2024 pік

 Протягом
мiсяця  
У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто міні-виставку робіт народної майстрині Олени Лазько – переселенки з с. Великої Новосілки з Донеччини, яка захоплюється дослідженням грецької вишивки й вишиванням.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До 255-річчя від дня народження українського письменника, драматурга, театрального і громадського діяча Івана Котляревського у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Драматургія Івана Котляревського» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено твори та публікації, присвячені письменнику та його творчості.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Вересень знову покликав на навчання».В центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку, яка присвячена Дню знань і початку нового навчального року в Україні та США.Виставка наголошує на важливості вивчення українцями англійської мови. До уваги всіх, хто бажає дізнатися більше про систему освіти в США, читати англійською спеціалізовану літературу, – словники, енциклопедії, підручники, література з різноманітних галузей знань, DVD-фільми про американських учнів, культові настільні ігри, якими захоплюється Америка.Родзинкою виставки є фотографії великого розміру з набору «Picture US». На цих фото легендарні жовті шкільні автобуси, учні молодшої школи і старшокласники, діти під час занять спортом і музикою, діти з особливими потребами.Також на виставці розміщені рекламні матеріали програми FLEX (Програма обмінів для молодих лідерів), відбірковий тур якої триває саме зараз.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   Бібліотекарів вітають зі святом школярі!У Всеукраїнський день бібліотек співробітники відділу іноземними мовами отримали вітання від учнів Дніпровського ліцею №22 ДМР. Вчитель англійської мови Валентина Швидка є давнім партнером бібліотеки і другом бібліотекарів. Вдячні за довіру і партнерство! Книги на полицях, настільні ігри, фільми і навчальне відео чекають на школярів!
фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   «Бібліотека ‒ твоя синергія перемоги!» До Всеукраїнського дня бібліотек відділ абонемента організував літературну промоакцію під девізом «Бібліотека ‒ твоя синергія перемоги», яка символізує єдність бібліотекарів, читачів та спільноти ж/м Калиновський. Для учнівської молоді пройшла інтерактивна екскурсія бібліотекою. Ми розповіли про Дніпропетровську обласну універсальну наукову бібліотеку, яка відзначає цього року своє 190-річчя, її історію, фонди, сайт. Привітали учасників книжковими подарунками та безкоштовно записали всіх охочих до книгозбірні.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   До свята бібліотекарів та любителів книги - Всеукраїнського дня бібліотек відділ документів іноземними мовами підготував книжково-ілюстративну локацію «Бібліотек@- твоє вікно у світ». Підручники іноземних мов, розмовники, путівники, ілюстративні матеріали – все для Вашої уваги!
фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   До Всеукраїнського дня бібліотек у краєзнавчому відділі організовано книжкову виставку «ДОУНБ - роки, події, особистості», яка висвітлює історію розвитку бібліотеки з часу заснування до сьогоднішніх днів.
фото  фото

 
 30 Вересня   До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто документальну виставку «Українська книжкова графіка», на якій користувачам представлено видання, які знайомлять з основами художньої графіки та дизайну, шляхами становлення і здобутками української книжково-журнальної графіки, життям та творчістю майстрів книжкової графіки М. Погрібняка, С. Конончука, Г. Малакова тощо.
фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі читальних залів для читачів відбувся книжковий огляд літератури «Бібліотека на допомозі під час війни» з психосоціальної та фізичної підтримки в кризових ситуаціях . Присутнім були представлені цікаві та пізнавальні видання з питань первинної допомоги собі та близьким, під час стресу та моментів виживання в різних умовах. Дієві поради фахівців завжди будуть у нагоді.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 30 Вересня   Війна відчутно позначилась майже на всіх аспектах життя українського суспільства, зокрема, на діяльності бібліотек як важливих чинників духовного буття нації. Під час воєнного стану не всі можуть повернутися до щоденних звичок, однією з яких для багатьох є й читання. Але є і ті, для кого книги стають розрадою, допомогою у складні часи. У відділі періодики до Всеукраїнського дня бібліотек організовано огляд літератури «Бібліотека на допомогу під час війни».Повніше
Фото  Фото  Фото  Фото  Фото  Фото

 
 29 Вересня   Вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру, скоєного нацистами під час окупації міста Києва змогла учнівська молодь, яка зібралася у відділі абонемента на годину-вшанування «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Перегляд відео та огляд видань дали змогу уявити той жах, який розпочався 83 роки тому, нагадали всім, що такі страшні часи не можуть повернутися знову. Гасло «Ніколи знову!» сьогодні звучить найактуальніше.
фото  фото  фото

 
 27 Вересня   Щотижня відділ документів іноземними мовами збирає своїх читачів у клубі англійської мови. Ми читаємо англомовні твори, перекладаємо цікаві або складні для розуміння уривки з них, а також обговорюємо сюжет і поведінку героїв англійською мовою.
фото  фото

 
 26 Вересня   Бібліотечні можливості – для учнів Дніпра! В межах проєкту "Бібліотека - знання під рукою" та напередодні Всеукраїнського дня бібліотек» відбулася зустріч з учнями Дніпровського ліцею №22 ДМР. Вчитель англійської мови Валентина Швидка попросила пошукати цікаву інформацію та відео про диких тварин в США, для учнів, які вивчають цю тему за учбовим планом.Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко розповіла про корисні для школярів ресурси для навчання, про особливу розстановку книг на полицях (алфавітно-систематична), про планування заходів з вивчення англійської мови (клуби спілкування, кіноклуб, клуб ігор), про бібліотечну рекламу і про звітування у бібліотечній хроніці та у соцмережах Фейсбук та Інстаграм. А ще у бібліотекаря завжди багато спілкування з відвідувачами і волонтерами-іноземцями.
фото  фото  фото  фото

 
 26 Вересня   З нагоди Європейського дня мов, який відзначається 26 вересня, у відділі документів іноземними мовами відбувся захід, присвячений цій даті. Присутні ознайомилися з історією цього свята та з мовним різноманіттям Європи: офіційними та регіональними мовами та з класифікацією мов по групах. На прикладі слов’янських мов побачили, що однакові слова можуть означати зовсім інші поняття. Наприкінці учасники заходу розгадували завдання вікторини з болгарської мови.
фото

 
 26 Вересня   Жвавий інтерес наших читачів викликав захід «День європейських мов», ініціативи Ради Європи, яка надає нам можливість оцінити значення мов, а також просувати мови та національні культури в Європі. Цього року Рада Європи вирішила зробити наголос на інклюзивній мовній освіті, яка допоможе підтримати освіту всіх здобувачів, а також зайняти гідне місце в сучасному суспільстві. На заході ми читали документи Ради Європи, а також дивилися брошури, надруковані цією інституцією. Наші читачі фотографували матеріали презентації, ставили питання з перекладу та термінології. Особливий інтерес викликала друкована продукція Ради Європи. Це були невеличкі розмовники, що містить фрази привітання та подяки різними мовами Європи.
фото  фото

 
 26 Вересня   У відділі читальних залів пройшов благодійний показ та обговорення документального фільму «20 Днів в Маріуполі», присвячений Дню міста Маріуполь. Попри намагання ворожої пропаганди переписати історію та дати, ми пам’ятаємо, що насправді День міста Маріуполь святкується 29 вересня. Серед учасників благодійного показу та обговорення фільму були присутні Євген Тузов, волонтер, колишній тренер з єдиноборств, комендант найбільшого укриття в Маріуполі під час початку вторгнення та Валентин Косенко, поліцейський, який ніс службу в Маріуполі. А також військові - ветерани, спортсмени-олімпійці, громадські діячі, журналісти, благодійники. Організатори кінопоказу: Асоціація спортивних журналістів Дніпропетровської області, проект «Історії Війни». За сприянням: Дніпропетровської обласної організації НСПУ , Дніпровського яхт-клубу СІЧ. Інформаційний партнер: всеукраїнський щомісячник «Бористен»
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 26 Вересня   Члени Дніпровського генеалогічного товариства, після літньої перерви, зібралися на чергове засідання під час якого відбулась презентація книги кандидата філологічних наук, члена Національної спілки краєзнавців України Миколи Долгова «Артемів рід». Після презентації члени товариства обговорили новини та плани на майбутній сезон.
фото  фото  фото  фото

 
 25 Вересня   Бібліотечне свято наближається! В межах проєкту "Бібліотека - знання під рукою" до інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» на навчально-розважальну програму, присвячену «Всеукраїнському дню бібліотек» та 20-річчю центру (2004-2024 рр.), завітали учні Дніпровської гімназії №39 Дніпровської міської ради та їх вчитель англійської мови Вікторія Платонова. Керівник центру Світлана Усенко познайомила з історією бібліотеки ДОУНБ та зробила презентацію ресурсів бібліотеки і центру, які допоможуть дізнатися більше про те, як знаходити потрібні знання, про країну-друга Сполучені Штати Америки, про можливість навчатися в США, покращити знання англійської використовуючи бібліотечні ресурси і можливості, перевірити свій рівень знання англійської мови у спілкуванні з іноземцями.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 24 Вересня   В рамках реалізації регіонального проєкту для ветеранів ТитаниUA у відділі абонемента була організована година спілкування «Як позбутися стресу за допомогою книг». Відвідувачам заходу розказали як обирати книги з урахуванням емоційного стану, ознайомили з популярними техніками читання для релаксації та запропонували видання з книжкової виставки «Книжка замість ліків».Повніше
Фото  Фото

 
 24 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу кінопереглядів «Відомі й маловідомі сторінки життя…» відбувся перегляд документального фільму «Іван Карпенко-Карий». Співробітники відділу представили відвідувачам видання й публікації з фонду відділу, присвячені життю та творчості актора, драматурга й письменника.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Вересня   Клуб англійської мови відділу документів іноземними мовами продовжує свою роботу. На цьому засіданні ми спілкувалися англійською мовою з Тамарою К., волонтеркою нашого клубу з Америки. Спілкуватися англійською, проводити приємно час, ділитися враженнями – стали нашою головною метою.
фото  фото  фото

 
 19 Вересня   На черговій зустрічі краєзнавчого клубу «Ріднокрай» кандидат історичних наук Максим Кавун виступив з лекцією «Володимир Самодрига: законодавець архітектурної моди міста». Володимир Самодрига - відомий архітектор нашого міста, талановитий учень О. Красносельського, діяльність якого припала на 30–50 роки минулого століття. Будівлі цього призабутого нині зодчого знайомі кожному дніпровцю – середня школа № 23, другий корпус ДНУ, обласне управління СБУ і МВС. На жаль, пам’ять про архітектора ніяк не була увічнена в Дніпрі. В 2015 році на карті міста з’явилась вулиця Володимира Самодриги, яка розташована в західному районі Дніпра, біля проспекту І. Мазепи.
фото  фото  фото

 
 18 Вересня   Головним завданням курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників є формування їх компетентності, поглиблення професійних знань, формування вмінь та навичок використання новітніх інформаційно-комунікативних технологій. У межах обласних курсів підвищення кваліфікації «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку» у онлайн форматі відбулася зустріч бібліографів із завідуючими (бібліотекарями) сільських бібліотек територіальних громад області. Зав. відділом ВНІіБ Ірина Барабан виступила з інформаційними повідомленнями: «Вебліографія – як засіб сучасної Інтернет-навігації», а головний бібліограф Віра Піскун з консультаціями «Бібліографічна продукція як засіб взаємодії ресурсу бібліотеки і користувача», «Календар 2024: традиції та зміни», «Полекаємо патріотів: Календар свят 2024», «Регіональна кампанія бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом». Спілкування виявилося корисним і цікавим.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва в межах циклу кінопереглядів «Відомі й маловідомі сторінки життя…» відбувся перегляд документального фільму «Марко Кропивницький». Співробітники відділу представили відвідувачам видання й публікації з фонду відділу, присвячені видатному театральному діячу, драматургу, письменнику та його творчості. Перегляд закінчився активним обговоренням і переглядом видань.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 17 Вересня   У відділі періодики організовано огляд періодичних видань за темою "Психологічна реабілітація військовослужбовців в Україні: як допомогти".Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Вересня   У відділі абонемента організовано книжкову виставку-огляд «Поет краси природи та краси людської душі» з нагоди відзначення 160-річчя від дня народження українського класика Михайла Коцюбинського. З цікавою інформацією про життя ювіляра та його творчість познайомили бібліотекарі користувачів відділу.
фото  фото  фото  фото

 
 15 Вересня   У відділі читальних залів відбувся перегляд біографічного пригодницького фільму 2019 року «Аеронавти», знятий на реальних подіях про істооичний найвизначніший політ на повітряній кул, заснований на польоті британських аеронавтів вченого Джеймса Глейшера та Генрі Коксвелла 5 вересня 1862 року, вони побили світовий рекорд висоти польоту на той час, досягнувши приблизно 11 887 метрів. Персонажем Амелії Рент теж стала реальна особа Софі Бланшар, перша жінка, яка займалась професійно повітроплаванням у 19 столітті. Радимо для перегляду https://uakino.me/filmy/10562-aeronavti.html Також була представлена цікава тематична книга з фонду бібліотеки «Крила над Галичиною» , яка присвячена розвитку повітроплавання та авіації в українському небі кінця ХVIII – першої половини ХХ століття.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 13 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва до Дня українського кіно відбулась інформаційна година «Сучасне українське кіномистецтво», під час якої присутнім розповіли про те, як українському кінематографу вдалося знайти свій власний шлях, як за допомогою кіно діячі кіноіндустрії популяризували нашу культуру й історію, а також розповідали й продовжують і в ці складні часи розкривати правду світу, про події, що відбувалися й відбуваються в нашій країні, які з наших фільмів стають не тільки учасниками міжнародних кінофестивалів, а ще й переможцями та ще багато цікавого, а також представили видання про сучасне кіномистецтво та їх діячів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва напередодні Дня міста жіночий вокальний ансамбль української народної пісні «Калинонька» представив концертну програму «Як тебе не любити, рідний Дніпро!», під час якої для присутніх лунали пісні про наше чарівне місто, нашу неньку-Україну та, звісно, кохання.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Вересня   Пройшло чергове засідання англомовного клубу, роботу якого організував відділ документів іноземними мовами. Мовна підготовка наших читачів покращується, а структура проведення засідання клубу все більш наближується до заняття з усного мовлення й читання першого курсу філологічного факультету.
фото

 
 10 Вересня   Обираємо самостійно. На виставці нових надходжень відділу документів іноземними мовами можна підібрати цікаве для себе, яким ще ніхто не скористався.
фото

 
 10 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва до 130-річчя від дня народження українського кінорежисера, письменника, драматурга Олександра Довженка в межах циклу кінопереглядів «Відомі й маловідомі сторінки життя…» відбувся перегляд документального фільму «Олександр Довженко. Загублена любов», під час якого відвідувачам були представлені цікаві факти з особистого життя кіномитця, успіхи та перешкоди у творчості й житті кінорежисера, а також видання з фонду відділу, присвячені його життю та творчості. Перегляд закінчився цікавим обговоренням, під час якого присутні ділилися враженнями, спогадами й думками.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Вересня   У відділі читальних залів відбулась літературна година, присвячена 130-річчю від дня народження видатного українського митця, письменника, кінорежисера та класика світового кінематографу Олександра Довженко. Кінознавиця, Секретар Національної спілки кінематографістів України Валентина Слобода допомогла присутнім глибше розкрити його життя і творчість, змусила замислитися і відійти від звичних шаблонів, які всі знають зі шкільних років. Пані Валентина представила постать Довженка не знайомою та простою, а деякою мірою контроверсійною.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 10 Вересня   «Геній найвищої проби» У відділі абонемента до 130-річчя від дня народження Олександра Довженка, українського кінорежисера, письменника, кінодраматурга, художника презентовано ілюстративно-документальну виставку «Геній найвищої проби» (цикл «Літературний календар»). Видання виставки розкривають подробиці життя і творчості митця зі світовим іменем і світовою славою, висвітлюють його особисту трагедію та еволюцію його світоглядної позиції за матеріалами «Щоденника» 1941-1956 рр., знайомлять з творами ювіляра.
фото  фото

 
 9 Вересня   У секторі рідкісних та цінних документів з нагоди 255-річчя від дня народження І. Котляревського відбулась інформ-хвилинка «Енеїда – перлина української поезії». Поема, написана на основі живого усного мовлення народу, стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури.
фото

 
 9 Вересня   «Веселий мудрець - Іван Котляревський» До 255-річчя від дня народження українського письменника, поета, драматурга Івана Котляревського у відділі абонемента організовано документальну виставку-портрет «Веселий мудрець - Іван Котляревський» (цикл «Літературний календар»). Видання представлені на виставці надають можливість поринути в самобутній світ ювіляра, засновника нової української літератури та перечитати його найвідоміші твори. До уваги користувачів видання поеми «Енеїда» - першого друкованого твору, написаного в традиціях бурлеску і травесті живою українською мовою, та п’єса «Наталка Полтавка», яка стала «праматір’ю» українського театру.
фото  фото

 
 9 Вересня   У відділі періодики у рамках циклу "Літературний календар» організовано виставку "Іван Котляревський: від поета до громадського діяча" (до 255-річчя від дня народження) . Котляревський відомий не лише своєю «Енеїдою» і драматичними творами. Він відомий також як перекладач, військовий, просвітитель, громадський діяч. Повніше

 
 7 Вересня   Читати разом у гарній компанії та обговорювати прочитане – завжди цікавіше, ніж самому. А якщо є й гарний привід на читання – okazje do czytania! Кожної першої суботи вересня за ініціативи президентської пари Анджея Дуди та його дружини Агати Корнхаузер-Дуди (Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda) проходять Народні читання (Narodowe Czytanie). Відділ документів іноземними мовами ДОУНБ завжди щирий до підтримання ініціативи доброго партнера нашої країни президентської пари Республіки Польща та прагнень місцевої громади Центру польської культурі ім. Кароля Войтили долучитися до читань. Тож з радістю прийняли в залі відділу наших постійних читачів, які привели із собою також і новеньких.
фото  фото

 
 7, 14, 21, 28
Вересня  
Цікавий волонтерський досвід отримав бібліотечний активіст. Центр «Вікно в Америку» відновив зустрічі в англомовному клубі «Добра розмова» завдяки допомозі бібліотечного активіста Антона Кістола, студента історичного факультету Дніпровського Університету ім.Олеся Гончара. Людина з гарною англійською, Антон К. надав корисні рекомендації з вивчення мови і спробував себе в якості модератора невеликої групи людей. Практикували розмови на повсякденні теми, використовували граматику минулого часу для спогадів, згадали порядок слів в англійському реченні для формулювання питань, який відрізняється від стверджувальної і питальної форми.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Вересня   На черговому засіданні англомовного клубу, що працює при відділі документів іноземними мовами, вирішили зайнятися граматикою, а саме елементами, які вказують на минулу дію.
фото

 
 6 Вересня   Початок нового навчального року відбувся у межах проєкту "Освіта онлайн", започаткованого Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою та Академією неперервної освіти у формат Zoom. У реальному часі головний бібліограф Віра Піскун мала нагоду спілкуватися з шкільними бібліотекарями області. У якості досвіду та для підвищення кваліфікації слухачів було презентовано матеріали регіонального проєкту «Читаємо разом», започаткованого за ініціативи громадської організації «Дніпропетровська бібліотечна асоціація» і КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія», наголошено на можливість долучитися до пороєкту або створити власний. З метою патріотичного вихованння дітей та молоді надано консультацію щодо можливостей використання інформаційного ресурсу ДОУНБ – Календаря знаменних та пам’ятних дат на 2024 р. та видання «Плекаємо патріотів: свята українського народу на 2024 р.» #Бібліограф #Освіта_онлайн #Академія_неперервної_освіти
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Вересня   Відділ читальних залів долучився до національного тижня читання нонфікшн «З історії незакінченої війни», запропонувавши читачам цікаві видання з фонду бібліотеки.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 5 Вересня   Сьогодні у краєзнавчому відділі з лекцією «Ім'я, забуте на роки: Микола Корф» виступила Марина Глушко, завідувачка Меморіальним музеєм-садибою Вол. І. Немировича-Данченка філії Донецький обласний краєзнавчий музей. Пані Марина розповіла про постать видатного освітянина Миколи Корфа та його зв’язок з нашим краєм. Також присутні мали змогу відвідати віртуальну екскурсію музеєм-садибою Вол. І. Немировича-Данченка завдяки VR
фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Вересня   До уваги користувачів – твори Юліуша Словацького, які є у відділі документів іноземними мовами.
фото

 
 4 Вересня   Сьогодні відбулась презентація книги письменника-краєзнавця, Заслуженого журналіста України Миколи Чабана «Бандурний батько Микола Богуславський». Книга присвячена Миколі Богуславському, який прожив понад 40 років у Катеринославі, стояв біля джерел створення «Просвіти» та ініціював видання просвітянського часопису «Дніпрові хвилі». Книга містить світлини з фотоальбому родини Богуславського, а також фотоматеріал з фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького. Військовослужбовець Василь Жованик зіграв для присутніх старовинні козацькі пісні на бандурі.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 4, 11, 18, 25
Вересня  
Англомовний кіноклуб - покращуйте навички розуміння англійської у бібліотеці!Щосереди в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувалися перегляди англомовних фільмів. Після перегляду відповідали на питання кіно-вікторини і ділилися своїми враженями.Коли людині сумно, вона дивиться фільми. Коли їй весело, вона знову дивиться фільми. Коли засмучена, втомилася – людина знову-таки дивиться кіно. Чому так відбувається? Тому що кінематограф – це ліки від хвилювання, стресу та депресії.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Вересня   Центр європейської інформації у відділі документів іноземними мовами продовжує збирати корисну інформацію стосовно євроінтеграції та ключових подій для України в світлі європейської політики і культурного життя.
фото

 
 3 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва до 90-річчя від дня народження українського актора театру і кіно В’ячеслава Сумського в межах циклу кінопереглядів «Відомі й маловідомі сторінки життя…» відбувся перегляд документального фільму «Спогади. В’ячеслав Сумський». Співробітники відділу представили відвідувачам видання й публікації з фонду відділу, присвячені акторові та членам його родини.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 3, 5, 10, 12, 17, 19, 24
Вересня  
«Англійська у колі друзів» Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM. Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото