Дніпропетровщина бібліотечна

Дніпропетровщина бібліотечна

Жовтень


1 жовтня – фахівці відділу галузевої літератури Центральної міської бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) провели патріотичну годину «Героїв країна – моя Україна» з нагоди Дня захисників і захисниць України. Бібліотекарі розповіли про походження свята та представили літературу з однойменної книжкової виставки.

 

1 жовтня – у «Міській бібліотеці» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янський район) для містян представлено експозицію, присвячену протистоянню українців російській агресії. Складається вона зі «Стіни пам’яті загиблих за Україну», де розміщені фото загиблих Героїв, уродженців Вільногірської міської ТГ і тих, чиї сім’ї сьогодні мешкають у громаді. Метою проєкту є створення «Книги пам’яті воїнів Дніпропетровщини», загиблих в АТО, зібрання артефактів російсько-української війни про наших захисників і захисниць, про те, що життя навіть під час війні триває. Фахівці закладу запрошують мешканців громади долучитися до поповнення краєзнавчого сектору закладу, подарувавши у фонд артефакти російсько-української війни або надавши усні свідчення про пережиті події.

 

1 жовтня – працівники Центральної публічної бібліотеки КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) підготували розгорнуту книжкову виставку та інформаційну онлайн-сторінку «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення» з нагоди Дня захисника України для широкого кола користувачів. Презентовано історично-патріотичний екскурс «Вони – честь України і прадідів». Бібліотекарка познайомила учнів зі сторінками історії рідної країни та козацтва.

 

1 жовтня – у Новоіванівській сільській бібліотеці КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) завідуювачка Лілія Федько презентувала для мешканців громади виставку дитячих малюнків «Україна – країна героїв». Дітям вдалося розповісти відвідувачам про війну через свої малюнки  – вони малювали своїх захисників: українських військових, рятувальників, суперменів, батьків. Синьо-жовтий і біло-червоний – найпопулярніші кольори в роботах. Також можна побачити багато зображень обіймів, долоней. Справжня зірка дитячих творів – пес Патрон. Крім нього, охоче зображали домашніх тварин поруч із людьми, у людей на руках. Загалом в уяві та в малюнках дітей все ще залишається істина про те, що добро, любов, повага, допомога перемагають зло.

 

1 жовтня – користувачам КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) були представлені з нагоди Дня захисників і захисниць України  книжкова тематична виставка «Ми за спокій і мир на землі» від Центральної бібліотеки; онлайн-читання казки Миколи Вінграновського «Козак Петро Мамарига» за темою «Казки про непереможних» від Центральної дитячої бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС». Пролунали онлайн-вітання від читачів дитячої філії 4. Даши Горбенко, Тосі Кондюк, Володі Міщенка.

 

1 жовтня – працівники СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) долучилися до челеджу «ДЯКУЄМО ВАМ ЗА...» з нагоди Дня захисників і захисниць України. Фахівці громади провели акцію «Вітаю захисника». Мешканці громади висловили онлайн-побажання нашим воїнам. Відео з привітаннями розміщене на сторінці бібліотеки у Фейсбуці. Фахівці закладу постійно здійснюють волонтерську роботу: заливку окопних свічок, збір, сортування та виряджання посилок на фронт і до шпиталів.

 

2 жовтня – у Всевіковій бібліотеці сімейного читання 2 «ДіМ» КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) проведено патріотичний пізнавальний квест  з нагоди Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва для учнів Павлоградського міського ліцею. На майданчику біля бібліотеки присутні взяли участь у рухливих іграх «Козацька спритність», «Біжи, козаче!», «Знання – це сила!» тощо. Учасники показали винахідливість, кмітливість, силу та мужність, за що отримали Кодекс козацької честі. У блозі Центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної онлайн-користувачам представлена відеопрезентація «Мужні та незламні».

 

3 жовтня – директорка Центральної публічної бібліотеки КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район), керівниця проєкту та гід екскурсії Ю.М. Селіхова за підтримки міського голови м. Перещепине Ярослава Цвіркуна та відділу освіти провела історико-краєзнавчу мандрівку містом «Минуле і сучасне краю» в межах проєкту «Срібляве Приорілля». Юлія Миронівна познайомила ветеранів освітянської ниви з цікавими фактами міста.

 

3 жовтняпрацівники  КЗ «Першотравенська міська бібліотека» Першотравенської міської ТГ (Синельниківський район) підготували та провели для юних користувачів пізнавальну годину «Лицарі українських степів» з нагоди Дня українського козацтва.

 

3 жовтня – фахівці КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) прослухали онлайн-лекцію «Медіаграмотність як сучасна потреба інформаційного суспільства». Під час віртуальної зустрічі висвітлені теорія й практичні інструменти, які можна задіяти у розвитку власної медіаграмотності та запропонувати своїм користувачам.

 

2 жовтня – завідувачка Мар’ївської сільської бібліотеки-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) спільно з працівниками Будинку культури провела народознавчу відеогодину «День захисників та захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці». Присутніх ознайомлено з традиціями, звичаями українського козацтва; розширили знання присутніх про життя, побут, обряди та звичаї козацтва.

 

2 жовтня – бібліотечні працівники КЗ «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської ТГ (Дніпровський район) до Дня Захисників та Захисниць України, зібрали святкову посилку на передову. В ній солодощі, напої, фрукти, цигарки, а також необхідні речі (робочі рукавички, шкарпетки). Доповнили цей набір дитячі малюнки, представлені на виставці «Люблю Україну мою», що діяла упродовж вересня. В ці дні в бібліотеці демонструвалася виставка-експозиція «Будемо гідні слави героїв», присвячена подвигу українських військових.

 

2 жовтня – у КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) проведено голосні читання «Козацтво у римі вірша» для учнівської молоді з нагоди Дня козацтва. Метою заходу стало формування у читачів почуття патріотизму до своєї держави, поваги до культурних цінностей та історії власного народу. В бібліотеці-філії для дітей  1 проведено годину патріотизму «Який ти козак» з учнями 6-Б класу ліцею 4. Присутні поглиблювали в ігрових умовах почуття відповідальності та обов’язку перед своєю командою, виховання волі до перемоги, організованості.

 

3 жовтня – у Бібліотеці сімейного читання  5 КЗ «Павлоградська МЦБС» містяни ознайомились із фотовиставкою «Незламні», присвяченою українським захисникам та захисницям України. Акція присвячена всім, хто сьогодні захищає нашу державу проти російських загарбників.

 

3 жовтня  в LibraryHUB Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» працівники бібліотеки взяли участь у професійному навчанні, організованому КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» для бібліотечних працівників міських, селищних і сільських ТГ області за темою «Медіаграмотність як сучасна потреба інформаційного суспільства». В читальній залі Бібліотеки-філії 1 для дітей КЗК «Жовтоводська ЦБС» для широкого кола читачів з нагоди Дня Збройних сил України для широкого загалу представлена виставка-подвиг «Збройні сили України – слава, гордість, міць країни».

 

3 жовтня – фахівці Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського» КМР у межах роботи проєкту «Разом до Перемоги» презентували містянам виставку «Щедрі незламні таланти». Учасники проєкту, попри поважний вік, займаються творчістю і вирощують овочі та фрукти. Були представлені вишивки з бісеру, плетені серветки, цікаві фотографії, поробки. Проєкт реалізується за підтримки німецького фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє».

 

4 жовтня – фахівці відділу організації заходів і подій Центральної міської бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) на дитячому майданчику у парку ім. Лазаря Глоби провели бібліопікнік «Осінній сезон». Містянам пропонували цікаві книги для читання, в ігровій формі проводили пізнавальні вікторини; діти із задоволенням малювали крейдою на асфальті.

Фахівці Бібліотеки на Осінній, з нагоди Дня захисників і захисниць України провели урок патріотичної слави «Від козацьких часів до Героїв сучасної російсько-української війни» для учнів 5-Б класу Дніпровського ліцею  3. Бібліотекарі розповіли про боротьбу за волю України козаків та січових стрільців, українських захисників Другої світової, УПА і сучасних кіборгів. Діти переглянули історичну хроніку, співали «Червону калину», вшанували пам'ять полеглих захисників хвилиною мовчання.

 

4 жовтня – у Жовтянській сільській бібліотеці – філіалі №2 КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) в межах проєкту «Освітній_центрдлядітейЗмістовно» за підтримки БФ «TheHoward G. BuffettFoundation» та NovaUkraine учасникам заходу була запропонована  робота з папером та картоном. Присутні складали різні фігури, вчилися розрізняти різні види паперу, говорили про історію його виникнення та етапи виготовлення, сфери застосування. Для своїх сестричок та братиків юні користувачі виготовляли кораблики.

 

4 жовтня – фахівці КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) спільно з історико-краєзнавчим музеєм провели народознавчу годину «Лялька-мотанка: від минулого до сьогодення». Присутні виготовляли ляльки-мотанки на майстер-класі зі створення вузликової мотанки «Лялька-мотанка – духовний символ».

 

4 жовтня – бібліотекарка Кам’янської сільської бібліотеки КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) провела патріотичну бесіду «Герої нашої громади» для учнів 5–9 класів Кам’янської гімназії. Захід проведено з метою патріотичного виховання молоді та з нагоди Дня захисника та захисниць України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять захисників, які віддали свої життя за нашу країну.

 

4 жовтня – у КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) відбулося літературно-музичне свято «У срібнім сяйві прожитих років». Присутнім презентована книжкова виставка «Козацької слави повік не здолати», яка розповідає про державну діяльність українських вояків, їхню звитягу, походи, життя та побут козаків на Січі, славні звичаї, традиції та легенди.

 

5 жовтня – у Центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) лунали пісні та вірші у виконанні Галини та Наталії Лук’янових і Валентина Овсянникова з Бахмуту. 

 

11 жовтня – фахівці Всевікової бібліотеки сімейного читання  2 «ДіМ» КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) провели серед містянвуличну акцію «Повертайся живим».В ній змогли взяли участь усі бажаючі та написати свої побажання воїнам. В ній взяли участь усі бажаючі та написали свої побажання воїнам.

 

12 жовтня – КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відвідали куратори проєкту Ігор Добко та Юрій Корягін в межах українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». Працівники бібліотеки вдячні за цікаву та корисну нову літературу та спортивне обладнання, яке приносить користь мешканцям громади.

 

13 жовтня – у КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) проведено семінар «Сучасне обличчя бібліотеки: від ідеї до реалізації» для бібліотекарів публічних бібліотек ТГ. Директорка ЦМБ Р.Г. Рибалова виклала першочергові завдання у виступі «Клієнтоорієнтованість сучасних бібліотечних послуг». Методистка О.В. Значковська надала фахівцям громади консультацію «Основні напрямки діяльності». Поради від бібліотекаря з комплектування Л.М. Мельникової стосувались стану й актуалізації бібліотечних фондів. Бібліотекарів громади привітав дитячий ансамбль бандуристів «Чарівники» П’ятихатської школи мистецтв.

 

13 жовтня – у КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) відбулося засідання жіночого клубу «Гармонія». Зустріч присвячена 80-річчю з дня народження народної артистки України Раїси Кириченко. Ведучі ознайомили членів клубу з історією життя та пісенною творчістю берегині української пісні. Присутні прослухали до болю знайомі пісні.

 

14 жовтня – фахівці КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) зібрали «Посилку воїну» напередодні Дня захисників і захисниць України. Про збір було анонсовано на міських сторінках бібліотеки у соціальних мережах. Небайдужі жовтоводці приносили до Центральної бібліотеки мішки, робочі рукавиці, чай, каву, смаколики, в’язані шкарпетки, ліки, засоби гігієни. До збору були залучені волонтери міста, які оплатили доставлення трьох великих коробок захисникам і захисницям ЗСУ.

 

14 жовтня – читачі Центральної дитячої бібліотеки КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) долучившись до патріотичної акції «Кращий лист захиснику та захисниці» в межах проєкту «Бібліотечний волонтер-хаб «Добродія». Зі словами щирої подяки та підтримки учасники заходу звернулись до воїнів у своїх листах, які передані захисникам і захисницям ЗСУ.

 

14 жовтня у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбулась онлан-зустріч із політологом і професором Тарасом Кузьо (Лондон) Автор презентував дві нові англомовні книги про сучасну російсько-українську війну та місто Дніпро, що є справжнім воєнним форпостом України з початку повномасштабної війни. Учасники розмовного клубу «Єдині» вдосконалювали свою українську та розглянули тему «Історична епоха Івана Мазепи». Для дітей молодшого шкільного віку відбулось заняття у гуртку «Експериментаріум», під час якого вони досліджували властивості речовин. На платформі Skype Бібліотека на Шнеєрсона провела онлайн-вікторину «Козацькому роду нема переводу», у якій взяли участь діти старшого шкільного віку та молодь.

 

17 жовтня – працівники СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) отримали в подарунок книги придніпровської поетеси, почесної громадянки Синельниківського району Зінаїди Грушко-Колінько. Кілька збірок присвячені нинішнім воєнним реаліям. Бібліотекарі підготували фото для популяризації отриманих книг на сторінці бібліотеки у Фейсбуці. До закладу надійшли книги із різних напрямків практичної психології від Тетяни Дугельної. Працівники бібліотеки презентували мешканцям громади виставку отриманих книг.

 

18 жовтня – працівники Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) стали учасниками онлайн-зустрічі в межах регіонального онлайн-проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості і події». Присутні мали нагоду розширити свої знання з теми «Історія українського книгодрукування на Дніпропетровщині» з нагоди 450-річчя із часу заснування у Львові Іваном Федоровим першої друкарні.

 

19 жовтня – у КЗК «Апостолівська міська бібліотека» проведено хвилину пам’яті «Славетні сторінки минулого» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) для учнівської молоді з нагоди 80-тиріччя визволення м. Дніпро від нацистських окупантів. Слухачам презентовано однойменний бібліографічний огляд літератури. Бібліотекарка відділу Людмила Байрак ознайомила присутніх із героїчними сторінками з визволення Дніпра та пов’язала з подіями сучасної війни.

 

19 жовтня – у КЗ «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулась презентація виставки-екскурсу «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто – краєм рідним» з нагоди дня святкування Солонянської ТГ. Односельці ознайомились із матеріалами про історію створення Солонянської ТГ, її склад, історію герба, населених пунктів, історичні пам'ятки, видатних людей громади. Книжковий фонд закладу поповнився на сімдесят книг на загальну суму 15,5 тис. грн, придбаних коштом Солонянської селищної ради та коштів від актуалізації застарілого книжкового фонду.

 

19 жовтня – бібліотечні заклади КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) отримали нові книжки в межах благодійного проєкту Ukrainian Library Renaissance, ініційованого волонтеркою з Праги Олександрою Вахрушевою за фінансової підтримки благодійного фонду ZiminFoundation (Лондон) та сприянні Публічної бібліотеки імені Лесі Українки в м. Києві. В межах акції філії системи отримали сучасні українські книжки для дітей, підлітків і дорослих із якісним друком, яскравими ілюстраціями та неперевершеним художнім оформленням.

 

19 жовтня – бібліограф Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) Тетяна Демиденко брала участь у підсумковій зустрічі за результатами тренінгу «Посилення ментального здоров’я в громадах». Зустріч організована міжнародною словацькою некомерційною організацією STEP-IN з метою допомоги галузям охорони здоров’я, культури та соціального захисту Жовтоводської міської ТГ.

 

21 жовтня – у бібліотеці-філії № 2 КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) для містян відбулося засідання розмовного клубу української мови «Єдині. Навчаємось разом». На зустріч завітав амбасадор Всеукраїнського Проєкту «Єдині. Навчай українською», український актор кіно і Київського театру ім. Івана Франка, музикант і поет Михайло Кукуюк.

 

21 жовтня – у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) для містян проведено зустріч із письменником Сашком Дерманським, який розповідав про свою творчість, презентував книги для дітей. У фоє бібліотеки діти відвідали майстер-клас із виготовлення поробок з дроту. Для учнів 4-го класу загальної середньої школи  73 організована бібліотечна година «Скарбниця знань і див». Діти ознайомилися з особливістю роботи відділів Центральної міської бібліотеки та відвідали цікаве заняття в «Експериментаріумі».

 

24 жовтня  бібліотекарка Левенцівської сільської бібліотеки-філії  20 КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) разом із юними читачами здійснила велопробіг у межах роботи проєкту«Туристичний маршрут Сріблясте  Приорілля»по історичних місцях Приорілля до місцевої пам’ятки «Керносівський ідол». Прогулянка в 30 км була цікавою і пізнавальною.

 

24 жовтня – у Бібліотеці на проспекті Поля КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбувся перегляд художнього фільму «Пролітаючи над гніздом зозулі» в межах роботи кіноклубу «Книга в кадрі».

У приміщенні Бібліотеки на проспекті Слобожанському КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) до Дня української писемності і мови фахівці Бібліотеки на Осінній влаштували бібліовітальню «Рідна мова українська». Присутні обговорили тему знищення української мови, дізнались про ставлення письменниці О. Забужко до сучасної російсько-української війни – «війни за мову – за картину світу». Бібліотекарі показали відео про те, як популяризують українську мову військові та письменники, ознайомили присутніх зі словниками та посібниками з української мови.

 

25 жовтня – працівники СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) провели для юних користувачів тренінг «Сміття сортуємо – довкілля рятуємо» у Центрі активності громадян. Бібліотекарі презентували книгу Г. Кравченко «Книжка про сміття», провели практичні заняття в ігровій формі. Діти грали в тематичні настільні ігри, вчилися сортувати сміття.

 

25 жовтня – у Центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) Тиждень медіаграмотності розпочався зі знайомства з виставкою з доповненою реальністю про природу ворожої пропаганди та медійної гри «Дурень, та не в медіа». Завдяки картам медіаграмотності учасники заходу краще зрозуміли інформаційні загрози. З фахівцями закладу грали члени Молодіжної ради м. Кам'янське. Зустріч проведена в межах проєкту «FitinFakten», що реалізується Ґете-інститут в Україні у партнерстві з Куншт (Київ).

 

26 жовтня – колектив Всевікової бібліотеки сімейного читання  2 «ДіМ» КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) отримав перемогу у проєкті «Книжкові гранти»: Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів у партнерстві з Благодійним фондом «Бібліотечна Країна» та Благодійним фондом громади Харкова «Толока» за фінансової підтримки письменників і книготорговців Helping Ukrainian Books and Booksellers Кароліни Форче, Мітчелла Каплана, Крістофера Меррілла, Аскольда Мельничука, Джейн Анру та Біржової спілки німецьких видавців (Börsenverein des Deutschen Buchhandels). За результатами конкурсу з поданих 975 заявок відібрані 32 публічні бібліотеки. Бібліотека під керівництвом завідувачки І.М. Мозолєвої отримала книжки українських видавців 2021–2023 років видання – 122 книги сучасних авторів на суму 30 000 грн.

 

26 жовтня – у Бібліотеці на проспекті Слобожанському КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбувся загальноліцейський конкурс юних декламаторів «Магія слова в безмежжі часу» до Дня української писемності та мови. У виконанні ліцеїстів 4-х і 11-х класів звучали вірші Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Івана Багряного, присвячені рідній мові, діти читали і власні вірші.

Для учнів 7-го класу Дніпровського ліцею 3 працівники Бібліотеки на Осінній провели мовні акорди «Моря перелетиш і не впадеш, допоки буде в серці рідна мова». Бібліотекарі познайомили дітей з цікавинками української літератури, представили словники та посібники з української мови та влаштували мовні ігри. Діти читали вірші українських поетів.

У Бібліотеці на проспекті Героїв, напередодні Гелловіну, проводилась етномозаїка «Гарбузовий пунш». Бібліотекарі знайомили відвідувачів з прикметами, традиціями й атрибутами свята, рекомендували до читання книги з виставки літератури «Етнокультурна мозаїка».

 

26 жовтня – у Центральній міській бібліотеці ім. Г.П. Світличної КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) проведено тренінг «Проєктний менеджмент», учасниками якого були співробітники закладу. Зустріч відбулася у межах програми ООН «Створення Центру ділової активності та громадської ініціативи І де Я». Розглядалися питання проєктного менеджменту міста, впровадження та підтримки нових проєктів, а також розвитку бізнесу та залучення нових інвестицій.

 

26 жовтня – директорка КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) взяла участь в урочистій безкоштовній передачі літератури сучасних українських письменників для поповнення фондів публічних бібліотек ТГ Дніпропетровської області. Видання придбані за кошти обласного бюджету завдяки ініціативі депутатів обласної ради у межах реалізації «Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України та згідно з розпорядженням начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації «Про зміни до обласного бюджету». У заході, організованому та проведеному КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» взяли участь керівники публічних бібліотек і провідні фахівці відділів культури 11 міських, селищних і сільських ТГ (Кам’янська, Новомосковська, П’ятихатська, Слобожанська, Губиниська, Криничанська, Петриківська, Богданівська, Миколаївська, Новоолександрівська, Новопільська).

 

27 жовтня – бібліотекарі КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) приєдналися до написання Національного радіодиктанту. У Центральній міській бібліотеці також була розгорнута підбірка літератури «Духовний скарб нації». Окремо для молоді розгорнута книжкова тематична виставка «Мова – символ свободи і державності». Доєднались до святкування Центральна дитяча бібліотека з відеооглядом «Мовна веселка», фахівці якої запропонували онлайн-користувачам добірку цікавих і корисних книг. Філія  6 КЗ «Нікопольська міська ЦБС» запропонувала відеопрезентацією «З рідним словом міцніє Держава».

 

27 жовтня – до Першотравенської бібліотеки-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради Магдалинівської селищної ТГ (Новомосковський район) завітали учні 5-го класу на мовну вікторину «Знавець рідної мови» з нагоди Дня української писемності і мови. Увагу дітей привернула книжкова виставка «Бринить – співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».

 

31 жовтня – у Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) проведено психологічний тренінг для бібліотекарів «Первинна психосоціальна підтримка», організований Міжнародною Організацією Солідарності Triangle. Психологиня-тренерка розібрала з присутніми тему емоційного вигорання, чому це відбувається і які фактори впливають на стресостійкість. Бібліотекарі пройшли практичний тест «BASIK Ph» на визначення поведінки у сильному стресі. Психологиня надала практичні поради, як упоратися зі стресом та знайти баланс між роботою і відпочинком, щоб уникнути стану емоційного вигорання. Всі присутні отримали сертифікати.