Дніпропетровщина бібліотечна

Дніпропетровщина бібліотечна

Липень


1–5 липня фахівці Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) здійснили онлайн-навчання для координаторів хабів цифрової освіти – «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти». Проєкт впроваджується по всій території України, і Новомосковськ долучився до ініціативи. Відтепер у читальному залі Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ, бібліотеці-філії № 3 та бібліотеці-філії № 5 для дітей активно діють хаби цифрової освіти для громадян.


1–31 липня у бібліотеках КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ради (Нікопольський район) продовжувала діяти акція «Здай стару книгу – допоможи ЗСУ». Впродовж місяця бібліотекарі збирали від населення макулатуру, щоб потім, здавши її у пункт приймання вторинної сировини, виручені кошти витратити на закупівлю маскувальних сіток. Продовження акції ініційовано бібліотекарями у зв’язку з тим, що багато людей не встигли долучитися до збору макулатури, який проводився у квітні цього року. Тоді результатом акції стала закупівля шести маскувальних сіток на користь ЗСУ.


1–5 липня – завідувачка  Жовтянської сільської бібліотеки-філії №2 КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) здійснила навчання й отримала сертифікат «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – хабах цифрової освіти».

Бібліотекарка підвищила свою кваліфікацію, щоб якісніше надавати цифрові послуги в бібліотеці та згодом перетворити свою бібліотеку на Хаб цифрової освіти для надання навчальних, інформаційно-консультативних послуг, послуг доступу та створення цифрового контенту.

Діяльність Хабів цифрової освіти на базі бібліотек підсилюється проєктом «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – хабах цифрової освіти».

#ulaorgua
#UNDPinUkraine#ПРООН в Україні
#SwedeninUA

1–31 липня – провідний бібліограф КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ради (Нікопольський район) займалася збором і систематизацією інформації для створення цифрового пам’ятника загиблим воїнам Томаківської громади. Це робота дуже копітка: треба зібрати точні відомості про загиблих героїв, поспілкувавшись з ріднею та друзями загиблих; систематизувати у відповідному порядку наданий біографічний і фактографічний матеріал; відібрати фото, перевести їх у певний формат тощо. Всі зібрані відомості необхідно було узгодити з родичами загиблих для подальшого використання під час виготовлення цифрових пам’ятників. Робота велася у співпраці з Томаківським народним історико-краєзнавчим музеєм ім. 50-річчя Перемоги.

1–5 липня – бібліотекарка LibraryHUB Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) відбула навчання у межах проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – хабах цифрової освіти». #ulaorgua#UNDPinUkraine#ПРООНвУкраїні#SwedeninUA#cyfra_library
#ulaorgua#UNDPinUkraine#ПРООНвУкраїні#SwedeninUA#cyfra_library


2 липня – фахівці СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» взяли участь у третій сесії тренінгу з групової інтервенції при травмах у дітей. Цільовою аудиторією є діти 612 років. Провели заняття практичний психолог Ірина Булгакова та фасилітатор Олена Черепаха. Цей проєкт реалізує громадська організація «Центр кризової підтримки «Спільно», у співпраці з неурядовою некомерційною нерелігійною глобальною гуманітарною організацією ACTION AGAINST HUNGER (ACF), що в перекладі «Протидія голоду», та за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


3 липня  у Дніпровській Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) розпочалась реалізація грантового проєкту «Твій простір турботи «UmbrellaHub» за підтримки Українського культурного фонду. Метою його є допомога дітям, які постраждали від війни, перебували тривалий час на окупованих територіях або втратили дім чи рідних, в соціальній адаптації та покращенні ментального здоров’я. Для юних користувачів у бібліотеці створено окремий комфортний простір з широким асортиментом настільних ігор, де відбуватимуться різноманітні арт-терапевтичні заходи: участь у театральних постановках; майстер-класи з Петриківського розпису і ліплення із глини; заняття з психологом. Для батьків буде оформлена виставка спеціалізованої літератури з психології. Цього дня відбулось заняття з нейрографіки від психолога Оксани Дон.


3 липня – працівники Томаківської дитячої бібліотеки КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ради (Нікопольський район) провели чудову літню акцію «Бібліовалізка збирає друзів». Пересувна бібліотека мандрувала центральним парком Томаківки, запрошуючи до читання. Бібліотекарі пропонували дітлахам познайомитися з книжками, а заодно і зробити фото з обраним виданням, яке обрали для читання.


4 липня – у філії Чернявщинська бібліотека Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) на дружньому перехресті відбулася «Зустріч Книголюбів» з маленькими користувачами. Бібліотекарка ознайомила з різноманіттям книжкового світу, порадила, як вибрати потрібну книгу і запросила до книжкової вітрини «Шалені канікули».

4 липня – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ(Кам’янський район)  відбулася зустріч із психологом міжнародної організації Triangle Generation Humanitaire. Розпізнавати, оцінювати, корегувати, контролювати їх на різних стадіях у себе та інших навчала психологиня Н.В. Козар.

4 липня  бібліотекарі філії №10 КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) та Благодійна організація «Благодійний фонд «Серця неспокійні» провели перший спільний захід з арт-терапії «Цілюща сила мистецтва» для дітей з особливими потребами. Ініціатива спрямована на соціальну інтеграцію та розвиток активності дітей і молодих людей з інвалідністю, шляхом формування інклюзивного середовища в публічній бібліотеці. Ідея інклюзії була реалізована через соціальну взаємодію дітей, молоді з різних соціальних груп, їхню спільну діяльність і творчу реалізацію в середовищі бібліотеки. 

 

4 липня  у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) у межах акції «Нас єдна не тільки книга» родина Вовк-Черемош передала в центр підтримки бахмутян «З Бахмутом у серці» для найменших вимушено переміщених осіб велику кількість дитячого одягу, стільчик та інші знаряддя для догляду за дитиною. Цього разу також було передано одяг для дорослих. Акція організована з метою підтримки вимушено переміщених осіб, які переїхали до міста.


4 липня – на ФБ-сторінці Нікопольської Центральної дитячої бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) представлено повідомлення бібліотекарки Наталії Вербицької «Зазвичай літо ми асоціюємо з сонцем, морем і розвагами. На жаль, війна для більшості українських дітей продовжує змінювати звичний розклад літнього відпочинку. Попри напружену ситуацію в нашому місті, прагнемо подарувати дітлахам барвисте і радісне літо зі змістовним дозвіллям: з дружніми зустрічами, іграми й новими знайомствами». Редакторка інтернет-ресурсу Nikopolnews Катерина Андрус опублікувала матеріал «Рятують дітей від нудьги та спеки: у Нікополі під час війни працюють бібліотеки», в якому були використані матеріали фахівчині закладу.

ЦДБ: https://www.facebook.com/photo?fbid=7644468282317447&set=pcb.2802627976572049

Nikopolnews:https://nikopol.nikopolnews.net/lite/grace/riatuiut-ditej-vid-nudhy/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0cFOifNyD9OhCpn40Aq3bmQolaWCzh5PEG8yWxpasX0H7z4Azb9gclZlQ_aem_Qyjb2s5vA88G3kkk7-W1MA

4–30 липня – у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) проведені навчальні курси «Навички роботи зі смартфоном» у межах соціального проєкту «Онлайнери 60+». Наразі навчання здійснює вже п’ятнадцята група, загальною кількістю 12 чоловік. Програма навчань розрахована на 8 занять.

Заняття проводить координаторка Хабу цифрової освіти, яка брала участь у тижневих спеціалізованих тренінгах від регіонального тренінгового центру для бібліотекарів. 

 

5 липня  бібліотекарі філій КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) продовжували Бібліопікніки. Проєкт «Бібліопікнік» проводиться за підтримки Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та Управління культури Дніпровської міської ради) на різних майданчиках міста. Щоп’ятниці на дітей чекали різноманітні ігри («Твістер», «Вірю – не вірю», «Перевтілення», «Веселий потяг»), захоплюючі вікторини та загадки, улюблені руханки («Банан», «Чіка-Ріка», «Чіка-Бум», «Зіпсований телефон», «Зоодискотека»). Діти мали можливість погортати або почитати книги, бібліотекарі читали вголос для малечі. Із задоволенням діти малювали та брали участь у творчих майстер-класах. Бібліотекарі запрошували дітей та їхніх батьків до бібліотек, ознайомлювали їх із послугами та книгами. 

 

5 липня  працівники КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) до Дня хрещення Київської Русі представили мультимедійну галерею «Православні храми України» з метою ознайомлення користувачів з багатовіковою історією нашої Держави, виховання інтересу до історії та культури українського народу, поваги до християнських цінностей, релігійної толерантності, почуття національної гідності.

5 липня бібліотекар-краєзнавець КЗ «Публічна бібліотека» Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ТГ (Криворізький район) анонсувала новий проєкт «Побачення з бібліотекою». Відеовізитівки виходять щопонеділка, знайомлять із кожною бібліотекою громади та передають їхню атмосферу.

Відео за посиланням  https://www.facebook.com/100062417366762/videos/1716135265797747/

6 липня  у філії № 18 КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбулась зустріч у розмовному клубі «ПроМова» на тему «Гімн Дніпровським порогам». Учасникам клубу показана мультимедійна презентація «Дніпровські пороги», представлена тематична література. Всі жваво спілкувались українською, опановували нові слова та вирази, відповідали на запитання краєзнавчої вікторини (зустрічі у розмовних клубах «ПроМова» відбуваються щосуботи у: Бібліотеці української діаспори ім. Джона Маккейна, філії № 2, філії № 8, філії № 10, філії № 18, філії № 19, філії № 21, філії № 33).


8–13 липня – директорка КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район) Ольга Ткачук взяла участь у сертифікованій програмі «Майстерня практиків культури» – «Календар культури», де отримала безліч корисних знань і практичних навичок. Завдяки майстерні дізналася, як використовувати культурні події та заходи для ефективного залучення спільнот громади. Особливо цінними були поради для планування й організації подій, а також інструменти для промоції та популяризації культурних заходів. МПК є програмою Культурологія УКУу співпраці з Інститут стратегії культури. Проєкт втілено за підтримки Фундації ЗМІН і реалізується в межах програми Британської Ради «Підтримка креативної економіки»British Council.

 

8–12 липня – завідувачка дорослого відділу Аліна Самарська КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради (Дніпровський район) здійснила навчання у межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти». 


9 липня – працівники СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) відправили на волонтерський пункт «Чумацький Шлях – це шлях до Перемоги» чергову партію гуманітарної допомоги для бійців ЗСУ – десять коробочок з корисними речами. Цього разу передано їжу швидкого приготування, засоби гігієни, газові балони, робочі рукавички та ліки. Усе це, як і завжди, зібрали небайдужі люди, жителі Межової та сіл громади.


9 липня в Юр’ївській публічній бібліотеці Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Синельниківський район) для учасників розмовного клубу «Українська розМОВА» проведений мовний вернісаж «Від мови до ідентичності та традицій». Бібліотекарі підготували матеріал, який занурив присутніх в історичне минуле нашого народу.

9 липня – в бібліотеці-філії для дітей № 1 КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека» Тернівської міської ТГ у межах оздоровчого процесу за участі РВЗ Тернівського ліцею №4 відбувся майстер-клас з нетрадиційних технік малювання під назвою «Літо, літечко». Захід був спрямований на ознайомлення дітей з нетрадиційними техніками малювання, тим самим створення атмосфери розкутості, відкритості, розвитку самостійності дітей. 

 

10 липня – в Троїцькій бібліотечній філії КЗ «Лихівська центральна публічна бібліотека Лихівської селищної ради» Лихівської селищної ТГ (Кам’янський район) для мешканців громади проведено засідання об’єднання «Оберіг». Майстриня Марина Більчук представила свої нові ручні роботи. Рукодільні намиста техніки гердан майстриня надає на розіграші, які проводяться для збору коштів для ЗСУ. 


10 липня – працівники бібліотеки-філіалу №10 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ради (Криворізький район) подала матеріали для участі в обласному конкурсі серед публічних бібліотек ТГ Дніпропетровської області на кращий сценарій і його реалізацію «Скарби Дніпропетровщини: вивчаємо, цінуємо, популяризуємо».

Конкурс проводився в межах комплексних заходів з метою популяризації двох елементів нематеріальної культурної спадщини нашого краю, внесених до списків ЮНЕСКО: «Петриківський розпис» та «Козацькі пісні Дніпропетровщини», що потребують охорони.

Цього ж місяця в межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти» працівники КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Наталя Шушняєва та Тетяна Горбатюк успішно здійснили навчальні тренінги й отримали відповідні сертифікати. 

10 липня бібліотеки селища Слобожанське КЗ «Слобожанський центр культурних послуг Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) провели до Дня Української Державності шоу-гру «Знавець України». 

 

10 липня – завідувачка КЗК «Могилівська сільська бібліотека» Могилівської сільської ТГ  разом з працівниками КЗК «Могилівський сільський Будинок культури» Могилівської СТГ (Дніпровський район) за ініціативи військового оркестру 93-ї ОМБр «Холодний Яр»взяли участь у благодійному концерті на підтримку Збройних Сил України. Учасники оркестру подарували слухачам патріотичні пісні й енергійну музику.


 

10 липня в Бібліотеці с. Степове КЗ «Слобожанський центр культурних послуг Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) до Дня Державності України проведено патріотичний урок «З Україною в серці». Найменші учасники  малювали українські державні символи.  


8–12 липня – фахівці КЗК «Зеленодольська міська бібліотека» Зеленодольської міської ТГ (Криворізький район) взяли участь в онлайн-тренінгу для координаторів Хабів цифрової освіти Дніпропетровської області в межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках Хабах цифрової освіти». Бібліотека продовжує свою роботу з користувачами поважного віку з цифрової грамотності. 

 

8–12 липня – завідуюча філії «Семенівська сільська біблотека» КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради Дніпропетровської області (Кам’янський район) взяла участь у п’ятиденному онлайн-тренінгу для координаторів Хабів цифрової освіти Дніпропетровської області в межах проєкту ГО Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках Хабах цифрової освіти». 

  

11 липня  – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ(Кам’янський район) в арт-студії «Чарівний олівець» проведений майстер-клас «Фруктовий натюрморт» для містян. Провідна бібліотекарка В.І. Янченко захопила присутніх малюванням фруктів з натури акварельними фарбами. Всі отримали навички малювання, психологічне розвантаження, приємні емоції від творчості та спілкування.


11 липня у КЗ «Публічна бібліотека» Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ТГ (Криворізький район) проведено релакс-годину «Відпочинок зі смаком шоколаду» для юних користувачів з нагоди  Всесвітнього дня шоколаду. Заходи відбулися з метою розширення знань про шоколад та вироби з нього, дітям заздалегідь роздавалися завдання знайти самостійно інформацію про цей смачний продукт. А також намалювати малюнок своїх улюблених ласощів з шоколаду.

Під час проведення були переглянуті відеоролики з історії свята шоколаду, створювали з малюнків «Шоколадний вернісаж», проведені цікаві вікторини.


 

11 липня – у Центральній КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ради (Криворізький район) проведено базовий тренінг із психологічної стійкості, організований ГО «Фонд Маша» за фінансової підтримки UNICEF Ukraine. Для кожної учасниці тренінг став особистим досвідом. Опанувати себе та навчитися допомагати іншим, знайти ресурс, щоб жити всупереч війні допомогла досвідчена тренерка з травмаедукації психологиня Оленка Сахаджан.


12 липня – в бібліотеці селища Слобожанське та бібліотеці с. Степове КЗ «Слобожанський центр культурних послуг Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) відбувся захід «Граємо-читаємо» за підтримки БФ «Суспільні ресурси та ініціативи» та її президентки пані Олени Танасійчук; Eleos-Dniproта її представниці пані Наталки Гейман; соціального служіння Дніпровської Єпархії ПЦУ отця Сергія та Видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га». Діти отримали книгу «Анна Ярославна: київська князівна – королева Франції» від видавництва. Бібліотека селища теж отримала до книжкового фонду книги з підписом автора Олега Гавріша та презентовану книгу від видавництва.

12 липня – у Луб’янській сільській бібліотеці-філії КЗ «Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради» Раївської сільської ТГ (Синельниківський район) працювала творча майстерня «Дива власноруч». Діти дізнались, як давно існує мистецтво витинанки в Україні, якими були перші. Переглянули витинанки, зроблені читачами бібліотеки раніше та зробили власні.

 

 

12 липня – працівники сільських бібліотек-філій КЗ «Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради» Раївської сільської ТГ (Синельниківський район) спільно з працівниками Будинків культури продовжують допомагати  військовим ЗСУ. – як саме, що зробили? нема конкретики

 

12 липня – у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) у межах грантового проєкту «UmbrellaHub» відбулось заняття театральної студії «Libraryteam» у форматі арт-терапії, адже заняття в театральних студіях сприяють подоланню стресу, особистісних бар'єрів спілкування, формуванню комунікативних навичок, запускають механізм психічного імунітету до самозцілення і відновлення. 


12 липня – на базі філії «Степанівська сільська бібліотека» КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради Дніпропетровської області (Кам’янський район)  бібліотекарка в співпраці з Будинком культури організувала та провела вікторину «Україна – душа моя». Учасниками заходу були учні Степанівського ліцею. 

  

13 липня – у КЗК «Тихоставська сільська бібліотека» Карпівської сільської ТГ (Криворізький район) для юних користувачів проведена патріотична година «Є така держава Україна». На заході було згадано історію державності України, історію боротьби за незалежність, єдність, за щасливе та мирне життя.


13 липня  вчергове зафіксовані результати артобстрілів Центральної дитячої бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район), розташованій у старій частині міста. Цього разу було пряме влучання у внутрішньому дворі бібліотеки, в результаті чого повилітали шибки з пластикових вікон. #Хроніки_війни, #бібліотеки_і_війна

 

13 липня  у КЗ «Публічна бібліотека» Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ТГ (Криворізький район) з нагоди дня Державності бібліотекарі всіх філій провели для юних користувачів патріотичні майстер-класи «Є така держава Україна» з виготовлення символів української державності. Бібліотекари розповіли відвідувачам принцип роботи та надали їм необхідні матеріали, після чого діти із задоволенням поринули в процес створення блакитно-жовтого стягу.

 

15 листопада – у Грушівській сільській бібліотеці Грушівської сільської ТГ (Криворізький район) до Дня навичок молоді проведено заняття «Твоя майбутня професія». Бібліотекарка провела інтерактивну лекцію про різноманітні професії, ознайомила з книгами, що розкривають різні сфери діяльності. Відбулася інтерактивна гра «Вгадай професію», проведено конкурс на найкращий малюнок, де діти зображали себе у майбутній професії. На завершення заходу всі учасники отримали невеликі подарунки та мали можливість вибрати книгу про цікаву професію. 

 

15 липня – у Широчанській сільській бібліотеці КЗК «Апостолівська міська бібліотека» до Дня Української Державності завідувачка бібліотеки провела захід із історії «Державність, вимріяна поколіннями» для працівників Широчанського НВК. Захід проведено з метою ознайомлення з історією своєї країни, щоб протистояти ворожій пропаганді.

15 липня – у КЗК «Цибульківська сільська бібліотека» Могилівської СТГ (Дніпровський район) з нагоди Дня Української Державності відбулася патріотична година «В Єднанні сила і міць держави». Присутні ознайомилися з історією та фактами державотворення України, історією виникнення національних символів: герба та прапора. Бібліотекарка розповіла про видатних діячів нашої історії, зокрема про князя Володимира Великого, його державотворчі здобутки.

15 липня – в Оленівській сільській бібліотеці-філії КЗ «Магдалинівська публічна бібліотека» Магдалинівської селищної ради (Новомосковський район) з нагоди Дня Української Державності проведено бесіду «Історія та сучасність нашої держави». Розгорнуто виставку «Українська державність – тисячоліття історії багатомільйонного народу». Література розкриває події, які лягли в історію творення та створення української державності, висвітлює діяльність її видатних творців які стали гордістю України. 

 

15 липня – завідувачка Прядівської філії КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) провела виховний захід до Дня Української Державності з учнями Прядівського ліцею ЦСР «Моя держава – Україна». Під час заходу учасники поглибили знання про різні куточки України, що сприяло формуванню національної свідомості учнів та вихованню патріотичних почуттів, приналежності до українського народу.


16 липня – працівники Іларіонівської центральної публічної бібліотеки Іларіонівської селищної ТГ (Синельниківський район) взяли участь у проєкті «Спротив триває», який присвячений окупованим територіям України. Фахівці підготували та видали інформаційний дайджест «Донецьк – це наша земля!».

На базі Дерезуватської сільської бібліотеки-філії Іларіонівської центральної публічної бібліотеки в межах зазначеного проєкту відбулася година спілкування «Донецьк до і після».

 

16 липня – працівники Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) приєдналася до проєкту платформи для культурних і соціальних ініціатив «Експеримент», яка запустила нову програму для підтримки бібліотек України, допомагаючи їм у поповненні фондів актуальною літературою. У межах ініціативи, бібліотекарі Публічної бібліотеки НМТГ подали заявки на сайті платформи для пошуків потенційних дарувальників, меценатів і спонсорів, готових підтримати бібліотеки. Заявки від бібліотеки доступні для перегляду на сайті Порталу «Експеримент», а також на офіційних сторінках бібліотеки у Facebook.

16 липня – фахівці П’ятихатської центральної міської бібліотеки П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) у межах реалізації регіональної кампанії бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом-2024» «Письменники, короновані словом» ознайомили читачів з творчістю сучасних українських письменників. На сторінці пропонується огляд книг Юрія Винничука. #Читайте_Письменники_короновані_словом

https://www.facebook.com/100015424833528/videos/1029781735210773


16 липня – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міськоїТГ (Кам’янський район) відбулася краєзнавча година «Козацькі пісні Дніпропетровщини – неповторна співоча спадщина краю» в межах засідання історико-краєзнавчого клубу «Переповіст».

Ведуча заходу бібліограф О.В.Матросова розповіла про духовні скарби нашого краю – козацькі пісні, про фольклорні експедиції, проведені на початку 2000-х років науковцями Дніпропетровського національного університету, які виявили кілька осередків збереження козацьких пісень на Дніпропетровщині. Ведуча надала приклади таких пісень, присутні переглянули відеозаписи, згадали пісні, які співали в їхніх родинах протягом кількох поколінь. Поспівали козацькі пісні гуртом. Надихнулися ідеєю пошуку козацьких пісень на території нашої громади. Переглянули книжкову виставку «Козацька пісня – пам’ять вічна», на якій представлена допоміжна література.


17 липня у Богданівській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) для дітей та батьків відбувся квест «Божий дар, людська душа, диво – розпис петриківський». В дружній веселій атмосфері маленькі кмітливі читачі змагалися у спритності та дізналися багато цікавого про петриківський розпис, внесений до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО від Дніпропетровської області.

 

17 липня – у КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) отримали чудовий подарунок – 39 книг із домашньої колекції від сім’ї координаторки з гендерної стратегії та розвитку ГО Безпечний хаб«ПравоPolice»Наталії Корчак, яка стала щирим другом бібліотеки після реалізації проєктів ГО «Правополіс» в нашій бібліотеці. Серед книг унікальне для нашої бібліотеки видання англійською мовоюЛьюїсаКеррола «Аліса в Країні Чудес та інші історії». Книги популярних зарубіжних письменників, де за кожною обкладинкою живе цілий світ, кожна сторінка – знайомства, зустрічі, переживання. З цими та іншими виданнями користувачі ознайомилися на Дні інформації.

17 липня – у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМРДніпровської міської ТГ (Дніпровський район)юні користувачі зібралися для участі в Ігротеці «DniproGame». Грати в настільні ігри завжди весело та цікаво.Проєкт «Ігротека «DniproGame» реалізується з травня 2024 року за підтримки БО БФ ГЛОБА22Globa22, що є опорним центромБО Українська освітня платформа за фінансуванняDanChurchAid.


17 липня – на базі Бабайківської філії КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) спільно з ГО «Дівчата» відбувся захід для дітей з арт-терапії «Літні канікули».  Під час заходу дітипсихологічнорозвантажилися, проявили своїтворчіздібності та спілкувалися в комфортній невимушенійатмосфері.


18 липня бібліотекарі відділу обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район)організували та провели літературний вернісаж «Магія пера Надії Гуменюк» в межах регіонального проєкту-2024 «Письменники, короновані словом», присвячений українській письменниці, авторці збірок поезій, прозаїку, публіцисту, багаторазовому лауреату Міжнародного конкурсу «Коронація слова». Під час заходу читачі отримали відомості про особисту та творчу долю письменниці, її становлення, розвиток і своєрідність. #БібліотекаЖВ_Проводить#Читаємо_Разом_2024 

  

18 липня у Центральній публічній  бібліотеці ім. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» КМР (Кам’янський район)відбулося чергове заняття з психосоціальної підтримки літніх людей, які пережили вимушене переселення. Завдяки підтримці Канадсько-Українська Фундація, HelpAge Canada та HelpAge International були придбані матеріали(рушники для виготовлення ведмедиків) та організовано майстерку з виготовлення м’якої іграшки. Навчала майстерності адміністратор проєкту Катерина Молчанова. Цікаве заняття розвантажує емоційний стан, сприяє покращенню психологічного здоров’я. З моніторинговим візитом HelpAge International майстерку відвідали Владислав Василик, фахівець з моніторингу та оцінювання та Костянтин Батрак, головний фахівець з розвитку та підтримки партнерства.

18 липня – фахівці Юр’ївської публічної бібліотекиЮр’ївської селищної ради (Павлоградський район) на бібліотечній сторінці розмістили інформаційне повідомлення «Крим – це Україна» в межах реалізації інформаційної кампанії «СПРОТИВ ТРИВАЄ».Сьогодні, попри 10 років переслідувань, обшуків, незаконних затримань і тортур, нехтування правами та свободами людей та міжнародним правом з боку РФ – кримчани та кримські татари зокрема, борються за деокупацію територійі незалежність України.

#Спротив_триває#Крим_українська_земля


18 липня – в Богданівській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) відбувся майстер-клас «Петриківський розпис»для читачів бібліотеки та мешканців Гірської громади Луганської області. Художник по розпису дерева Ольга Сидоренко розповіла про історію виникнення петриківського розпису, навчила техніки малювання. В дружній, веселій атмосфері всі учасники виконували свої роботи. 

 

19 липня – на базі КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) координатори Хабів цифрової освіти провели навчання у межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти».


21 липня – в бібліотеці-філії №2 КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» КМР (Кам’янський район) відбулася чергова зустріч розмовного клубу української мови «Єдині». Присутні поділилися своїми історіями, пов'язаними з мовою. Цього разу підготували розповідь про Олену Телігу – поетку українського розстріляного Відродження та Ернеста Гемінґвея.

Члени розмовного клубу емоційно дискутували, відповідаючи на запитання антифейкової гри «Нота Єнота». Проведено фотоконкурси, конкурси краси, прогнозування погоди, керування космічними станціями, діагностування і лікування захворювань з використанням штучного інтелекту. Обговорювали болючі питання про виживання під час війни, відсутність світла, підвищення цін.

 

23 липня – бібліотекарі Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) запросили учасників розмовного клубу «Українська розМОВА» на мовнийквест«Розгадай прислів’я». Присутні поділилися своїми улюбленими прислів’ями, разом розібрали їх різновиди. 

 

23 липня – фахівці КЗ «Публічна бібліотека» Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ТГ (Криворізький район)задопомогою бібліотек-філій умажахучасті в проєкті «Громада в обличчях» відзняла відео «Моє хобі». Проєкт висвітлює моменти життя мешканців громади: не тільки професійну діяльність, а й хобі – заняття для душі у вільний час. Мотивує жити і творити навіть у непростих умовах теперішнього часу.

Відео за посиланням - https://www.facebook.com/100062417366762/videos/505544521987457/

24 липня – завідувачка Бузівської сільської бібліотеки-філії КЗ «Личківська публічна бібліотека» Личківської сільської ТГ (Новомосковський район) та працівники Бузівського будинку культури – філії КЗ «Центру культури та дозвілля» в межах проєкту «Титани UA» провели для мешканців громади «Зустріч з військовими». Відбулося спілкування з військовими, які боронять кордони нашої країни, говорили про військові будні, побратимів, які отримали поранення, але продовжують боротьбу за своє життя та життя кожного із нас.

 

24 липня – працівники КЗ Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради Дніпропетровської області (Кам’янський район) зустрілися з користувачами на центральній площі селища Кринички в межах акції «Бібліотека на колесах» із метою популяризації української книги, книг класиків української літератури, творів зарубіжних письменників і періодичних видань.

  

 26 липня – у філії «Семенівська сільська бібліотека» КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради Дніпропетровської області (Кам’янський район)  «Бібліотека як Хаб цифрової освіти» кожен мешканець громади може отриматиконсультацію з питань цифрової грамотності. Цього дня в бібліотеці надано консультацію та проведені практичні заняття за темою «Як працюватив додатку «Canva» та створити презентацію». 

 

26 липня  у Центральній публічній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» Кам’янської міської ради (Кам’янський район) розпочала роботу школа цифрової грамотності для літніх людей – «Хаб цифрової освіти». Проєкт орієнтований на людей похилого віку, які освоюють комп’ютер, планшет або смартфон. Кожному призначать час індивідуальних занять, які зазвичай проводить двічі на тиждень від 30 до 60 хвилин. 

27 липня – у відділі галузевої літератури Центральної міської бібліотеки КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМРДніпровської міської ТГ (Дніпровський район)відбулась презентація виставки картин Ольги Глущенко «На крилах творчості».Художниця – переселенка із Маріуполя, яка третій рік поспіль чекає сина із ворожого полону, представила картини, які змогла вивезти із окупованого міста.На базі Бібліотеки української діаспори ім. Джона Маккейна м. Дніпро Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбулась зустріч мешканців міста з істориком, журналістом, військовослужбовцем 13-ої бригади оперативного призначення НГУ «Хартія», ведучим передачі «Історична правда» ВахтангомКіпіані. У лекції «Культ Героїв, Пантеон поза Україною», мова йшла про вшанування вояків УСС, УГА, Армії УНР, УПА, зокрема, вихідців з Січеславщини у діаспорі; про створення Національного військового меморіального кладовища, на якому з почестями ховатимуть загиблих (померлих) захисників і захисниць України; про вшанування Героїв у назвах вулиць та розміщення меморіальних дощок на їхню честь.


29 липня  працівники КЗК «Петропавлівська центральна публічна бібліотека Петропавлівської селищної ради» Петропавлівської селищної ТГ (Синельниківський район)взяли участь в акції «ворогам кришка». Мешканці громади здають пластик на переробку, а кошти за це передаються на виготовлення та придбання БПЛА українського виробництва. Проєкт реалізовано за ініціативи благодійного фонду «Овес» та Центру громадської активності Західного Донбасу.

 

29 липня – в Богданівській сільській бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) проведено патріотичний захід «Роковини трагедії в Оленівці». На зустріч були запрошені мешканці Гірської громади Луганської області та читачі бібліотеки. Завідувачка бібліотеки зробила огляд літератури, присутні переглянули відеофільм за темою заходу.На знак вшанування пам’яті загиблих захисників під час теракту в Оленівці учасники запалили свічку пам'яті. 


29 липня – у СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район)завдяки проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти» відбулися індивідуальні навчання з теми «Створення електронної пошти та освоєння платформи «Ясно та Нафтогаз». Ще одне індивідуальне навчання – створення презентації – проведено у популярному фоторедакторі «Canva».

29 липня – у Бородаївській сільській бібліотеці-філії КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район)для всіх категорій користувачів відбулися читання «Літня спека не завада – почитаємо ми радо». Бібліотекарка запропонувала цікаву літературу з пригодницькими історіями. Читали вголос, обговорювали прочитану книгу.

30 липня – у Грушівській центральній бібліотеці Грушівської сільської ТГ (Криворізький район) відбувся захід, присвячений Міжнародному дню дружби. Співробітниця бібліотеки підготувала цікаву програму для дітей, провела захопливу лекцію про важливість дружби, розуміння та поваги в стосунках. Діти слухали історії про відомих літературних друзів, брали участь в обговоренні та ділилися своїми історіями.Після лекції відбулася інтерактивна гра «Знайди друга», під час якої учасники виконували різні завдання, спрямовані на зміцнення командного духу та взаєморозуміння.

 

30 липня – на базі Центральної публічної бібліотеки КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» (Новомосковський район) проведено психологічний тренінг із елементами арт-терапії «Захисники України» та майстер-клас «Сердечка доброти» для дітей ВПО і Захисників та Захисниць України в межах реалізації проєкту «Титани UA».Захід організовано спільними зусиллями бібліотекарів, представників БФ «Право на захист»і працівників Відділу соціального захисту населення Губиниської селищної ради. Діти спілкувалися з психологом, створили колаж «Захисники України» та виготовили обереги-сердечка з фетру.

На захід завітали перший заступник селищного голови Антон Борисенко, начальник відділу культури, релігії та туризму Губиниської селищної ради Інна Прийменко, в.о.директора КЗ «ЦКП Губиниської селищної ради» Світлана Оспіщева, начальник відділу соціального захисту населення Губиниської селищної ради Наталія Гордійченко.Антон Олександрович подякував спеціалістам БФ «Право на захист»і бібліотекарям за проведений захід для дітей, небайдужість до проблем родин захисників тазахисниць України.

https://www.facebook.com/share/p/PiAbaHQ2Qfs31D4B/

30 липня в Юр’ївській публічній бібліотеці Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) відбулася година спілкування «З турботою про себе та про інших». Захід проведено у межах реалізації Всеукраїнськоїпрограми ментального здоров’я «Ти як?», створеної за ініціативи Олени Зеленської. Учасники зустрічі говорили про відновлення та збереження ментального здоров’я дітей під час війни. Присутні прослухали тренінг від психологиніЯниЛисунець(@Яна Лисунець).

30 липня – директорка КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ(Нікопольський район) в групі на ФБ «Публічні бібліотеки Нікополя» опублікувала звіт про кошти, зібрані для фронту. На прохання військових, які наразі перебувають у Торецьку, бібліотечні працівники придбали 10 тактичних військових рюкзаків на суму 6 100 грн. #кожен_робить_те_що_в_його_силах


30–31 липня – директорка КЗ «Тернівська міська публічна бібліотека»Тернівської міської ТГ (Павлоградський район) взяла участь у тренінгу «Проєктний менеджмент для громад» який відбувся у м. Дніпро. Метою зустрічі стало навчання написання грантових заявок, планування діяльності команди для успішної реалізації проєкту, а також особливості звітування перед міжнародними донорськими організаціями.Тренінг організовано Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу.

31 липня – у Публічній бібліотеці Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) відбувся психологічний тренінг для бібліотекарів «Типи інтелекту», організований Міжнародною Організацією Солідарності Triangle. У лекціях висвітлено ключові аспекти теорії множинного інтелекту, типи інтелекту людини, ознаки та значення емоційного інтелекту в житті. Практична частина тренінгу включала виконання завдань, які допомогли бібліотекарям визначити свій тип інтелекту і зрозуміти типи своїх колег. Це дало можливість краще пізнати один одного і знайти ефективні способи взаємодії в команді, що суттєво покращує колективну роботу. Другою частиною заходу стала арт-терапія від професійної психологині. Учасники плели обереги, що стало не тільки способом емоційного відпочинку, але й можливістю проявити свою креативність.