2024 pік

 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
До 80-річчя від дня народження українського композитора й педагога Михайла Чембержі у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Михайло Чембержі – романтичний прагматик» із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено твори композитора та публікації, присвячені відомому музиканту й педагогу.
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Центру "Вікно в Америку» – 20 років! Відвідувачі бібліотеки мали змогу познайомитися з книжково-ілюстративною виставкою, яка розкрила місію і основні напрямки роботи центру «Вікно в Америку», презентувала перлини книжкової колекції, розкрила персоналії людей, які працювали, були партнерами, дарувальниками і просто відвідували центр протягом цих насичених подіями 20 років.
фото  фото  фото

 
 30 Липня   У відділі документів з питань мистецтва в межах кінопереглядів із циклу «Сучасне кіно за мотивами творів українських письменників» відбувся перегляд фільму «Червоний», знятий Зазою Буадзе за однойменним романом Андрія Кокотюхи у 2017 році. Співробітники відділу представили відвідувачам публікації про акторів Олега Шульгу та Олександра Мавріца, які виконали головні ролі у фільмі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Липня   І знову щотижневе засідання англомовного клубу, що працює при відділі документів іноземними мовами. Минулого разу ми вивчали слова й вирази для теми благодійність, а зараз вже готові читати про цей вид людської активності англійською мовою та дискутувати.

 
 26 Липня   «Із забуття в безсмертя» У відділі абонемента оновилася постійно діюча виставка-огляд «забутих» українських письменників-ювілярів прозовими та поетичними творами авторів, на долю яких випали поневіряння, сталінські табори, невизнання та нелегкий літературний шлях. Серед ювілярів липня-вересня: Іван Федорович Гнатюк, Олена Пчілка, Ігор Миронович Калинець, Борис Андрійович Нечерда, Володимир Григорович Дрозд, Олександр Миколайович Маландій, Павло Михайлович Мовчан, Анатолій Патрикійович Свидницький, Дмитро Васильович Павличко та ін.
фото  фото  фото

 
 26 Липня   І знову щотижневе засідання англомовного клубу, що працює при відділі документів іноземними мовами. Минулого разу ми вивчали слова й вирази для теми благодійність, а зараз вже готові читати про цей вид людської активності англійською мовою та дискутувати.
фото

 
 26 Липня   У краєзнавчому відділі відбулась просвітницька зустріч з циклу «Українська жінка у вирії історії» присвячена українській поетесі і громадській діячці Олені Теліги. Відвідувачі ознайомилися з експозицією на якій представлені художні твори поетеси, критичні, літературознавчі матеріали про Олену Телігу з фонду Канадсько-українського центру та подивилися кінострічку присвячену маловідомим фактам біографії української поетеси.
фото  фото  фото

 
 23 Липня   Останні два роки українські аграрії працюють на межі можливого, оскільки війна внесла свої корективи. Тому шукають шляхи, як вижити та втримати багаторічні надбання. Для цього використовують різні методи, змінюють підходи до ведення агровиробництва, впроваджують новітні технології. У відділі періодики організовано інформаційну локацію «Аграрний бізнес: працюємо на перемогу».Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 23 Липня   У відділі документів з питань мистецтва в межах кінопереглядів із циклу «Сучасне кіно за мотивами творів українських письменників» закінчили перегляд телесеріалу «Гетьман», знятий за однойменним твором Віктора Веретенникова. Співробітники відділу продемонстрували відвідувачам заключні 3 й 4 серії телесеріалу та представили публікацію про Богдана Хмельницького, якому присвячений фільм. Після перегляду відвідувачі активно обговорювали фільм та ділилися своїми враженнями.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Липня   «Із сузір'я імен світової слави» Відділ абонемента організував чергову виставку-мозаїку «Із сузір'я імен світової слави» з однойменного циклу, на якій представлені твори письменників-ювілярів 2024 року, що зробили вагомий внесок в скарбницю світової літератури. Виставка знайомить з творчим доробком Айріс Мердок, Жорж Санд, Олдос Хакслі, Памели Треверс, Кліфорда Саймака, Хорхе Борхеса та багатьох інших.
фото  фото  фото

 
 19 Липня   Благодійність стала невіддільною частиною нашого життя. А наскільки ви готові допомагати? Чи тільки очікуєте допомоги від інших? Коли саме стає людина благодійником? На ці питання кожна людина відповідає собі сама, і ніхто не має права нав’язувати свою думку іншим, а ми, в нашому англомовному клубі, вирішили, що вивчимо слова й вирази пов’язані з благодійністю, а щоб легше їх було засвоїти, то пограємо в асоціативну гру.
фото  фото

 
 17 Липня   З нагоди Дня етнографа у краєзнавчому відділі проходить книжкова виставка "Придніпровські дослідники етнографічної спадщини". На виставці представлені видання, що розкривають багатий етнографічний спадок Придніпров'я.
фото

 
 16 Липня   У відділі документів з питань мистецтва в межах кінопереглядів із циклу «Сучасне кіно за мотивами творів українських письменників» розпочали показ телесеріалу «Гетьман», знятого за однойменним твором Віктора Веретенникова. Співробітники відділу продемонстрували відвідувачам 1 й 2 серії телесеріалу та представили твір Віктора Веретеннікова з фонду відділу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Липня   У секторі рідкісних і цінних документів презентовано виставку книжкових видань про визначну пам'ятку історії та архітектури України «Софія Київська – пам’ятка української архітектури».
фото  фото

 
 15 Липня   Книжково-ілюстративна виставка «Від Київської Русі до незалежної держави» розгорнута у секторі рідкісних і цінних документів до Дня української державності. Представлені видання розкривають тисячолітню історію нашої культури, самобутності, традицій та звичаїв.
фото  фото

 
 15 Липня   До Дня Української Державності в краєзнавчому відділі розгорнуто виставку «І є держава Україна, і є її нескорений народ!». Видання, що представлені на виставці, охоплюють тисячолітню історію українського державотворення від князя Володимира Великого до сьогодення.
фото  фото  фото

 
 15 Липня   До Дня Української Державності у відділі абонемента відбулася патріотична година «Ми вільні! Ми сильні! Ми українці!» для учнівської молоді. Учасники заходу познайомилися з виданнями ілюстративно-документальної виставки та дізналися, що таке державність, які основні історичні моменти її творення.
фото  фото  фото

 
 15 Липня   День Української Державності нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. Ми пригадуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна відбулася як держава. День Української Державності має свій символ – чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Вони спростовують міф про те, що Україна – молода держава. Під час повномасштабної російської агресії з особливою гостротою актуалізуються питання збереження нашої національної ідентичності, колективної й історичної пам'яті, наших правових традицій. До Дня Української Державності у відділі періодики організовано інформаційну локацію і проведено патріотичну годину «Українська державність: мій Символ, моя Віра, мій Вибір». Повніше
Фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 12 Липня   На черговому засіданні англомовного клубу, що працює при відділі документів іноземними мовами, вирішили зайнятися граматикою, а саме елементами, які вказують на минулу дію. Звичайна фраза українською мовою у минулому часі може передаватися за допомогою Past Simple, або Past Continuous, або Past Perfect, а також Past Perfect Continuous (але ми цю форму дієслова у минулому часі з читачами ще не вчили).
фото

 
 9 Липня   У відділі документів з питань мистецтва цього дня закінчили перегляд телесеріалу «Спіймати Кайдаша», який демонструвався в межах циклу кінопереглядів «Сучасне кіно за мотивами творів українських письменників». Відвідувачам продемонстрували заключні 11 й 12 серії телесеріалу та представили публікацію, присвячену акторці Христині Федорак, яка виконала одну з ролей у телесеріалі. Присутні активно обговорювали героїв телесеріалу, його сюжет й фінал, намагалися передбачити, яким було б його продовження.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Липня   У відділі читальних залів до уваги читачів відбулась презентація книги Володимира Станчишина «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією», яка присвячена тривожності, депресії, соціальним фобіям, різним психічним розладам, які більшою чи меншою мірою впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі. Поради автора психолога-психотерапевта допоможуть зрозуміти, що супроводжує людей усе життя й відіграє важливу роль.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 9 Липня   У відділі читальних залів відбулась безкоштовна психологічна підтримка від фахівців Служби захисту в Україні групам та окремим особам, які пережили складні життєві обставини або перебувають у кризовій ситуації за допомогою співбесіди та арт-терапії.

 
 5 Липня   До відділу абонемента надійшло понад 160 примірників нової літератури, серед яких твори українських дитячих письменників та зарубіжних авторів, підліткові бестселери, комікси та манги.
фото  фото  фото

 
 5 Липня   В англомовному клубі, що працює у відділі документів іноземними мовами, продовжили читати та вивчати граматику за англомовною версією книги «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері в перекладі Катерини Вудз (Katherina Woods). На засіданнях нашого клубу ми не тільки читаємо та обговорюємо твори, але і розбираємо з нашими читачами складні мовні та мовленнєві конструкції.
фото

 
 4 Липня   «Сила в єдності, підтримка для кожного» Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку Світлана Усенко взяла участь у тренінгу організації партнера «Агенція «Місцеві демократії Дніпропетровської області». Метою цієї організації є почути голос громади, надати допомогу і потурбуватися про тих, хто того потребує найбільше.Учасники тренінгу прослухали лекцію про необхідність турбуватися про своє власне ментальне здоров’я та здоров’я оточуючих. Лекторка згадала ознаки стресу і навела багато порад зі зменшення стресу, які реально працюють для українців-переселенців, постраждалих від обстрілів, таких, що втратили майно і друзів, дітей різного віку. Військові дії на території України призвели до того, що панічні атаки і депресії торкнулися майже кожного, а в декого тривають постійно. Тож маємо бути уважними до оточуючих і знати що вдіяти у складній ситуації.Світлана Усенко у «зеленому» конференц-залі показала вправи на заспокоєння «Квітка та свічка», «Сніжинка», «Обнімашки» та інші.
фото  фото  фото  фото

 
 4, 18, 25
Липня  
Інтелектуальне хобі - це вивчати англійську!В інформаційному центрі «Вікно в Америку» відбулося декілька раундів настільних ігор. Використовували ігри "Табу", "Яблука до яблук" та карти з ігрового набору «Активуй» (Activate).
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3, 10, 17, 24
Липня  
Англомовний кіноклуб - покращуйте навички розуміння англійської у бібліотеці!Щосереди в інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбувалися перегляди англомовних фільмів. Після перегляду відповідали на питання кіно-вікторини і ділилися своїми враженями.Коли людині сумно, вона дивиться фільми. Коли їй весело, вона знову дивиться фільми. Коли засмучена, втомилася – людина знову-таки дивиться кіно. Чому так відбувається? Тому що кінематограф – це ліки від хвилювання, стресу та депресії.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Липня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий перегляд в межах циклу кінопереглядів «Сучасне кіно за мотивами творів українських письменників». Цього дня відвідувачам продемонстрували 9 й 10 серії телесеріалу «Спіймати Кайдаша» та представили публікацію, присвячену Роману Ясіновському, який виконав одну з ролей у телесеріалі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Липня   У відділі періодики представлено перегляд літератури «Історія і культура кримськотатарського етносу». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 2 Липня   У відділі читальних залів відбулась безкоштовна психологічна підтримка від фахівців Служби захисту в Україні групам та окремим особам, які пережили складні життєві обставини або перебувають у кризовій ситуації за допомогою співбесіди та арт-терапії.

 
 2, 4, 9, 16, 18, 23, 25, 30
Липня  
«Англійська у колі друзів» Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM. Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Липня   1 липня відзначається державне свято Канади – підписання "Акту Британської Північної Америки" та створення Канади. В Канадсько-українському бібліотечному центрі відкрилася книжкова виставка «Канадська література у пошуках українського коріння», присвячена цьому святу. На виставці представлені художні видання українською мовою, надруковані за океаном представниками української діаспори.
фото  фото

 
 1 Липня   Оновлено матеріали в євротеці "Перемога України - мир для всієї Європи"
фото

 
 1 Липня   «Книга, що долає бар'єри» Відділ абонемента презентував видання збільшеним форматом, які допоможуть подолати бар'єри читання серед людей з порушенням зору (слабозорі). Деякі книги представлені як у друкованому, так і в аудіо форматі. Наша бібліотека має у своїх фондах примірники збільшеним форматом, брайлівські книги, тактильні книжки-іграшки, книжки, що говорять.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Липня   До Дня архітектури України у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто документальну виставку «Величні храми України». Представлені видання розкривають тисячолітню історію храмового будівництва на теренах України та архітектурно-мистецькі особливості храмових споруд різних історичних періодів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Липня   У відділі читальних залів відбулось відкриття виставки українських орнаментів «Всесвіт на вістрі голки», зорганізованої Музеєм «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», КЗ «Музей спротиву Голодомору» ДМР за підтримки Управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської ОВА. На виставці презентовані унікальні зразки вишивки, що були створені українськими жінками-політв’язнями радянських концтаборів, український традиційний одяг та інші експонати. Більшість з них були зібрані громадською діячкою, письменницею та майстринею Людмилою Родіонівною Огнєвою (1936–2022), яка протягом багатьох років збирала, відновлювала та популяризувала українську культурну та історичну спадщину на Донеччині.Представлені на виставці експонати були дивовижним чином під час повномаштабної війни вивезені сподвижницями Людмили Огнєвої з регіону, значна частина якого є зоною бойових дій, а окремі території перебувають під тимчасовою окупацією росії. Завдяки цьому творчому грону, а також роботі музеїв міста дніпряни протягом місяця матимуть можливість побачити дивовижний вимір українського прагнення до Свободи та зустрітись із малознаними зразками українського культурного спадку Донеччини.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7