Дніпропетровщина бібліотечна

Дніпропетровщина бібліотечна

Лютий


 

1 лютого – працівники КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) започаткували корпоративний проєкт «Літмарафон «Читацький контрнаступ» в межах читацької кампанії «Читаємо разом» для мешканців громади. Для користувачів закладу презентована книжкова виставка «Письменники, короновані словом», про творчість письменників, їхню літературну творчість.

 

1 лютого – у КЗК «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) відкрився дистанційний пункт надання безоплатної правової допомоги. Юридичні консультації надає завідувач сектору Солонянського бюро правової допомоги Ірина Усенко.

 

2 січня – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) проведена конкурсно-розважальна програма «Святкова круговерть» для дітей і гостей громади. Діти взяли участь у різноманітних конкурсах, за які отримували смаколики, а також спробували себе у рукоділлі.

 

3 лютого – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) з нагоди Всесвітнього дня читання вголос проведено голосні читання «Прочитай мені» для молоді. Cвято покликане спонукати молоде покоління читати книжки вголос разом із друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками про прочитане. Читачі ознайомилися з новинками літератури та прочитали улюблені книжки вголос.

 

8 лютого – працівники Центральної бібліотеки КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) з нагоди Дня рідної мови провели онлайн-засідання розмовного клубу «Спілкуймося українською!». Головний спікер, викладачка кафедри української мови Криворізького Державного педагогічного університету Наталія Малюга презентувала книгу «Нові стандарти українського письма», написану нею у співавторстві з колежанкою Веронікою Городецькою. В доповідях акцентовано на змінах у новій редакції українського правопису та складних випадках написання. Учасники зустрічі брали участь у обговоренні труднощів правопису географічних назв і похідних від них.

 

8 лютого – у КЗ «Васильківська центральна публічна бібліотека» Васильківської селищної ТГ (Синельниківський район) відбулась виробнича нарада «Планування 2023: установка на успіх» для бібліотечних фахівців громади. Проведено аналіз звітності та планові показники на 2023 рік. Прозвучали вимоги до показників ефективності проведення регіональної кампанії «Читаємо разом» «Письменники, короновані словом». Про створення патріотичних куточків вшанування місцевих учасників бойових дій говорила директорка Васильківського краєзнавчого музею Наталя Атаманюк. Відбулась презентація виставки-запрошення «Будь сучасним – читай українське!».

 

8 лютого – в інтернет-центрі Павлоградської Центральної міської бібліотеки ім. Г.П. Світличної КЗ «Павлоградська ЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) з нагоди Дня безпечного Інтернету для юних користувачів проведено виховну годину «Інтернет. Споживай розважливо!». Присутні відповідали на питання онлайн-вікторини, виконували вправи, переглядали відеоролики про безпечне спілкування в Інтернеті. Наостанок кожен склав для себе «картку безпеки» й отримав пам’ятку з інформацією про те, як поводитися у складних ситуаціях.

 

9 лютого – у Центральній дитячій бібліотеці КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) для мешканців громади представлено онлайн-презентацію про творчість Ірен Роздобудько в межах регіонального  проєкту «Короновані словом». Відеороботи знайшли своє місце в постійній рубриці «Україномовна книга на часі» з метою знайомства з книгами з фонду бібліотеки. Літературний конкурс «Коронація слова» відкрив широкому загалу не одну перлину літературної творчості, до числа яких належить Ірен Роздобудько. 

 

8 лютого – у КЗ «Васильківська центральна публічна бібліотека» Васильківської селищної ТГ (Синельниківський район) відбулась виробнича нарада «Планування 2023: установка на успіх» для бібліотечних фахівців громади. Проведено аналіз звітності та планові показники на 2023 рік. Прозвучали вимоги до показників ефективності проведення регіональної кампанії «Читаємо разом» «Письменники, короновані словом». Про створення патріотичних куточків вшанування місцевих учасників бойових дій говорила директорка Васильківського краєзнавчого музею Наталя Атаманюк. Відбулась презентація виставки-запрошення «Будь сучасним – читай українське!».


9 лютого – працівники КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ради Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) взяли участь в онлайн-презентації книги Валерія Зливкова і Світлани Лукомської «Діти війни: теоретико-методичні та практичні аспекти психологічної допомоги».

 

9 лютого – у КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) з нагоди Дня святого Валентина проведено майстер-клас з виготовлення валентинок. В заході взяли участь члени клубу «Мозаїка», а також інші користувачі бібліотеки. Юні читачі та дорослі з великим захопленням власноруч створювали валентинки.

 

9 лютого – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) для мешканців громади проведено групову сесію «Спілкування в надзвичайних ситуаціях. Асертивність». Присутні за допомоги кваліфікованих психологів навчалися правильно надавати першу психологічну допомогу.

 

11 лютого – у Бібліотеці на Тульчинському КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) напередодні Дня святого Валентина проведено творчу майстерню. На майстер-клас діти принесли заздалегідь підготовлені малюнки до теми «Переможна весна». Всі вироби та малюнки відправлені до військових частин на передову. За участі майстринь проведено майстер-клас «З любов’ю в серці. Валентинки з фетру».

Майстрині з Бібліотеки на Щепкіна провели майстер-клас «Валентинки для коханих» із виготовлення валентинок та патріотичних сердечок.

Цікавими і креативними ідеями створення валентинок із кольорового паперу поділилась бібліотекарка В. Кураш під час майстер-класу з виготовлення паперових листівок «Валентинка в подарунок» у Бібліотеці на Слобожанському.


13 лютого – у Бібліотеці на Слобожанському КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) Галина Колоскова на платформі GoogleMeet в межах циклу «Бібліотека запрошує на побачення» провела онлайн-урок «Мово моя рідна», присвячений Міжнародному дню рідної мови.

 

13 лютого – у приміщенні Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) проведено реєстрацію на багатоцільову грошову допомогу, яку надає MercyCorps у межах діяльності Консорціуму грошової допомоги для України за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) Бюро гуманітарної допомоги. Реєстрація проводилася для внутрішньо-переміщених осіб із Бахмутської ТГ.

 

14 лютого – у КЗ «Васильківська центральна публічна бібліотека» Васильківської селищної ТГ(Синельниківський район) серед мешканців громади тривала акція «Подаруй бібліотеці книгу». Цей день є не тільки днем закоханих, а й Міжнародним днем дарування книги. Юні користувачі подарували бібліотеці  багато примірників видань дитячої української книги.

 

14 лютого – у Юр’ївській публічній бібліотеці Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) для юних користувачів проведено засідання розмовного клубу «Українська розМОВА» під назвою «Слово до слова – зложиться мова». Присутні вчились висловлювати свої думки українською, читали вірші, розгадували загадки і співали українську пісню.

 

15 лютого – завідувачка Юр‘ївської філії КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) провела презентацію книги «Біль і гордість Приорілля» Г. Лози-Сало з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Користувачі вшанували пам’ять загиблих воїнів та відвідали Юр'ївський історико-краєзнавчий музей. Ведуча заходу представила для відвідувачів фоторепортаж про земляків-односельців, які воювали в Афганістані.

 

15 лютого – працівники КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янський район) разом із мешканцями громади взяли участь у міській благодійній акції «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Для ярмарку виготовлені прикраси ручної роботи, а всі виручені за них кошти додані до загального збору на допомогу ЗСУ.

 

15 лютого – працівники Томаківської центральної бібліотеки КЗ «Томаківська ЦБС» провели народознавчі посиденьки «Традиції та обряди моєї країни» в межах заходів жіночого клубу «Берегиня». Жіноцтво у дружній атмосфері відзначило народне свято. Бібліотекарі підготували для них декілька цікавих відео з цієї тематики.

 

16 лютого – фахівці СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) в приміщенні Центру активності громадян у форматі онлайн-конференції взяли участь у тренінгу «НІЗ. Фактори ризику та методи профілактики» за підтримки україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». Бібліотекарі підвищили свою обізнаність і рівень знань про ризики неінфекційних захворювань, їхню профілактику та контроль.

 

16 лютого – працівники Всевіковікої Бібліотеки Сімейного Читання 2 «ДіМ» КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) провели патріотичну годину «Сила Єдності» для вихованців Центру соціальної підтримки дітей «Моя родина». Бібліотекарі розповіли про важливість єдності в країні, збереження рідної мови та національних традицій. Учасники заходу охоче відповідали на запитання вікторини «Я і Україна», читали вірші про Україну. Створено експозицію «Долоньки миру».

 

16 лютого – завідувачка Луб’янської сільської бібліотеки-філії КЗ «Центральна публічна бібліотека Раївської сільської ради» Раївської сільської ТГ (Синельниківський район) напередодні Дня Героїв Небесної Сотні разом із мешканцями громади провела вуличну акцію «Єднаймося заради України».

 

16 лютого – працівники КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) підготували відеодайджест «Письменники, короновані словом» в межах однойменного регіонального проєкту-2023, для популяризації сучасної української літератури. Протягом року передбачено ознайомлення онлай-користувачів з творчістю майстрів слова.

 

17 лютого – працівники СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) взяли участь у зустрічі з внутрішньо-переміщеними особами. Фахівці ознайомили присутніх із можливостями Центру соціальних послуг як відкритого майданчика з організації та проведення різноманітних громадських заходів, семінарів, зібрань, круглих столів, презентацій. Керівниця центру представила його діючі локації та технічне оснащення. Місцевий поет, історик, краєзнавець Петро Бабець презентував присутнім нові збірки віршів «Щоденник неоголошеної війни поетичним словом» і «Мій батальйон» в перших лавах кує Перемогу!», в яких зібрана творчість членів любительського об’єднання «Літературне слово Межівщини».

 

17 лютого – фахівці КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) провели для сільських бібліотекарів практикум «Упорядкування та збереження бібліотечних фондів». Обговорено напрямки діяльності роботи закладів культури у 2023 році. Під час заходу присутні були запрошені на презентацiю книжкової виставки «Витязі неба» з нагоди Дня вшанування подвигу учасникiв Революцiї Гiдностi й увічнення пам’ятi Героїв Небесної Сотнi. Учасники заходу перегорнули сторінки історичних подій на Майдані, акцентували увагу на героїчних подвигах борців Євромайдану, переглянувши документальні та художні видання, представлені на виставці.

 

17 лютого у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) відбувся майстер-клас з виготовлення вітальної листівки «Весна у серці». Присутнім презентовано творчість майстрині-рукодільниці Олени Буторіної, яка виготовляє листівки ручної роботи та жіночі прикраси.

 

17 лютого – працівники філії Жемчужненської бібліотеки Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) спільно з сільським клубом підготували віртуальний огляд експрес-виставки «Герб України – наша гордість і слава» для онлайн-користувачів. Відеоробота була представлена на бібліотечній сторінці в соціальній мережі «Фейсбук». Онлайн-презентація створена для підтримки патріотичного духу і національної свідомості мешканців громади.


20 лютого – у читальній залі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район) для учнів 7-го класу ліцею 3 проведено патріотичний нарис «Ви – не вмерли! У вас вічність і слава!» на вшанування Героїв Небесної Сотні та жовтоводців, які віддали своє життя за рідну землю. Учасники пригадали події, які відбувалися на Майдані Незалежності, вшанували пам’ять загиблих земляків.

 

20 лютого – у бібліотеці-філії № 2 Новомосковської публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) з нагоди Міжнародного дня рідної мови читачі взяли участь у відео-мовознавчому пазлі «Мову, як неню, треба любити». Під час заходу презентовано результати поетичного флешмобу від учасників літературної студії «Майстер слова». Інтерес молоді викликало відео «Рідна мова, поетична і пісенна».

 

20 лютого – у Микільській-на-Дніпрі сільській бібліотеці КЗК «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) проведена відеоприсвята «Герої завжди поміж нас» з нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні для учнівської молоді.

 

20 лютого – працівники бібліотеки-філіалу 13 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні презентували для онлайн-користувачів віртуальну панораму гідності «Майдан – це стан душі і поклик серця». Відео знайомить із поетичними рядками Людмили Максимлюк. Бібліотекарі мали на меті вшанувати пам’ять загиблих учасників Революції Гідності, сприяти увічненню громадянської відваги та самовідданості.

 

20 лютого – працівники Юр’ївської публічної бібліотеки Юр’ївської селищної ради Юр’ївської селищної ТГ (Павлоградський район) провели історичний екскурс «Їм у віках судилося безсмертя». Присутні переглянули відео «Штурм Майдану», «Герої Небесної Сотні», «Ангели Майдану», матеріали того часу з місцевих газет, згадали події Революції Гідності та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Для учасників заходу представлена виставка-реквієм.

 

20 лютого – бібліотекарі КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) з нагоди Міжнародного дня рідної мови провели мовознавчий форум «Єднає рідна мова» з учнями 7-Б класу ліцею «Генеза». Діти прослухали невеличкий екскурс в історію української мови, пригадали прислів’я, приказки, позмагалися в промовлянні скоромовок.

 

21 лютого – працівники КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Вільногірської міської ТГ (Кам’янський район) провели для мешканців громади екскурсію «Автентичний український глиняний посуд». Метою заходу є ознайомлення населення з історією рідного краю та України в цілому. Розпочато інформаційну кампанію «Збережемо національну пам'ять разом!», у межах якої на сторінці закладу у Фейсбук постійно викладалися короткі інформаційні відео до визначних дат і подій нашої держави. Інформаційне портфоліо покликане ознайомити аудиторію з історією України, розказати про визначні події та людей, згуртувати українців у прагненні вивчати свою історію.

 

21 лютого – у КЗ «Першотравенська міська бібліотека» Першотравенської міської ТГ (Синельниківський район) проведено огляд літератури «Рідна мова на рідній землі» для учнівської молоді з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Діти читали вірші про мову, брали участь у літературній вікторині. Бібліотекарка ознайомила їх із книжковою виставкою «І сонцем слово засіяло».

 

21 лютого – у Центральній міській бібліотеці КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) проведено мовознавчий захід «Моє багатство – рідна мова» в межах програми «Вмикай українську» та з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Студенти Павлоградського фахового медичного коледжу переглянули відеопрезентації, дізналися цікаві факти про рідну мову, а також вдосконалювали мовлення за допомогою експрес-вправ. Цього дня на сторінках блогу бібліотеки представлена вікторина «Мовні розваги для найкмітливіших».

 

21 лютого – працівники Центральної бібліотеки КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) запропонували до перегляду відеоролик «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик» з нагоди Міжнародного дня рідної мови. В онлайн-презентації представлений віртуальний огляд літератури, доповнений цікавими фактами про мову. Діяла тематична книжкова виставка для підлітків та молоді «Буду я навчатись мови золотої».

Фахівці Дитячої філії № 4 КЗ «Нікопольська міська ЦБС» організували серед своїх активних читачів-переселенців, які повернулися з Польщі, Німеччини, Ірландії, віртуальний проєкт-флешмоб під хештегом «#Наші_читачі_з_різних_куточків_світу». У читців вишиванка стала частиною образу декламованих виступів, під час яких відбулось знайомство з віршами Оксани Забужко, Максима Рильського, Дмитра Павличко, Миколи Лотоцького, Григорія Вієру та інших авторів.

 

21 лютого – працівники СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) взяли активну участь у Регіональному проєкті-2023 «Письменники, короновані словом». Для користувачів представлено однойменну виставку-інсталяцію з художніми творами сучасних українських авторів-переможців літературного конкурсу «Короновані словом».

 

21 лютого – бібліотекарі бібліотеки-філії 7 КЗ «ЦБС м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) провели для учнівської молоді патріотично-мовознавчу мозаїку «Лабіринти рідної мови». Учасники брали участь у мовознавчих конкурсах: складали прислів’я, відгадували загадки, відповідали на питання вікторини, розв’язували граматичні приклади та логічні задачки.

 

21 лютого – співробітники КЗ «Публічна бібліотека» Лозуватської сільської ради Лозуватської сільської ТГ (Криворізький район) з нагоди  Міжнародного дня рідної мови провели бліц-опитування серед населення громади «Що для мене рідна мова?».

 

21 лютого – в Аполлонівській бібліотеці-філії Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) з нагоди Дня рідної мови для учнівської молоді проведено мовознавчий турнір «Мово моя українська, батькова і материнська!». Учасники виконували завдання та вдосконалювали знання з української мови, читали вірші, співали пісень, розповідали гуморески.

 

21 лютого  у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» у межах проєкту-2023 «Письменники, короновані словом» відбулася презентація виставки-імпрези «Золоті письменники України», присвяченої переможцям Міжнародного літературного конкурсу «Коронації слова» Максу Кідруку, Ірен Роздобудько, Наталі Гурницькій, Дарі Корній, Володимирові Лису та Сергію Жадану. В експозиції представлені твори авторів.

 

21 лютого – працівники Нікопольської дитячої бібліотеки-філії № 4 КЗ «Нікопольська міська ЦБС» Нікопольської міської ТГ (Нікопольський район) під хештегом «Коженробитьте, щовйогосилах» на сайті бібліотеки відобразили волонтерську діяльність бібліотекарів. Фахівці долучились до обслуговування містян при видачі гуманітарної допомоги від міжнародниж благодійних фондів. Працівники системи також були задіяні для виготовлення «окопних» свічок для воїнів ЗСУ.

 

23 лютого – у Томаківській центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) проведено мовознавчу вікторину «У нас вона одна – чарівна й світанкова, і древня й молода – велична наша мова» зі старшокласниками Томаківських ліцеїв № 1 і № 2. Презентована книжкова виставка «Єдиний скарб у тебе – рідна мова!». Бібліотекарі та користувачі говорили про новий правопис і мову сучасної України.

 

23 лютого – у Кам’янській сільській бібліотеці КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) проведено memory-тайм «Відірвана Батьківщина» з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим. Під час заходу користувачі ознайомилися з тематичною фотовиставкою. Працівники бібліотеки разом із активними читачами долучились до виготовлення маскувальних сіток для українських захисників.

 

23 лютого – у Томаківській центральній бібліотеці КЗ «Томаківська ЦБС» Томаківської селищної ТГ (Нікопольський район) для мешканців громади відбувся перегляд фільму-проєкту Дмитра Комарова «Рік». Протягом місяця транслювалися документальні сюжети та фільми про перші місяці повномасштабного вторгнення, військових і волонтерів, які зараз на фронті. Презентована виставка-єднання «Поєднані любов’ю до України».

 

24 лютого – фахівці публічних бібліотек КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) взяли участь в онлайн-флешмобі «Ukraine. Лютий, довжиною в рік», присвяченому річниці війни в Україні. Флешмоб створений на основі відеозаписів читання віршів у виконанні авторів, мешканців Дніпра.

 

24 лютого – у Богданівський сільський бібліотеці Богданівської сільської ТГ (Павлоградський район) відбувся тренінг «Фандрейзінг – залучення коштів». Ведучою заходу була тренерка ГО «Центр інноваційного розвитку "Персона"» Олена Кочанова.

 

24 лютого користувачі Керносівської сільської бібліотеки – філії КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» та учасниці гурту «Асорті» Керносівського сільського Будинку культури долучилися до книжкового челенджу «LesyaBookChallenge». Захід проведено з нагоди дня народження Лесі Українки, оголошеного літературним музеєм Лесі Українки у Звягелі з нагоди 152-ї річниці поетеси.

 

24 лютого  – в Юр’ївській філії КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради Царичанської селищної ТГ (Дніпровський район) до роковин російського повномасштабного вторгнення в Україну проведений memory-тайм «Моя країна не стане на коліна!». Презентовано патріотичний банер з підбіркою фото війни в Україні, які увійшли в історію та облетіли весь світ. Юні читачі декламували вірші та ділилися спогадами з пережитого, переглянули авторський документальний фільм Дмитра Комарова «Рік».

 

27 лютого – у бібліотеці-філії № 7 КЗ «ЦБС м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) члени клубу «Сусіди» згадували традиції Масниці, або Колодія. Присутні ознайомились з історичними витоками свята. Краєзнавчим відкриттям було знайомство з творчістю кам’янчанки Ірини Іваськів. Ведучі анонсували вихід її нової книги «Думки з тамбуру. Перші 100 днів». Звучали пісні у виконанні Валентини Яланської та Любові Дзьоби.

 

28 лютого – працівники КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ради Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) разом із мешканцями громади в межах регіонального онлайн-проєкту «Письменник у бібліотеці: знайомтесь» взяли участь у творчій зустрічі з Катериною Дудар, поеткою, прозаїкинею, членкинею Національної спілки письменників України, яка мешкає в місті Дніпро та працює у напрямку відродження національної свідомості українців.

 

28 лютого – в бібліотеці-філіалі № 9 КЗ «ЦБС м. Кам’янського» КМР Кам’янської міської ТГ (Кам’янський район) проведено поетичний ранок «Ти себе Українкою звала», присвячений творчості Лесі Українки. Бібліотекарка розповіла цікаві факти про дитинство поетеси та її любов до читання, вихованці табору № 32 «Дельфін» читали вірші поетеси, переглянули буктрейлер про письменницю. Вікторина «По казкових слідах загадкових» показала, що діти знають та люблять українські народні казки.

 

28 лютого – працівники СКЗК «Межівська центральна публічна бібліотека» Межівської селищної ТГ (Синельниківський район) уперше організували та провели майстер-клас із виготовлення окопних свічок для внутрішньо переміщених осіб і активних мешканців громади. Працівники бібліотеки поділилися досвідом і технологією виготовлення свічок, висловили вдячність військовим ЗСУ. Волонтери відвезли готові вироби нашим захисникам. 

 

29 лютого – у КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) для учнівської молоді представлено тематичну виставку-огляд «Рідна мова – цілюще джерело». Ведуча заходу розповіла про історію походження свята, презентувала нові надходження до книгозбірні творів сучасних українських письменників. Звучали вірші класиків української літератури.