Дніпропетровщина бібліотечна

Дніпропетровщина бібліотечна

Лютий


1 лютого – до КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) завітали учні 9-х класів ліцею «Ґенеза» в супроводі вчителя історії О.М. Ланевич на годину пам’яті «На Аскольдовій могилі український цвіт», присвячену 106-річчю бою під Крутами. Про тогочасні події розповіла бібліотекарка А.В.Тхорук. Також проведено огляд літератури з книжкової виставки «Крути: трагедія, подвиг, пам'ять». Бібліотекарка Л.І. Орлова провела вікторину «Що ви знаєте про бій за майбутнє України?». Завідувачка відділу С.В. Сніцар провела патріотичний флешмоб із декламуванням вірша Павла Тичини «Пам’яті  тридцяти».


2 лютого – в Дніпровській сільській бібліотеці КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) у межах регіональної кампанії «Читаємо разом» відбулася презентація виставки «Короновані словом», яка користується неабиякою популярністю у відвідувачів. «Коронація слова» відкрила для багатьох читачів понад 250 авторів, серед яких імена вже давно відомих Володимира Винничука, Марії Матіос, Надії Гуменюк та молодих – Люко Дашвар. Саме ці письменники цьогоріч представлені до ознайомлення читачам бібліотеки.


4 лютого – в читальній залі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Жовтоводської міської ТГ (Кам’янський район), у межах проєкту «Письменники, короновані словом» для юних учасників літературної майстерні «Молодий Горицвіт» бібліотекарі організували та провели вook-акцент «Літературний світ Любко Дереш», присвячений одній із найоригінальніших постатей нової української літератури.

 

4 лютого – завідувачка Володимирівської сільської бібліотеки КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) Людмила Митяніна організувала та провела урочистий захід, присвячений 80-й річниці визволення сіл Володимирівка та Шевченко від нацистських окупантів у роки Другої світової війни. Перед присутніми виступила староста громади Тамара Невдах. Присутні хвилиною мовчання, вшанували пам’ять усіх, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках, хто загинув, визволяючи рідне село від нацистських окупантів,і поклали квіти до Братської могили. 

5 лютого – у бібліотеці-філії № 4 КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» Кам’янської міської ради за проєктом «Військо читає» відкрито пересувну бібліотеку. До уваги користувачів актуальна, якісна, сучасна світоглядна література. 

5 лютого – працівники бібліотеки для дорослих відділу бібліотечно-інформаційної роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг» у межах проєкту «Виїзна бібліотека» знайомили жителів громади з творчістю сучасних українських письменників-переможців літературного конкурсу «Коронація слова». 


6 лютого – в КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) відбулось чергове засідання кіноклубу «Docudays UA Пектораль», на якому розглянули тему кібербулінгу та протидії йому. Перед переглядом фільму модераторка провела з учнями ПТУ-79 розширену бесіду-застереження «Зворотній бік Інтернету» на відзначення Дня безпечного Інтернету. Розібрали найпоширеніші типи поведінки кібербулінгу: флеймінг, тролінг, фішинг, ошуканство, відчуження, кіберпереслідування, хепіслепінг. Як вберегтись від інтернет-шахраїв, що потрібно робити та куди звертатись у випадку виникнення проблем. Одному з напрямків кібербулінгу був присвячений показ фільму «Пранкнули» режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті. Глядачі обговорювали події фільму, пов’язуючи їх зі схожими епізодами власного життя, та способи захисту від небезпек у соцмережах, а саме, як уберегти свої персональні дані. Одним із завдань заходу було інформування про захист своїх персональних даних і убезпечення себе та свої рідних.

   

7 лютого – у Всевіковій Бібліотеці сімейного читання № 2 «ДіМ» КЗ «Павлоградська МЦБС» Павлоградської міської ТГ (Павлоградський район) відбулася майстерня згуртування «Активна молодь. Завантаження» у форматі Вільний театр #Молодвіж для молоді гімназії №8. Ведуча провела з юними користувачами гру-асоціацію «Знайомство». Кожен із учасників зустрічі розповів про себе та свої вподобання, вчилися спілкуватись і довіряти один одному. Платформою для розвитку молоді є саме бібліотека. За підтримки Громадської організації «Центр інноваційного розвитку "Персона"». https://pavlogradf2.blogspot.com/2024/02/blog-post_7.htm

   

7 лютого – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) проведено пісенний вернісаж місцевих поетів «Пісня – в моєму серці» в межах проєкту «Світоглядно-релаксаційна палітра «Фенікс» (автор проєкту Ю. Селіхова) бібліотекарі провели для членів клубу «Орільська Берегиня» та жінок-переселенок. На заході звучали пісні на слова Надії Зінченко «Ми – українці» (муз. та виконання: Діля), «Джазова колядка» (муз. та виконання: П. Табаков), Юлії Селіхової «Жоржини» (муз. та виконання С. Немченко), Антоніни Підмогильної «Бабине літо» (муз. та виконання Б. Братівник). Присутні отримали неабияке задоволення та висловили своє захоплення почутим. Захід продовжився лікувальною гімнастикою, яка допомагає зміцнювати імунітет, серцево-судинну та нервову системи та теплим спілкуванням за чашечкою запашного чаю.


7 лютого – у КЗ «Софіївська центральна бібліотека» Софіївської селищної ТГ (Криворізький район) до Всесвітнього дня читання вголос проведено літературний акцент для волонтерів. Всі насолодилися теплими історіями, обговоренням та просто приємною компанією.

  

7 лютого  – у Центральній міській бібліотеці КЗК «ДМПБ» ДМР Дніпровської міської  ТГ (Дніпровський район) відбулась чергова зустріч у розмовному клубі «Єдині» для містян. Під час заходу учасники спілкувались українською та розглянули тему  «Вулиці та райони Дніпра».

8 лютого – від Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» Кам’янської міської ради зібрали гуманітарний вантаж: смаколики, ковдри, шкарпетки, підстилки для сидіння та інші речі для наступної поїздки на Донбас до 22-ї та 93-ї бригад. 

9 лютого – Центральна міська бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» Кам’янської міської ради ініціювала міжнародний онлайн-марафон «Мій Шевченко». Поетична раптíвка (флешмоб) почалася 9 лютого зі Словаччини, Норвегії, Нідерландів, Кам’янського, Харкова, Києва й триватиме до 9 березня. В своїх відео учасники читають улюблені вірші поета. 

10 лютого – у Тритузнянській бібліотеці-філії «Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район) проведено краєзнавчий тиждень «Від краєзнавства до краєлюбства», на якому представлено:інфо-брошуру «Краєзнавча розвідка. Музей Яворницького» (до 175 річчя заснування), онлайн фотостудію «Тритузне віртуальне», етнонарис «Історії нашого краю: відомі і невідомі»,виставку-гербарій «Цілющі трави рідного краю».

11 лютого – на абонементі Публічної бібліотеки Новомосковської міської ТГ (Новомосковський район) відбувся літературний вечір «Імена війни: які військові позивні отримали українські письменники». Захід відбувся в межах проведення проєкту «Стрічка Героїв: коли перо змінюється на стилет». Учасники книжкового клубу «Я люблю книгу» зібралися, щоб обговорити твори українських письменників, які перебувають на передовій. Ведучі зустрічі розповіли про творчий і життєвий шлях митців, ознайомили з історією появи їхніх нових військових псевдонімів.

11 лютого – напередодні Дня Святого Валентина фахівці бібліотеки селища Слобожанське КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» Слобожанської селищної ТГ (Дніпровський район) підготували книжкове побачення «Кохання – найвищий злет душі». Учасники дійства долучилися до участі в акції «Валентинка читацьких симпатій» і висловили свої почуття улюбленій книзі, даруючи їй «валентинку». Також підготовлено бібліоглобус «Незвичайні традиції: як святкують День закоханих у світі». Діти переглянули презентацію про святкування в різних країнах та дізналися, які подарунки готують в цей день. Проведено майстер-клас із виготовлення валентинки.

  

13 лютого – у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека»  Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район)відбулася патріотична година «України обпалений цвіт», присвячена до Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Учні 6-го класу ліцею № 1 поклали квіти до Стіни Живої Пам'яті полеглих Героїв за Україну.

 

13 лютого – завідувачка Новомиколаївської селищної бібліотеки КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янський район) в співпраці з КЗ «Новомиколаївський СБК "ВМР"» провела вечір авторської поезії В.В. Фоміча «Ми-українці». Захід проведено до 65-річчя з дня народження нашого земляка, поета, патріота, капітана у відставці, члена Всеукраїнського товариства імені Тараса Шевченка «Просвіта»–Володимира Васильовича Фоміча. Представлена книжкова розкладка з книжками віршів ювіляра.


14 лютого – у Лобойківській бібліотейі-філії КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район) до Міжнародного дня дарування книг проведено акцію Бібліомеценат-2024 «Подаруй книгу з любов’ю!». Читачі подарували бібліотеці нові книжки.

   

14 лютого – у Центральній публічній бібліотеці КЗК «ЦСПБ Перещепинської міської ОТГ» (Новомосковський район) відбулось відкриття мистецької виставки «З пензлем у руці і ніжністю у серці» для мешканців громади. Під час проведення заходу присутні ознайомились із репродукціями місцевої художниці-аматорки, етнічної татарки Гіної Шайгарданівни Султанової. Її картини в стилі наївного мистецтва та петриківського розпису сповнені яскравого колориту, наповнені енергією добра, щирістю та любов’ю. Першими відвідувачами виставки стали члени клубу «Орільська Берегиня» та жінки-переселенки.

 

15 лютого – в Бібліотеці-філіалі № 11 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» КМР Криворізької міської ТГ (Криворізький район) відбулося заняття з надання першої допомоги «Знання рятують життя». У заході взяли участь ВПО з Центру підтримки населення бахмутського району «Бахмутський район єднає м. Кривий Ріг». Бібліотекарі надали алгоритм перших дій у надзвичайних ситуаціях, розповіли про заходи підтримки постраждалих, як укомплектувати аптечку на випадок надзвичайної ситуації. Користувачі пройшли інтерактивний тест «Чи зможете ви у разі необхідності надати першу допомогу?». Інструкторка з надання першої допомоги Криворізької організації Товариства Червоного Хреста України навчала, як допомогти людині до приїзду швидкої допомоги. Під час заняття користувачі ознайомилися з книжковою виставкою «Знання рятують життя».

   

16 лютого – у КЗК «Покровська бібліотека» Покровської селищної ТГ (Синельниківський район) у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» проведено комунікаційну кампанію з метою сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан. Фахівці Покровського управління Синельниківської філії Дніпропетровського центру зайнятості О.О Ставицька та С.О. Куліш провели зустріч із працівниками установ Покровського відділу культури, туризму, національностей та релігій за темою «Ментальне здоров'я». Під час зустрічі присутні отримали знання про ментальне здоров'я, як його підтримувати самостійно, та поради для подолання психічних розладів у воєнний час.


17 лютого – працівники бібліотеки-філії № 5 КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» Кам’янської міської радивмежах проєкту «Незламні бібліотеки» провели в художній школі ім. І. Першудчева інформаційну годину. Враховуючи специфіку школи, інформували про книги з питань мистецтва, які отримала бібліотека, та про незвичайні техніки сучасних художників.

 

17 лютого – працівники Раївської сільської бібліотеки-філії «ЦПБ Раївської сільської ради» Раївської сільської ТГ (Синельниківський район) до Дня Героїв Небесної Сотні провели інформаційно-виховну годину «Небесна Сотня: Герої не вмирають». Для дітей представлено книжкову виставку «І ринули в небо Сотнею святою». Діти виготовляли лепбук «Небесна Сотня». 

    

 

19 лютого – бібліотека-філія № 8КЗ «Кам’янські міські публічні бібліотеки» Кам’янської міської радиотримала посилку з Німеччини від NinaReshetniak з новимикнижками та журналами німецькою, англійською, французькою та чеською мовами.

19 лютого – у КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради (Дніпровський район) з нагоди святкування Дня Державного Герба України для дітей проведено патріотичний квест «У пошуках тризуба». Учасники заходу показали гарну командну роботу у знанні історичних фактів та подій своєї країни,склали пазл зі зображенням тризуба.

20 лютого – у Кам’янській сільській бібліотеці Апостолівської міської ТГ (Криворізький район) для учнів проведеноДень пам’яті Героїв Небесної Сотні. Завідувачка бібліотеки Надія Нестерук розповіла про учасників Революції Гідностіта запросила дітейвзяти участь у Всесвітній тихій акції «Ангели Пам’яті».

20 лютого – у бібліотеці для дорослих відділу бібліотечно-інформаційної роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг» Широківської селищної ТГ (Криворізький район) відбулася літературно-музична композиція «Вони співали «Ще не вмерла…» і вмирали» з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні та з метою вшанувати подвиг учасників Революції Гідності. Для користувачів Шестірнянської бібліотеки-філії розгорнуто виставку-фоторепортаж «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі!». До Дня спротиву окупації Криму в читальній залі Бібліотеки для дорослих оформлено тематичну виставку «Гібридна війна – окупація Криму».


20 лютого у Вербівській сільській філії КЗ «Васильківська ЦПБ» до десятої річниці вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні проведена хвилина-спогад «Янголи, які стали героями».

  

20 лютого  КЗК «Петриківська публічна бібліотека» Петриківської селищної ТГ (Дніпровський район)відбулося засідання кіноклубу«Docudays UA Пектораль»для учнів ПТУ-79. Тема засідання – Євромайдан, який став доленосним для нашої країни. Представлено фільм Сергія Лисенка «Автомайдан» ікнижковувиставку «Герої нашого часу – Небесна Сотня». 


21 лютого у КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янсьий район) для учнів ліцею № 5 проведено свято «Ти наше диво калинове, кохана материнська мова», присвячене Міжнародному Дню рідної мови. Бібліотекарі В. Янченко та Н. Ал-Судані розповіли історію виникнення свята, ознайомили з книжковою виставкою«Мово рідна, слово рідне», у дійстві взяли участь директорка історико-краєзнавчого музею Н. Коновал, місцеві поети Євген Безус і Олена Молнар. Перлиною заходу став пісенний подарунок від директора Будинку культури О. Федорянко.


21 лютого – у бібліотеці Васильківської селищної філіїКЗ «Васильківській ЦПБ» прведено годину мовознавства: «До мови доторкнімось серцем», організована тематична книжкова виставка: «Будь завжди, рідна мово, – живи вічно, віще слово».

21 лютого в Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» фахівці Міжнародної організації «HandicapInternational» для читачів і співробітників бібліотеки провели тренінг-лекцію з мінної безпеки «Навчання ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами».Бібліотекарі презентували виставку-спротив «Україна – нація нескорених», на якій представлені книги про російсько-українську війну. 


 

21 лютого у Юр’ївській філії КЗК «Публічна бібліотека» Царичанської селищної ради (Дніпровський район)до Дня рідної мови для школярів проведено мовний батл «Її величність мова».Бібліотекарі представили книжкову викладку«До рідного слова торкаюсь душею».

 

21 лютогобібліотечно-інформаційний центр КЗ «Слобожанський центр культурних послуг» разом із бібліотекою селища Слобожанське провів літературно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови «Українська мова рідна у серці єдина… розквітає разом з нею наша Україна!». Учні та викладачі Слобожанської мистецької школи виконували пісні та вірші. Бібліотекарі провели літературно-мовну вікторину «Кращої ніж рідна, мови не буває», огляд літератури «Мови рідної скарби» та майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки «Північна берегиня». 

22 лютого – у Башмачанській бібліотеці-філії КЗК«Солонянська публічна бібліотека» Солонянської селищної ТГ (Дніпровський район)проведено годину «Блокпост пам’яті» на вшанування загиблих під час російсько-української війни.

 

22 лютого – у Жовтянській сільській бібліотеці – філії №2 КЗ «П’ятихатська центральна міська бібліотека» П’ятихатської міської ТГ (Кам’янський район) відбулася творча година «Валентинка– талісман нашим котикам-захисникам». Діти виготовили для захисників валентинки, які разом ізречами першої необхідності, вітамінними смаколиками та іншим відправили за призначенням.


24 лютого з нагоди другої річниці від початку повномасштабного російського збройного вторгнення в Україну в КЗ «Верхньодніпровська центральна міська бібліотека» Верхньодніпровської міської ТГ (Кам’янсьий район) презентовано книжкову виставку«Війна за незалежність».

 

Цього ж дня в бібліотеці відбулася творча зустріч із прозаїком, поетом, гумористом, журналістом Віктором Яковичем Шкуро з нагоди його 85-річного ювілею.


24 лютого  у Центральній міській бібліотеці КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР Дніпровської міської ТГ (Дніпровський район) відбулась творча зустріч із відомої української письменницею ЛюкоДашвар. Авторка розповіла про свою творчу діяльність, презентувала нову книгу «СпАДок» та відповідала на запитання своїх поціновувачів. Також відбулась фотосесія з авторкою.

До 2-ї річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну в Центральній міській бібліотеці відбулась презентація книги «30 війн з Zаклятим сусідом». Користувачі мали змогу ознайомитись із короткою історією 30 збройних конфліктів  України з росією. Обговорили книгу з військовим, соціологом, політологом С. Штепою. Також був представлений фотопроєкт Т. Греня «Становлення української армії».

Працівники Філії №13 КЗК «Дніпровські міські публічні бібліотеки» ДМР підготували коментовану книжкову виставка «Україна у вогні». Відвідувачі філії № 20 висловлювали свою повагу до захисників Батьківщини та дякували за захист країни під час хвилини подяки ЗСУ «Ми не пробачимо». У філії № 24 відбулась презентація книжкової виставки «730 днів Незламності».

26 лютого – у відділі бібліотечно-інформаційної роботи КЗК «Широківський центр культурних послуг» проведено  інформіну «Крим–це Україна!», а також перегляд короткометражного документального фільму «Хронологія окупації Криму».



27 лютого в структурних підрозділах КЗК «Петриківська публічна бібліотека» започатковано читацькукампанію «Про війну в ім’я миру». Умежах кампаніїпроводятьсятематичні огляди, бесіди, інші заходи з популяризації читання. На широке коло читачів розрахованакнижкова виставка «Добровольці – гордість нації».