Протягом мiсяця
|
У відділі документів з питань мистецтва
розгорнуто міні-виставку робіт народної майстрині Олени Лазько – переселенки з с. Великої Новосілки з Донеччини, яка
захоплюється дослідженням грецької вишивки й вишиванням. фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
Протягом мiсяця
|
До 255-річчя від дня народження українського письменника,
драматурга, театрального і громадського діяча Івана Котляревського у відділі документів з питань мистецтва
для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Драматургія Івана Котляревського» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено твори
та публікації, присвячені письменнику та його творчості. фото фото фото фото фото
|
|
|
Протягом мiсяця
|
Нові виклики і нові можливості для української молоді.В
інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто
книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на
якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня
акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані
американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і
корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які
обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які
готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в
Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти
можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури
реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про
студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та
т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на
отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як
академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів. фото фото фото фото фото
|
|
|
Протягом мiсяця
|
«Вересень знову покликав на навчання».В центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку, яка присвячена Дню знань і початку нового навчального року в Україні та США.Виставка наголошує на важливості вивчення українцями англійської мови. До уваги всіх, хто бажає дізнатися більше про систему освіти в США, читати англійською спеціалізовану літературу, – словники, енциклопедії, підручники, література з різноманітних галузей знань, DVD-фільми про американських учнів, культові настільні ігри, якими захоплюється Америка.Родзинкою виставки є фотографії великого розміру з набору «Picture US». На цих фото легендарні жовті шкільні автобуси, учні молодшої школи і старшокласники, діти під час занять спортом і музикою, діти з особливими потребами.Також на виставці розміщені рекламні матеріали програми FLEX (Програма обмінів для молодих лідерів), відбірковий тур якої триває саме зараз. фото фото фото фото фото
|
|
|
3 Вересня
|
У відділі документів з питань мистецтва
до 90-річчя від дня народження українського актора театру і кіно В’ячеслава Сумського в межах циклу
кінопереглядів «Відомі й маловідомі сторінки життя…» відбувся перегляд документального
фільму «Спогади. В’ячеслав Сумський». Співробітники відділу представили відвідувачам
видання й публікації з фонду відділу, присвячені акторові та членам його
родини.
фото фото фото фото фото
|
|
|
3 Вересня
|
Центр європейської інформації у відділі документів
іноземними мовами продовжує збирати корисну інформацію стосовно євроінтеграції
та ключових подій для України в світлі європейської політики і культурного
життя. фото
|
|
|
3, 5, 10, 12, 17, 19, 24 Вересня
|
«Англійська у колі друзів»
Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з
волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на
платформі ZOOM.
Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють
граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями,
діляться
позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в
Україні.
Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку»,
технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді
учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової
англійської лексики відбувалося ефективніше.
Повніше3 вересня – Англійська мова – як парасолька від стресу.Триває проєкт «Англійська у колі друзів» з Оксаною Багацькою і активістами центру «Вікно в Америку». Українці покращують навички спілкування англійською, відволікаються від сумної буденності, мріють про подорожі і «справжній» відпочинок. п.Оксана знову звернула нашу увагу на важливість знати дієслова минулого часу з «Таблиці неправильних дієслів». Бо тільки ми поринаємо у спогади, то вони стають нам вкрай потрібні! Пані Світлана розповіла про нові подарунки Американського Дому (м.Київ) – настільні англомовні ігри. Їй сподобався набір карток «Архітектура світу» (Здійсни подорож навколо світу і дізнайся про архітектурні пам’ятки). Тепер ми знаємо, що міст «Золоті ворота» у Сан-Франциско зовсім не з золота і його довжина 2737,4 м. Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими і мудрішими. Тож чекаємо всіх охочих поділитися своєю життєвою мудрістю і збагатилися новою корисною англомовною лексикою.
5 вересня – Як тварини шукають новий затишний дім. Триває проєкт «Англійська у колі друзів» з Оксаною Багацькою і активістами центру «Вікно в Америку». Українці покращують навички спілкування англійською, відволікаються від сумної буденності, мріють про подорожі і домашніх тварин. п.Оксана розповіла про сайт на якому виставлені профайли тварин, які шукають новий дім. Це дуже легко обрати нового друга і подарувати їм свою любов! Пані Світлана порекомендувала для перегляду чудовий фільм-екранізацію «Кава з кардамоном». Це зразок сучасного українського кіно.
10 вересня – Англійська мова – це читання і переклад. Триває проєкт «Англійська у колі друзів» з Оксаною Багацькою і активістами центру «Вікно в Америку». Українці, такі хто хоче добре вивчити англійську, налаштовані на довгу роботу. Вони учасники багатогранного і неймовірно захопливого процесу, в ході якого постійно роблять приголомшливі відкриття. Вже вміють читати, вимовляти, але складно сприймати «живу» мову на слух. Привітали нового члена товариства п. Вікторію. Вона зацікавлена у розмовній практиці, але радо продемонструвала свій улюблений підручник англійською і навички читання і перекладу. Пані Світлана помітила фонетичні помилки і підказала правильну вимову. Члени клубу зустрічаються досить часто і стали не просто друзями, а близькими друзями. Тож цього разу бесіда торкнулася делікатних приватних тем. Якщо маємо проблеми, то шукаємо шляхи їх вирішення. Чужа мудрість може допомогти!
12 вересня – Космічні прогулянки і дива осені. Триває проєкт «Англійська у колі друзів» з Оксаною Багацькою і активістами центру «Вікно в Америку». Українці покращують навички спілкування англійською, відволікаються від сумної буденності, мріють про подорожі і культурні заходи. п.Оксана знову звернула нашу увагу на необхідність шукати мудрість в подіях, що з нами відбуваються. Пані Світлана розповіла про особливості своєї роботи в США – назва компанії, обов’язки, графік роботи. П.Вікторія дивувалася, що космічні туристи виходили у відкритий космос. Але за це вони сплатили чималі гроші. А ще у Кривому Розі на початку осені вдруге розквітла акація. Природа дивує, люди дивують світ…
17 вересня – Віртуальна подорож до Італії. Триває проєкт «Англійська у колі друзів» з Оксаною Багацькою і активістами центру «Вікно в Америку». Учасники зустрічей продовжують ділитися новинами і локаціями. Пані Світлана У. зробила повідомлення про цікаву дату «17 вересня», коли в США відзначається Смітсонівський день. В цей день музеї, зоопарки та культурні центри Сполучених Штатів надають безкоштовний вхід усім, хто пред’явить квиток на День музею. Квиток треба придбати онлайн на сайті журналу «Smithsonian». Члени онлайнового клубу читали і перекладали текст. Дізналися коли був заснований музей (1846 р. Сенат США прийняв рішення про організацію Національного музею. Відкрився для відвідувачів в 1855 р.) і хто такий Джеймс Смітсон (музей отримав його ім’я). Зараз музей складається з 21 будівлі, це цілий музейно-освітньо-просвітницький комплекс/інституція. Багата колекція експонатів (154 млн.) експонується лише на 1%. Як будемо в США, то обов’язково скористаємося можливістю відвідати Смітсонівський музей! Пані Оксана, сміливий турист, гайнула до Італії. Вже оглянула місто Мілан і прямує через озеро Гарда до Верони. В центрі Мілану стоїть красень готичний собор, з його криш відкриваються хвилюючі краєвиди… Група американців була у захоплені. Далі на них чекала пригода: відмінили потяг, запропонували їхати іншим, він був переповнений, ще й робив підозріло довгі зупинки… Сподіваємося, що подорож пані Оксани ще подарує їй приємні моменти, якими вона з нами поділиться. Пані Вікторія в очікуванні подорожі до Єгипту. Їй надали рекомендації що відвідати і що спробувати з національної їжі.
19 вересня – Мотивація до вивчення англійської – на рівні! Учасники онлайнового проєкту «Англійська у колі друзів» (з американкою пані Оксаною Багацькою, штат Вірджинія) продовжують подорожувати віртуально і покращувати навички спілкування. Пані Оксана ще в Італії, вона відвідала місто Мілан і озер Комо, та прямувала до міста Верона, яке увічнив у своєму поетичному творі поет Вільям Шекспір. У Вероні жили Ромео і Джульєтта. Мілан приголомшив архітектурою і можливістю доторкнутися до історії, побачити роботу скульптора Мікеланджело Буонарроті. Озеро Комо вразило своєю красою і комфортним мікрокліматом. Пані Оксана здійснила прогулянку на кораблику. Можна лише позаздрити тим, хто має віллу на березі озера і може насолоджуватися його красою протягом року. Пан В’ячеслав вже відвідував Італію раніше і зміг надати корисні гастрономічні рекомендації – що відвідати і що скуштувати в Італії. Це може бути улюблений коктейль Хемінгуея «Монтгомері» у «Гаррі бар» у Венеції, морозиво, та ін. Раді, що інтернет туристки був високої якості і вона з’єдналася з українськими учасниками англійського клубу з італійського потягу. Дуже приємно, що пані Оксана Багацька дуже цінує свій статус волонтерки і долає перешкоди до зустрічей з легкістю. Зустріч була надзвичайно позитивна і мотивуюча.
24 вересня – Знайомство з «королевою Адріатики». Учасники онлайнового проєкту «Англійська у колі друзів» (з американкою пані Оксаною Багацькою, штат Вірджинія) продовжують подорожувати віртуально і покращувати навички спілкування англійською. Пані Оксана ще в Італії, вона відвідала місто Верона, яке увічнив у своєму поетичному творі «Ромео і Джульєтта» англієць Вільям Шекспір. Біля «Будинку Джульєтти», який є музеєм, завжди багато туристів. Дуже сподобалася Венеція, незвичайне місто на воді. Венеція славиться унікальними пам'ятками, туристичними атракціями на будь-який смак і гаманець Єдине у світі місто на воді – Венецію – називають “Королевою Адріатики”. Серце міста – острів Сан-Марко, який межує з іншими островами Венеціанської лагуни, зокрема Лідо. Погода була чудова, посприяла знайомству зі старовинним містом і якісній фотосесії. Ще не знаємо чи вийшло у пані Оксани здійснити прогулянку на кораблику чи гондолі з гондольєром, що співає. Для українських учасників клубу саме час освіжити свої знання про Венецію і визначитися, чи варта вона того, щоб стати нашою мрією. Чекаємо на нові зустрічі з нашим позитивним і легким на підйом волонтером пані Оксаною.
фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
4 Вересня
|
До уваги користувачів – твори Юліуша Словацького, які є у відділі
документів іноземними мовами. фото
|
|
|
4 Вересня
|
Сьогодні відбулась презентація книги письменника-краєзнавця, Заслуженого журналіста України Миколи Чабана «Бандурний батько Микола Богуславський».
Книга присвячена Миколі Богуславському, який прожив понад 40 років у Катеринославі, стояв біля джерел створення «Просвіти» та ініціював видання просвітянського часопису «Дніпрові хвилі».
Книга містить світлини з фотоальбому родини Богуславського, а також фотоматеріал з фондів Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького.
Військовослужбовець Василь Жованик зіграв для присутніх старовинні козацькі пісні на бандурі.
фото фото фото фото фото
|
|
|
4, 11, 18, 25 Вересня
|
Англомовний кіноклуб - покращуйте навички розуміння англійської у бібліотеці!Щосереди
в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувалися
перегляди англомовних фільмів. Після перегляду відповідали на питання
кіно-вікторини і ділилися своїми враженями.Коли людині сумно, вона
дивиться фільми. Коли їй весело, вона знову дивиться фільми. Коли
засмучена, втомилася – людина знову-таки дивиться кіно. Чому так
відбувається? Тому що кінематограф – це ліки від хвилювання, стресу та
депресії.Повніше4 вересня 2024 р. – Чим відрізняються американські і українські підлітки.Вересень – в багатьох країнах світу розпочався новий навчальний рік, діти і підлітки пішли до школи. В англомовному клубі центру «Вікно в Америку» Дніпра обрали для перегляду фільм «Протистояння» (The Clique, 2008). Це американська підліткова комедія-драма, знята режисером Майклом Лембеком за сценарієм Ліз Тігелаар, заснована на однойменній серії романів для молоді канадської письменниці Лізі Гаррісон. У головних ролях: Елізабет Маклафлін та Еллен Марлоу. Сюжет картини розгортається в престижній школі для дівчат. Массі Блок – неформальний лідер і керує громадським життям у школі. Однак усе змінюється з приїздом простої дівчини з Флориди. Новенькій, на ім'я Клер довелося вступити в справжнє протистояння з елітою школи… Ось деякі думки глядачів фільму, які вони висловили після перегляду: п.Світлана: «Які ж щасливі ці діти – вони мають мирне дитинство... Їх турботи – незначні, проблеми досить легко вирішилися. У всіх підлітків є батьки і вони завжди поруч». п.Вікторія: «Як педагогу мені було цікаво дізнатися які пригоди чекали на дівчат-підлітків, чи самі вони справилися з проблемами і турботами. Допомагали їм батьки, чи зверталися вони до них за допомогою. Радію, що у героїв фільму все добре закінчилося».
11 вересня – Новини з бібліотечного кіноклубу: А ви б хотіли керувати простором? Багато років для всіх бажаючих покращити рівень знання англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбуваються перегляди та обговорення фільмів англійською мовою. Як бібліотекарю, модератору зустрічей п.Світлані У., завжди приємно обрати фільм-екранізацію літературного твору. Фантастична картина «Телепорт» (англ. Jumper, 2008) знята кінорежисером Дагом Лайманом за мотивами однойменного роману американського письменника Стівена Чарльза Гулда не отримала схвальних відгуків кінокритиків, але отримала любов глядача. Головний герой фільму підліток Девід розуміє, що може керувати простором, володіє даром телепортації, тобто переміщуватись в просторі. І природно, як і будь-який підліток, не може втриматися від спокуси робити протизаконні речі, не зважаючи на можливі наслідки. Нові здібності відкрили перед ним весь світ. Він може побувати в Нью-Йорку і Токіо, відвідати античні руїни в Римі, побачити «дах світу» з гори Еверест, 20 світанків і 20 заходів сонця. І все – в один день. Тепер йому не потрібні гроші – він може узяти скільки хоче. Однак пізніше він розуміє, що став мішенню. На нього, як і на інших подібних йому, оголошено полювання. Впродовж тисячі років таємне товариство прагне знищити їх. Незабаром Девід дізнається справжню цінність його нових здібностей. Під час перегляду перекладали/записували нові слова, а після перегляду – чаювали і обережно ділилися планами. П.Ігор: «Підліток на очах глядача стає дорослим чоловіком. Перестає робити дурнуваті вчинки і замислюється о серйозних речах. Унікальні здібності не завжди роблять людину щасливою». П.Антон: «Люблю пригоди, але хочу витрачати час на щось більш корисне, ніж подорожі країнами світу і стрибки у часі». П.Тетяна: «Мати багато грошей – це чудово, але б я не хотіла такої долі своєму сину». П.Світлана: «Рада бачити всіх активістів центру у бібліотеці і розрадити їх життя хоч на декілька годин перегляду фільму».
18 вересня – Чи мають політики право на особисте щастя? Активіст інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Ігор Овчарик запропонував переглянути та обговорити кінофільм англійською мовою «Змінюючи реальність» (Бюро коригувань) (англ. The Adjustment Bureau, 2011). Цей фільм зняв режисер Джордж Нолфі за мотивами оповідання «Команда змін» відомого американського письменника-фантаста Філіпа К. Діка. Це мело-фантастичний фільм про честолюбного політичного діяча Девіда Норріса, який закохується у танцівницю Еліз Селлас і намагається налагодити з нею стосунки. Але якісь таємничі сили весь час перешкоджають знайомству ... Фільм цікавий достовірним зображенням політичної боротьби в США, показує як легко втратити і важко повернути довіру виборців, видами знакових будівель Нью-Йорка, а ще в якийсь момент фільму герої ховаються у Нью-Йоркській публічній бібліотеці. Було цікаво побувати в цій легендарній будівлі, яка з’являлася вже не в одному фільмі. Фільм сподобався, глядачі висловили англійською, що сподобалося найбільше. Сподіваємося, що наступні покоління зможуть самостійно вирішувати свою долю і не залежати від таємничих сил, яка контролює і планує кожен крок людства. Головному герою вдалося зламати недобрий сценарій.
25 вересня - Новини з англомовного кіноклубу: Чи вдалося американцям зняти краще ніж європейці? В центрі «Вікно в Америку» подивилися фільм «Людина в одному червоному черевику» (англ. "The Man With One Red Shoe") – американський фільм 1985 режисера Стена Дреготі, римейк французької картини «Високий блондин у чорному черевику» (1972). Комедійний сюжет трохи розважив глядачів. Фільм вже цікавий й тим, що показує інтер’єри і побут американців 1980-х. Головний герой-бідолаха опинився в ополонці шпигунських пристрастей. П.Світлана: «Добре, що американці іронізують самі над собою… Посміхнулися – і добре».
фото фото фото фото фото фото
|
|
|
5 Вересня
|
Сьогодні у краєзнавчому відділі з лекцією «Ім'я, забуте на роки: Микола Корф» виступила Марина Глушко, завідувачка Меморіальним музеєм-садибою Вол. І. Немировича-Данченка філії Донецький обласний краєзнавчий музей.
Пані Марина розповіла про постать видатного освітянина Миколи Корфа та його зв’язок з нашим краєм. Також присутні мали змогу відвідати віртуальну екскурсію музеєм-садибою Вол. І. Немировича-Данченка завдяки VR
фото фото фото фото фото
|
|
|
6 Вересня
|
Відділ читальних залів долучився до національного тижня читання нонфікшн «З історії незакінченої війни», запропонувавши читачам цікаві видання з фонду бібліотеки. фото 1 фото 2 фото 3 фото 4 фото 5
|
|
|
6 Вересня
|
На черговому засіданні англомовного клубу, що працює при
відділі документів іноземними мовами, вирішили зайнятися граматикою, а саме
елементами, які вказують на минулу дію. фото
|
|
|
6 Вересня
|
Початок нового навчального року відбувся у межах проєкту "Освіта онлайн", започаткованого Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою та Академією неперервної освіти у формат Zoom. У реальному часі головний бібліограф Віра Піскун мала нагоду спілкуватися з шкільними бібліотекарями області. У якості досвіду та для підвищення кваліфікації слухачів було презентовано матеріали регіонального проєкту «Читаємо разом», започаткованого за ініціативи громадської організації «Дніпропетровська бібліотечна асоціація» і КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія», наголошено на можливість долучитися до пороєкту або створити власний. З метою патріотичного вихованння дітей та молоді надано консультацію щодо можливостей використання інформаційного ресурсу ДОУНБ – Календаря знаменних та пам’ятних дат на 2024 р. та видання «Плекаємо патріотів: свята українського народу на 2024 р.»
#Бібліограф #Освіта_онлайн #Академія_неперервної_освіти
фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
7 Вересня
|
Читати
разом у гарній компанії та обговорювати прочитане – завжди цікавіше, ніж
самому. А якщо є й гарний привід на читання – okazje do czytania! Кожної першої
суботи вересня за ініціативи президентської пари Анджея Дуди та його дружини
Агати Корнхаузер-Дуди (Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Agata
Kornhauser-Duda) проходять Народні читання (Narodowe Czytanie). Відділ
документів іноземними мовами ДОУНБ завжди щирий до підтримання ініціативи
доброго партнера нашої країни президентської пари Республіки Польща та прагнень
місцевої громади Центру польської культурі ім. Кароля Войтили долучитися до
читань. Тож з радістю прийняли в залі відділу наших постійних читачів, які привели
із собою також і новеньких. фото фото
|
|
|
7, 14, 21, 28 Вересня
|
Цікавий волонтерський досвід отримав бібліотечний активіст.
Центр «Вікно в Америку» відновив зустрічі в англомовному клубі «Добра розмова» завдяки допомозі бібліотечного активіста Антона Кістола, студента історичного факультету Дніпровського Університету ім.Олеся Гончара. Людина з гарною англійською, Антон К. надав корисні рекомендації з вивчення мови і спробував себе в якості модератора невеликої групи людей. Практикували розмови на повсякденні теми, використовували граматику минулого часу для спогадів, згадали порядок слів в англійському реченні для формулювання питань, який відрізняється від стверджувальної і питальної форми.Повніше7 вересня – Бібліотека – зона безбар’єрного спілкування!Субота не тільки для відпочинку. Поновлено зустрічі активістів центру «Вікно в Америку» на бібліотечному майданчику. Здолаємо разом уявні та реальні бар’єри і об’єднаємося заради нових знань і спілкування! До уваги членів англомовного клубу «Добра розмова» була запропонована фонетична розминка з Вєнєю Паком і сучасна сленгова американська лексика. Традиційно під час зустрічей звертаємо увагу на дати календаря. 7 вересня американці вшановують талановиту художницю Анну Мері Робертсон Мозес, більш відому як бабуся Мозес. Її життя – це джерело натхнення для людей, які починають кар’єру пізно. У Білому домі, резиденції Президента США, висить картина бабусі Мозес під назвою «Четверте липня». Школа, в якій вона вчилася, перетворена на музей, де розміщено найбільшу колекцію її робіт. У 1953 році, у віці 93 років, бабуся Мозес була зображена на обкладинці випуску тижневика TIME за 28 грудня. Незважаючи на свій похилий вік, вона кинула виклик труднощам і стала однією з найвідоміших художниць свого часу.
14 вересня – Демократія жива і розвивається. Міжнародному дню демократії була присвячена зустріч активістів центру «Вікно в Америку». Група подивилися начальне відео. Згадали, що демократія як явище зародилася у Стародавній Греції, розвивалася у Стародавньому Римі, у середні віки, Французька революція дала їй новий поштовх, і ось зараз маємо багато демократичних країн з різними видами сучасних демократій. Дуже сподіваємося, що Україна на вірному шляху розвитку своєї демократії. Члени клубу «Добра розмова» вдячні пану Антону, студенту, який здобуває освіту історика в Університеті ім.Олеся Гончара, який долучився до зустрічі членів англомовного клубу і мотивував до активного занурення в англійську мову, до того щоб почати розмовляти англійською вже сьогодні. Світлана Усенко, керівник центру «Вікно в Америку» запропонувала до знайомства добірку книг англійською мовою з теми «демократія».
21 вересня – Осінні спогади про навчання в школі. Відбулася ще одна зустріч відновленого англомовного клубу «Добра розмова» в центрі «Вікно в Америку». Питання ввічливості «Як минув твій тиждень?» призвело до теплих і, часом веселих, спогадів про роки навчання, про прізвиська вчителів, про улюблених вчителів, про оцінки і хвилювання. Члени клубу вдячні пану Антону, студенту, який здобуває освіту історика в Університеті ім.Олеся Гончара, за питання і допомогу з відповідями, за смаколики, які створили затишну атмосферу між членами англомовного клубу. Мрія пана Антона – вивчити латинську мову, яка є праматір’ю романських мов. Якщо її вивчити, то буде легко вивчити іспанську, французьку та італійську мови. Активно занурювалися в англійську мову: 2,5 години пролетіли як одна мить!
28 вересня – Бібліотека – разом можемо більше! Відбулася передсвяткова зустріч членів англомовного клубу «Добра розмова» в центрі «Вікно в Америку». Активісти центру привітали бібліотекарів з Всеукраїнським днем бібліотек. Спілкувалися на тему «Як минув твій тиждень?» та «Коли востаннє ви були у театрі?». Пораділи за тих, хто був нещодавно в театрі і насолодився зустріччю з мистецтвом, та порадили запланувати перегляд вистави тим, хто не вважає це за розвагу. Члени клубу вдячні пану Антону, студенту, який здобуває освіту історика в Університеті ім.Олеся Гончара, за питання і допомогу з відповідями, за смаколики, які створили затишну атмосферу між членами англомовного клубу. Із задоволенням подивилися уривки улюбленого серіалу Антона. Використали методику подвійного перегляду – перший раз з субтитрами і зупинками, другий – з субтитрами, але без зупинок. 3 години активного занурювання в англійську мову будуть корисні всім учасникам! Друзі бібліотеки отримали подарунки - ручки з символікою Window on America.
фото фото фото фото фото фото
|
|
|
9 Вересня
|
«Веселий мудрець - Іван Котляревський»
До 255-річчя від дня народження українського письменника, поета, драматурга Івана Котляревського у відділі абонемента організовано документальну виставку-портрет «Веселий мудрець - Іван Котляревський» (цикл «Літературний календар»). Видання представлені на виставці надають можливість поринути в самобутній світ ювіляра, засновника нової української літератури та перечитати його найвідоміші твори. До уваги користувачів видання поеми «Енеїда» - першого друкованого твору, написаного в традиціях бурлеску і травесті живою українською мовою, та п’єса «Наталка Полтавка», яка стала «праматір’ю» українського театру.
фото фото
|
|
|
9 Вересня
|
У відділі періодики у рамках циклу "Літературний календар» організовано виставку "Іван Котляревський: від поета до громадського діяча" (до 255-річчя від дня народження) .
Котляревський відомий не лише своєю «Енеїдою» і драматичними творами. Він відомий також як перекладач, військовий, просвітитель, громадський діяч.
Повніше
Літературний критик Сергій Єфремов у статті, присвяченій
Котляревському, писав: «Вічно пам’ятний, навіки незабутній в історії України рік 1798 – рік, яким
датується народження на світ нової української літератури. Того-бо року в
Петербурзі з’явилась на світ невелика книжечка, що виразно починає собою
потужний рух до відродження українського народу, що на довгі часи позначила
шлях розбурканій думці українській, дала зміст, напрям і форму українському
письменству і вперше згадала українському громадянству велику загадку: кудою
йому йти і де ідеалів народного визволення шукати… фігура Котляревського в
історії громадянського руху на Україні справді епохальна, – така, що може
з’явитись тільки на критичному переломі всього громадянського життя, на межі
двох епох, як синтез минулого і підвалина для майбутнього… Отож з міркою
громадсько- літературною й повинні ми приступати до оцінки діяльності першого
нашого письменника новітніх часів. Так – першого письменника і творця та батька
новітнього українського письменства…».
1 2 3 4 5
|
|
|
9 Вересня
|
У секторі рідкісних та цінних документів з нагоди 255-річчя від дня народження І. Котляревського відбулась інформ-хвилинка «Енеїда – перлина української поезії». Поема, написана на основі живого усного мовлення народу, стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури. фото
|
|
|
10 Вересня
|
«Геній найвищої проби»
У відділі абонемента до 130-річчя від дня народження Олександра Довженка, українського кінорежисера, письменника, кінодраматурга, художника презентовано ілюстративно-документальну виставку «Геній найвищої проби» (цикл «Літературний календар»). Видання виставки розкривають подробиці життя і творчості митця зі світовим іменем і світовою славою, висвітлюють його особисту трагедію та еволюцію його світоглядної позиції за матеріалами «Щоденника» 1941-1956 рр., знайомлять з творами ювіляра.
фото фото
|
|
|
10 Вересня
|
Обираємо самостійно. На виставці нових надходжень відділу
документів іноземними мовами можна підібрати цікаве для себе, яким ще ніхто не
скористався. фото
|
|
|
10 Вересня
|
У відділі документів з питань мистецтва
до 130-річчя від дня народження українського кінорежисера, письменника,
драматурга Олександра Довженка в
межах циклу кінопереглядів «Відомі й маловідомі сторінки життя…» відбувся
перегляд документального фільму «Олександр
Довженко. Загублена любов», під час якого відвідувачам
були представлені цікаві факти з особистого життя кіномитця, успіхи та перешкоди у творчості й житті кінорежисера, а також видання з фонду відділу, присвячені
його життю та творчості. Перегляд закінчився цікавим обговоренням, під час якого присутні ділилися враженнями, спогадами й думками. фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
10 Вересня
|
У відділі читальних залів відбулась літературна година, присвячена 130-річчю від дня народження видатного українського митця, письменника, кінорежисера та класика світового кінематографу Олександра Довженко. Кінознавиця, Секретар Національної спілки кінематографістів України Валентина Слобода допомогла присутнім глибше розкрити його життя і творчість, змусила замислитися і відійти від звичних шаблонів, які всі знають зі шкільних років. Пані Валентина представила постать Довженка не знайомою та простою, а деякою мірою контроверсійною.
фото 1 фото 2 фото 3
|
|
|
13 Вересня
|
Пройшло чергове засідання англомовного клубу, роботу якого
організував відділ документів іноземними мовами. Мовна підготовка наших читачів
покращується, а структура проведення засідання клубу все більш наближується до
заняття з усного мовлення й читання першого курсу філологічного факультету. фото
|
|
|
13 Вересня
|
У відділі документів з питань мистецтва до Дня
українського кіно відбулась інформаційна година «Сучасне українське кіномистецтво», під час якої присутнім
розповіли про те, як українському кінематографу вдалося знайти свій власний
шлях, як за допомогою кіно діячі кіноіндустрії популяризували нашу культуру й
історію, а також розповідали й продовжують і в ці складні часи розкривати
правду світу, про події, що відбувалися й відбуваються в нашій країні, які з
наших фільмів стають не тільки учасниками міжнародних кінофестивалів, а ще й
переможцями та ще багато цікавого, а також представили видання про сучасне
кіномистецтво та їх діячів. фото фото фото фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
13 Вересня
|
У відділі документів з питань мистецтва
напередодні Дня міста жіночий вокальний ансамбль української народної пісні «Калинонька» представив концертну програму «Як тебе не любити, рідний Дніпро!»,
під час якої для присутніх лунали пісні про наше чарівне місто, нашу
неньку-Україну та, звісно, кохання. фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
15 Вересня
|
У відділі читальних залів відбувся перегляд біографічного пригодницького фільму 2019 року «Аеронавти», знятий на реальних подіях про істооичний найвизначніший політ на повітряній кул, заснований на польоті британських аеронавтів вченого Джеймса Глейшера та Генрі Коксвелла 5 вересня 1862 року, вони побили світовий рекорд висоти польоту на той час, досягнувши приблизно 11 887 метрів. Персонажем Амелії Рент теж стала реальна особа Софі Бланшар, перша жінка, яка займалась професійно повітроплаванням у 19 столітті. Радимо для перегляду https://uakino.me/filmy/10562-aeronavti.html Також була представлена цікава тематична книга з фонду бібліотеки «Крила над Галичиною» , яка присвячена розвитку повітроплавання та авіації в українському небі кінця ХVIII – першої половини ХХ століття.
фото 1 фото 2 фото 3 фото 4 фото 5
|
|
|
16 Вересня
|
У відділі абонемента організовано книжкову виставку-огляд «Поет краси природи та краси людської душі» з нагоди відзначення 160-річчя від дня народження українського класика Михайла Коцюбинського. З цікавою інформацією про життя ювіляра та його творчість познайомили бібліотекарі користувачів відділу.
фото фото фото фото
|
|
|
17 Вересня
|
У відділі документів з питань мистецтва в
межах циклу кінопереглядів «Відомі й маловідомі сторінки життя…» відбувся
перегляд документального фільму «Марко
Кропивницький». Співробітники відділу
представили відвідувачам видання й публікації з фонду відділу, присвячені видатному театральному діячу, драматургу, письменнику та його творчості. Перегляд закінчився активним обговоренням і
переглядом видань. фото фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
17 Вересня
|
У відділі періодики організовано огляд
періодичних видань за темою "Психологічна реабілітація військовослужбовців
в Україні: як допомогти".ПовнішеУчасники заходу дізналися, які сигнали в
поведінці військовика вказують на необхідність психологічної підтримки та які
спеціалісти можуть її надавати. Бо саме надання підтримки та допомоги на цьому
етапі сприяє швидшій адаптації військових до звичайного життя поза зоною
бойових дій. фото фото фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
18 Вересня
|
Головним завданням курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників є формування їх компетентності, поглиблення професійних знань, формування вмінь та навичок використання новітніх інформаційно-комунікативних технологій. У межах обласних курсів підвищення кваліфікації «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку» у онлайн форматі відбулася зустріч бібліографів із завідуючими (бібліотекарями) сільських бібліотек територіальних громад області. Зав. відділом ВНІіБ Ірина Барабан виступила з інформаційними повідомленнями: «Вебліографія – як засіб сучасної Інтернет-навігації», а головний бібліограф Віра Піскун з консультаціями «Бібліографічна продукція як засіб взаємодії ресурсу бібліотеки і користувача», «Календар 2024: традиції та зміни», «Полекаємо патріотів: Календар свят 2024», «Регіональна кампанія бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом». Спілкування виявилося корисним і цікавим.
фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
19 Вересня
|
На черговій зустрічі краєзнавчого клубу «Ріднокрай» кандидат історичних наук Максим Кавун виступив з лекцією «Володимир Самодрига: законодавець архітектурної моди міста».
Володимир Самодрига - відомий архітектор нашого міста, талановитий учень О. Красносельського, діяльність якого припала на 30–50 роки минулого століття. Будівлі цього призабутого нині зодчого знайомі кожному дніпровцю – середня школа № 23, другий корпус ДНУ, обласне управління СБУ і МВС.
На жаль, пам’ять про архітектора ніяк не була увічнена в Дніпрі. В 2015 році на карті міста з’явилась вулиця Володимира Самодриги, яка розташована в західному районі Дніпра, біля проспекту І. Мазепи.
фото фото фото
|
|
|
20 Вересня
|
Клуб англійської мови відділу документів іноземними мовами продовжує
свою роботу. На цьому засіданні ми спілкувалися англійською мовою з Тамарою К.,
волонтеркою нашого клубу з Америки. Спілкуватися англійською, проводити приємно
час, ділитися враженнями – стали нашою головною метою. фото фото фото
|
|
|
24 Вересня
|
У
відділі документів з питань мистецтва в межах циклу кінопереглядів «Відомі й
маловідомі сторінки життя…» відбувся перегляд документального фільму «Іван Карпенко-Карий». Співробітники відділу представили
відвідувачам видання й публікації з фонду відділу, присвячені життю та
творчості актора, драматурга й письменника. фото фото фото фото фото фото
|
|
|
24 Вересня
|
В рамках реалізації
регіонального проєкту для ветеранів ТитаниUA у відділі абонемента була
організована година спілкування «Як позбутися стресу за допомогою книг».
Відвідувачам заходу розказали як обирати книги з урахуванням емоційного стану,
ознайомили з популярними техніками читання для релаксації та запропонували
видання з книжкової виставки «Книжка замість ліків».ПовнішеНа виставці була представлена література з психології та художня: сміхологія, гумор та сатира, сімейна тематика, книги про кохання та вирішення конфліктних ситуацій у житті, легкі детективи та жіночі романи. Фото Фото
|
|
|
25 Вересня
|
Бібліотечне свято наближається! В межах проєкту "Бібліотека - знання під рукою" до інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» на навчально-розважальну програму, присвячену «Всеукраїнському дню бібліотек» та 20-річчю центру (2004-2024 рр.), завітали учні Дніпровської гімназії №39 Дніпровської міської ради та їх вчитель англійської мови Вікторія Платонова. Керівник центру Світлана Усенко познайомила з історією бібліотеки ДОУНБ та зробила презентацію ресурсів бібліотеки і центру, які допоможуть дізнатися більше про те, як знаходити потрібні знання, про країну-друга Сполучені Штати Америки, про можливість навчатися в США, покращити знання англійської використовуючи бібліотечні ресурси і можливості, перевірити свій рівень знання англійської мови у спілкуванні з іноземцями.ПовнішеЗвісно бібліотеки пройшли довгий шлях від глиняних табличок і папірусів
до друкованих книг, до витворів друкованого мистецтва, до електронних
носіїв інформації, до настільних ігор, які не тільки розважать, але і
навчають. Бібліотеки дуже змінилися за тисячоліття, і ще більше за
останні 50 років. Наша бібліотека комп’ютеризована. Не завжди «тиша має
бути у бібліотеці». Разом і в голос зі школярами рахували англійською
книги і меблі, комп’ютери і ноутбуки, лампи. Всього достатньо для
комфортного навчання і дозвілля у бібліотеці! Активні школярі отримали
заохочувальні сувеніри – наліпки на зошити з символами США. Презентація
С.Усенко нагадала як учні гімназії №39 брали участь у зустрічі з
американським астронавтом Рендольфом Брезніком (березень 2018 року) і
були під великим враженням, вмотивовані на гарне навчання і вивчення
англійської. У відділі мистецтв школярі оглянули подаровані бібліотеці картини, сміливці перевірили чи справне бібліотечне піаніно. Дякуємо
школярам за привітання з Днем бібліотек, за виконані музичні твори. Це
надихає бібліотекарів на створення нових просвітницьких програм і
підготовку нових презентацій. Дружба і партнерство з гімназію №39 продовжується! Чекаємо на нові зустрічі.
фото фото фото фото фото фото фото фото
|
|
|
26 Вересня
|
У відділі читальних залів пройшов благодійний показ та обговорення документального фільму «20 Днів в Маріуполі», присвячений Дню міста Маріуполь. Попри намагання ворожої пропаганди переписати історію та дати, ми пам’ятаємо, що насправді День міста Маріуполь святкується 29 вересня. Серед учасників благодійного показу та обговорення фільму були присутні Євген Тузов, волонтер, колишній тренер з єдиноборств, комендант найбільшого укриття в Маріуполі під час початку вторгнення та Валентин Косенко, поліцейський, який ніс службу в Маріуполі. А також військові - ветерани, спортсмени-олімпійці, громадські діячі, журналісти, благодійники. Організатори кінопоказу: Асоціація спортивних журналістів Дніпропетровської області, проект «Історії Війни». За сприянням: Дніпропетровської обласної організації НСПУ , Дніпровського яхт-клубу СІЧ. Інформаційний партнер: всеукраїнський щомісячник «Бористен» фото 1 фото 2 фото 3 фото 4
|
|
|
26 Вересня
|
Жвавий
інтерес наших читачів викликав захід «День європейських мов», ініціативи Ради
Європи, яка надає нам можливість оцінити значення мов, а також просувати мови
та національні культури в Європі. Цього року Рада Європи вирішила зробити
наголос на інклюзивній мовній освіті, яка допоможе підтримати освіту всіх
здобувачів, а також зайняти гідне місце в сучасному суспільстві. На заході ми
читали документи Ради Європи, а також дивилися брошури, надруковані цією
інституцією. Наші читачі фотографували матеріали презентації, ставили питання з
перекладу та термінології. Особливий інтерес викликала друкована продукція Ради
Європи. Це були невеличкі розмовники, що містить фрази привітання та подяки
різними мовами Європи. фото фото
|
|
|
26 Вересня
|
З
нагоди Європейського дня мов, який
відзначається 26 вересня, у відділі документів іноземними мовами відбувся
захід, присвячений цій даті. Присутні ознайомилися з історією цього свята та з
мовним різноманіттям Європи: офіційними та регіональними мовами та з
класифікацією мов по групах. На прикладі слов’янських мов побачили, що однакові слова можуть означати зовсім
інші поняття. Наприкінці учасники заходу
розгадували завдання вікторини з болгарської мови. фото
|
|
|
26 Вересня
|
Члени Дніпровського генеалогічного товариства, після літньої перерви, зібралися на чергове засідання під час якого відбулась презентація книги кандидата філологічних наук, члена Національної спілки краєзнавців України Миколи Долгова «Артемів рід».
Після презентації члени товариства обговорили новини та плани на майбутній сезон.
фото фото фото фото
|
|
|
26 Вересня
|
Бібліотечні можливості – для учнів Дніпра!
В межах проєкту "Бібліотека - знання під рукою" та напередодні Всеукраїнського дня бібліотек» відбулася зустріч з учнями Дніпровського ліцею №22 ДМР. Вчитель англійської мови Валентина Швидка попросила пошукати цікаву інформацію та відео про диких тварин в США, для учнів, які вивчають цю тему за учбовим планом.Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко розповіла про корисні для школярів ресурси для навчання, про особливу розстановку книг на полицях (алфавітно-систематична), про планування заходів з вивчення англійської мови (клуби спілкування, кіноклуб, клуб ігор), про бібліотечну рекламу і про звітування у бібліотечній хроніці та у соцмережах Фейсбук та Інстаграм. А ще у бібліотекаря завжди багато спілкування з відвідувачами і волонтерами-іноземцями. фото фото фото фото
|
|
|
27 Вересня
|
Щотижня відділ документів іноземними мовами збирає своїх
читачів у клубі англійської мови. Ми читаємо англомовні твори, перекладаємо
цікаві або складні для розуміння уривки з них, а також обговорюємо сюжет і
поведінку героїв англійською мовою. фото фото
|
|
|
29 Вересня
|
Вшанувати пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру, скоєного нацистами під час окупації міста Києва змогла учнівська молодь, яка зібралася у відділі абонемента на годину-вшанування «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Перегляд відео та огляд видань дали змогу уявити той жах, який розпочався 83 роки тому, нагадали всім, що такі страшні часи не можуть повернутися знову. Гасло «Ніколи знову!» сьогодні звучить найактуальніше.
фото фото фото
|
|
|
30 Вересня
|
До Всеукраїнського дня бібліотек у краєзнавчому відділі організовано книжкову виставку «ДОУНБ - роки, події, особистості», яка висвітлює історію розвитку бібліотеки з часу заснування до сьогоднішніх днів. фото фото
|
|
|
30 Вересня
|
До Всеукраїнського
дня бібліотек у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів
розгорнуто документальну виставку «Українська
книжкова графіка», на якій користувачам представлено видання, які
знайомлять з основами художньої графіки та дизайну, шляхами становлення і
здобутками української книжково-журнальної графіки, життям та творчістю
майстрів книжкової графіки М. Погрібняка, С. Конончука, Г. Малакова тощо. фото фото фото фото
|
|
|
30 Вересня
|
До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі читальних залів для читачів відбувся книжковий огляд літератури «Бібліотека на допомозі під час війни» з психосоціальної та фізичної підтримки в кризових ситуаціях . Присутнім були представлені цікаві та пізнавальні видання з питань первинної допомоги собі та близьким, під час стресу та моментів виживання в різних умовах. Дієві поради фахівців завжди будуть у нагоді. фото 1 фото 2 фото 3 фото 4
|
|
|
30 Вересня
|
Війна відчутно позначилась майже на всіх аспектах життя українського суспільства, зокрема, на діяльності бібліотек як важливих чинників духовного буття нації. Під час воєнного стану не всі можуть повернутися до щоденних звичок, однією з яких для багатьох є й читання. Але є і ті, для кого книги стають розрадою, допомогою у складні часи. У відділі періодики до Всеукраїнського дня бібліотек організовано огляд літератури «Бібліотека на допомогу під час війни».Повніше
Читання завжди було чудовим способом сховатись від реальності та поринути у вигадані світи. Воно не лише відвертає увагу від безперервного перегляду новин, емоційно розвантажує та створює ілюзію мирного життя, в яке хочеться повернутися. Читання книжок декому допомагає зберегти здатність відчувати й співчувати, декому лікує душу, декому дає надію, силу та опору, аби стійко пережити цей час.
З початком війни бібліотеки роблять все можливе, щоб підтримати кожного.
Фото Фото Фото Фото Фото Фото
|
|
|
30 Вересня
|
До свята бібліотекарів та любителів книги -
Всеукраїнського дня бібліотек відділ документів іноземними мовами підготував
книжково-ілюстративну локацію «Бібліотек@-
твоє вікно у світ». Підручники іноземних мов, розмовники, путівники,
ілюстративні матеріали – все для Вашої уваги! фото фото фото фото
|
|
|
30 Вересня
|
«Бібліотека ‒ твоя синергія перемоги!»
До Всеукраїнського дня бібліотек відділ абонемента організував літературну промоакцію під девізом «Бібліотека ‒ твоя синергія перемоги», яка символізує єдність бібліотекарів, читачів та спільноти ж/м Калиновський. Для учнівської молоді пройшла інтерактивна екскурсія бібліотекою. Ми розповіли про Дніпропетровську обласну універсальну наукову бібліотеку, яка відзначає цього року своє 190-річчя, її історію, фонди, сайт. Привітали учасників книжковими подарунками та безкоштовно записали всіх охочих до книгозбірні.
фото фото фото фото фото фото
|
|
|
30 Вересня
|
Б ібліотекарів вітають зі святом школярі!У Всеукраїнський день бібліотек співробітники відділу іноземними мовами отримали вітання від учнів Дніпровського ліцею №22 ДМР. Вчитель англійської мови Валентина Швидка є давнім партнером бібліотеки і другом бібліотекарів. Вдячні за довіру і партнерство! Книги на полицях, настільні ігри, фільми і навчальне відео чекають на школярів! фото фото фото фото
|
|
|