2021 pік

 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді. До уваги учнівської та студентської молоді в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» постійно діє книжково-ілюстративна виставка «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. В першу чергу виставка буде цікавою і корисною для старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання. Всі інші відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути, або покращити освіту в США, науковці, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.і. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як Фулбрайт, IREX, стипендія Хампрі та FLEX.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Дати міжнародного календаря в листопаді. Для відвідувачів бібліотеки була розгорнута книжкова виставка з фондів інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». На полицях розмістилися книги з суспільно-політичної та природничо-географічної тематики, довідники, науково-популярні видання для дітей, розкішно ілюстрований атлас США. Англомовні матеріали стануть у нагоді всім, хто вивчає англійську мову, покращує навички читання оригінальної літератури чи просто любить пізнавати нове.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі документів з питань мистецтва до 70-річчя з дня народження відомого українського естрадного співака Назарія Назаровича Яремчука розгорнуто інформаційну локацію "Назарій Яремчук: місія позначена Небом".
фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва до 70-річчя від дня народження відомого українського естрадного співака Назарія Назаровича Яремчука пройшов музичний день «Золота колекція пісень Назарія Яремчука». Лунали найкращі пісні у виконанні талановитого українського співака: «Смерекова хата», «Чуєш, мамо?», «Полісяночка», «Розлука», «Скрипка грає» та інші. Відвідувачі мали змогу познайомитися із біографією талановитого співака.
фото  фото

 
 30 Листопада   «Це дерево дивне й по втраті не в’яне» У відділі абонемента до 70-річчя від дня народження видатного естрадного співака, народного артиста, Героя України Назарія Яремчука відбувся перегляд документального фільму про життєвий і творчий шлях ювіляра «Це дерево дивне й по втраті не в’яне».
фото 1

 
 27 Листопада   Вчимо англійську та вивчаємо культурні традиції.Члени англомовного клубу «Добра розмова» присвятили свою зустріч знайомству з традиціями канадсько-американського свята «День подяки». Так, лише дві країни у світі його святкують. Канадський друг центру пан Дрейк підготував до перегляду відео про історію появи свята та цікаві питання для кожного члена клубу.Присутні на зустрічі члени клубу висловили вдячність Поліні Штанько, учасниці програми обмінів молодих лідерів FLEX, за гарну англійську та за розповідь про особисту участь у святкуванні Дня Подяки в США.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Листопада   «Україна пам’ятає – світ визнає!». До Дня пам’яті жертв голодоморів у Канадсько-українському центрі організована книжкова виставка-реквієм.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Листопада   Свічка пам’яті До пам’яті жертв голодомору відділ читальних залів організував онлайн-флешмоб «Запали свічку» та до уваги читачів представлена книжкова виставка «Жнива скорботи» унікальних документальних видань і свідчень сучасників українців, хто постраждав від геноциду голодомору 1932-1933 років.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 26 Листопада   Дніпропетровське генеалогічне товариство 26 листопада провело своє виїзне засідання у Державному архіві Дніпропетровської області.
фото  фото

 
 25 Листопада   Презентація "Календаря знаменних та пам'ятних дат" "Календар знаменних та пам'ятних дат" - кропітка, творча, відповідальна праця бібліографа, яка триває майже рік. Презентація Календаря - завжди подія. 25 листопада головний бібліограф ВНІіБ Піскун Віра презентувала "Календар знаменних та пам'ятних дат-2022" широкому бібліотечному загалу на щорічній обласній нараді директорів ЦБС, керівників міських та селищних публічних бібліотек територіальних громад області "Основні напрямки планування роботи публічних бібліотек області на 2022 рік", яка відбулася в ДОУНБ у онлайн форматі.
Фото 1  Фото 2

 
 25 Листопада   «Літературний диліжанс», проєкт з популяризації книг, подарованих Українським інститутом книги, доїхав до відділу періодики. Ірина Браславська презентувала відвідувачам бібліотеки і колегам книгу Девіда Лебовіця «Солодке життя в Парижі». Кулінарний письменник, автор 6 кулінарних бестселерів та 2-х оповідань, один із найдавніших кулінарних блогерів – він почав свій блог ще в 1999 році. Девід понад 20 років пропрацював шеф-кухарем та шеф-кондитером у ресторанах США. Переїхавши до Парижу, написав кулінарну книгу «Солодке життя в Парижі». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Листопада   Постмодерн та релігійна культура У відділі читальних залів відбулось чергове засідання науковців Асоціації релігієзнавців, на якому розглядалося питання на тему «Інший постмодерну в релігійно-мистичній культурі і мистецтві». Учасники круглого столу обговорювали та згадували публікації на дану тему. Також відбулись приємні моменти. Керівник заходу Мурашкін М.Г. вручив нові посвідчення учасникам Асоціації.
фото 1

 
 23 Листопада   Вчимося бути вдячними! В межах проєкту ДОУНБ "БІБЛІОТЕКА ЯК ЦЕНТР НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ" керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко відвідала КЗО ССШ №13 м. Дніпро. Учням давньої приятельки бібліотеки Валентини Швидкої були запропоновані інтерактивні уроки «Культурні традиції англомовних країн світу: Американське свято День Подяки» з елементами арт-терапії.Бібліотекар з радістю скористався можливістю заохотити молодь до читання і вивчення англійської мови з використанням бібліотечних ресурсів.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Листопада   Добротою зігріваючи серця. До Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» (з 25 листопада по 10 грудня) приєднався відділ читальних залів. Дати Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно дітей у родині і цькування в школі, жінок та дії щодо захисту прав людини. У відділі читальних залів представлені видання, що присвячені Міжнародному дню людей з обмеженими можливостями (3 грудня). В цих виданнях - корисні поради та рекомендації батькам щодо особливості поведінки таких дітей та як дорослим допомогти дітям в різних ситуаціях. Пропоновані листівки з потрібними телефонами, куди можливо звернуться за допомогою.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 22 Листопада   Інформ-дайджест «Читацький простір». Чи знайоме вам таке поняття як "хюґе"? Це - справжнє мистецтво бути щасливим та насолоджуватись моментом. Саме про нього сьогоднішній ролик - про книгу Гелен Рассел «Рік хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі». Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар'єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе — комфортного й безтурботного життя. Гелен Рассел досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки й навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ і себе.
фото 1

 
 21 Листопада   «Палав Майдан тривожної години…». До Дня Гідності та Свободи у Канадсько-українському центрі організована книжково-газетна виставка, яка містить видання з фонду КУБЦ та інших відділів ДОУНБ.
фото  фото

 
 21 Листопада   У відділі читальних залів для бажаючих відбулосьчитання та обговорення «Святого письма»з упорядником цієї збірки, доктором філософських наук та релігієзнавцем Мурашкіним М.Г.

 
 20 Листопада   «Схилимо голови у вічній пам’яті…» У відділі абонемента до Дня пам'яті жертв голодоморів в Україні підготовлено виставку-реквієм «Схилимо голови у вічній пам’яті…». Документи виставки знайомлять з масштабами, причинами та наслідками голодоморів в Україні.
фото 1

 
 20 Листопада   Перегорнули сторінки історії. Разом з англомовним волонтером паном Дрейком члени англомовного клубу «Добра розмова» в центрі «Вікно в Америку» гортали сторінки американської історії. Зустріч була присвячена темі політичного вбивства 35-го Президента США Джона Фіцджеральда Кеннеді (JFK).Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Листопада   18 листопада у приміщенні краєзнавчого відділу Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу "Ріднокрай". У рамках заходу відбулася презентація нової книги "Провідники повстанського руху Придніпров'я 1918-1922", яку представили доктор історичних наук І. О. Кочергін та викладач каф. філософії, соціології та історії Дніпропетровського державного аграрного університету Ю. Г. Пахоменков. Також завідувачка Канадсько-українського бібліотечного центру ДОУНБ Наталя Біловицька провела огляд літератури щодо повстанського руху Придніпров'я. Захід відбувався на обласному уровні у двох форматах - оффлайн и онлайн на платформі ZOOM, де до презентації приєдналося близько 40-ка районних бібліотек .Дніпропетровської області

 
 18 Листопада   Його романи повернули людям смак до читання. Біографія французького письменника Марка Леві вражає діапазоном вибору занять – від роботи у Червоному хресті до архітектури та дизайну. Марк Леві не планував ставати письменником, але зі слів автора, йому «захотілося написати щось важливе тій людині, в якого виросте мій маленький син». Він був талановитий в усьому. І йому це вдалося. Їм написано більш 17 романів, які стали бестселерами. Також він був ще поетом-пісняром. Тому пропонуємо вашій увазі презентацію про письменника та переглянути екранізацію його першої книги «Між небом та землею»: http://baskino.me/films/komedii/3013-mezhdu-nebom-i-zemley.html
фото 1  фото 2

 
 18 Листопада   Міжнародний тиждень толерантності. Інформаційний брейн-штурм «Мова, якою соромно говорити» відбувся в стінах ВПУ №17 за участі бібліотекарки відділу читальних залів. Тема зустрічі – толерантне відношення до оточуючих, а саме – збереження краси мови та позбавлення від нецензурних та образливих слів. Студентська молодь прослухала лекцію про історію виникнення і відношення до лайливих слів, причини вживання нецензурщини та методи боротьби з цією проблемою. Відбулось активне обговорення цієї теми, в ході якого присутні висловлювали власні думки та ділились своїми історіями. В якості тренінгу був проведений бліц «Згадати все» (на активізацію словникового запасу).
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 18 Листопада   Канадсько-український бібліотечний центр спільно з краєзнавчим відділом у рамках чергового засідання клубу «Ріднокрай» провели захід з презентації книги «Провідники повстанського руху Придніпров’я», виданої за сприяння Українського інституту національної пам'яті у видавництві «Герда» (м. Дніпро). Нове видання представили начальник Південно-східного відділу управління реалізації політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті, професор, доктор історичних наук Ігор Кочергін та заступник директора Коледжу електрифікації Дніпровського державного аграрно-економічного університету Юрій Пахоменков. Завідувачка Канадсько-українським центром Наталія Біловицька провела огляд діаспорної та іншої літератури з тематики повстанського руху і подій української революції 1917-1921 років, пов’язаних з нашим краєм. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Листопада   Директор бібліотеки Н. М. Тітова взяла участь у щорічній та звітно-виборчій конференції Української бібліотечної асоціації, що відбулася у форматі онлайн за темою «Українська бібліотечна асоціація в екосистемі нової реальності».

 
 17 Листопада   У відділі періодики представлено документально-ілюстративну виставку "Глобальний світ: парадигма розвитку". Глобалізація - це процес економічної, культурної та політичної інтеграції світу. Ми живемо в епоху колосальних змін. Становлення глобальної господарської системи, що руйнує кордони національних господарств, пов'язаних міцними торгівельними, фінансовими, політичними, соціальними і культурними відносинами, - найбільш значущий процес, який визначив обличчя світу на межі ХХ-ХХІ століть. Механізм глобалізації є об'єктом ґрунтовних досліджень, дискусій та суперечок серед економістів і політиків. Складно відповісти на питання, яке місце займатиме кожна суверенна держава в цьому процесі, як він повинен відбуватися і яка в ньому роль Заходу і Сходу. У новому тисячолітті міжнародне співробітництво переходить в еру глобалізації розвитку, що відкриває для людства не тільки нові, раніше небачені можливості розвитку і якісного росту, але і нові загрози, проблеми і глобальні конфлікти. Глобальні перетворення та пошук ефективних стратегій зменшення їх несприятливих наслідків, надійні методи прогнозування можливих змін з метою виживання і подальшого процвітання держав та багато інших питань цікаво висвітлені в літературі, представленій на виставці. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Листопада   У відділі документів іноземними мовами провели сесію клубу «Reading in the Library» у змішаному режимі. Читали уривок з фантастичного роману.
фото

 
 16 Листопада   У відділі документів іноземними мовами відновив роботу дитячий клуб в змішаному режимі.
фото  фото  фото  фото

 
 16 Листопада   У відділі документів іноземними мовами в межах проєкту ЦЄІ пройшла зустріч із учасниками клубу «Kids in the Library», присвячена Міжнародному дню толерантності «Толерантність врятує світ». Була підготовлена презентація та вікторина українською та англійською мовами із запитаннями про основні критерії толерантності.
фото  фото  фото

 
 15 Листопада   У відділі абонемента до Дня гідності та свободи представлена книжкова виставка-панорама «Шлях гідності». Документи виставки передають правду про події, настрої, трагедії і перемоги Майдану; допомагають зрозуміти дії тих, хто ціною власного життя відстоював честь України і гідність свого народу.
фото 1

 
 13 Листопада   День толерантності у бібліотеці. Перевірили рівень толерантності членів англомовного клубу «Добра розмова» разом з випускницею програми академічних обмінів FLEX Поліною Штанько. Група подивилися відео та використала спеціальні можливості «Білу дошку ZOOM» / Whiteboard. Поліна поставила питання про розуміння толерантності та її прояви в повсякденному житті, а учасники зустрічі щиро відповідали.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Листопада   У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто книжково-предметну виставку «Мистецтво соломоплетіння». Виставка присвячена одному з найдавніших народних ремесел та презентує читачам предмети з декоративно-ужиткового мистецтва виготовлені із соломи різних видів рослин та видання, в яких описано асортимент рослин та практичні прийоми обробки рослинного матеріалу, знайомлять з історією використання солом’яних речей в обрядових та декоративних цілях, техніками соломоплетіння та виробами з соломи.
фото  фото  фото  фото

 
 10 Листопада   Популяризація читання: головне завдання бібліотеки. На запрошення Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара головний бібліограф ВНІіБ Піскун В. А. взяла участь у літературно-бібліографічній студії «Популяризація читання засобами бібліографії: традиції та інновації», яка дала можливість поспілкуватися з колегами і обговорити питання розвитку рекомендаційної бібліографії за останні роки. Програма заходу була насиченою та цікавою. Завідувачка науково-бібліографічним відділом Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Валентина Олексіївна Кононенко окреслила питання сучасного стану і шляхів розвитку напрямку у презентації «Рекомендаційна бібліографія: збереження традицій, пошук нових форм». Головний бібліограф ДОУНБ Піскун Віра Анатоліївна виступила з презентацією "Бібліографічна продукція як засіб взаємодії ресурсу бібліотеки й користувача", у якій був представлений бібліографічний доробок ДОУНБ і запропоновані шляхи і засоби популяризації читання і промоції бібліографічних покажчиків. Представники Національної історичної бібліотеки України представили нове бібліографічне видання, присвячене 30-річчю незалежності України. Господарі заходу висвітлили роботу сайту «Віртуальний бібліограф» як сучасного інструменту бібліографічного інформування.
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 9 Листопада   У відділі періодики - "Життя слова" - виставка-перегляд до Дня Української писемності та мови.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 9 Листопада   Мова найбільший карб. До дня української писемності та мови до уваги читачів представлені методичні видання, які надійшли від Українського інституту культури та допоможуть у вивченні державної мови.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 9 Листопада   «Перша легальна українська правозахисна» - книжково-журнальна виставка, організована в Канадсько-українському центрі, присвячена 45-річчю заснування у Києві та на Дніпропетровщині Української Гельсинської групи правозахисників. Група об’єднувала людей, які боролися за права людини у тоталітарному режимі і самі зазнавали репресій в СРСР. Це Микола Руденко, Петро Григоренко, Олександр Бердник, Олекса Тихий, Оксана Мешко, В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Левко Лук’яненко, а на Дніпропетровщині – Іван Сокульський, Петро Розумний, Віталій Калініченко та інші.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Листопада   "Говори! Читай! Вивчай!" - мотиваційний бук-корт до Дня української писемності та мови.Повніше
Фото  Фото  Фото

 
 9 Листопада   День української писемності та мови Канадсько-український центр відзначив разом з міським осередком «Січеславської Просвіти». Завідувачка центру Наталія Біловицька розповіла просвітянам про унікальні діаспорні видання, представлені до цієї дати на виставці «В її скарбниці – доля України, глибинна таємниця правіків», яка розгорнута у КУБЦ.
фото  фото

 
 9 Листопада   «В її скарбниці – доля України, глибинна таємниця правіків». Ці рядки про українську мову написав Микола Лотоцький (вірогідно, підполковник армії УНР) і таку назву має книжково-журнальна виставка, яка організована в Канадсько-українському бібліотечному центрі (КУБЦ) до Дня української писемності та мови. Серед представлених видань - Буквар та читанки для український дітей, видані в Канаді та Австралії, книги з правопису та історії української мови відомого мовознавця, доктора філософії професора Пантелеймона Коваліва (видані в Мюнхені, Вашингтоні, Нью-Йорку з 1948 по 1976 рр.), мовознавчі роботи митрополита Іларіона (Огієнка), видані у Канаді (Вінніпег, 1951, 1961 та ін. роки), журнали «Рідна школа» (видання Шкільної ради при УККА і Централі опікунів, м. Нью-Йорк) та «Українка в світі» (квартальник Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, м. Торонто) тощо. Виставку також прикрашають «Російсько-український фразеологічний словник», укладений В. Підмогильним та Є. Плужником (перевидання 1927 року; Київ, 1993), «Казки, прислів’я і т. п., записані в Катеринославській і Харківській губерніях І. Манжурою» (Дніпропетровськ: Січ, 2003) та «Українське слово для всіх і кожного» відомого українського мовознавця Олександра Пономаріва.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Листопада   У краєзнвчому відділі було представлено тематичну книжкову виставку до Дня української писемності та мови «Плекаймо нашу мову українську».

 
 8 Листопада   У відділі абонемента підготовлена ілюстративно-документальна виставка «Ювіляри листопада». В документах і матеріалах виставки розкривається доля та творчий шлях українських письменників-ювілярів місяця: Миколи Вінграновського (85 років від дня народження), Миколи Сингаївського (85 років від дня народження) та Олеся Бердника (95 років від дня народження).
фото 1  фото 2  фото 3

 
 8 Листопада   Мова-ДНК нації. Мова – це джерело культури, освіти та духовності. Для кожного з нас є важливим правильно висловити свої почуття, позицію та думки, тому знання мови – це необхідність. Серед книжкового надбання кожної цивілізованої нації словники посідають особливе місце, вони є свідченням духовного потенціалу народу, рівня розвитку його науки та культури. До Дня української писемності та мови у відділі наукової інформації і бібліографії було представлено добірку різноманітних українських орфографічних, тлумачних та інших словників. У запропонованих виданнях розглядаються питання фонетики, правопису та стилістики сучасної української літературної мови згідно з останніми змінами українського правопису.
Фото 1

 
 6 Листопада   Американський професор у бібліотеці. Члени англомовного клубу «Добра розмова» в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» були раді новому гостю – американському професору з Нью-Йорку, філологу, представнику програми академічних обмінів Фулбрайт Майклу Семпсону. Пан професор – людина великої ерудованості, пише дитячі книги, багато подорожує світом і легко спілкується з незнайомцями. Постійні друзі-іноземці пани Дрейк та Джо радо долучилися до безпечного ZOOM-спілкування. Сподіваємося на співпрацю з Майклом Семпсоном і тематичні зустрічі незабаром.
фото  фото  фото  фото

 
 4 Листопада   «Листопадовий рейд проти більшовизму». До 100-річчя від початку другого Зимового походу армії УНР в Канадсько-українському центрі організована виставка діаспорної літератури, яка містить спогади учасників історичної події.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Листопада   До Дня української писемності та мови у відділі абонемента представлена виставка-хроніка «З витоків словесних скарбів». Повніше
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 4 Листопада   У відділі періодики представлено виставку-рекомендацію "Вибір професії - просто і складно". Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2, 4, 9, 11, 16, 18, 23, 25, 30
Листопада  
Англійська онлайн: В пошуках нових знань та психологічної гармонії. Продовжується волонтерський проєкт з вивчення англійської мови та американської культури «Культурний міст Україна-США». Тривають онлайн-зустрічі активістів інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та американки пані Тамара К. / Lisa. Всі бажаючі можуть долучитися до онлайнового клубу-салону світських розмов за допомогою програми ZOOM. Спілкування допомагає збагатитися новою англійською лексикою, покращити свої комунікативні навички та обмінятися позитивною енергією через Атлантичний океан. Кожен член клубу має свій шлях до нових знань, але частину цього шляху він може пройти з професійним філологом і добрим другом бібліотеки.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Листопада   У краєзнвчому відділі було представлено книжкову виставку ілюстрованих видань українських народних казок та пісень у записах І. Манжури (до 170-річчя з дня народження видатного українського поета, вченого-фольклориста Івана Івановича Манжури) - «Степові думи та співи».