2024 pік

 Протягом
мiсяця  
У відділі документів з питань мистецтва розгорнуто міні-експозицію робіт народної майстрині Олени Лазько – переселенки з с. Великої Новосілки з Донеччини, яка захоплюється дослідженням української та грецької вишивки й вишиванням. На виставці представлено грецьку та українську вишивки.
фото

 
 Протягом
мiсяця  
Під час безкоштовних консультацій патентного повіреного України Валерія Авраменка у межах соціокультурного проєкту «Інформаційно-правовий Центр «Інтелектуальна власність» відвідувачі знаходили відповіді на питання: Як захистити право інтелектуальної власності?

 
 Протягом
мiсяця  
Курси комп`ютерної грамотності "Перші кроки у світ комп'ютерної техніки" для людей літнього віку та всіх охочих підвищити свій рівень знань відвідали бажаючі користуватися ПК. Навчання проходили в невеликих групах, що зручно для засвоєння інформації та відпрацювання практичних навичок. Кожен учень забезпечувався робочим місцем з окремим комп’ютером і необхідними методичними та наочними посібниками. Пройшовши наш курс, всі впевнено користуються різними програмами.
фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
«Не пропустіть новинку» – на виставці нових надходжень увагу відвідувачів привертала книга Поліщук Оксани «Українські науковці та винахідники. Розповіді для дітей». Книжка містить 28 оповідань бібліографічного змісту про українців, які жили в період з XV до XXI століття. Обрані постаті не дуже відомі широкому загалу, окремі імена відновлені в науці та суспільстві лише за часів незалежної України. Усіх їх об’єднує одне: свого часу вони створили чи зробили щось абсолютно несподіване. Книга цікава не тільки для дітей але й дорослим.

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі абонемента представлена книжкова локація «Гарячі новинки». Увазі користувачів надано 240 примірників нової літератури. Це книги українських та зарубіжних авторів для дорослих і дітей, художні твори на будь-який смак: фентезі, детективи, любовні, історичні та пригодницькі романи. Багато галузевої та науково-популярної літератури.
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Нові виклики і нові можливості для української молоді. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Якщо Ви бажаєте навчатися в США», на якій представлені довідники про навчальні заклади різного рівня акредитації та рекламні матеріали, що були люб'язно надіслані американськими коледжами та університетами. Виставка буде цікавою і корисною для учнівської та студентської молоді, старшокласників, які обирають професію і учбовий заклад для її отримання, науковців, яки готові для стажування закордоном. Всі відвідувачі центру «Вікно в Америку», хто хоче здобути освіту в США, викладачі, юристи, журналісти можуть дізнатися більше про кращі навчальні програми, процедури реєстрації, терміни вступних іспитів, системи оплати за навчання, про студентські містечка – кампуси, популярні студентські види спорту та т.ін. Сміливі українці-апліканти можуть спробувати подати заявку на отримання гранту для навчання в рамках різних програм, таких як академічний Фулбрайт, студентська стипендія Хампрі та FLEX для школярів.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
Виставка історичних портретів. В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» розгорнуто книжкову виставку, присвячену визначним постатям американської історії.Англомовні видання будуть корисні тим, хто цікавиться історією та вивчає англійську мову, покращує навички читання і перекладу.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У краєзнавчому відділі розгорнуто виставку-інсталяцію "Віхи музейної біографії" до 175-річчя заснування Дніпропетровського історичного музею імені Д. І. Яворницького.
фото  фото  фото  фото

 
 Протягом
мiсяця  
У відділі читальних залів організована книжкова виставка «Особистість і доба», на якій представлені цікаві документальні видання з біографій видатних постатей України та світу.
фото 1  фото 2  фото 3

 
 Протягом
мiсяця  
До 135-річчя від дня народження видатного українського композитора, педагога, мистецтвознавця, музичного і громадського діяча, народного артиста Лева Ревуцького у відділі документів з питань мистецтва для відвідувачів розгорнуто інформаційну локацію «Один із найвідоміших українців – Левко Ревуцький»із серії «Діячі мистецтв – ювіляри року», на якій користувачам представлено видання й публікації, присвячені видатному діячу.
фото  фото  фото  фото

 
 29 Лютого   У відділі читальних залів для читачів та учасників Університету третього віку відбувся перегляд фільму за твором Діани Акерман «Дружина доглядача зоопарку». Ця яскрава адаптація за мотивами книги, заснована на реальній історії з життя працівників Варшавського зоопарку, говорить про кохання, про любов до тварин, про людяність, про сміливість, про добро та жертовність, тому що події відбуваються під час Другої світової війни на території Польщі , де було створено єврейське гетто. І головні герої сім’я Жабинських рятує 300 родин з цього гетто. Після перемоги завдяки сучасникам того часу ми можемо знати, що відбувалось насправді. Сама авторка Діана Акерман американська поетеса, автор цікавих науково-популярних робіт, натураліст, який займається порятунком видів, що вимирають. Відома своїми дослідженнями світу природи.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 29 Лютого   На черговому засіданні Дніпровського генеалогічного товариства члени обговорили плани щодо наступного випуску «Витоків».
фото  фото

 
 29 Лютого   Співробітник відділу документів іноземними мовами Олена Захарова взяла участь з науково-практичній конференції ДНІМ, присвяченій Дню материнської мови і мовознавству загалом.
фото  фото  фото

 
 29 Лютого   Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день є для кожного з нас справжнім випробуванням. У межах співпраці з Академією неперервної освіти фахівці ВНІіБ взяли участь у роботі ійнтерактивної освітньої виставки «Mental Trek»: реалії сьогодення та подальше впровадження в закладах освіти», що діє за україно-швейцарським проєктом «Психічне здоров’я для України». Для педагогів-фасилітаторів був підготовлений книжковий огляд з фондів ДОУНБ за темою «Психічне здоров'я. Як його зберегти?», де була представлена література з психології особи, психології станів – стресу, щастя, практик подолання травм та переживань війни, можливості відновлення психологічної рівноваги через проведення тренінгів. Актуальні професійні психологічні видання сьогодні особливо необхідні у роботі практикуючих психологів, адже війна, постійні повітряні тривоги та негативні новини впливають на психоемоційний стан кожного українця.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6

 
 29 Лютого   У Центрі Правової Інформації (ЦПІ) в межах проєкту «Правова культура – міцність держави» для студентів Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій відбулася правова година «По закону воєнного часу». Студентам було презентовано виставку нових надходжень з питань законодавства України в період правового режиму воєнного стану. Книжковий огляд видань, що експонуються на виставці, допоміг слухачам дізнатися про різноманітні аспекти життя суспільства у період воєнного стану. Окремо було зроблено акцент на виданнях, що висвітлюють загальні питання законодавства воєнного стану, актуальні питання трудових відносин, правове регулювання волонтерської діяльності, законодавства, що регулює правовий стан жіноцтва у війську.
Фото 1  Фото 2  Фото 3  Фото 4  Фото 5  Фото 6  Фото 7  Фото 8  Фото 9  Фото 10

 
 29 Лютого   Сьогодні на засіданні краєзнавчого клубу "Ріднокрай" виступив кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею історії Дніпра Юрій Берестень. Доповідач розповів присутнім про постать спортсмена-атлета, тренера і спортивного журналіста Олександра Таушева та спортивне життя нашого міста у минулому столітті.
фото  фото

 
 27 Лютого   Відділ читальних залів для студентів ВПУ №17 провів патріотичний екскурс "Національна пам'ять", присвячений другій річниці повномаштабної російсько-української війни (2022-2024 р.р.). Під час заходу студенти отримали інформацію про створення та значення національної символіки України – українського герба, а також були представлені сучасні книги про героїв, які боролися та борються за незалежність України.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 27 Лютого   У відділі документів з питань мистецтва в межах кінопереглядів з циклу «Фільмовані вистави Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка» відбувся перегляд комедійного фільму-вистави «Фараони» за однойменним твором Олексія Коломойця. Співробітники відділу підготували для відвідувачів тематичну добірку видань, в яких йдеться про Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, та твір Олексія Коломойця «Фараони».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 27 Лютого   У краєзнавчому відділі відбулась чергова зустріч регіонального онлайн проєкту «Краєзнавчий календар: визначні особистості й події». Микола Чабан виступив з доповіддю «Тарас Шевченко і Придніпров'я», присвяченою 210-річчю від дня народження великого українського поета та художника. Присутні дізналися цікаві факти про шлях Шевченка на Придніпров’ї, який і досі привертає увагу багатьох дослідників. До заходу приєдналося 94 бібліотеки області.
фото  фото  фото  фото

 
 26 Лютого   До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя відділ абонемента провів урок державності «Окупація Криму. Рух Опору». Присутні згадували та вшановували мужність тисяч кримчан, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг, щоб підтримати територіальну цілісність України, обговорювали реалії життя на окупованому росією півострові та переглянули документальний фільм «Голос Криму. Наріман Джелял».
фото

 
 23 Лютого   До бібліотеки у гості завітала учнівська молодь ліцею №1. Співробітники відділу читальних залів розповіли про можливості та послуги бібліотеки у допомозі в учбовому процесі, також запросили на цікаві креативні заходи Book play та настільні ігри. За бажанням присутніх та згідно шкільної програми провели бібліографічний огляд книг про життя та творчість української поетеси Лесі Українки з переглядом презентації та документального фільму про біографію письменниці. Наприкінці заходу були роздані книжкові подарунки «Розмовляй української правильно».
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 23 Лютого   Стеля Сикстинської капели. Фреска «Створення Адама» роботи Мікеланджело. Що ж таїться за двома руками, які не можуть поєднатися? Обговорювали це на засіданні англомовного клубу відділу документів іноземними мовами.
фото  фото

 
 22 Лютого   Бібліотека – майданчик для зустрічі однодумців.Протягом тижня відбулося дві сесії-зустрічі членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Центр має чудову колекцію настільних лексичних ігор, використання яких ефективно покращує розмовні навички учасників, додає нових знань про сучасну американську мас-культуру і єднає учасників.Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 21 Лютого   У відділі документів з питань мистецтва до Міжнародного дня рідної мови відбулася музична година «Романтична французька мова у пісні», під час якої лунали пісні французькою мовою, яка є однією з 10 найпоширеніших мов світу, у виконанні відомих французьких співаків. Для присутніх співробітники відділу підготували добірку з фонду бібліотеки з піснями французькою мовою та публікаціями про французьких виконавців.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Лютого   «Бережімо, як святиню мову рідну й Україну!» У відділі абонемента до Дня рідної мови відбулась мовознавча подорож «Бережімо, як святиню мову рідну й Україну». Під час заходу учнівська молодь дізналася про історію виникнення свята, показала блискучі знання української мови у вікторині «Чи знаєте ви українську мову?», познайомилася з новими українськими книжками. Школярі висловлювали свої думки, виказували гордість з того, що є носіями великої мови, яка ввібрала в себе всі кращі риси, притаманні українському народу.
фото  фото

 
 21 Лютого   Мова – етнічний код.В Міжнародний день рідної мови в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч в «Кіноклубі по середах».Глядачі обрали для перегляду історичний і драматичний фільм «Танці з вовками» (англ. Dances With Wolves, 1990 р.). Режисер і виконавець головної ролі Кевін Костнер працював над фільмом понад п'ять років. «Той, що танцює з вовками» – це потужне зображення культурного взаєморозуміння, дружби та зіткнення різних світів у переломну епоху американської історії.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Лютого   У відділу читальних залів відбулась лекція для студентської молоді ВПУ 17 за темою «Подолання гендерних стереотипів у відношеннях між чоловіком та жінкою». Під час заходу з учасниками були розглянуті уявлення про чоловіків та жінок, які існують у нашому суспільстві і як вони впливають на взаємини та можливості їх удосконалення.Також обговорювалося питання, які кроки можна зробити, щоб протидіяти гендерним стереотипам і сприяти створенню більш рівних умов для всіх. За правильні відповіді активним учасникам вручали книжкові подарунки.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 21 Лютого   У відділі документів з питань мистецтва до 100-річчя від дня народження майстра петриківського розпису, заслуженого майстра народної творчості, педагога Федора Савича Панка відбулась мистецька година «Новатор та експериментатор народного мистецтва – Федір Панко», під час якої відвідувачів бібліотеки знайомили з творчістю майстра та представили видання з фонду бібліотеки. У заході брали участь син Федора Савича – Віталій Панко, а також майстер народного мистецтва Микола Чирва, поетеса, письменниця і перекладачка Леся Степовичка, професійний мандрівник Сергій Гордієнко, громадська діячка, волонтерка Валентина Тальян, які ділилися з присутніми спогадами про нього.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 21 Лютого   У відділі документів іноземними мовами розгорнуто мовну мозаїку «Мова кожного народу – неповторна і своя…» до Дня рідної мови.
фото  фото

 
 20 Лютого   До дня рідної мови у секторі рідкісних і цінних документів розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Епоси країн світу». До уваги читачів героїчні епоси різних народів: вірменський, кабардинський, осетинський, латиський, естонський та киргизький.
фото  фото

 
 20 Лютого   «І йдуть з Майдану просто в небо» Для учнівської молоді відділ абонемента провів годину мужності до Дня Героїв Небесної сотні. Учасники заходу прослухали розповідь про трагічні події, що відбувалися 18-20 лютого 2014 року, вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Молодь переглянула відео сюжет та познайомилася з літературою по темі.
фото  фото  фото  фото

 
 20 Лютого   До Дня Героїв Небесної Сотніу у відділі документів з питань мистецтва відбувся перегляд документального фільму «Вогнехреща». Співробітники відділу перед переглядом фільму представили присутнім видання з фонду відділу «Щоденник Майдану. Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах», у яке увійшли фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року, зібрані Українським інститутом національної пам’яті у межах проєкту «Майдан: усна історія».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 19 Лютого   У відділі читального залу для молоді виховного закладу м.Кременчук відбулась патріотична експрес-інформація «Тризуб свободи» про державний герб та його історію. Присутні дізнались про походження гербу та його значення для України, також про його елементи та символіку, як він змінювався з часом у різні періоди історії країни.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 16 Лютого   День єднання України. Відбулася зустріч зі старшокласниками КЗО «Ліцею №22 ДМР» «Єднаємося заради майбутнього України. Знання без бар’єрів». За формою це була презентація ресурсів бібліотеки і знайомство з напрямками роботи сучасних бібліотекарів. Молоді були презентовані електронний каталог бібліотеки, книжкові і електронні колекції (де міститься 1300 джерел та більше 1 млн. переглядів. І кодного дня ці цифри збільшуються!), сайт ДОУНБ, який працює 24/7, статті бібліотекарів на порталі ДніпроКультура, статті про видатних діячів краю Олександра Поля і Дмитра Яворницького, розділи «Україніка» та «Студенту на замітку». Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 16 Лютого   Інтелектуальні розваги тривають.Відбулася зустріч членів англомовного клубу настільних ігор в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку». Використали ігровий набір «Яблука до яблук» – добирали пари іменник-прикметник, склали розгорнуті речення з цими словами. Значення нових слів перевіряли в словниках. Раді були новий зустрічі зі студенткою Медичної академії з Індії Ліпікою. Гравці ставили додаткові питання один одному під час гри. Зустріч була навчальною і психологічно комфортною.
фото  фото  фото  фото

 
 16 Лютого   «Моя Україна – єдина та вільна» Працівники відділу абонемента підготували історичний літопис «Моя Україна – єдина та вільна» до Дня єднання України. Це нове свято покликане нагадати, що саме в єднанні - наші сила та міць. Про історію цієї дати, традиції дня дізналися відвідувачі бібліотеки, а учнівська молодь Дніпровській гімназії №63 ДМР познайомилася з книгами про міста України, які єдині в одному - зберегти державу, захистити її кордони, продемонструвати нашим міжнародним партнерам, що ми єдині як ніколи.
фото  фото

 
 16 Лютого   На черговому засіданні клубу «English Reading in the library» говорили про творчість Мікеланджело. Коли починаєш вивчати англійську мову, то слід заново вивчити назви країн і міст, океанів, валют, імена відомих діячів політики й світової культури. Бо мають вони зовсім іншу традицію написання й вимови в англійській мові, зовсім не схожу на українську. Тому й обрали таку тему для обговорення.
фото  фото  фото

 
 15 Лютого   У краєзнавчому відділі відбулась перша лекція регіонального онлайн проєкту «Українці у світі» присвяченого маловідомим сторінкам життя та діяльності представників української діаспори. Письменник-краєзнавець Микола Чабан ознайомив присутніх на заході з постаттю Ганни Чикаленко-Келлер — української журналістки, жіночої діячки, перекладачки, бібліографки, публіцистки, фейлетоністки та долею її родини. До заходу доєдналося онлайн 79 бібліотек Дніпропетровської області.
фото  фото  фото  фото

 
 15 Лютого   Для учасників Університету третього віку відбувся лекторій «Про сміх, що гріє всіх», присвячений життю та творчості українського письменника, сатирика Остапа Вишні, якому виконується 135 років від дня народження. Лектор Георгій Філатов розповів про цікаві факти з життя письменника та запропонував перегляд документальних короткометражних фільмів про автора. Також присутні прослухали чудові оповідання видатного українського гумориста.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5  фото 6

 
 15 Лютого   У відділі читальних залів відбулась патріотична експрес-інформація «Символ свободи країни» для студентської молоді Дніпропетровського фахового коледжу культури та мистецтв, присвячена Дню гербу України та подіям на Майдані 2013-2014 роки про Героїв Небесної Сотні. Присутнім була продемонстрована презентація та тематичні документальні фільми, також відбулись обговорення про історичні факти та події того часу.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 14 Лютого   Найкращі фільми - це екранізації літературних творів.В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулася чергова зустріч в «Кіноклубі по середах».Глядачі насолодитися чорно-білим кіномистецтвом і англійською вимовою, бо обрали для перегляду кінострічку «Все про Єву» (англ. All Аbout Eve, 1950 р.).Повніше
фото  фото  фото  фото

 
 14 Лютого   Свята без бар’єрів.В межах проєкту «Бібліотека – знання під рукою» та співпраці Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки та Дніпровського ліцею №22 вчитель англійської мови Валентина Швидка запросила керівника інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» Світлану Усенко на зустріч зі своїми учнями.Школярі дізналися про свята лютого, такі що дуже популярні і їх святкують у різних куточках світу: Новий рік Дракона за місячним календарем та День Святого Валентина.Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 14 Лютого   Фотосесія до Дня дарувальника книжок!
фото  фото  фото

 
 13 Лютого   У відділі документів з питань мистецтва в межах кінопереглядів з циклу «Фільмовані вистави Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка» відбувся перегляд Ч. 2 вистави «Украдене щастя» за однойменним твором Івана Франка. Співробітники відділу підготували для відвідувачів тематичну добірку видань, в яких йдеться про Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, та твір Івана Франка «Украдене щастя».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 13 Лютого   У відділі читальних залів фахівці Служби захисту в Україні TGH провели арт-терапію для тих, хто потребує психологічної підтримки.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 12 Лютого   «Жіночі автографи часу» У відділі абонемента підготовлено літературний вернісаж до Міжнародного жіночого дня боротьби за права жінок і міжнародний мир. Відвідувачі мають можливість познайомитися з літературою для сімейного читання. Представлені книги розкажуть про видатне жіноцтво України та світу, а художні твори – про психологію, кохання, жіночу долю та боротьбу за свої права.
фото  фото  фото  фото

 
 9 Лютого   У відділі періодики у межах регіональної компанії «Письменники, короновані словом. Читаємо разом» організовано виставку публікацій з періодичних видань про одного з письменників та переможців конкурсу«Любко Дереш – письменник наднового покоління».Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Лютого   У відділі документів з питань мистецтва вокальне тріо «Водограй» та танцювальний колектив «Позитив» представили відвідувачам бібліотеки концертну програму «Багатогранне почуття – любов», під час якої виконувалися танці та українські пісні, серед яких: «Україна – це ми», «Грає сонце», «Водограй» «Смерека», «Бджоли» та багато інших, читали гуморески. В кожній пісні, в кожному танці відчувалися любов до країни й до людей, віра в нашу перемогу. Всі учасники концерту висловлювали вдячність нашим захисникам за можливість жити.
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 9 Лютого   Відділ документів іноземними мовами очікує підвищений запит на збірку прози «Сніги Кіліманджаро» Ернеста Хемінгуея (Гемінґвея) Адже, саме ці твори стали центром уваги наших читачів під час проведення англомовного клубу.
фото  фото  фото

 
 9 Лютого   У читальній залі патентно-технічного відділу відбулось засідання клубу «Академія досліджень та винахідництва» до Міжнародного дня жінок та дівчат у науці, на якому присутні заслухали лекцію патентного повіреного України Авраменко Валерія Васильовича «Наукові доробки українських жінок-учених». Під час заходу було зроблено бібліографічний огляд видань книжково-ілюстративної виставки «Жінки – каталізатор інновацій і творчості. Виставка нагадала про те, що жінки грають важливу роль у науковому і технологічному співтоваристві, заохочує жінок і дівчат до участі в науці та створенні нових винаходів.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Лютого   В англомовному кіноклубі ДОУНБ: «Читати чи дивитися?».Відбулася зустріч членів англомовного кіноклубу в інформаційному центрі «Вікно в Америку». І знову чудова екранізація літературного твору на великому екрані.Керівник центру Світлана Усенко запропонувала переглянули та обговорили англійською мовою фільм «Анна та Король» / Anna and the King (1989).Фільм знято за книгою англійської письменниці Маргарет Лендон. Головна героїня – шкільна вчителька з Англії Анна Леоноуенс, що приїхала в екзотичний Сіам навчити дітей короля Монгкута. Неочікувано західна чутливість зустрічається з психологією східного володаря. Напруга зростає через те, що Монгкут дізнається про заколот, який готується проти нього та його режиму. Коли політична ситуація готова вибухнути, для Анни і Короля залишається єдиний вихід – стати спільниками у сміливій боротьбі за спасіння Сіаму від могутніх ворогів, що прагнуть його знищити ...Фільм сподобався і схвилював жіночу частину клубників. Глядачки співчували головній героїні, висловлювали здогадки як завершиться історія кохання.
фото  фото  фото  фото  фото

 
 7 Лютого   У краєзнавчому відділі відбувся перегляд літератури «Дніпропетровська обласна організація Спілки журналістів України: історія та сьогодення» з циклу книжкових виставок "Історичний хронограф". Присутні дізналися історію створення спілки журналістів на Дніпропетровщині та ознайомилися з книгами, які присвячені Заслуженим журналістам України - нашим землякам.
фото  фото  фото  фото

 
 6 Лютого   У відділі документів з питань мистецтва розпочато цикл кінопереглядів «Фільмовані вистави Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка». Відвідувачам продемонстрували Ч. 1 вистави «Украдене щастя» за однойменним твором Івана Франка. Співробітники відділу підготували для відвідувачів тематичну добірку видань, в яких йдеться про Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, та твір Івана Франка «Украдене щастя».
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Лютого   У відділі періодики в межах регіональної компанії «Письменники, короновані словом. Читаємо разом» представлено огляд публікацій з періодичних видань про одного з письменників та переможців конкурсу «Любко Дереш – письменник наднового покоління»
фото  фото  фото  фото  фото  фото

 
 5 Лютого   У відділі читальних залів щовівторка продовжуються безкоштовні консультації від фахівців Служби Захисту в Україні TGH, які надають психосоціальну підтримку групам та окремим особам, які пережили складні життєві обставини або перебувають у кризовій ситуації. Запис за телефонами 0959101355, 0959103245. Запрошуємо потурбуватися про своє психічне здоров'я та реєстрація за формою https://forms.gle/2iy7D896yV3fJEucA
фото 1  фото 2

 
 5 Лютого   У відділі читальних звалів фахівці Служби Захисту в Україні TGH провели арт-терапію для бажаючих підтримати своє психічне здоров’я.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4

 
 5 Лютого   Відділ читальних залів для слухачів Університету третього віку організовав тренінги «Основи смартфона та Android». Перше практичне заняття було присвячене знайомству з основним функціоналом смартфона та його налаштуваннями. Поважні студенти набули навичок сенсорного керування пристроями, ознайомилися з принципами роботи телефонної книги та навчилися користуватися основними інструментами смартфона.
фото 1  фото 2  фото 3  фото 4  фото 5

 
 2 Лютого   «Письменники, короновані словом» У відділі абонемента відбулася презентація книжкової локації «Письменники, короновані словом» в межах регіональної кампанії «Читаємо разом». Увазі відвідувачів представлені видання сучасних українських авторів, переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» — Любка Дереша, Марії Матіос, Надії Гуменюк та Юрія Винничука.
фото  фото  фото

 
 2 Лютого   У канадсько-українському центрі відбулась інформаційна година, де була представлена книжково-документальна виставка «Стежками емігрантів з України» яка знайомить зі становленням і розвитком української громади в Канаді та країнах Європи, починаючи від "піонерської доби" до сьогодення, на тих перешкодах і труднощах, які емігрантам довелося здолати у пошуках землі, волі та кращої долі.
фото

 
 1 Лютого   У відділ абонемента представлена виставка-мозаїка «Із сузір'я імен світової слави» з одно іменного циклу. Видання виставки знайомлять з творами письменників-ювілярів січня-березня 2024 року. Серед них Джером Девід Селінджер, Франсуа Рабле, Патрік Зюскінд, Харукі Муракамі , Едгар Аллан По, Ежен Сю, Вільям Вілкі Коллінз.
фото  фото  фото  фото

 
 1, 6, 8, 13, 15, 20, 22, 27
Лютого  
«Англійська у колі друзів» Покращення навичок спілкування англійською мовою в онлайн-клубі з волонтерами-іноземцями. Зустрічі відбувалися у форматі конференцій на платформі ZOOM. Бібліотечні активісти спілкуються англійською, повторюють граматику, обмінюються неординарними думками, лінками-посиланнями, діляться позитивом і психологічно підтримують один одного у складний воєнний час в Україні. Керівник інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», технічний модератор зустрічей Світлана Усенко, ілюструвала розповіді учасників підходящими зображеннями, щоб запам’ятовування нової англійської лексики відбувалося ефективніше. Повніше
фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото  фото