2022 pік

 Протягом
мiсяця  
До 150-річчя від дня народження всесвітньовідомої української оперної співачки Соломії Амвросіївни Крушельницької у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року». Представлені користувачам відділу видання та публікації висвітлюють життєвий і творчий шлях співачки, яка за життя була визнана найвидатнішою співачкою світу. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Гортаємо сторінки міжнародного календаря: Вересень Англомовні фонди інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» ілюструють найголовніші дати календаря ООН та ЮНЕСКО. На книжково-документальній виставці представлені альбоми, енциклопедії, монографії, статистичні довідники, фото-ілюстрації, DVD-фільми. Ці видання будуть корисні всім, хто вивчає англійську мову та покращує навички читання.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Бібілотечна справа Катеринославщини». Книжкова виставка до Всеукраїнського дня бібліотек.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   «Об'єднані любов'ю до книги» Відділ абонемента в межах промо-акції до Всеукраїнського дня бібліотек організував День зізнання в коханні «З любов’ю до Книги». Протягом дня читачі вітали бібліотеку зі святом, зізнавалися в любові до книги, читання, книгозбірні, розповідали про свої улюблені книжки. Бажали бібліотеці нових цікавих видань та допитливих користувачів. Всі зізнання були зібрані у відеоролик, який викладено на ФБ за посиланням: https://www.facebook.com/libr.abonement/videos/443113584479497

 
 30 Вересня   Учасники соціального проєкту «Університет третього віку» завітали до обласної бібліотеки на другу культурно-просвітницьку зустріч з циклу "Вулиці нашого міста", присвяченого інформуванню про видатних та цікавих особистостей, іменами яких були перейменовані наші вулиці.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   Юні художники масиву Калиновський на черговому уроці з малювання привітали відділ абонемента з Всеукраїнським Днем бібліотек. Цього святкового дня діти створювали чудові кавові картини із зображенням символу мудрості Сови.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   У важкий для всієї країни час, коли йде повномасштабна війна, бібліотека продовжує працювати для своїх користувачів, надає їм бібліотечні послуги та актуальну й цікаву інформацію, а наші користувачі не припиняють відвідувати її. І цього року особливо приємно, що наші читачі, всупереч трагічним подіям, що відбулися за останні дні у нашому рідному місті, знайшли час, завітали до відділу документів з питань мистецтва і привітали співробітників бібліотеки з Всеукраїнським днем бібліотек. Дякуємо вам, наші дорогі читачі! Віримо в перемогу і чекаємо вас у наших стінах.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 30 Вересня   У свято – до бібліотеки! Зустріч-презентація «Як прочитати книгу» було присвячено Всеукраїнському Дню бібліотек. Учасники заходу ознайомились з історією та фондами бібліотеки, її можливостями у сучасному претензійному суспільстві. Також в честь свята читачам було запропоновано тематичну презентацію літератури «Як прочитати книгу», яка допомагає розкривати глибину розуміння тексту для вибагливих читачів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 30 Вересня   Подорож до книги Із нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у відділі читальних залів ДОУНБ відбувся День відкритих дверей «Подорож до КраЇни книг» для молодших школярів 100-го ліцею. У ході зустрічі-діалогу малеча дізналась про правила поведінки у бібліотеці та отримала навики користування книгою. Учні із задоволенням відповідали на тематичні питання-загадки та розповідали про свої улюблені книжки. Перегляд мультфільмів «Бібліотека», «Книга» сприяв ознайомленню дітей із історією виникнення книги та книгодрукування. Також для учнів була здійснена екскурсія по відділам читальних залів, де вони ознайомились і із книжковим фондом та тематичними виставками, що сприяли розширенню знань про бібліотеку, популяризацію дитячої літератури та формуванню щоденної потреби у читанні книг, як джерела знань, підвищення культурного рівня школярів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 30 Вересня   Книга супроводжує людину протягом життя. Людина знайомиться з книгою, починаючи з дитинства. Дитина навіть ще не вміє читати, але вже держить в руках книгу, розглядаючи яскраві малюнки, і з зацікавленням починає знайомитися із навколишнім світом. Навчившись читати, вона починає отримувати знання про природу, тварин, людей… Людина завдяки книгам отримує інформацію й знання, збагачується духовно, розкриває для себе щось досі непізнане й цікаве. До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів підготували тематичний перегляд «З книгою по життю». Представлені видання допоможуть читачеві розуміти світ мистецтва, познайомлять з його історією, навчать сприймати та розуміти твори мистецтва, надихнуть й допоможуть власноруч створити свій мистецький світ.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Вересня   Члени Дніпровського генеалогічного товариства відвідали Музей спротиву Голодомору де провели виїзне засідання. Заступник директора музею та член ДГТ Олександр Сухомлин виступив з доповіддю «Голодомор-геноцид та масові штучні голоди 1921-1923 і 1946-1947 років: вимір сімейної історії».
фото  фото

 
 29 Вересня   Головним завданням бібліотеки було і є читання книг. І хоча лунають сирени й ми є змушеними переходити із затишної зали до місця, де здатне реалізуватися правило двох стін, але нашого прагнення до книг не здолати. Клуб читачів, що проходить у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ, розпочали цього разу з повторення правил англійської граматики. Вирішили кожного разу робити декілька граматичних вправ тому, що знання граматики допомагають нам краще розуміти сутність текстів англійських й американських авторів, які обрали для читання. Коли перейшли до роману «Johnny Tremain. A Story of Boston in Revolt» авторки Естер Форбес (Esther Forbes), усіх вразила історія підлітка та умови його життя. Як воно відрізняється від сучасного!
фото  фото  фото  фото  фото

 
 29 Вересня   Людство об’єднує не стільки та кров, що тече в жилах, як та, що виливається з жил після пострілів!» / Юліан Тувім, польський поет/ 🔹🔸 В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, одна з таких сторінок історії - трагедія Бабиного Яру. Тематичний огляд періодичної літератури «Похмура безодня» присвячений витокам Голокосту та іншим геноцидам в історії України ХХ ст. Особлива увага звернута до підходів та викликів меморіалізації Бабиного Яру.
фото  фото  фото  фото

 
 29 Вересня   До Дня пам’яті жертв Бабиного Яру у відділу читального залу експонується книжкова виставка «Бабин Яр: біль нашої пам’яті». Виставка містить добірку сучасної художньої та наукової літератури, що висвітлюють трагічні сторінки історії. В епіцентрі досліджень – історія нацистського злочину, політика забуття від сталінських часів до сьогодення, а також культурна пам’ять про Бабин Яр. Презентовані видання включають авторські дискусії, підкріплюються документальними джерелами та науковими розвідками про Голокост і трагедію Бабиного Яру.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 28 Вересня   В англомовному кіноклубі: Людина прагне свободи. Відбулася чергова зустріч членів англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку». Відвідувачі бібліотеки переглянули та обговорили англійською мовою комедійно-драматичний фільм «Грек Зорба» (Zorba the Greek, 1964).Цей фільм знято за мотивами роману грецького письменника Нікоса Казандзакіса «Я, Грек Зорба». В основі сюжету – життєві перипетії невиправного романтика, вічного мандрівника, філософа й мудреця, музиканта і танцюриста, бешкетника, справжнього мужчини і головне – вільної людини грека Алексіса Зорби.Чудову музику до кінофільму написав грецький композитор Мікіс Теодоракіс. Ця музика стала «народною», як і вигаданий танець сіртакі. Головний герой фільму відчайдушно проживає миті життя, радіє елементарним речам, ділиться своїми емоціями і думками з англійським товаришем – лікує його від надмірного раціоналізму.Обговорення фільму почалося вже підчас перегляду, фільм збентежив, засмутив і надихнув на мрії про долю головних героїв.
фото  фото  фото

 
 З 28 по 29
Вересня  
За ініціативи Goethe-Institut в Україні та ВГО Українська бібліотечна асоціація відбулися два перших онлайнових семінарів «Створення безпечного укриття у бібліотеці» в межах проєкту «Бібліотека як безпечне місце». Вчений секретар Юлія Зюлева пройде навчання, заплановане протягом вересня-грудня в цьому проєкті.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 27 Вересня   Сьогодні у нас була онлайн зустріч з українськими письменницями, членкинями Національної спілки письменників України, представницями правління Дніпровської обласної організації НСПУ та «Кабінету молодого автора» НСПУ - Марією Дружко та Євгенією Яворською. Під час зустрічі ми дізналися про Всеукраїнський мистецький проєкт VivArt, а також про діяльність видавництво «Дружко». Пані Марія та пані Євгенія презентували нові видання та ознайомили слухачів зі своєю творчістю. Учасники заходу із захопленням поспілкувалися з письменницями та побажали їм творчого натхнення.
фото  фото  фото  фото

 
 27 Вересня   Мистецтво воєнної пори.Члени англомовного клубу «Культурний міст Україна-Світ» раді доповідям своїх членів. Цього разу пані Олена Немировська порадувала розповіддю про художника з Одеси Ігоря Гусєва, поета, автора перформансів, фільмів, об’єктів та інсталяцій, учасника і організатора безлічі мистецьких акцій. Митець зараз створює свій щоденник малюнків "Третя світова війна". Його він називає "мистецтвом швидкого реагування", адже на написання картини під звуки повітряної тривоги він витрачає близько п'яти хвилин. За основу деяких своїх малюнків Ігор Гусєв бере відомі картини художників. Він змінює, або домальовує якісь деталі, тим самим перевертаючи їхній сенс. У своїх роботах автор використовує іронію та самоіронію.Зустріч бібліотечних активістів відбулася на платформі ZOOM з волонтерами іноземцями – пані Lisa та паном Каспарсом. Спілкування розширює горизонти мислення та надихає на активне життя. Маємо здоровими ментально зустріти Перемогу!
фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Кіномистецтво України» відбувся перегляд документального фільму «Спогади. Наталія Наум», в якому йдеться про українську актрису, яка стала уособленням образу матері у вітчизняному кіно. Чимало фільмів із її участю увійшли до скарбниці національного кінематографа, серед яких «Сон», «Біла птаха з чорною ознакою», «За двома зайцями», «Олекса Довбуш», «Ати-бати йшли солдати», «Наталка-Полтавка», «Страчені світанки» та інші. У 1974-му Наталія Михайлівна отримала звання народної артистки Української РСР. За часів незалежної України акторка була відзначена Державною премією України імені Олександра Довженка за роль у фільмі «За двома зайцями», у 2003-му нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня. Співробітники відділу підготували для ознайомлення видання та публікації про Наталію Наум та фільми, в яких знімалася актриса. Читач відділу Пепенко Сергій Володимирович, зважаючи на те, що актриса стала уособленням образу матері в українському кінематографі, виконав для відвідувачів пісню «Чорнобривці» на слова Миколи Сингаївського й музику Володимира Верменича.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Вересня   Щоб мати багато читачів у відділі документів іноземними мовами, слід, перш за все, їх навчити читати! Це й робили на засіданні клубу юних читачів. Поки тексти англійською мовою ще простенькі: відвідання зоопарку й спроби прочитати текст про Вавилонську башту. «Зараз ми розуміємо, чому розважальний центр має назву «Вавилон» – у ньому збираються багаті та щасливі люди» – така була реакція наших юних відвідувачів на початок читання давньої легенди. Жарти жартами, але вчитися читати треба! Так, наприклад, познайомилися з деякими правилами читання буквосполучень: ng читаємо як [ŋ] (giving, long); th інколи читаємо як [ð], а інколи як [θ] – поки вчимо, що слід запам’ятовувати такі слова (the, other, think, earth); а також маємо цілий перелік слів, в яких пишемо О, але читаємо [ʌ] (come, other, monkey, money), або [aʊ] (now, powerful). Надаємо корисні посилання, займайтесь також і вдома: https://www.youtube.com/watch?v=p9eMyG1nWEo;https://www.youtube.com/watch?v=J4y406IGpso;
фото  фото  фото  фото

 
 26 Вересня   До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі рідкісних та цінних документів розгорнуто виставку-роздум «Українська книга з нами назавжди». Матеріали виставки присвячені історії розвитку книжкового мистецтва. Представлені видання містять статті та дослідження архівних і бібліотечних фондів з вивчення історії української книги, стародруків, рукописної та книжкової спадщини України. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 26 Вересня   До Європейського дня мов у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ провели з читачами акцію «Привітай друзів». Цього разу вирішили привернути увагу читачів до традиційних і сучасних українських привітань. Такі привітання розмістили на сердечках кольору прапора й запросили читачів вибрати те, що найбільш сподобалася, а навзаєм написати привітання тією мовою, на якій прийшов брати книжки. Найбільш популярними серед українських вітань стали «Янгола охоронця», «Слава ЗСУ», «Привіт».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Вересня   Гарбузова пора У відділі абонемента на черговому занятті з малювання під керівництвом Ольги Бринцевої діти познайомилися зі смачним овочем – гарбузом. Під час уроку вони передали яскравий гарбузовий драйв, помилувалися осінніми барвами і просто приємно провели час з солодкими подарунками від Сергія Шевченко та Олі Меркулової.
фото  фото  фото  фото

 
 23 Вересня   Відкриваємо «Вікно в Австралію» разом! Активісти англомовного клубу «Добра розмова» ДОУНБ запросили своїх австралійських друзів пана Еріка Неллєра та пані Ірину Неллєр до спілкування за допомогою сучасних ресурсів і заради пізнання нового і корисного. На першій організаційній зустрічі обговорили мету і формат проекту «Вікно в Австралію», головні теми, які будуть цікаві українцям. Пані Ірина пообіцяла оголосити свої поради щодо вивчення англійської граматики, але головна мета нового онлайнового клубу – покращити розмовні навички учасників, покращити аудіювання (сприйняття іноземної мови наслух), додати сміливості у публічних виступах, розширення кругозору, збільшення толерантності мислення, психологічна підтримка українців у лиху годину випробувань.
фото

 
 23 Вересня   У відділі читальних залів відбувся бібліофреш «Таємниці Всесвіту», на якому бібліотекар відділу для зацікавленої аудиторії читачів провела бібліографічний огляд науково-популярної літератури з фізики та астрономії. Розповіла які є теорії та практики вивчення таємниць нашого Всесвіту і як вони впливають на наше життя.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 23 Вересня   «Соломія Крушельницька - довершена гармонія» У відділі абонемента відбулося засідання літературного клубу «Захопленість» присвячене 150-річчю від дня народження Соломії Крушельницької, української оперної діви, педагогині, яка вписала яскраву сторінку в історію світового вокального мистецтва. Поціновувачі творчості великої співачки прослухали її неповторне лірико-драматичне сопрано. Присутніх зацікавила розповідь Наталії Стаценко, яка організувала в бібліотеці на вул. Крушельницької,6 кімнату-пам’яті співачки, про свою роботу над цим проєктом. Учасники поділилися цікавими фактами її біографії, своїми враженнями від співу Соломії, насолоджувалися теплим чаєм та прекрасною музикою. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Вересня   Сьогодні у краєзнавчому відділі відбулось чергове засідання клубу «Ріднокрай». Доповідач Микола Мироненко, кандидат технічних наук, доцент кафедри менеджменту УДУНТ познайомив присутніх з основоположником української школи металургів-прокатників – Олександром Чекмарьовим. Спогадами про академіка поділилися його онуки та учень Павло Павлович Маменко. Під час зустрічі було презентовано сигнальний примірник бібліографічного покажчика «Академік Олександр Петрович Чекмарьов – людина сродної праці» з серії «Достойники Придніпров’я».
фото  фото  фото

 
 22 Вересня   Атмосфера, яку створюють романи під час читання, справді ні з чим непорівнянна. Це наша спроба відвернутися від власних проблем, поринути у світ вигаданих героїв, відчути їх прагнення й турбування. На засіданні клубу читачів 22.09.2022, що пройшов у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ, не тільки читали англомовні романи, але й обговорювали англійською мовою поведінку героїв, вигадували власне завершення до запропонованих авторами життєвих ситуацій. Світогляд іншої людини, її думки й почуття – завжди привертають й надихають.
фото  фото  фото  фото

 
 22 Вересня   До 150-річчя від дня народження всесвітньовідомої української оперної співачки Соломії Крушельницької у відділі документів з питань мистецтва провели інформаційну годину «Соломія Крушельницька і світовий мистецький простір». Відвідувачів ознайомили з творчим шляхом співачки, яка за життя була визнаною найвидатнішою співачкою світу та безсумнівно зробила вагомий внесок своєю творчістю у світовий мистецький простір, співачкою, яка де б не виступала завжди відчувала себе українкою і славила свій народ та його пісні. Відвідувачам заходу представили видання, з яких читач дізнається про дитинство та юність Соломії Крушельницької, її навчання, перші кроки на сцені, гастрольні та концертні турне, створені нею образи героїнь, взаємини з композиторами, співаками, диригентами тощо, а також запис пісні «Ой, летіли білі гуси» у виконанні Соломії Крушельницької, зроблений під час гастрольного турне співачки містами США та Канади 1928 року. Запис, представлений Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької, можна прослухати за посиланням www.youtube.com/watch?v=rJSzL1dSWxk Запрошуємо переглянути віртуальну виставку «Голос, що полонив увесь світ», розміщену на сайті нашої бібліотеки, за посиланням www.libr.dp.ua/?do=virtshow&id=146&idp=1.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 22 Вересня   Здоровий спосіб життя – шлях до здоров'я.Члени англомовного клубу «Культурний міст Україна-Світ» радо практикують імпровізації у спілкуванні, але цього разу виконали домашнє завдання – підготували доповіді про своє розуміння ЗСЖ (здорового способу життя) та що вони роблять для збереження і покращення власного здоров’я.Зустріч бібліотечних активістів відбулася на платформі ZOOM з волонтерами іноземцями – пані Lisa та паном Каспарсом.Спілкування надихнуло докладати зусилля для збереження фізичного здоров’я, яке дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Зустріч допоможе формувати навички здорового способу життя, сприяла обміну знань і думок, надихнула на постійну роботу над собою.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 22 Вересня   Вчимо англійську за сучасними методиками.Сучасні лінгвісти заохочують дітей і дорослих до вивчення іноземних мов в ігровій формі, коли людина ненапружена і зацікавлена у грі на результат. В бібліотеці ми це робимо за допомогою різноманітних ігрових наборів – це і «Табу», і «Яблука до яблук», і «Картки Кеті», і «Активуй», і «Скрабл (Ерудит)» та ін.Сьогодні поціновувачі англійської мови зустрілися на ігровій сесії щоб вгадувати слова з набору «Табу»/Taboo - дізналися ще більше англійських слів та складали з них речення.

 
 21 Вересня   В англомовному кіноклубі: «Читати чи дивитися?».Відбулася чергова зустріч членів англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку». Відвідувачі бібліотеки переглянули та обговорили англійською мовою трагікомічний фільм «Про Шмадта» (About Schmidt, 2002).Цей фільм – екранізація одного з найулюбленіших романів Америки. Автори фільму поєднали елементи сатири та трагікомедії, створили правдиву і гірку картину про невідворотність миті, коли доводиться підбивати підсумки свого земного існування. Перегляд фільму надихнув на емоційне обговорення.Повніше
фото  фото  фото

 
 20 Вересня   Уявіть що ви на вечірці з іноземцями. Ваші дії? На черговій онлайн зустрічі членів англомовного клубу «Культурний міст Україна-Світ», яка відбулася на платформі ZOOM з волонтерами іноземцями – пані Lisa та паном Каспарсом, всі практикували лексичні та граматичні конструкції, які допоможуть у спілкуванні з незнайомцями. Учасники «умовної вечірки» віталися, представлялися один одному, робили компліменти, спілкувалися про погоду, смаколики, господарів вечірки, останні події в світі – занурювалися в англомовне середовище.Це була ще одна продуктивна навчальна зустріч. Найбільш емоційним моментом була згадка про похорон королеви Великобританії Єлизавети ІІ.
фото  фото

 
 20 Вересня   Обласні курси підвищення кваліфікації «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку»Повніше
Фото 1  Фото 2

 
 20 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Кіномистецтво України» відбувся перегляд документального фільму «Спогади. Сергій Параджанов», присвяченого відомому кінорежисеру, який подарував глядачеві такі відомі кінокартини як «Тіні забутих предків», «Київські фрески», «Андрієш», «Квітка на камені» та ін. Співробітники відділу підготували для ознайомлення видання та публікації про Сергія Параджанова, а відвідувач відділу Пепенко Сергій Володимирович, зважаючи на те, де знімався фільм «Тіні забутих предків» та як надихала сила природи й колорит Гуцульщини кінорежисера, виконав для відвідувачів пісню «Гуцулка Ксеня» на слова і музику Ярослава Барнича.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 20 Вересня   …до нашого дитячого клубу вирішили завітати й дорослі, котрі вивчають англійську й своїй малечі допомагають з домашніми завданнями. Що ж разом цікавіше! Повторили слова, що позначаютьтварин, розгадали кросворд. Коли перейшли до читання тексту – пролунала сирена повітряної тривоги. Але це не зупинило нашого прагнення до знань – продовжили читання в безпечному місці.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Вересня   Сага українського духу Історія Української державності багата подіями здобування свого права бути незалежною країною в світі. Відділ читальних залів пропонує найцікавіші книги з історії народження Української Державності з фонду бібліотеки. Документальні видання, в яких розповідається про різні періоди становлення та розвитку України, про періоди визвольного руху, коли треба було відвойовувати свою свободу. Це книги-спомини видатних історичних особистостей, які відіграли велику роль в народженні державності та книги-дослідження українських авторів-науковців.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8  фото 9

 
 16 Вересня   Черговий майстер-клас з Ольгою Бринцевою для дітей ж/м Калиновський був присвячений героям байки «Бджола та Шершень» Григорія Сковороди, якому в цьому році виповнюється 300 років від дня народження. Прочитавши байку, учасники уроку спробували оживити її героїв, намалювавши трудівницю Бджілку. Сила байки в тому, що праця є сенсом щасливого життя. Малюючи - вчимося, захоплюємося, читаємо і перемагаємо!
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 15 Вересня   Вчимося коректно і доброзичливо висловлювати свої думки.А ви знали , що американці не люблять і майже ніколи не кажуть словло «ні»? Тож відмовляти і висловлювати свою незгоду чи невдоволення – то складна річ. А якщо американець поставив вам запитання, то він чекає на чесну конкретну відповідь. Тож на черговій онлайн зустрічі членів англомовного клубу «Культурний міст Україна-Світ», яка відбулася на платформі ZOOM з волонтерами іноземцями – пані Lisa та паном Каспарсом, із задоволенням практикували нові граматичні конкструкції.
фото  фото

 
 15 Вересня   … знову у відділі документів іноземними мовами ДОНУБ раді вітати наших читачів. Раді збирати вас у нашому клубі! Цього разу, перегортаючи сторінки романів, спостерігали, що відбувається, коли стикаються культури різних країн – молодий японський самурай і вчитель з Англії: навіть зовнішність один одного викликає у цих представників різних народів неабияку увагу; а якщо читати добре відомий з дитинства давньогрецьких міф англійською мовою, то ніби новий світ постає, і не все впізнаєш одразу: Ясон – Jason; Фракія – Thrace; Фіней – Phineus; Гарпії – Harpies, a Golden Fleece виявилося не флісом (синтетичною тканиною), а золотим руном.
фото  фото  фото  фото

 
 14 Вересня   В англомовному кіноклубі по середах: «Розрахунок». Відбулася чергова зустріч членів англомовного кіноклубу в центрі «Вікно в Америку». Відвідувачі бібліотеки переглянули та обговорили англійською мовою драматичний фільм «Розрахунок» (The Clearing, 2004). У головних ролях – відомі актори американського кіно Роберт Редфорд і Хелен Міррен. Режисер фільму піднімає питання кіднепінгу (викладення людини заради викупу) та глибоко занурююється у психологію героїв, що проходять сурове випробування.
фото  фото  фото

 
 14 Вересня   Навчання не має меж. Будь-яка фахова діяльність вимагає вдосконалення. І бібліотекарі не виключення. У межах обласних курсів підвищення кваліфікації «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку» у онлайн форматі відбулася зустріч бібліографів із завідуючими (бібліотекарями) сільських бібліотек територіальних громад області. Зав. відділом ВНІіБ Ірина Барабан виступила з інформаційними повідомленнями: «Інформаційно - бібліографічний простір: орієнтація на користувача», а головний бібліограф Віра Піскун з консультаціями «Бібліографічна продукція як засіб взаємодії ресурсу бібліотеки і користувача».
Фото 1  Фото 2

 
 13 Вересня   "Краса в очах того, хто дивиться…" Обмін цікавими думками про жіночу красу відбувся на черговій онлайн зустрічі членів англомовного клубу «Культурний міст Україна-Світ», яка відбулася на платформі ZOOM з волонтерами іноземцями – пані Lisa та паном Каспарсом.Відому цитату про красу, яку бачать закохані очі, приписують Наполеону Бонапарту. Поняття краси переглядається і осмислюється кожну історичну епоху. Важливо, що поняття краси виходить за поняття суто жіночого образу. Це поняття має сенс застосовувати і до природи людини взагалі. Нажаль, краса фізична і духовна збігаються лише у виняткових випадках. Але прагнути ідеалу, наближатися до нього – то є право кожного.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 13 Вересня   … пройшло чергове засідання дитячого клубу «Young Reader’s Club». Цього разу вирішили повторити лексику, яка надалі допоможе вдало дискутувати англійською мовою і в клубі, і в школі. На засідання клубу прийшла різнорівнева група: той, хто робить тільки перші кроки в англійській, для участі в дискутуванні перебудовував питальне речення модераторки на стверджувальне або заперечне, вивчаючи структуру англійського речення, а ті, хто вже не першій рік ходять до клубу, відповідали на запитання комунікацією з 3-4 речень, лексичний матеріал яких відрізнявся від запитання. Була й вправа з аудіювання: загальний рівень мовної підготовки юних читачів вже таких, що дозволяє сприйняти незнайомий англійський лексичний матеріал без зорової опори, записати таке слово, керуючись правилами читання, а потім скористатися словниками.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Кіномистецтво України» відбувся перегляд документального фільму «Леонід Биков – режисер світового рівня», який присвячений відомому українському актору й кінорежисеру, а також уривків з його відомого фільму «В бій ідуть лише «старики». Перед переглядом завідувачка відділу в рамках соціокультурного проєкту «Літературний диліжанс» презентувала відвідувачам заходу книгу Ростислава Коломійця «Леонід Биков», отриману від Українського інституту книги, у якій автор показує читачеві Леоніда Бикова не тільки як актора й талановитого кінорежисера, а й як звичайну-незвичайну людину із сумними очима й пронизливим поглядом, яка ніким не прикидалася і завжди була сама собою.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Вересня   «Освіта протягом життя». В інформаційному центрі відбулася презентація безкоштовних ресурсів і можливостей з вивчення англійської мови у бібліотеці для дніпрян старшого віку. Дня них не є секретом, що англійська мова зараз є мовою міжнародного спілкування і мовою туризму. Тож ніколи не пізно почати вивчати, чи покращити знання, які ці люди мають. Гості отримали запрошення долучитися до мовних клубів з носіями мови та читання англійською оригінальних творів.
фото  фото  фото

 
 13 Вересня   У секторі рідкісних і цінних видань увазі відвідувачів запропоновано книжкову виставку-перегляд «Заглянемо ми знову у словник». Довідники та словники представлені на виставці збагатять ваші знання з мовознавства, розкриють тлумачення та зміст ще невідомих для декого слів. Старовинні енциклопедичні видання 1890-1894 років знайомлять з термінологією, яка використовувалася у той час, у висвітленні історичних, біологічних, філософських, географічних, музичних та інших наук. Повніше
фото  фото  фото

 
 10 Вересня   До Дня міста бібліотека запустила флешмоб «Сім туристичних родзинок «нетуристичного» краю», за допомогою якого продемонструвала мешканцям та гостям міста велике розмаїття краєзнавчих видань. Бібліотекарі знайомили городян з цікавими фактами з історії міста, розповідали легенди та перекази нашого краю, провели фото-вікторину «Моє рідне місто». За правильні відповіді кожен отримував поштову листівку з краєвидом нашого міста та запрошення відвідати бібліотеку.
фото  фото

 
 9 Вересня   Працівниками сектору рідкісних та цінних документів ініційовано та організовано творчу зустріч з поетом, офіцером збройних сил України Володимиром Тимчуком. Говорили про поезію, грандіозні проєкти та заплановані мрії, про життя і нашу майбутню перемогу. Наприкінці автор подарував бібліотеці свою книгу.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Вересня   Аудиторії, яка завітала на творчу зустріч з поетом, військовим, офіцером Збройних Сил України Володимиром Тимчуком, було запропоновано перегляд мультимедійної презентації «Бібліотека на мапі міста». Повніше
фото  фото  фото

 
 9 Вересня   У Міжнародний день краси учасники майстер-класу з малювання, який відбувся у відділі абонемента, готували подарунки до Дня рідного міста. Ольга Бринцева навчала передавати яскраві кольори нічного міста, а діти зображали його так, як уявляють. Своєю роботою всі залишилися задоволені.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Вересня   У відділі абонемента організовано книжкову виставку-фентезі «Літературна одіссея фантастів». Представлені твори зарубіжних та українських авторів розкривають перед читачами дивовижний світ фантастики. Серед них романи С. Лема, А.Сапковського, Марини та Сергія Дяченко, Р.Бредбері, Р.Хайнлайна та багатьох інших, які поглинають читача в нові світи, створені багатою фантазією письменників.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Вересня   До Дня міста в краєзнавчому відділі була організована краєзнавча подорож «Незвичайне місто Дніпро: найцікавіші місця». Подивитися на місто зовсім по-новому, прокласти цікавий туристичний маршрут, знайти ще невідомі пам’ятки культури допоможуть книги, альбоми та путівники, присвячені нашому місту.
фото  фото  фото

 
 9 Вересня   До Дня українського кіно у відділі документів з питань мистецтва розгорнуто книжкову виставку «Українське кіно: історія та сьогодення», на якій відвідувачам представлені видання та публікації, присвячені історії українського кінематографа, видатним діячам кіномистецтва та сучасному кіно, а також анотовані каталоги українських фільмів та фільми з фонду відділу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 8 Вересня   У краєзнавчому відділі до 190-річчя від дня народження видатного діяча Придніпровського краю Олександра Поля протягом місяця діяла книжкова виставка-персоналія «Олександр Поль. Людина яка змінила місто».
фото  фото

 
 8 Вересня   Знання з всесвітньої історії маємо! На черговій онлайн зустрічі члени англомовного клубу «Культурний міст Україна-Світ» дискутували про колоніалізм та неоколоніалізм.50 країн світу ще називають колоніями. Це і погано чи добре для них? Члени клубу вважають, що політики сильних країн не мають сприяти появі нових. Економічній допомозі – так! Колоніалізації – ні!Учасники онлайнового клубу обмінюються новинами і думками, корисними електронними посиланнями, розширюють кордони свого мислення, плекають в собі толерантність до явищ, з якими знайомляться вперше.
фото  фото  фото

 
 8 Вересня   На засіданні клубу продовжили читати романи минулого сторіччя англійських і американських авторів, а також наробки сучасних письменників. Цікаво спостерігати, як змінилося ставлення до ролі жінки у родині за ці часи: від обожнювання чоловіка, голови родини, (worshiping more than ever) до сучасної взаємної поваги (mutual respect). У читачів також була можливість практикуватися в розмовній англійській мові, висловлювати свої думки, порівнювати своє ставлення з позицією автора. (Публікацію підготувала Олександра Миргородська).
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Вересня   На допомогу батькам На полиці нашої бібліотеки у відділі читальних залів на допомогу батькам є унікальна книжка – підтримка у вихованні сучасних підлітків. В сім'Ї зростає підліток, гормони буяють, а разом з ними і прагнення незалежності – накриває справжній шторм сімейних конфліктів. Виховання в цей час надзвичайно складне, та допомога не забарилась. У книзі «Про що думає підліток?» розглянуто понад 1000 конкретних сценаріїв, які демонструють найпоширеніші повсякденні ситуації, а для кожної із них є поради та варіанти швидкого батьківського реагування.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 7 Вересня   У відділі періодики представлена тематична полиця «Маркетинг соціальних послуг». Об'єктивною закономірністю сучасного розвитку світової цивілізації є пріоритет соціальних аспектів, сукупність явищ, тенденцій і пропорцій, що формується в соціальній сфері. Маркетинг соціальних послуг у своїй основі має такі поняття: маркетинг, маркетинг соціальний, соціальні послуги, потреби, товар (продукт діяльності, включаючи послуги), ринок. Маркетинг соціальних послуг можна охарактеризувати як комплексну програму діяльності на ринку соціальних послуг, що інтегрує в собі процес створення і виробництва продукту - соціальних послуг, а також доведення їх до споживачів на основі вивчення потенціального і реального попиту споживачів і конкретних ринкових умов. Всі ці питання розглянуто в періодичних виданнях, що представлені на даній тематичній полиці. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Вересня   Новий навчальний рік розпочався. Продовжує роботу проєкт "Освіта онлайн", започаткований Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою та Академією неперервної освіти. Формат Zoom дозволив у реальному часі спілкуватися з викладачами різних освітніх дисциплін шкіл області. Тематика зустрічі цього дня - «Ресурси та послуги ДОУНБ на допомогу освітянам». Викладачам було презентовано нову можливість доступу до ресурсів бібліотеки через посередництво «Чат-боту «ІБІС» віртуальний бібліотечний помічник» https://www.libr.dp.ua/81-chat-bot-bs-vrtualniy. Педагоги також дізналися про можливості доступу до фондів та каталогів у віддаленому режимі, через посередництво сайту ДОУНБ https://www.libr.dp.ua/, який надає можливість користуватися оцифрованими виданнями, формувати списки літератури, отримувати відповідь через віртуальну довідку https://www.libr.dp.ua/?do=virtb, переглядати відео доробок бібліотеки https://www.youtube.com/user/dounbkm, долучатися до сторінок бібліотеки у соціальних мережах https://www.libr.dp.ua/Socmerezhi.html, скористатися матеріалами з історії і сучасного розвитку Придніпровського краю на порталі «ДніпроКультура https://www.dnipro.libr.dp.ua/ та долучитися до створення контенту порталу. Дякуємо організатору - Кушніковій Світлані Вікторівні.
Фото 1  Фото 2  Фото 3

 
 7 Вересня   Шлях дорослішання. Відбулася чергова зустріч в англомовному кіноклубі в центрі «Вікно в Америку». Відвідувачі бібліотеки подивилися романтичну комедію «Артур. Ідеальний мільйонер» (2011). Режисер Джейсон Вайнер звернувся до вічної теми – чи можливий шлюб за розрахунком, якщо кохаєш іншу жінку. Головний герой фільму Артур Бак ризикував залишитися без величезної спадщини, коли закохався в жінку, яка не до вподоби його родині ... Учасники перегляду насолодилися британською вимовою акторів, декораціями, костюмами акторів та хепі-ендом фільму. Всі разом пораділи за трансформацію головного героя, який подорослішав і вчиним гідно.
фото  фото

 
 6 Вересня   Чергове засідання клубу пройшло «Young Reader’s Club» у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ. Цього разу до дітей та підлітків приєднався пан Сергій – дуже бажав пан знайти англомовних співрозмовників у нашій бібліотеці. Наші юні читачі приємно вразили своїми знаннями англійської мови: всі діти досить гарно розмовляли, ставили питання один до одного, відповідали, грали в комунікативні ігри, змагалися командами за більшу кількість логічно вдалих і граматично правильних питань і відповідей – що ж виграла команда наймолодших! Потім читали для молодшої підгрупи книжку англійською та вивчали нові вирази.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Вересня   На польському клубі, що регулярно проходить у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ, продовжуємо вчити відмінки польської мови. Сьогодні настала черга вчити biernik w języku polskim. А це той відмінок, що вимагає ставити різні закінчення для живого й неживого для чоловічого роду. І не з кожним дієсловом водиться цей biernik. Так, наприклад, після дієслів mieć, rozumieć, kochać ставимо іменники в biernik, а після być, interesować się - в narzędnik. Але мова ж п’ятьма дієсловами не обмежується! Тож ще багато чого треба вивчити!
фото  фото  фото

 
 6 Вересня   У відділі документів з питань мистецтва у рамках кіноперегляду із циклу «Кіномистецтво України» відбувся перегляд документального фільму «Таємна Свобода», який присвячений українському авторському кінематографу 1960-1990-х років. «Таємна свобода» - це фільм про творчість видатних кінематографістів – Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка, Кіри Муратової, Леоніда Осики, Івана Миколайчука, Романа Балаяна та інших, яких автор сценарію – Людмила Лємєшева називає «останніми романтиками українського кіно». Людмила Лємєшева хотіла створити колективний автопортрет українських кінорежисерів одного кінематографічного покоління, але так, щоб в ньому, як у матрьошці, виявився прихований портрет більш-менш загального для них типу героя. Співробітники відділу представили відвідувачам для ознайомлення видання та публікації про життя й творчість діячів кіномистецтва, яких було згадано у фільмі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 6 Вересня   Що читають наші відвідувачі. Члени англомовного клубу «Культурний міст Україна-Світ» захоплюються не тільки вивченням англійської мови, а й із задоволенням читають бібліотечні книги та купують книги до домашніх колекції. Під час онлайнової зустрічі з американцями-носіями мови члени клубу розповіли про свої улюблені книги та поліграфічні перлини домашніх книгозбірень.Пан Микола рекомендую уважніше поставитися до творчості, наче дитячого письменника, Роальда Дала та перечитати його твір «Шкіра (Татування)». Пан В’ячеслав зізнався у захопленні електронними книгами та показав альбоми з мистецтва, придбані у різних куточках світу під час подорожей. Пані Lisa показала «вільні бібліотеки» на вулицях Сан-Франциско, де можна знайти цікаву книгу для читання та залишити свою. Саме в таких вуличних бібліотечках любить шукати книги для читання пані Тетяна з Портленду (штат Орегон). Пан Каспарс через вік і погіршення зору став читати менше художньої літератури, але постійно моніторить новини.Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, підготувала статистичні дані про книги яких жанрів купують американці. І то була прогнозована інформація – розважальної літератури на Amazon купується значно більше, ніж такої, що навчає і тренує мізки.
фото  фото  фото

 
 5 Вересня   Книга-біографія У відділі читальних залів представлена цікава виставка видань з біографії українських та світових відомих особистостей як письменників, так і людей, які зіграли важливу роль в розвитку своїх країн та світу взагалі.
фото 1

 
 5 Вересня   У світі цікавого Відділ читальних залів разом з соціальним партнером біблотеки благодійним фондом «Карітас» для малечі переселенців провели пізнавальний захід «У світі цікавого». Гортаючи ілюстровані книжки, шукали відповідь на питання « Хто ж такі динозаври й чому не всіх вимерлих рептилій варто так називати?». Також продивились фільм про найвідоміших представників цих легендарних істот та дізнались. як вони проводили свій час, що споживали в їжу, яким чином боролися за виживання. Діти з великим задоволенням багато малювали та зіграли у пізнавальну гру-вікторину з отриманням маленьких сувенірів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 3 Вересня   03.09.2022 у відділі документів іноземними мовами ДОУНБ пройшли публічні читання творів балад і романсів А. Міцкевича. Ці читання є частиною міжнародного заходу «Narodowe Czytanie», що щорічно проходить за патронатом президентської родини Анджея Дуди та його дружини Агати Корнхаузер-Дуди. Саме твори представника польського романтизму А. Міцкевича підтримуватимуть українців й надихатимуть на перемогу цього року. Читання в Дніпропетровську організували члени Центру польської культури ім. Кароля Войтили (Dnipropetrowska Regionalna Społeczna Organizacja "Ośrodek Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły). У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ зберігається багата колекція творів А. Міцкевича, тому зала цього відділу і була вибрана місцем проведення заходу. Бібліотекарі відділу ознайомили учасників з фондом літератури польською мовою, запросили взяти книги на читання з творами А. Міцкевича додому, що деякі з учасників заходу і зробили.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Вересня   Золота осінь. Живопис та книги пов'язані між собою особливими узами і вони чудово доповнюються на заняттях з малювання у відділі абонемента. На черговому уроці діти зображали осінь, яка вражає різноманіттям фарб. Познайомитися з багатою палітрою осінньої пори допомагали книги з фонду відділу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Вересня   Людина–легенда У відділі читальних залів відбувся краєзнавчий захід «Слава Вітчизни не для продажу», присвячений 190-річчю від дня народження Олександра Поля. До уваги учасників соціального проєкту «Університет третього віку» була підготовлена мультимедійна презентація, яка ознайомила з основними досягненнями почесного діяча нашого краю. Цікавою та інформативною була презентація документального серіалу «Залізна людина», кожна серія якого містить безліч історичних фактів та життєвих перепитій, згадуються реальні персони, юридичні документи, обговорюються наслідки певних подій. Родзинкою заходу була демонстрація яскравих уривків з фільму та інтелектуальна вікторина «Олександр Поль – людина століття» з пам’ятними призами. За чаюванням відвідувачі обговорили громадську й наукову діяльність краєзнавця та археолога, дискутували щодо його ролі в економічному та культурному розвитку нашого краю.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7  фото 8

 
 1 Вересня   Спогади про шкільні роки бувають різні. Ними обмінялися члени англомовного клубу «Культурний міст Україна-Світ» під час онлайнової зустрічі. У більшості вони теплі і щемливі – перша вчителька, перший портфель, нові друзі, спортивні змагання, подорожі, уроки музики...А ще згадали про можливість шукати і тримувати знання в межах бібліотечного проекту "Освіта протягом життя".Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, підшукала ілюстративний матеріал, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше.
фото  фото  фото

 
 1 Вересня   Безкоштовний майстер-клас для дітей ж/м Калиновський від талановитої майстрині Наталії Вахнюк (за підтримки групи «НА МАССИВЕ» у ФБ) відбувся у відділі абонемента. Учасники заходу створювали особливі вузликові ляльки, при цьому промовляли про себе добрі слова та молитви. А ще розмальовували брелки в кольори українського прапора. Працівники відділу представили книжки про українську іграшку та ляльку-мотанку. На завершення заняття кожний отримав смаколик від Людмили Артюхової з #Райончика.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Вересня   У відділі документів іноземними мовами ДОУНБ пройшло чергове засідання клубу «Reading in the Library». Серед усіх романів, запропонованих для читання, наших читачів особливо зацікавила доля маленької дівчинки на ім’я Джоан з роману Е. Л. Хаверфилд «Татків хлопець. Історія однієї маленької дівчинки» (Haverfield E. L «Daddy's Lad. The Story of a Little Lass»). Що буде далі, якщо у цього дівчиська такий наполегливий характер, а цикання (hush) няньки не допомагає. Для неї немає авторитетів– каже все, що думає. Отож, візьміть у нашому відділі цю книжку почитати - дізнаєтеся.
фото  фото  фото

 
 1, 8, 22
Вересня  
Навчально-розважальні ігрові зустрічі у бібліотеці. Щочетверга відбувалися навчально-розважальні зустрічі в клубі англомовних ігор. Дорослі використовували або ігри "Яблука до яблук", "Табу", карти з набору «Активуй», або пазли – відповідали на питання, складали пари іменник-прикметник, формулювали речення, покращували свою впевненість у світському спілкуванні англійською.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото