2023 pік

 Протягом
мiсяця  
Консультації з патентного права у бібліотеці Під час війни українське винахідництво не припиняє свою роботу. Як правильно оформити заявку на винахід, чим керуватися при охороні прав на знак для товарів та послуг, визначити оптимальний варіант при складанні ліцензійного договору? На всі ці питання відповідає патентний повірений України Авраменко Валерій Васильович.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
До 105-річчя від дня народження української майстрині художнього ткацтва Зої Вишневської у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено інформацію про майстриню та фото її робіт.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Перші кроки у світ комп’ютерної техніки Всі бажаючи опановують комп'ютер на практичних заняттях, які проходять у читальній залі відділу.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
У краєзнавчому відділі ДОУНБ розгорнуто книжкову виставку «Архітектурні сторінки Дніпра», приурочену Всесвітньому дню архітектури та Дню архітектури України.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, які готові для стажування за кордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Пам'ятні дати липня. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-документальну виставку англомовних видань, в яких зазначені пам'ятні дати липня. Всі видання, документи та dvd-фільми будуть корисні тим, хто вивчає англійську мову, та покращує навички читання і спілкування.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 28 Липня   У краєзнавчому відділі, з нагоди Дня Української Державності, провели краєзнавчу годину «Державність вимріяна поколіннями». На заході науковець Юрій Пшеничний презентував документальну серію книг «Реабілітовані історією», яка покликана відновленню історичної справедливості, ґрунтовному висвітленню трагічних подій в історії України, поверненню їй незаслужено забутих імен державних діячів, науковців, митців, робітників і селян, вшануванню тих, хто боровся за свободу і незалежність. Із серії «Міста і сіла Дніпропетровщини в вирі політичних репресій» була представлена книга «Каральні органи радянської влади проти націоналістичного підпілля», а з серії «Трагічне минуле. Документи свідчать» книга «Радянські репресії проти націоналістичного підпілля Дніпропетровщини (1939 - середина 50-х років XX ст.)».
фото  фото  фото  фото

 
 28 Липня   У день вшанування пам’яті видатного державотворця Київського князя Володимира Великого та у День Хрещення Київської Руси–України встановлено День Української Державності. До цього свята у відділі періодики підготовлено перегляд літератури і проведено патріотичну годину «Тисячолітній спадок української державності». Користувачі дізналися про історичні умови форування української державності, етапи її розвитку та правові традиції, ознайомилися з літературою за темою.
фото  фото  фото

 
 28 Липня   У відділі читальних залів відбулась інформаційна година «Україна є, Україна буде», присвячена Дню Української Державності, на якій було обговорення з читачами щодо історії державності України та представлені літературні джерела з фонду бібліотеки.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 3  фото 4  фото 5

 
 28 Липня   Турботи туристів: Валіза важливий компонент подорожі! ;-) Члени англомовного клубу «Добра розмова» наполегливо вчать англійську і культурні традиції англомовних країн світу. Ось і час відпусток. Кудись їхати, не їхати? Куди їхати? Валізу велику, чи малу брати? Може купити нову? Якого кольору ви б обрали? Пані Світлана схильна обрати фіолетову чи темно-синю. А для розумниці пані Ганни колір не такий важливий, як ціна. Вирішення цих питань – це приємне хвилювання, що позбавляє травматичного стресу від проживання життя у воєнних умовах.Дякуємо пану В’ячеславу за вітання з Франції. Це надихає інших на нові подорожі.
фото  фото

 
 28 Липня   До Дня Української Державності у відділі абонемента відбулася патріотична година «Моя Україна: історія державницького поступу». Відвідувачі познайомилися з документами книжкової виставки «Українська державність через віки», прослухали розповідь про хронологію подій, що були пов’язані з прагненням українців здобути державний суверенітет, та переглянули сюжет «Відеоісторія: як творилася держава».
фото

 
 28 Липня   28 липня відзначає ювілей Олександр Вікторович Харлан український архітектор, історик архітектури, краєзнавець, член бюро Українського національного комітету ICOMOS, кандидат архітектури, декан архітектурного факультету Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.
фото

 
 27 Липня   Літня ігрова англомовна зустріч – користь + задоволення. Члени англомовного клубу настільних ігор, такі що бажають покращити навички розмовної англійської мови, з користю провели дві години у бібліотеці. Для розігріву кожен відповів на питання ігрової карти «Щоб Ви більше хотіли ?….» / Would you rather … Why?» з набору «Активуй». Це завдання надає можливість продемонструвати логіку і кругозір. Далі грали в «ТАБУ» – загадували і вгадували слова.
фото  фото  фото

 
 27 Липня   На черговому засіданні клубу вирішили переглянути книжки англомовного фонду відділу документів іноземними мовами ДОУНБ. Цього разу увагу привернув роман Сьюзан Говатч (Susan Howatch) “April’s Grave”. Таємниця власного дослідження, небезпека пригод, бо доля така непосидюча у головної героїні, змусять читачів похвилюватися.
фото  фото  фото

 
 26 Липня   Англомовний кіноклуб у бібліотеці: дивитися і лякатися, чи спілкуватися і радіти? В англомовному кіноклубі центру «Вікно в Америку» почали переглядали класичний фільм жахів Альфреда Хічкока «Вікно у задній двір» (Rear Window, 1954). У перегляді і обговоренні фільму брав участь гість центру – американець Шон Робертсон. Він схвалив вибір фільму. Дійсно, цей фільм відомий у колах поціновувачів класичного американського кіно, і його треба подивитися і скласти власну думку. Психологи вважають, що немає нічого незвичайного в тому, що людей приваблюють трилери чи фільми жахів під час сильного стресу. На їх думку, фільми жахів і трилери змушують людину бути сфокусованою на подіях фільму, і вона тимчасово відволікається від справжніх стресових факторів свого світу. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 26 Липня   Плекаємо патріотів! 26 липня – Активісти центру «Вікно в Америку» взяли участь в англомовній екскурсії на виставку «Руzzький мир» у Дніпропетровському національному історичному музеї. 220 експонатів виставки були зібрані співробітниками музею на деокупованих територіях України. На екскурсію запросила і провела с.н.с. ДНІМ Валентина Коваленко. Екскурсанти були вражені огляданням всіх небезпечних військового значення предметів… Війна увійшла в життя кожного українця. Зруйнувала його плани на життя, позбавила безтурботності. Герої вмирають в реальному житті, але не мають помирати у нашій пам’яті.Пам’ятаємо і віримо у Перемогу над злом – «руzzьким миром».
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Липня   Вільнодумець, атеїст, ненависник всього реакційного, плідний автор праць з історії різних держав, в тому числі і з історії України про козацтво, французький письменник Проспер Меріме здобув славу завдяки своїм новелам. Його називають «Майстром новел». У відділі читальних залів відбувся перегляд екранізації за популярною і відомою новелою «Кармен». Розповідь із життя волелюбних іспанських циган була перекладена для сцени, доповнена музикою опери на 4 дії французького композитора Жоржа Бізе, лібрето Анрі Мельяка та Людовіка Галеві. Вперше поставлена в Парижі у театрі Опера комік 3 березня 1875 року. Музика та барвисті танці, що стали основою численних балетних, оперних, театральних постановок, багаторазово екранізованих. Красива історія трагічного кохання циганки та іспанця досі хвилює читачів та глядачів.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 25 Липня   У краєзнавчому відділі відбулась презентація книги “Спогади” Василя Біднова. Книга видана завдяки зусиллям команди сучасної Січеславської Просвіти. Видання присвячене 150-річчю від дня народження Василя Олексійовича Біднова, яке припадає на січень 2024 року. “Спогади” Василя Біднова – це воєдино зібрані мемуарні нариси одного з незаслужено забутих діячів Січеславської “Просвіти” в Катеринославі, професора низки вищих шкіл в Україні, Чехії та Польщі. Цією книгою Січеславська “Просвіта” започатковує серію видань, присвячених яскравим постатям просвітнього руху нашого краю.

 
 25 Липня   «Душа однієї людини – це цілий світ» (В. Г. Короленко). Є на світі люди, які не можуть залишатися байдужими до чужих бід. Саме таким був Володимир Галактіонович Короленко, який увійшов в історію не тільки як талановитий письменник, але і як борець за права пригноблених і скривджених. До 170-річчя письменника-гуманіста, публіциста, громадського діяча у відділі періодики організовано літературний дайджест «Лицар людяності». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 25 Липня   У відділі документів з питань мистецтва відвідувачам відділу в межах кіноперегляду із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів» продемонстрували фільм «Іван Сила», знятий у 2013 році за мотивами твору Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Співробітники відділу підготували відвідувачам для ознайомлення номери журналу «Кіно театр», в якому публікуються статті про сучасне кіномистецтво.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 24 Липня   «Музична вітальня в бібліотеці». Для відвідувачів бібліотеки у відділі документів з питань мистецтва виступив дніпровський співак та композитор Олег Мелещук. Музикант виконав для присутніх українські народні пісні та пісні на вірші дніпровських поетів. До заходу долучилися Токарєва Світлана, яка виконала на флейті музику до українських пісень, та Журба Станіслав й Цимбал Світлана, які прочитали для присутніх свої твори. Співробітники відділу підготували для відвідувачів зустрічі тематичну добірку документів.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Липня   Навігація на сайті ДОУНБ в пошуках книг. Член англомовного клубу «Добра розмова» пані Ганна контролює літнє читання своєї п’ятикласниці. Тож керівниця бібліотечного центру «Вікно в Америку» Світлана Усенко провела майстер клас з користування онлайновим книжковим каталогом бібліотеки. Книги були знайдені, їх бібліографічні дані виписані. Залишилося відвідати читальний зал бібліотеки і отримати ці книги. А додатково пошукали/посерфили в Інтернеті. Знайшли тексти оповідань українських письменників та, навіть, аудіо-книги за цими текстами.Пані Валентина, науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею, коротко долучилася до онлайнового спілкування – запросила до нових англомовних лекцій і виставок на музейному майданчику.Продовжуємо вивчати англійську заради своєї емоційної стабільності. І Майбутнього!
фото  фото  фото

 
 21 Липня   У відділі читальних залів одноденний дитячий табір «Mind kids camp» провів навчальний захід для всеобічного розвитку дітей від 8 до 13 років. На учасників чекали пізнавальні лекції з розвитку особистості, цікаві розвиваючи ігри, майстер-клас з виготовлення корисних виробів, а наприкінці заходу всіх пригощали смаколиками.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 21 Липня   Клуб любителів англійської мови та літератури, що працює при відділі документів іноземними мовами ДОУНБ, знову приймає відвідувачів. Цього разу вирішили звернути увагу на різницю в групах минулого часу англійської мови, і не тільки зосередилися на граматичних форах, але й на різниці в їх значенні. Розбирали ситуації, для яких буде більш доречно використовувати Past Continuous і ті, для яких більш пасуватиме Past Simple
фото  фото  фото

 
 20 Липня   Англійська + гра. Продовжуємо спілкуватися англійською та грати в лексичні ігри в центрі «Вікно в Америку». Гра «Табу» – це можливість для кожного гравця показити свої знання англійської мови та широкий кругозір. Головним правилом гри «Табу» є пояснення групі загаданого слова (з набору карток різного рівня складності), але діє заборона на використання п’яти слів-табу, також перелічених на картці. Наприклад, треба пояснити слово «геній», не використовуючи слів «людина», «здібності», «інтелект», «талант» та «творити»? Або як пояснити слово «банан», не згадуючи, що це фрукт, і що він жовтий? Саме це і робили гравці.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Липня   «Ніжність та витонченість романів Наталії Гурницької» Літературна візитка (проєкт «Письменники, короновані словом» в межах Регіональної кампанії з просування читання «Читаємо разом») у відділі абонемента представила твори проникливої письменниці Наталії Гурницької, яка знається на розумінні нюансів почуттів. ЇЇ витончені романи «Мелодія кави у тональності кардамону» та «Мелодія кави в тональності сподівання» пронизані мудрими словами, лагідним теплом кохання.
фото

 
 19 Липня   У відділі читальних залів, досвідченими тренерами-психологами служби захисту Triangle Generation Humanitaire in Ukraine був проведений навчальний тренінг "Первинна психосоціальна підтримка" та надані поради для підтримки психологічного стану людини.
фото 1

 
 19 Липня   Інформаційна година В межах реалізації проєкту «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках» у відділі організовано тренінг «Як стати професійною кравчинею: мистецтво шиття та ідеально рівних швів» за допомогою освітнього серіалу на платформі «Дія. Цифрова освіта».
фото  фото  фото  фото

 
 19 Липня   Карикатура як зброя. Приємний сюрприз отримали активісти інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» – нас відвідав американський приятель центру Шон Робертсон з Каліфорнії! Ми мали нагоду згадати с чого почалося знайомство з паном Шоном, а то були ще «доковідні часи». Тоді під час святкування Дня бібліотекаря пан Шон признався, що колись працював дослідником у бібліотеці Стенфордського університету. Тож розуміє важливість функціонування бібліотек і їх культурно-освітнє значення для будь-якої країни.Надзвичайно приємно, що Шон Робертсон висловлює всебічну підтримку Україні у боротьбі за визволення українських територій від російської окупації. На його думку більшість американців теж підтримують українців через своє переконання, що «свобода – понад усе», яке у них у крові.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Липня   Бренди в сучасній економіці – це глобальні комунікатори, що пов’язують продавців, товари та покупців. У відділі періодики, використовуючи статті з періодичних видань, підготовлено інформаційний дайджест за темою «Імідж і бренд як предмети соціальних потреб». У статтях, запропонованих користувачам, розглянуто підходи до визначення бренду та іміджу підприємств (компаній), визначено відмінні риси між брендом та іміджем, доведено, що формування іміджу є невід’ємним атрибутом сильного бренду та має безпосередній вплив на забезпечення сприйняття бренду споживачем. Зазначено, що глобальні виклики, зокрема COVID-19 та війна в Україні, спонукали компанії все більше залучати соціальні та екологічні аспекти у свою бізнес-діяльність. Це є потенційним джерелом конкурентних переваг компаній.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Липня   У відділі читальних залів відбувся Book play для молоді, який був присвячений темам психології. Молодь мала можливість ознайомитися з сучасними книгами з психології, в яких розкривалися основні теорії та практики з цієї науки, знайти відповіді на свої питання. Займалася грою в настільні ігри, які мали психологічний напрямок.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 18 Липня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Цього разу відвідувачам продемонстрували фільм «Не судилося», знятий у 1967 році за однойменним твором Михайла Старицького. Співробітники відділу представили відвідувачам кіноперегляду твори М. Старицького й видання з короткими біографічними даними акторів, що знімалися у фільмі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 18 Липня   У краєзнавчому відділі розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Дніпро – головна річка нашого краю» до Міжнародного дня Дніпра. Міжнародний день Дніпра – екологічне свято, яке відзначається щорічно в першу суботу липня, починаючи з 2003 року. Воно присвячене одній з найбільш спокійних і величних рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну. Загальна площа басейну Дніпра – 504 тисячі квадратних кілометрів. Більшу частину шляху Дніпро протікає по території України – довжина його русла в межах країни становить 981 кілометр, площа басейну – 291,4 тисячі квадратних кілометра. На українській ділянці Дніпра розташовано 26 міст, в тому числі і Київ – столиця України.
фото

 
 14 Липня   Інформаційна година Були презентовані видання присвячені квітучим садам рідної України, ботанічним садам, які займались питанням селекції і технології вирощування рослин. Розглядалися також питання сучасниих дослідженнь біологічних й екологічних особливостей плодових і ягідних культур та винограду, господарсько-біологічних властивостей основних підщеп, рекомендованих для зони Степу України.
фото

 
 14 Липня   Що таке ментальне здоров’я, чому воно важливе і як про нього дбати? На черговому засіданні клубу «Пізнай себе» учасники ознайомились з питаннями як людина може реалізовувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно й плідно працювати та робити внесок у життя своєї спільноти. Присутні активно обговорювали ці теми, ділились власним досвідом та переглядали представлену літературу.
фото 1

 
 14 Липня   Інтерес соціуму до ретровидань зростає з кожним днем. У фондах відділу періодики зберігаються періодичні видання, які виступають документальною пам’яттю. Ретро-періодика, а це журнали і газети, представлено виданнями, що вміщують інформацію з багатьох сфер суспільно-політичного життя, економіки, науки, техніки, літератури («Україна», «Радянська жінка», «Правда Украины», «Робітнича газета», "Зміна", «Знання та праця», «Вітчизна», «Дніпро», «Перець», «Всесвіт», «Дзвін» та багато ін.). Завітаємо до відділу періодики, де для користувачів бібліотеки розгорнуто перегляд літератури «Ретро-періодика: читаємо заново», і переглянемо.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Липня   Україна і українці вдячні Австралії і австралійцям! Традиційно у п'ятницю члени англомовного клубу «Добра розмова» зустрілися онлайн, на платформі ZOOM. Вони висловили слова подяки Австралії за військову допомогу Україні (для українського війська ще 30 бронетранспортерів Bushmaster) і австралійцю пану Еріку за допомогу у вивченні англійської мови.Повніше

 
 14 Липня   До відділу документів іноземними мовами завітали юні відвідувачі “English Young Reader’s Club”. Юні відвідувачі вже знають, що таке глобус, і що саме позначають кольори на ньому, і що таке Світовий океан, і скільки місця на Землі він займає.А чому б, коли у нас літні канікули і так багато вільного часу, не вивчити оце все знову, тільки англійською мовою?
фото  фото  фото  фото

 
 13 Липня   «Назви 3 речі, які …. ». Члени англомовного клубу настільних ігор в центрі «Вікно в Америку», такі що бажають покращити навички розмовної англійської мови, з користю провели годину у бібліотеці. Для розігріву кожен член клубу відповів на питання ігрової карти «Назви 3 речі, які ….» / «Name 3 …» з набору «Активуй». Було цікаво дізнатися, які місця хотілося б відвідати, які поради готові дати молодятам, які навички хотіли б отримати, які іноземні мови вивчити, які важливі події відбулися в житті та ін.Повніше
фото  фото  фото

 
 12 Липня   Знайомтесь - технічний відділ бібліотеки! Цікава екскурсія–подорож по залам патентно-технічного відділу для студентства м. Дніпро провела завідувачка відділом Мищенко Тетяна.
фото  фото  фото

 
 12 Липня   Внаслідок військових дій у дітей і дорослих виникає багато стресових ситуацій. Тому в межах підвищення психологічної грамотності населення, у відділі читальних залів, досвідченими тренерами Triangle Generation Humanitaire in Ukraine був проведений навчальний тренінг "Первинна психосоціальна підтримка".
фото 1  фото 2  фото 3

 
 12 Липня   «Василь Барка — поет з відчуттям небесних сил» Працівники відділу абонемента провели літературну годину до 115-річчя від дня народження українського письменника, поета Василя Барки. Користувачів познайомили з цікавими фактами з життя письменника та романом «Жовтий князь», свідченням трагедії українського народу, написане письменником, для якого жахи голодомору були страшною реальністю його власного життя.
фото

 
 12 Липня   Давній читач Канадсько-українського бібліотечного центру (КУБЦ) Олександр Васильович (він же - Олесь Борода) провів імпровізований майстер-клас для відвідувачів та співробітників обласної універсальної наукової бібліотеки. Як чарівник, він витяг зі свого бувалого рюкзака купу різнокольорових сплетених браслетів та брелків і на наших очах буквально за кілька хвилин створив нову прикрасу. Втім, це не просто прикраса, а «браслет виживання», який може допомогти нашим бійцям на передовій у скрутних становищах. Браслет швидко розмотується у мотузку і може слугувати, наприклад, джгутом у разі поранення. Або ж цією мотузкою можна скрутити полоненого. До речі, застібка на браслеті схожа на тризуб. Олесь розповів, що техніка плетіння схожа на макраме. А пішло це вміння від моряків, які добре вміють плести із канатів і мотузок різні вузли і вузлики. Такі «браслети виживання» можуть згодитися не тільки військовим, а й будь-кому в екстремальній ситуації.
фото  фото  фото

 
 12 Липня   Злочини на фоні чарівних орхідей.Для всіх бажаючих покращити рівень англійської мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся перегляд і обговорення американського кінофільму «Адаптація» (2002). Глядачі дізналися як часом буває складно і навіть дивно займатися створенням сценарію для кіно (адаптувати книгу в сценарій), особливо якщо знайомий особисто з героями книги. Головний герой фільму сценарист за професією, але він знаходиться в творчій кризі, депресії та меланхолії. І поруч брат-близнюк, з яким непрості стосунки.Переплетення подій реальних і вигаданих, химерні повороти долі, несподіванки – все є в цьому фільмі.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 11 Липня   На черговому засідані творчої майстерні "Амігурумі" учасники вчились в'зати український оберіг.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 11 Липня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся черговий кіноперегляд в межах циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Цього разу відвідувачам продемонстрували фільм «Гетьманські клейноди», знятий у 1993 році за мотивами повісті Богдана Лепкого «Крутіж». Співробітники відділу підготували для відвідувачів кіноперегляду документи з фонду відділу, в яких йдеться про державну, національну й військову символіку та атрибутику, а також видання, в яких йдеться про фільм та акторів, що знімалися у ньому.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 10 Липня   Відділ читального залу організував пізнавальну годину для дітей «Карітас», під час якого вони мали можливість ознайомитися з коміксами про науку, написаними простою та зрозумілою мовою, а також зіграти у настільні ігри. Діти вибирали комікси, які цікавили їх, щоб дізнатися більше про фізику, хімію, математику та історію. Завдяки простій мові та цікавому візуальному представленню складних понять, діти змогли легко зрозуміти та уявити складні теми. Захід був цікавим та змістовним, дозволивши дітям весело отримати нові знання.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 7 Липня   Створення електронних каталогів на фонди бібліотек області. Повніше
Фото 1  Фото 2

 
 7 Липня   Цього тижня до відділу документів іноземними мовами завітали юні відвідувачі “English Young Reader’s Club” та їх батьки. Співробітники відділу розповіли їм про країни-партнери, які допомагають України захищати свій суверенітет.
фото  фото  фото

 
 7 Липня   Війна істотно впливає на захист і психічне здоров'я населення. З початку російського наступу на Україну TGH здійснює низку заходів щодо психосоціальної підтримки. Сьогодні зустріч з психологами відбулась у відділі читальних залів. TGH також створила службу юридичної допомоги, яку юристи надають за безкоштовним номером для допомоги людям, які потребують документації (адміністративна, реєстрація переміщених осіб, перетин кордону).
фото 1

 
 7 Липня   Бібліотекарь ВНІіБ Марія Явкун взяла участь у щорічному конкурсі фотографій від Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації на тему: «Топ фото рекомендацій #суч_укр_літу». Для фотосета було обрано книгу «Львів. Париж. Круасани» від авторів Нікі Нікалео, Марини Гримич, Анни Багряної та Олени Ящук-Коде та книгу Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону». Зйомки прходили у кафе та на вуличних локаціях міста.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4

 
 7 Липня   Пташка кукабара співає і сміється в Австралії. Члени англомовного клубу «Добра розмова» наполегливо вчать англійську і культурні традиції англомовних країн світу. Цього разу наш австралійський друг пан Ерік Неллер розповів про свої звичайні клопоти протягом дня – про заняття улюбленим гольфом, про птахів, які співають щоранку, і деякі з них прилітають з євразійського континенту зимувати і співати в Австралію, про обіди, улюблені страви, цікаві фільми і серіали. Українці "тренували вуха" - уважно слухали і ставили логічні питання. Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 6 Липня   «Макс Кідрук – кращий серед сучасних» Користувачі відділу абонемента познайомилися з інформ-досьє сучасного українського письменника Макса Кідрука (проєкт «Письменники, короновані словом» в межах Регіональної кампанії з просування читання «Читаємо разом»). Крім інформації про творчу діяльність була розглянута ще одна значуща грань таланту письменника - видавнича. Читачі дізналися які твори-переклади наукпопу будуть друкуватися в започаткованому Максом Кідруком видавництві «Бородатий Тамарин».
фото  фото  фото

 
 6 Липня   «Що я знаю про ..? » Члени англомовного клубу настільних ігор, такі що бажають покращити навички розмовної англійської мови, з користю провели годину у бібліотеці. Для розігріву кожен відповів на питання ігрової карти «Що я знаю про ….» / What Do I Know About? З набору «Активуй». Виявилося, гравці знають безліч цікавих фактів про квіти, Бразилію, Давній Рим та каву. Завершили зустріч 4-ма раундами гри «ТАБУ» – загадували і вгадували слова. Перемогла – дружба!
фото  фото  фото

 
 5 Липня   Співробітники відділу читальних залів організували захід для дітей «Карітас», де малеча мала можливість познайомитися з сучасними українськими казками та настільними іграми. Дітям були представлені нові та цікаві казки відомих українських письменників, які написані зі зміною канонів та з використанням новоі тематики. Після читання казок, діти грали в настільні ігри, які були схожі за тематикою та атмосферою.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6  фото 7

 
 5 Липня   Військова драма в англомовному кіноклубі. В центрі «Вікно в Америку» переглядали військову драму «Народжений четвертого липня» (англ. Born on the Fourth of July, 1989). Режисер Олівер Стоун створив історію на реальних подіях про життя ветерана В'єтнамської війни Рона Ковіка. Фільм викликає бурю змішаних емоцій, залишаючи після себе важкі питання. Блискуча гра Тома Круза, зазначена Золотим глобусом за кращу чоловічу роль, прекрасно показала психологічну ломку героя, що йшов на війну затятим патріотом, готовим померти за ідеали своєї Батьківщини.Повніше
фото  фото

 
 4 Липня   В краєзнавчому відділі пройшла захоплива інформаційна година до Дня архітектури України - "Місто з історією: цікаві та маловідомі факти про архітектуру Дніпра". Зібралося чимало зацікавлених учасників, які не могли дочекатися дізнатися більше про це чарівне місто та його історію. Завдяки такому заходу, ми змогли не лише дізнатися більше про архітектуру Дніпра, а й поглибити розуміння історичного та культурного значення міста.
фото

 
 4 Липня   У відділі документів з питань мистецтва відбувся кіноперегляд із циклу «Екранізовані опери та твори українських авторів». Співробітники відділу організували для відвідувачів перегляд фільму «По-модньому», знятий у 1992 році за однойменною комедією Михайла Старицького, та підготували для ознайомлення твори М. Старицького й видання з короткими біографічними даними акторів, що знімалися у фільмі.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4 Липня   Війна змінила звичний ритм життя, підходи до господарювання, технологічні пріоритети. Та все ж пошуки агропідприємствами шляхів виживання подекуди є успішними. Для користувачів бібліотеки відділ періодики підготував перегляд літератури «Аграрна ефективність як стратегія перемоги». Досвід господарювання арарного бізесу у воєнний час, ресурсоощадні технології в сільському господарстві, чому не варто відмовлятися від інновацій під час війни – про все це можна дізнатися, переглянув матеріали з періодичних видань.
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 4, 6, 11, 13, 18, 20, 25, 27
Липня  
«Англійська у колі друзів» Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM. Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими ілюстраціями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 3 Липня   В межах роботи Центру європейської інформації у відділі документів іноземними мовами можна ознайомитися з інформаційною євротекою «Перемога України – мир для всієї Європи». Всі інформаційні матеріали присвячені матеріальній та духовній підтримці України, українських збройних сил, українського народу в часи рашистської навали. Матеріали оновлюються щотижня.

 
 3 Липня   До Дня архітектури України у відділі документів з питань мистецтва відбувся тематичний огляд документів «Втрачені святині», присвячений втраченим та знищеним спорудам українського сакрального мистецтва.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 1 Липня