії № 19 КЗК КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район). Бібліотекарі підготували літературний калейдоскоп «Українська на щодень». Зустріч пройшла в межах роботи розмовного клубу «ПроМова». Переглянули мультимедійну презентацію «Українською, будь ласка», прослухали експрес-уроки від О. Авраменка, дізналися про цікаві та пам'ятні дати квітня, потренувалися в скоромовках, позмагалися у вікторинах.
9 квітня – у бібліотеці філіалі № 11 КЗК “Міська бібліотека для дорослих” КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) створили чудовий простір для творчості, гарного проведення дозвілля та психологічного розвантаження дітей у центрі підтримки населення Бахмутського району «Бахмутський район єднає м. Кривий Ріг”.
10 квітня – працівники КЗ “Софіївська Центральна бібліотека” та завідувачка Вишневої бібліотеки - філії КЗ “Софіївська Центральна бібліотека” Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) не стоять осторонь волонтерської справи. Вияв патріотичної свідомості та самоорганізації населення у Софіївській селищній територіальній громаді викликає повагу. Мешканці передають любов і тепло своїх сердець нашим захисникам при виготовленні маскувальних сіток, готової продукції, сувенірів та оберегів, а також безперечну віру кожного в перемогу.
10 квітня – в Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) відбулась презентація творчості місцевої поетеси Надії Зінченко «Поетична сповідь Надії Зінченко» для учнівської молоді. Діти привітали поетесу, познайомились з її життям та творчістю. Надія Зінченко – людина з інвалідністю. Її творчі здобутки – чотири поетичні збірки, покладені на музику. Учасникам заходу були представлені відеокліпи пісень та віршів поетеси.
10 квітня – у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС»Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) відбулася презентація книжкової виставки-визнання «Чотири пори літературного життя Марії Матіос» для містян. Захід було присвячено українській письменниці, авторці збірок поезій, прозаїку, публіцисту, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженому працівнику культури України Марії Матіос в рамках регіонального проєкту - 2024 «Письменники, короновані словом». Для присутніх представлено альманах творчості «Книжковий арсенал Марії Матіос».
11 квітня – завідувачка Жовтянської сільської бібліотеки - філії №2 КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) продовжує роботу #В_рамках_проєкту_Освітній_центр_для_дітей_Змістовноза підтримки БФ «TheHoward G. BuffettFoundation» та NovaUkraine. Юні читайлики зібралися на розважальний ігровий захід, під час якого малювали, грали в настільні ігри, лото, ігри з м'ячем . Знайшовся час і для змістовної бесіди, обговорювання улюбленої книги, дружньої розмови та приємного спілкування.
12 квітня – у КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) була проведена артгодина «Митці рідного міста". Під час дійства відбулася зустріч бібліотекарів з колективом юних бандуристів «Чарівники» під керівництвом В.В. Добрик. Бандуристи зачарували всіх присутніх на заході своїм чудовим виконанням українських пісень, які вразили присутніх своєю щирістю та мелодійністю. До цієї події для користувачів була презентована книжкова виставка – інсталяція« Музика єднає серця», на якій була представлена література про життя та творчість видатних українських композиторів та виконавців, документи з питань історії класичної, народної та сучасної української музики. Також на заході представив картини та розповів про свій тернистий життєвий шлях місцевий художник Зубарєв Євген Валентинович.
12 квітня – працівники КЗ “Софіївська Центральна бібліотека”Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) провели годину незламності «10 років російсько-української війни – 10 років боротьби за українську незалежність». Фахівці відтворили хронологію подій, переглянувши історичні моменти в однойменному відеофільмі.
12 квітня – фахівці Бібліотеки для дорослих відділу бібліотечно-інформаційної роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг»Широківської селищної ТГ (Криворізький район) в межах постійної книжкової виставки «Стоїть у скорботі Україна: трагічні сторінки нашої історії» презентували мешканцям громади виставку «2014 рік поклав початок новій, кривавій та болісній сторінці в історії України». Подія організована з нагоди 10-ї річниці з дня початку антитерористичної операції в Україні.
12 квітня – в КЗ “Тернівська міська публічна бібліотека” Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) було презентовано історичну панораму "Територія Гідності і Свободи: 10 років поспіль" для містян. Захід проведено з нагоди 10-річчя початку АТО. Уже минуло десять років з того часу, як Україна стала об’єктом агресії з боку росії, яка почавшись як антитерористична операція (АТО), згодом перетворилася на операцію об’єднаних сил (ООС), і тепер стала повномасштабним вторгненням росії. Мета - пробудити у читачів почуття відповідальності наступним поколінням; формувати розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині.
12 квітня – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район)відбулось щомісячне засідання клубу любителів поезії «Поетична вітальня» за участю місцевих поетів. Зустрічали не тільки знаних, відомих митців слова, а й молодих, тільки-но починаючих свій творчий шлях поетів. Присутні виносили на обговорення колег свої нові поезії, дарували друзям присвяти, навчали молодь мистецтву віршотворення. Зустріч пройшла за чашкою чаю в теплій, творчій атмосфері взаємного задоволення і натхнення.
12 квітня – в «Бібліотеці на Поштовій» КЗК “Міська бібліотека для дорослих” КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) учні старших класів школи мистецтв №2 і художньої школи №3 стали учасниками майстеркласу із урбан скетчингу від Богдана Шиптенко. Юні користувачі познайомились з молодим талановитим криворізьким художником, побачили його мурали та провели захоплюючий процес малювання скетчу. На майстерклас завітали і дорослі шанувальники таланту художника. Всім було цікаво спостерігати, як поетапно створюється чудова картина, як професійно художник використовує різні інструменти: маркери, фломастери і лайнери так, щоб фінальна робота була справжнім скетчем. Ця зустріч була дуже цікавою, живою і корисною для всіх, хто любить малювати та навчається живопису та графіці.
12 квітня – фахівці КЗ “Нікопольська міська ЦБС” Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) отримали сучасні україномовні книжки для дітей, підлітків та дорослої аудиторії. Це були популярні художні романи, зарубіжна класика, підліткова проза, серійні фентезі та пригодницькі твори, книги нон-фікшн з різних галузей знань. Книги отримані у межах проєкту, який фінансово забезпечує Александра Вахрушева #Ukrainian_library_renaissance при сприянні Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, м. Київ». Інформація про це викладена на сторінці науково-методичний відділ НБУ імені Ярослава Мудрого м.Києва під хештегами#Публічнібібліотеки_Дніпропетровщина#Публічнібібліотеки_формування_фондів опублікував інформацію: «Публічні бібліотеки Нікополя» https://www.facebook.com/photo?fbid=964175469045390&set=pcb.964175572378713.
13 квітня – на базі КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) у молодіжному просторі для молоді відбувся захід "Витончений шлях: у глибини творчого світу художників".Під час зустрічі учасники мали змогу познайомитися з художниками та їхніми роботами, послухати цікаві лекції про історію мистецтва, поспілкуватися з однодумцями та поділитися своїми творчими ідеями. Спілкування організовано Молодіжним центром Царичанської громади за підтримки проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» . У Дніпропетровській та Кіровоградській областях виконавцем проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» є Громадське Об’єднання «Агенція сталого розвитку "Хмарочос"».
14 квітня – бібліотекарі КЗК “Петриківська центральна публічна бібліотека” Петриківської селищної ради (Дніпровський район), читачі та небайдужі мешканці населених пунктів Петриківської селищної ради постійно долучаються до волонтерської діяльності, пошиття необхідних речей для потреби військовим. У бібліотеках закладу відкриваються Пункти гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Проводяться дозвіллєві заходи для сімей, які постраждали від військових дій та приїхали до міст з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Метою цих зусиль є покращення емоційного стану учасників, тепле спілкування, адаптація до нелегких умов, наповнення дозвілля творчістю, відновлення за допомогою цілого арсеналу арттерапевтичних інструментів.
14 квітня – фахівці бібліотеки-філії № 1 Публічної бібліотеки Новомосковської міської територіальної громади (Новомосковський район) організували літературне рандеву «Слова і кулі» містянам у рамках проєкту «Стрічка героїв: коли перо змінюється на стилет». Захід був присвячений письменникам, які обирали свій вибір між пером і зброєю, чий життєвий шлях перетнув фронт. Це ті особистості, які стали до лав ЗСУ або вибрали справу волонтерства. Бібліотекар Валентина Самодіна ознайомила читачів з життям і творчістю цих письменників, розкриваючи їхню внутрішню боротьбу та мотивацію. Присутні мали можливість ознайомитися з літературою книжкової викладки «Словом і ділом».
15 квітня – директорка КЗ “Нікопольська міська ЦБС” Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) Олена Стовба виступила з доповіддю на онлайн-симпозіумі «Історії інфоспротиву: українські бібліотеки на лінії фронту». Виступ було присвячено українським бібліотекам, що стоять на варті інформаційного простору держави. Школа інформації Університету штату Каліфорнія в Сан-Хосе запросила керівника системи долучитися до онлайн-симпозіуму, розповівши про роботу бібліотек в прифронтовому Нікополі. На симпозіумі обговорювали такі теми: «Посилення інформаційного спротиву»; «Особливості роботи в умовах воєнного стану»; «Специфіку роботи під час обстрілів міста»; «Діяльність «мандрівної бібліотеки».
15 квітня – у бібліотеці-філії №7 КЗ “Кам’янські міські публічні бібліотеки” КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) представники Червоного Хреста міста корисно та весело провели для дітей ВПО майстер-клас з виготовлення аплікації Великоднього яйця. Саме майстер-класи через творчу роботу сприяють соціальній адаптації, а також психологічній реабілітації. Діти зі статусом внутрішньопереміщених осіб змінюються, психологічна напруга та страх зникають, вони стають впевненішими у собі. Малеча із задоволенням робили поробку, гралися на вулиці та спілкувалися.
16 квітня – в режимі онлайн працівники СКЗК “Межівська центральна публічна бібліотека” Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) взяли участь у четвертому професійному навчальному вебінарі «Безбар’єрна мова: про правила етичної комунікації». Захід проведено у межах «Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року» з реалізації плану заходів КЗК “Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія” з флагманського проєкту «Цифрова безбар’єрність публічних бібліотек Дніпропетровської області».
17 квітня – працівники КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) взяли участь у тренінгу «Інформування, попередження гендерно зумовленого насильства як складова підтримки ментального здоров’я». Захід відбувся у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Розібратися у такій важливій та цікавій темі учасникам допомогла тренерка Вікторія Панченко, позаштатна радниця голови облдержадміністрації з питань ментального здоров'я.
18 квітня – у молодіжному
центрі «Focus Hub» КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека
Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський
район) пройшов тренінг «Ти не одна!». Зустріч організовано для підтримки жінок
з родин військовослужбовців. Під час спілкування з психологинями присутні
розповідали про свій емоційний стан, бажання дізнатися про методи психологічної
самодопомоги. Учасниці взяли участь в арттерапевтичній вправі для розвитку
чуттєвості, усвідомленості, розуміння свого шляху, склавши свою "Карту
щастя". Захід відбувся за підтримки компанії ДТЕК Енергоспільно з Учбово-курсовим комбінатом ДТЕК
Павлоградвугілля.
18 квітня – бібліотекар Лобойківської бібліотеки-філії КЗК
“Петриківська центральна публічна бібліотека” Петриківської селищної ради
(Дніпровський район )долучилася до приготування їжі військовим.
З перших днів повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну завідувачка Шульгівської бібліотеки-філії КЗК “Петриківська центральна публічна бібліотека” Петриківської селищної ради намагається докладати зусиль, щоб бути важливим центром безпеки та допомоги. Бібліотекар бере найактивнішу участь в житті громади і намагається фіксувати всі важливі події, разом з волонтерами приймає та роздає гуманітарну допомогу.
18 квітня – в КЗК "Апостолівська міська бібліотека"
(Криворізький район), бібліотекарем кафедри юнацтва Надією Пащенко, була
проведена книжкова мандрівка "Історичні пам'ятки України", присвячена
Дню пам’яток історії та культури. Йогодевізом став заклик “Збережемо нашу
історичну батьківщину”.
18 квітня – у КЗК «Петриківська публічна
бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулась
патріотична година «Перші з честю» для учнів 7-8 класів Хутірського ліцею
Петриківської селищної ради. Про славетні подвиги воїнів Державної
прикордонної служби Українийшла мова на зустрічі. Юні користувачі брали активну
участь в обговоренні, дискутували, ділилися власними міркуваннями.
18 квітня – у Лобойківській бібліотеці-філії КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) пройшла зустріч, організована благодійним фондом "Право на захист", для внутрішньо переміщених осіб. Присутні змогли отримати безоплатну якісну юридичну допомогу. Актуальним питанням було консультування внутрішньо переміщених осіб щодо отримання компенсації за зруйноване/пошкоджене майно.Також на зустрічі обговорювались такі питання, як реєстрація ВПО; відновлення втрачених документів; отримання соціальних виплат та пенсій; спадкування та інші.
18 квітня – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека»
Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) відбулося продовження
майстер-класу з портретного живопису «Романтичний портрет». Провідний бібліотекар юнацької кафедри В.І. Янченко показала присутнім
техніку роботи маслом. Намальовані на першому засіданні олівцем
портрети засвітилися олійними фарбами, викликаючи у юних художників шквал
емоцій.
23 квітня – фахівці КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ
(Кам’янський район) в рамках акції «Нас єднає не тільки книга» передали у центр
підтримки бахмутян у місті Жовті Води «З Бахмутом у серці» 185 одиниць одягу та
8 пар взуття для різних вікових категорій. Містяни активно підтримують людей з
окупованих територій.
23 квітня – фахівці КЗК «Солонянська публічна бібліотека»Солонянської селищної ради (Дніпровський район) долучилися до екоакції «Кришечки збери – ЗСУ допоможи». Захід було організовано Дніпропетровською філією «Газмережі» до Дня довкілля. Мета екоакції: збір пластикових кришечок, виручені кошти з яких будуть спрямовані на допомогу захисникам України.
23 квітня – у КЗК «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ради (Дніпровський район) в рамках реалізації державної Стратегії розвитку читання, Солонянська публічна бібліотека започаткувала рекламний бульвар «Читай українське! Українською читай!» з метою реклами книги і читання. «Мистецтво для тебе». Під такою назвою в Солонянській публічній бібліотеці відбулася виставка художниці з смт Солоне Інни Костенко. Роботи майстрині неодноразово виставлялися у містах Дніпро, Києві на художніх виставках. ЇЇ картини прикрашають житло багатьох солонян – цінителів рукотворної краси, яку народжують душа та пензель.
23
квітня – у Центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ “Кам’янські
міські публічні бібліотеки” КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) відзначили
Всесвітній день книги й авторського права. До бузково-квітневої зали бібліотеки
завітали учасниці видавництва «Дружко», якому цьогоріч виповнюється пʼять
років. Письменниці
Марія Дружко та Євгенія
Яворська розповіли про видавничу справу та презентували свої
літературні новинки. Марина Мусієнко, керівниця творчого обʼєднання MYZЛITR,
представила книжкові цікавинки, які можна знайти в місті. А Ганна Трегуб
створила серію книжок «Меми війни».
На заході було місце і співам, і
віршам, і прозі. Лунали авторські пісні та пісні на вірші Анатолія Кичинського
й Ганни Осадко.
Молоде покоління, учасники
театральної студії «4.09», запалювали простір яскравими виступами.
Було радо чути й авторське читання поета, перекладача і волонтера Сергія Злючого. Пан Сергій зробив цікаву добірку з нових поезій і тих, що вже ввійшли до збірки «Тиша тяжіння».
24
квітня – у відділі сімейного читання Центральної міської бібліотеки КЗК
«Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ
(Дніпровський район) організовано колективну роботу у змішаних техніках
на тему «Малюнок воїнам» . Захід відбувся в межах роботи Ізостудії «Lib». Юні
користувачі доклали максимум зусиль для найкращого вітання нашим захисникам.
25 квітня – у КЗ “Тернівська міська публічна
бібліотека” Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) було проведено
патріотичну годину "Чорнобиль - біль у Неньки-України…" з
нагоди Дня визначення чорнобильської трагедії. Мета: осмислити та
усвідомити масштаби трагічних подій, розбудити почуття відповідальності перед
наступним поколінням, виховувати глибоку повагу до людей, які віддали своє
життя в ім’я майбутнього життя людства, розвивати почуття гордості за свій
народ, прищеплювати любов до рідного краю.
25 квітня - у КЗК «Солонянська публічна бібліотека»Солонянської селищної ради (Дніпровський район) проведено літературно-музичну вітальню «З Україною в серці» в межах акції «Всі діти – наші» для дітей внутрішньо переміщених сімей. Діти побували у «Літературному кафе», переглянули разом із батьками виставку робіт місцевої художниці Інни Костенко та познайомилися з виставкою «Нові книги». Під час заходу учасники читали вірші Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Олесі Омельченко, виконали знакові українські пісні «Ой у лузі червона калина», «Я тебе ненавиджу війна», «Києве мій», тощо. По закінченні малеча отримала солодкі подарунки і приємні сюрпризи від спонсора акції Людмили Верболоз.
25 квітня
- у КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека
Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський
район) за підтримки Центру громадської активності Західного Донбасу та компанії
ДТЕК Енерго пройшла акція “Ділимося хлібом” з мешканцями громади. У заході взяли участь волонтери Олександр Бороданьов та Ірина Коляса,
дружини військовослужбовців, менеджер компанії Павлоград ДТЕК Енерго Володимир
Моргун та керуюча справами виконавчого комітету Петропавлівської селищної
ради Інна Сисун. Майстер-клас з приготування смаколиків провела завідувачка
садочку Лілія Лисяк. Загальними зусиллями приготували 400 шт булочок, які були
відвезені волонтерами відвезли на передову нашим бійцям. Практичний психолог
Юлія Нехаєва провела для присутніх арттерапію, завдяки якій учасники поділилися
своїми емоціями, переживаннями та надіями на майбутнє.
26
квітня – в Очеретуватській сільській бібліотеці - філії КЗ «Магдалинівська
публічна бібліотека»Магдалинівської селищної ради (Новомосковський район)
відбувся вечір - спомин «Дзвони Чорнобиля» для юних користувачів. Зустріч
відбулася з метою розширення знань про чорнобильську катастрофу, висвітлити її
причини та масштаби. Бібліотекар ознайомила присутніх з
матеріалами щодо історії будівництва ЧАЕС, її експлуатації, аварії та
події після Чорнобильської катастрофи. Користувачам були представлені
публікації та інтерв`ю з відомими вченими, які висвітлюють питання віддалених
наслідків аварії, перспектив розвитку атомної енергетики.
26 квітня – на базі КЗК “Публічна бібліотека” ЦСР
Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбувся молодіжний воркшоп
“Молодь у дії”. Серед учасників та учасниць - молодь зі старостинських округів,
молодіжний актив молодіжного Царичанського простору, Молодіжна рада,
представники та представниці ОМС, бібліотечної та освітянської спільноти.У
форматі консультацій з молоддю було обговорено презентації по ефективності
роботи молодіжних просторів громади та напрацьовано рішення по їх реалізації.
Захід відбувся в межах проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» та Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією ГлобалКом’юнітіз (GlobalCommunities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
29-30 квітня – завідувач
методико-бібліографічного відділу Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) Інна Неделяєва взяла участь у роботі
XXІ обласної онлайн квітневої школи методистів публічних бібліотек
територіальних громад області «Методична робота в реаліях воєнного часу: досвід
подолання викликів, збереження традицій, нові вектори розвитку», організованій
КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів
слов’янських Кирила і Мефодія» за підтримки Дніпропетровської бібліотечної
асоціації.