2023 pік

 Протягом
мiсяця  
Книжкові дарунки на полицях.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто виставку англомовних видань, які є подарунками від друга, американця і волонтера бібліотеки Шона Робертсона. Більшість з них – це академічні паперові словники. Решта – навчальні видання для читання англійською. Всі дарунки будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову, та покращує навички читання і спілкування.
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, яки готові для стажування закордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.

 
 Протягом
мiсяця  
До 105-річчя від дня народження художника Анатолія Арефьєва у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання, в яких йдеться про митця та його творчість.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Книжкова виставка-персоналія була присвячена видатному українському історику, археологу і краєзнавцю Дмитру Івановичу Яворницькому, який був невтомним шукачем скарбів минулого та видавцем важливих праць з історії та культури України.
фото

 
 30 Листопада   Остання гра осені, а наступна зустріч вже у грудні! Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони використали набір ігрових карток «Табу» / Tabоo. Ця гра стала для гравців найулюбленішою цієї осені. Молодь із задоволенням вгадувала слова – демонстрували знання і ерудицію.
фото  фото

 
 30 Листопада   У відділ читальних залів, відбувся психологічний тренінг за темою «Психологічна рівновага та знаходження гармонії у собі» від психолога та психотерапевта Сергія Молчанова для учасників Університету третього віку. Присутні змогли дізнатись більше про те, як зберігати психологічне здоров’я та про способи знаходження гармонії у собі. Лектор як спеціаліст з багаторічним стажем, зміг доступно та цікаво подати інформацію, підтримуючи на тренінгу позитивну, спокійну атмосферу, в якій кожен з учасників почував себе комфортно.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 30 Листопада   У краєзнавчому відділі відбувся тематичний огляд літератури «Голодомор очима Дніпра» для студентської молоді архітектурного факультету ПДБА. Книги, бібліографічні й періодичні видання відкрили для молоді сумні сторінки історії Дніпропетровщини періоду 1930-х років ХХ ст.
фото  фото

 
 30 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва клуб «Гармонія душі» представив концертну програму «Прощання з осінню», під час якої лунали пісні та гумор у виконанні Володимира Коваленка, ансамблю «Мальва», Володимира Семерні, Сергія Чарченка та інших, виконувалися танці. Присутні висловили слова подяки всім людям, які захищають нашу країну, не шкодуючи себе, віддають своє життя заради того, щоб інші громадяни мали можливість жити, працювати, іноді відволікатися від тривожних думок і переживань, та побажали захисникам сил і найскорішої перемоги.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Листопада   На черговому засіданні Дніпровського генеалогічного товариства директор краєзнавчого музею у Здолбунові (Рівненська обл.) пан Олександр Чижевський виступив з онлайн лекцією «Що можна знайти в музеї???»
фото  фото

 
 29 Листопада   Перегляд в англомовному кіноклубі ДОУНБ до дня «Обирай жінок». Щороку в середу після Дня подяки відзначається свято «Обирай жінок». Цього року воно припало на 29 листопада. Мета Дня - цінувати, підтримувати, вислуховувати та відстоювати права жінок. День також намагається привернути увагу до багатьох жінок, які працюють і успішно керують бізнесом у світі, який все ще вважа, що місце жінки вдома. Цей День відзначається з надією протистояти цим старим уявленням і для того, щоб змусити людей усвідомити потенціал і силу сучсних жінок. Цей день навчає клієнтів і компанії робити правильний вибір, надихає жінок-підприємців і просуває бізнес, яким володіють жінки.Настав час не лише усунути гендерний розрив, але й час «розбити скляну стелю» та сказати людям у всьому світі, що вік переваги чоловіків закінчився. Настав час вийти за межі патріархату та обирати жінок.У бібліотечній колекції фільмів є фільми про успішних жінок зі сфери моди, телебачення, кіно та блогерства. Цього разу обрали для перегляду фільм «Останній кадр», який є сатирою на Голівуд, який і досі експлуатує жіночі образи і окремих жінок.
фото  фото

 
 28 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва в межах кіноперегляду із циклу «Кіномитці на шляху здобуття переможного миру» відбувся відеоперегляд інтерв'ю з українською драматургинею, сценаристкою, режисеркою й акторкою Наталією Ворожбит. Перед переглядом відвідувачам представили для ознайомлення публікації, в яких йдеться про фільми, зняті Наталією, чи зняті за її сценарієм.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Листопада   У відділі читальних залів відбувся історичний турнір юних істориків за темою «Голодомор вустами молодих». В турніри взяли участь учні старших класів Дніпровського ліцею № 81 та студенти «Дніпровської політехніки» з кафедри історії та політичної теорії. Всі учасники змогли показати свою ерудованість за різними питаннями, які надавалися під час турніру. Оцінювали це інтелектуальне змагання журі на чолі з керівником КЗ « Музею спротиву Голодомору» Рибалкою Валентином Григоровичем, також доктор історичних наук, професор кафедри історії та політичної теорії НТУ "Дніпровська політехніка" Василенко Віталій Олександрович , директор ліцею №81 Семенова Юлія Євгенівна та представник ДОУНБ зав. відділом читальних залів Друбецька Лариса Іванівна. Ця дискусія була цікава як для учасників, так і для всіх присутніх, тому що вона стосувалася історичних подій під час Голодомору та сучасної російсько-української війни, яка теж є геноцидом українського народу. Тому бажання молодого покоління знати історію своєї країни визиває повагу і надію на те, що ніхто не зможе впливати на історичну правду українського суспільства.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 27 Листопада   «Квітка Буковини» У відділі абонемента проведено тематичний огляд літератури представленої на книжковій виставці до 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської «Квітка Буковини». Користувачів відділу познайомили з документами, що розповідають про життєвий і творчий шлях письменниці та творами ювілярки.
фото  фото

 
 27 Листопада   У відділі періодики експонується виставка "Гірська орлиця" - літературний портрет до 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської, української письменниці.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва відбувся вечір, присвячений вшануванню пам’яті українського оперного співака Миколи Манойла, за участю його учня дніпровського композитора і виконавця Олега Мелещука. Під час заходу відвідувачі переглянули фільм, присвячений життю і творчості співака, згадували його. Олег Мелещук виконав пісні, які присвятив своєму вчителю. Співробітники відділу підготували для ознайомлення видання й публікації з фонду бібліотеки, в яких йдеться про Миколу Манойла.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 24 Листопада   У відділі читальних залів відбулась лекція-бесіда за темою «Експедіціонери та їхні наукові дослідження . Криптозоологія та уфологія» , яку провів Сергій Іванович Гордієнко професійний мандрівник, знаний фахівець з екстремального одиночного виживання , історик-дослідник, міграціолог, етнограф. Розмова була про загадкові явища, також про природні атмосферні аномалії, над якими до сих пір ведуться дискусії серед вчених та науковців. Сергій Іванович, будучи мандрівником зі стажем, поділився цікавими історіями своїх подорожей про надприродні явища.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 24 Листопада   "Пам'ятаємо задля майбутнього" - майданчик пам'яті до Дня пам'яті жертв голодоморів. Представлені публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.Повніше
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 24 Листопада   «Україна пам'ятає – світ визнає!» У відділі абонемента відбулася година реквієм «Україна пам'ятає – світ визнає!» до 90-х роковин трагедії Голодомору-геноциду 1932–1933 років в Україні. Хвилиною мовчання ми вшанували пам'ять невинно убієнних в ті жахливі роки Голодоморів. Користувачам відділу був запропонований перегляд документів, зі сторінок яких постає жахлива картина нищення української нації у визначених часових межах та публікуються унікальні щоденникові записи очевидців голоду.
фото  фото  фото  фото

 
 24 Листопада   В межах роботи Центру європейської співробітники відділу проводили інформаційний флешмоб на честь Дня Незалежності Польщі (Narodowe Święto Niepodległości), розповідаючи користувачам відділу про видатних діячів Польщі різних років, які спряли надбанню й утриманню незалежності своєї країни.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Листопада   Для Університету третього віку відбулась лекція психолога-психотерапевта Сергія Молчанова за темою «Самозцілення або 6 основних інструментів самодопомоги» за книгою Світлани Липинської «Образи та хвороби». Лектор пояснював питання щодо виникнення дискомфорту на фізичному плані, які виникають під час стресу та як їх подолати за рахунок спеціальних вправ.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 23 Листопада   На запрошення соціального партнера Благодійного фонду «Карітас» відділ читальних залів провів для дітлахів інтерактивне читання книг «Казки Оживають», під час якого були використані технології доповненої реальності. Кожна сторінка з зірочкою у казкових книжках стала оживати через додаток на смартфоні, дозволяючи персонажам розмовляти прямо з дітьми, тим самим поглиблюючі їх у історію. А ще, щоб розвеселити наших маленьких читачів, влаштували настільні ігри, що сприяють розвитку різних навичок
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 23 Листопада   Чергова зустріч Регіонального онлайн проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості й події» відбулась у краєзнавчому відділі. Микола Петрович Чабан виступив з лекцією «Праведник Ісаак Мазепа» під час якої ознайомив присутніх з біографією політичного і державного діяча, керівника уряду УНР часів Директорії – Ісаака Мазепи.
фото  фото

 
 23 Листопада   До Дня пам’яті жертв голодоморів у краєзнавчому відділі відбулась інформаційна година «Палає пам’яті свіча» під час якої присутні подивились короткометражний фільм «Червоне намисто», сюжет якого засновано на реальних подіях. Також була презентована виставка-спомин літератури на якій експоновані різноманітні книги та посібники, що розповідають про причини та наслідки голодоморів.
фото  фото

 
 23 Листопада   "Бібліотека - знання під рукою": Вчимося буди вдячними. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко отримала запрошення від вчителя англійської мови Дніпровського ліцею №22 Валентини Швидкої познайомити її учнів з традиціями американського свята День подяки.Свято «День подяки» споріднене з українським «Днем врожаю», але має особливості. Зі слайд-презентації школярі дізналися про історію появи, основні символи і популярні розваги підчас улюбленого свята американців, коли збираються родини, діти спілкуються з батьками, віддають шану і любов один одному. Школярі переглянули мультфільм, вивчили нові англійські слова і тренувалися їх вимовляти.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Листопада   Завідувачка краєзнавчого відділу Світлана Жилінська відвідала «Музей спротиву Голодомору», де відбулась презентація нового музейного видання – книги «Меморіалізація Голодомору в Україні» (кінець 1980-х – кінець 2000-х років). У книзі вміщено спогади, які розповідають про процес меморіалізації Голодомору, передусім на території Дніпропетровської області, та перетворення цієї трагедії на домінанту національної історичної пам’яті. Упорядник видання Валентин Рибалка подарував примірник книги для Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки.
фото

 
 22 Листопада   «Поспішай обережно»!У передсвятковий для наших американських друзів вечір, напередодні Дня подяки / Thanksgiving Day члени англомовного кіноклубу інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» занурилися в атмосферу цього свята і переглянули чудову комедію «Літаком, потягом і автомобілем» (англ. «Planes, Trains & Automobiles», 1987).Фільм знайомить з традиціями свята, головна з них – обов’язково бути в цей день з родиною на щедро накритим столом. Для головних героїв фільму дорога з Нью-Йорка до Чикаго виявилася надзвичайно перенасиченою неприємностями, халепами і довгою. Добре, що передсвяткові пригоди добре закінчилися, герої дісталися Чикаго і родинний затишок зігрів головних героїв, які стали друзями. Члени англомовного кіноклубу насолодилися легким гумором, засвоїли нову лексику і обговорили поведінку головних героїв. Яка від нетерпимості (нетолерантності) змінилася на розуміння причин і наслідків.
фото  фото

 
 21 Листопада   Найвидатнішій англійський поет та драматург, автор сонет Вільям Шекспір вже багато років є одним із цікавих постатей епохи Відродження. Хоча історичних документальних даних про його біографію не так багато, тому і багато суперечливих думок щодо життя Шекспіра, але екранізації його творів завжди викликають великий інтерес у митців. У відділі читальних залів відбувся перегляд фільму «Закоханий Шекспір» ( 1998 року). Ця чудова стрічка є сучасним сміливим поглядом режисера та сценариста на творчість видатного поета, при цьому орієнтована вже на відомі життєві факти письменника та історичні події того часу, ще з елементами гумору. Також до уваги читачів була представлена презентація та книжки, присвячені Шекспіру та його епосі.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 21 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва в межах кіноперегляду із циклу «Кіномитці на шляху здобуття переможного миру» відбувся відеоперегляд інтерв'ю з українським актором Олександром Печерицею. Перед переглядом відвідувачам представили публікацію про фільм, в якому він знявся.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Листопада   «Від Майдану – до Свободи» У відділі абонемента відбувся патріотичний альманах до Дня гідності та свободи. Група учнівської молоді прослухала розповідь, як 10 років тому українці вийшли на вулиці, щоб захистити свою демократію та гідність. Про те як Україна зробила рішучий поворот у власній історії та крок до європейського майбутнього. Також переглянули відеоролик, познайомилися з книгами, що розповідають про мужність та відвагу учасників Революції Гідності, нагадують, якою ціною здобувалася свобода та незалежність для України.
фото  фото  фото

 
 21 Листопада   Для молоді м. Кременчука співробітники читального залу провели онлайн історико – патріотичний екскурс "Українським шляхом воїна" до Дня Гідності та Свободи, на якому не тільки згадали події під час Революції Гідності, а розповіли про історичний символ сили, гідності та національного духу українців унікальний вид бойового мистецтва – Бойовий Гопак. Присутні були ознайомлені з єдиним сучасним виданням Володимира Пилата «Бойовий гопак і основи захисту Вітчизни», в якому автор розповідає про історію та таємниці бойвого гопака та відмінності, які роблять його особливим серед інших. Цей захід став ідеальною можливістю для об'єднання молоді та вивчення наших національних традицій.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 17 Листопада   Для користувачів відділу було підготовлено тематичний огляд та відеопрезентацію«Класична та сучасна європейська література в Україні».
фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Листопада   На черговому засіданні краєзнавчого клубу «Ріднокрай» кандидат архітектури, краєзнавець Олександр Харлан розповів присутнім про історію та нові відкриття села Дмитрівка. На захід завітали студенти архітектурного факультету Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.
фото  фото

 
 16 Листопада   Декілька раундів гри – на користь всім! Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Вони використали набори ігрових карток «Активуй» та «Табу». Всі нові знання – нам на користь!
фото  фото

 
 16 Листопада   У відділі читальних залів відбулась презентація книги автора Георгія Філатова «Про сміх, що гріє всіх», в яку увійшлі літературні портрети українських поетів С.Руданського, Б.Олійника, П.Глазового, О.Вишня. На цій зустрічі присутні були ознайомлені з життям та творчою біограіфією поета, перекладача античної літератури, автора класичних сатир на міжнаціональну та антиімперську тематику, професійного лікаря, співомовника ХIХ ст. Степана Руданського. На презентації учасники дізнались багато цікавих фактів з життя поета, прослухали байки та гуморески, українські пісні на слова автора.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 15 Листопада   Відділ читальних залів для студентської молоді ВПУ17 провів інформаційно-просвітницьку лекцію за темою «Безбар’єрність – нова етика cпілкування». Обговорювали, як важливо бути толерантними до інших поглядів та життєвих шляхів, про спільні цінності в суспільстві, які об'єднують людей як громаду. Також наголосили на тому, що повага до інших є основною складовою будь-якого успішного співжиття. Було дуже приємно бачити, як наша студентська спільнота об'єднується навколо цих важливих тем і приймала активну участь в обговоренні.
фото 1  фото 2

 
 15 Листопада   Комедії про цінність родинних стосунків – 30 років!В англомовному кіноклубі ДОУНБ разом з американським другом бібліотеки Шоном Робертсоном переглядали фільм режисера Кріса Коламбуса «Місіс Даутфайр» (англ. Mrs. Doubtfire, 1993). Фільм звертається до складної теми «як живеться дітям у родинах, де розлучені батьки». Але через комедійну форму висвітлення теми, через неперевершену достовірну гру актора Робіна Вільямса та дітей, глядачі розуміють, що будь-які складні проблеми вирішуються!Членам англомовного кіноклубу подобається дивитися фільми англійською. Вони прагнуть глибше розуміти сюжет, розуміти оригінальний гумор, співчувають героям.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Листопада   Продовжує роботу інформаційно-просвітницький проєкт «Культура академічної доброчесності», започаткований ДОУНБ та НТУ «Дніпровська політехніка» у співпраці з Навчально-науковим інститутом економіки. Під час проведення лекційного онлайн заняття «Бібліотека - поєднання мудрості книг і сучасних технологій» для студентів I-го курсу фінансово-економічного факультету було надано інформацію стосовно сучасних інформаційно-документальних та сервісних можливостей ДОУНБ на допомогу студенскій молоді. Значну увагу було приділено особливостям пошуку в електронних каталогах бібліотеки, вимогам та правилам оформлення учбових робіт, стандартам та правилам бібліографічного опису, академічному цитуванню та посиланню.
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 14 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва в межах кіноперегляду із циклу «Кіномитці на шляху здобуття переможного миру» відбувся черговий відеоперегляд інтерв'ю з українським кінооператором Ярославом Пілунським. Перед переглядом відвідувачам представили публікацію, в якій йдеться про життя та творчість Ярослава. Після перегляду відвідувачі обговорювали прочитані книги та періодичні видання, спілкувалися й ділилися враженнями один з одним.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Листопада   Бібліотекарі відділу читальних залів для студентської молоді ВПУ 17 провели "Ігрову майстерню: Столики та пригоди", який залишив незабутні враження! Ця зустріч об’єднала книжкових фанатів та прихильників настільних ігор, де слово та гра поєднались у захопливий мікс.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 13 Листопада   Тиждень толерантності З різними групами - і школярами, і студентами, і дорослою аудиторією, у режимах онлайн, офлайн і в змішаному говорили про поведінку людини у суспільстві англійською мовою.
фото  фото  фото  фото

 
 11 Листопада   Польща, добрий партнер України, відзначала День Незалежності (Narodowe Święto Niepodległości). Відділ документів іноземними мовами підтримав цей захід та підготував невеликий перегляд книг про видатних діячів Польщі різних років.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Листопада   Темою чергового засідання клубу англійської мови та літератури стала поведінка, яку традиційно очікують від гендерних ролей, або, іншими словами, поведінка традиційна для чоловіків і жінок.
фото

 
 10 Листопада   Наукові доробки вчених України. З нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, що щорічно відзначається в усьому світіі, на платформі патентно-технічного відділу, пройшов захід для професійно-технічного училища №2 та ДПТНЗ «Дніпропетровське вище професійне училище будівництва». До уваги учасників заходу організовано виставку-перегляд «Науковий караван вчених України». На виставці представлені книги серії «Сто великих …» та біографічного видання «100 великих імен», матеріали про світову наукову еліту, українських науковців зі світовим іменем. Під час заходу відбувся перегляд відеофільму та проведена вікторина між учнівськими командами закладів. Переможці отримали грамоти та солодний приз!
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Листопада   «Видатний майстер художньої прози» З нагоди 185-річчя від дня народження українського письменника, перекладача Івана Нечуй-Левицького відділ абонемента провів тематичний огляд літератури про життєвий шлях ювіляра та його творчий доробок. Увага була зосереджена на таких відомих творах письменника як «Кайдашева сім’я», «Микола Джеря», «Гетьман Іван Виговський». Зацікавив користувачів кінороман Петра Яценка «Нечуй. Немов. Небач», в якому реконструйована біографія Нечуя – Левицького, одного з найбільш талановитих, загадкових і недооцінених письменників в ХIХ – ХХ ст.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Листопада   До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто арт-простір «Петриківський розпис – віддзеркалення духовної єдності людини з природою», на якому відвідувачам представили роботи майстрів Петриківського розпису та видання, присвячені розпису та його майстрам.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Листопада   Раді молоді у бібліотеці! Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку».Сьогодні грали в «Табу» / #Taboo. Це гра, у якій треба швидко описувати предмет чи явище, а іншим швидко вгадувати слово. Головним правилом гри є пояснення групі загаданого слова (з набору карток різного рівня складності), але діє заборона на використання п’яти слів-табу, також перелічених на картці.
фото  фото  фото

 
 9 Листопада   "Бібліотека – знання під рукою"! Продовжується партнерство з викладачами і учнями «Дніпровського ліцею № 22 ДМР». Керівник інформаційно-ресурсного центру Світлана Усенко презентувала КЗК «Дніпропетровська обласна наукова універсальна бібліотека». Наголосила на унікальності її книжкової та електронної колекції для студентів і науковців Придніпров’я, запросила шукати інформацію на сайті бібліотеки (www.libr.dp.ua), який працює 24 години щодня (24/7).Для старшокласників, хто поглиблено вивчає англійську мову, стануть у нагоді англомовні ресурси і заходи центру, такі як книги з історії США, про видатних особистостей, DVD-фільми оригінальною англійською звуковою доріжкою, участь у кіноклубі , чи клубі настільних ігор.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 9 Листопада   Як набути манер і навичок, що працюватимуть на вас, а не проти вас? Як самовдосконалюватися? Такі питання розглядали члени клубу «Пізнай себе» на черговій зустрічі «Незначні зміни, значні результати». Викладені методи та ідеї які обговорювали присутні були направлені на удосконалення життя незалежно від того, що мається на меті — покращення здоров'я чи добробуту, продуктивності праці чи стосунків, а можливо, всього переліченого разом.
фото 1

 
 9 Листопада   Наука, технологія і гендер На платформі патентно-технічного відділу, пройшов захід для молоді "Наука, технологія і гендер". До уваги учасників заходу організовано огляд видань. Під час заходу відбувся перегляд відеофільму. розглянули історію походження терміну «гендер», зупинилися на питаннях рівності чоловіка і жінки, дискримінації за ознаками статі, на гендерній рівності у сфері науки. Присутні дізнались про законодавчу базу України та міжнародно-правові акти. Уважно переглянули відео «Жінки в науці», та ознайомилися з виданнями даної тематики.
фото  фото  фото

 
 9 Листопада   Завідувачка краєзнавчого відділу Світлана Жилінська взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Бібліотека. Люди. Війна. Втрати й звершення» в межах Сьомих краєзнавчих читань пам’яті академіка Петра Тронька, де виступила з доповіддю «Подкастинг як перспективний напрям популяризації краєзнавчих ресурсів Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки». На конференції були обговорені питання бібліотечного краєзнавства, участь бібліотек в меморіалізації подій російсько-української війни, роль бібліотек у викоріненні імперських та радянських наративів з локальної історії.

 
 8 Листопада   До Міжнародного дня толерантності: Нетолерантні розваги американської молодіі.В англомовному кіноклубі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» всі бажаючі покращити рівень знання англійської переглядали комедійний фільм про життя американської студентської молоді «Звіринець (англ. Animal House, 1978).За сюжетом хлопці одного з американських коледжів розділилися на два братства (два клуби за інтересами). В одне з них входять галасливі, веселі, дружні студенти, що завдають багато клопоту викладачам. Інше братство складається із пихатих і гордовитих дітей спроможних сімейств, справжніх снобів... Цікаво, чим завершилося протистояння?Після перегляду члени кіноклубу обговорювали побачене разом з американським приятелем паном Шоном.
фото  фото  фото

 
 7 Листопада   В рамках реалізації просвітницького проєкту «Українська жінка у вирії історії» у краєзнавчому відділі відбулась лекція «Діяльність катеринославських жінок» присвячена благодійниці, засновниці однієї з перших дитячих лікарень Катеринослава Надії Алексеєнко. Надія Іванівна стала першою жінкою, яка отримала звання Почесної громадянки міста.
фото  фото

 
 7 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва в межах кіноперегляду із циклу «Кіномитці на шляху здобуття переможного миру» відбувся черговий відеоперегляд інтерв'ю з українським кінорежисером і актором Ахтемом Сеінтаблаєвим. Перед переглядом відвідувачам представили публікації про його фільми та фільми, в яких він знявся як актор.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Листопада   Бібліотека на допомогу працевлаштуванню. Тренінг з працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів за освітнім серіалом «Дизайнер інтер'єру» від Дія.Освіта в патентно-технічному відділі. Усі, хто зацікавився, дізналися про основні стилі інтер’єру та закони архітектури, ознайомилися з головними принципами універсального дизайну, робили візуалізацію ідей за допомогою колажів та переглянули відповідні видання відділу. Тож, якщо ви хочете створювати «з нуля» та реалізовувати дизайнерські проєкти у власному авторському стилі завітайте до бібліотеки за корисними виданнями та переглядайте освітній серіал.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Листопада   Проєкт "Освіта онлайн", започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою та Академією неперервної освіти у форматі Zoom-конференції у реальному часі дозволяє спілкуватися з педагогами-організаторами шкіл області. Сьогодні 49 респондентів дізналися про можливості доступу до фондів та каталогів обласної бібліотеки у віддаленому режимі, через посередництво сайту ДОУНБ https://www.libr.dp.ua/, який надає можливість користуватися оцифрованими виданнями, формувати списки літератури, отримувати відповідь через віртуальну довідку https://www.libr.dp.ua/?do=virtb, переглядати відео доробок бібліотеки https://www.youtube.com/user/dounbkm, долучатися до сторінок бібліотеки у соціальних мережах https://www.libr.dp.ua/Socmerezhi.html, скористатися матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі «ДніпроКультура https://www.dnipro.libr.dp.ua/ та долучитися до створення контенту порталу. Особливу увагу було приділено розділу "Україніка".
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 3 Листопада   Саме для спілкування і зустрічаються любителі англійської мови та літератури кожного тижня у відділі документів іноземними мовами. Темою обговорень і джерелом натхнення стають книги відділу, що пропонує на обговорення модераторка клубу. Цього разу продовжили читання книги «Сирота вся в снігу» («An Orphan in the Snow») авторки Моллі Грин (Molly Green).
фото  фото

 
 3 Листопада   У відділі читальних залів відбулась творча зустріч дніпровською письменницею Анною Щербак зі студентською молоддю. Авторка призер і переможниця багатьох літературних конкурсів і фестивалів, презентувала свою нову поетичну збірку «Голос вічності».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 2 Листопада   Новини з англомовного клубу ігор.Центр «Вікно в Америку» має чудовий набір настільних ігрових карт «Активуй» із завданнями/питаннями. На цьому тижні відбулися дві сесії ігор – окремо для старших членів клубу ігор та молодшої групи. З метою активізації знань англійської граматики, лексики і фонетики використали карту-питання «Чи робив ти колись ….(дієслово)? О, коли?».Повніше
ajnj  фото  фото  фото

 
 2 Листопада   Оновлено інформаційні матеріали в євротеці «Перемога України – мир для всієї Європи».
фото

 
 2 Листопада   В рамках реалізації проєкту «Електронний каталог», для бібліотечних працівників Покровської сільської територіальної громади, на базі КЗК «ДОУНБ» у режимі онлайн на платформі ZOOM, відбувся семінар-тренінг, за темами: «Створення бібліографічного запису до електронного каталогу», «УДК - методика використання та особливості систематизації документів»
Фото 1

 
 2 Листопада   У відділя читальних залів для школярів сш 81 відбулась історико-етнографічна година «Цікаві свята нашіх предків»., на якій присутні дізналися про звичаї українського народу дохристиянських часів. Також наприкінці заходу було запропоновано пройти тематичний квест.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 2 Листопада   «Духовна культура українського народу» інтерактивний урок етнографії для студентської молоді ВПУ 17 пройшов у відділі читальних залів. Учасники прослухали про найдавніші словянські традиції , про їх віру та прийняли участь у пошуку відповідей за темою у фонді відділу.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 2, 7, 9, 14, 16, 21, 23, 28, 30
Листопада  
«Англійська у колі друзів» Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM. Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Листопада   «Духовні скарби давних словя’н» під такою назвою відбувся культурологічний екскурс для молоді у відділі читальних залів, на якому присутні дізналися про слов’янську міфологію у найдавні часи, про їх побут та звичаї та за допомогою літератури знаходили цікаві відповіді на тематичні завдання.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 1 Листопада   Головний бібліограф Віра Піскун взяла участь у професійному навчальному онлайн вебінарі для бібліотечних працівників міських, селищних та сільських бібліотек територіальних громад Дніпровського, Кам’янського, Нікопольського та Павлоградського районів «Соціальні мережі – незамінний інструмент комунікації». Вона втступила з методичними рекомендаціями - «Сторінка «День за днем»: інформаційний ресурс у програмі безбар’єрності».
Фото 1  Фото 2

 
 1 Листопада   До дня народження видатного українського поета, вченого-фольклориста Івана Івановича Манжури у краєзнавчому відділі провели біографічний екскурс «Степові думи та співи». Бібліотекарка відділу Юлія Сінчукова ознайомила присутніх з біографією поета та представила книжкову виставку ілюстрованих видань українських народних казок і пісень у записах І. Манжури.
фото  фото

 
 1 Листопада   «Велесова ніч або Хелловін по-українські» під такою назвою у відділі читальних залів відбувся ентографічний екскурс для учнівської та студентської молоді, на якому присутні дізнались про давні традиції та звичаї українського народу дохристиянських часів. Сакральний сенс цього свята полягає в завершені господарського сезону, коли селяни вже зібрали урожай і дякують за це Богу, Природі та Пращурам. Також Велесова ніч або Діди це ще і вшанувння Духів Предків. Тобто можна сказати це свято подяки, коли запалювали свічки згадували як пройшов рік і чекали настання нового року, збирались за родинним столом та пригощалися стравами з гарбуза, овочів та фруктів, молилися та дякували своїм батькам та померлим родичам за все чому вони навчилися. У слов’янський міфології Велес- це бог-опікун багатства, худоби, торгівлі, музики, мистецтва, тому за це вшановували кожний рік. Молода дніпровська письменниця-ілюстраторка Альона Александрова презентувала свою нову книгу «Слов’янська міфологія» та розповіла з якими міфічними істотами стискалися українці під час побуту. Наприкінці заходу учасникам був запропонований ентофольклорний квест з тематичними завданнями з пошуком відповідей у бібліотечному просторі.
фото 2  фото 3  фото 5  фото 6

 
 1 Листопада   Не посилюємо гендерні стереотипи в англомовному кіноклубі ДОУНБ.Не існує характеристик, поведінки чи схильностей, які були б властиві усім без винятку жінкам, так само як немає характеристик, властивих винятково чоловікам. Ці міфи пронизують гендерні стереотипи, деякі з яких навіть не вважаються проблемними. Наприклад, коли ми говоримо, що жінки більш схильні до співпраці, а чоловіки – до змагання, хоча це сприймається як комплімент, насправді ми все ще маємо справу зі стереотипами.Разом з американським другом бібліотеки Шоном Робертсоном переглядали фільм «Містечко Семетрі» (англ. Cemetery Junction, 2010) – британську трагікомедію від режисерів Рікі Жерве та Стівена Мерчанта про дорослішання парубків і дівчат, про пошуки професії і себе у британському суспільстві, про мрії і бажання змінити оточення. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Листопада   У відділі документів іноземними мовами пройшла інформаційна година «Жінки на владних посадах: досвід європейських країн».
фото  фото  фото