Протягом мiсяця
|
В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» продовжує експонуватися виставка дитячих англомовних книг Центру до Всесвітнього Дня дітей.Повніше Це дитяча література відомих книжкових видавництв США, таких як Sсholastic та Childrеn’s Press. За тематикою представлені книги це: енциклопедії, природничі атласи, довідкові видання, книги присвячені американським святам, історії Америки, її містам, шляху встановлення демократії у країні, видатним діячам американської політики та культури.
Фото 2 Фото 1 Фото
|
|
|
Протягом мiсяця
|
У відділі документів з питань мистецтв демонструвалась книжкова виставка "Зрослись душею, сплелись корінням"Повніше Виставка присвячена діячам мистецтв, долею пов'язаних з Україною. Одні народились тут, інші переїхавши до України, полюбили цей край і присвятили їй свій талант. Серед яскравих особистостей:Д, Бортнянський, Д.Левицький, І.Рєпін, В.Ніжинський, А.Нєжданова, М.Башкірцева, С.Прокоф'єв, В.Лановой, К.Шульженко, Р.Віктюк та багато інших
|
|
|
Протягом мiсяця
|
В патентно-технічному відділі діяла виставка ПовнішеВ патентно-технічному відділі діяла виставка
«Особистість, кар`єра, успіх».
Виставка привернула широко коло користувачів. Особливу зацікавленість визвав розділ стосовно кар’єрного успіху і досягнення поставлених цілей.
|
|
|
Протягом мiсяця
|
У приміщенні бібліотеки (вул. Савченка 10) було проведено поточний ремонт. На третьому поверсі замінювалися дерев’яні віконні рами на сучасні металопластикові вікна. фото
|
|
|
27 Листопада
|
В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club». Це було святкування американського свята День подяки - Thanksgiving Day.Повніше В цей день (о 13-00) був запланований Skype зв’язок з вінницьким центром «Вікно в Америку» (керівник Юлія Кашпрук). Техніка не підвела. Члени дніпропетровського клубу познайомилися p американцями-волонтерами та активістами вінницького розмовного клубу, поздоровили їх зі святом День подяки. Під час Інтернет-мосту ми дізналися багато цікавого про місто Вінницю, про уподобання тутешньої молоді, про їх захоплення англійською мовою, обмінялися думками, пошуткували, домовилися про нові зустрічі. О 14-00 розпочалося слайд-шоу, присвячене історії свята День подяки та традиціям його святкування в США. Слайд-шоу підготувала та презентувала викладач англійської мови Тамара Гаврилюк. Вона зосередила увагу присутніх на історичному аспекті сваята, розповіла цікаві історичні деталі: в який спосіб дісталися пілігрими американської землі, про корабель Mayflower та його пасажирів (мали сувенірний Mayflower). Цікаво було дізнатися, що існує генеалогічне товариство, яке єднає нащадків усій першоприбульців. Учасники зустрічі прочитали класичний вірш Фелісії Хеманс «Прибуття Пілігрімів» (Famous poem «The Landing of the Pilgrim Fathers», Felicia Hemans) та ознайомилися з текстом молитви-подяки. Картини майстрів живопису змалювали нам особливості першого святкування Дня подяки – гостями пілігримів були індіанці. Тож логічним було оголосити конкурс на створення найкращого головного убору індіанця. В цьому нам допоміг Atlas of American Indians, зі своїми описами яке перо що означало. Переміг Кирило Галабурда. Тамара Гаврилюк підготувала костюм жінки-пілігріма. Фото підтверджують захоплення, з яким члени клубу впоралися з завданням. Друга частина зустрічі – це було знайомство з традиційними стравами цього свята. Ми скуштували м’ясо індички під соусом з журавлини, гарбуз, морепродукти, фаршировані яйця, горох, кукурудзу, буряк, фрукти, пиріжки з гарбузом. Катерина Івченко прикрасила вечір співом пісні Only you. Ідея та розробка сценарію, технічне забезпечення, приготування наїдків, залучення волонтерів – заслуга керівника центру Світлани Усенко. Кількість учасників – 29 (викладачі англ. мови – 3, спеціалісти – 15, пенсіонер – 1, студенти – 6, школярі – 3, бібліотекар – 1)
Фото 9 Фото 8 Фото 7 Фото 6 Фото 5 Фото 4 Фото 3 Фото 2 Фото 1 Фото
|
|
|
27 Листопада
|
В КУБЦ відбулося засідання асоціації релігієзнавців Дніпропетровської області за темою "Причини появи і поширення неорелігій в Україні"
|
|
|
26 Листопада
|
У Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відбулося урочисте відкриття «Русского центра». Це 65-й на планеті міжнародний культурний проект, який реалізується російським фондом «Русский мир» у партнерстві з провідними світовими освітньо-просвітницькими структурами.У заході взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Вілкул, голова обласної ради Євген Удод, виконавчий директор фонду «Русский мир» В'ячеслав Ніконов, радник-посланець Посольства Росії в Україні Всеволод Лоскутов, а також голова УПЦ МП митрополит Київський і всієї України Володимир та митрополит Дніпропетровський та Павлоградський Іриней. Повніше «Русский центр» - это творческая и коммуникативная площадка, которая создает условия для организации культурных акций, научных дискуссий и неформального общения представителей разных культур. В Днепропетровской области проект реализуется Днепропетровской областной универсальной научной библиотекой имени Первоучителей славянских Кирилла и Мефодия при поддержке Днепропетровского областного совета и областной государственной администрации. Цели центра: - информирование посетителей библиотеки о современной жизни и истории России; - расширение культурных, образовательных, научных контактов и обменов между гражданами и организациями Украины и России; - создание условий для организации культурных акций, научных дискуссий и неформального общения представителей разных культур; - создание условий для ознакомления жителей города и области с классическими и современными произведениями русской литературы и искусства, многонациональной культурой народов Российской Федерации; - популяризация русского языка, литературы и искусства и поддержка программ изучения русского языка; - предоставление помощи преподавателям, аспирантам, студентам, всем, кто имеет желание изучать русский язык. В фонде «Русского центра» собраны книги, справочные и учебные материалы по вопросам культуры и искусства России, науки и образования, истории и современного развития русского общества. К услугам читателей «Русского центра» ДОУНБ – печатные издания ведущих российских издательств на русском языке: художественная литература, образовательная литература, учебники и методические пособия, научно-популярная литература, детские издания, книги по истории, философии, психологии, культуре, искусству, экономике, праву,словари русского языка, справочные издания, энциклопедии; медиатека: коллекция мультимедийных изданий, классика российского кинематографа и современное кино России, аудиокниги, аудиолекции, аудиоспектакли, аудиоэкскурсии, учебно-методические пособия, справочные материалы, программы для самостоятельной организации образовательного процесса, обучающие программы по русскому языку для различных уровней, бесплатный доступ к электронным базам данных российских СМИ, текстам энциклопедий, словарей и справочников.
Фото 4 Фото 3 Фото 2 Фото 1
|
|
|
25 Листопада
|
У краєзнавчому відділі відбулося засідання Дніпровського генеалогічного товариства.Повніше На засідання виступила мешканка Дніпропетровська Алла Михайлівна Бєляєва з власними дослідженнями за темою: «Дворянський рід Кушнікових». foto 6 foto 5 foto 4 foto 3 foto 2 foto 1
|
|
|
24 Листопада
|
У відділі періодики розгорнуто ілюстративно-документальну виставку «Злочин без кари», яка присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору, щорічному національному пам'ятному дню в Україні.Повніше Традиційно, в День пам'яті жертв Голодомору перші особи держави відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. По всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні. Шановні співвітчизники! Приєднуйтесь до всеукраїнської акції!
|
|
|
23 Листопада
|
У відділі читальних залів поновила свою дію ілюстративно-документальна виставка «Пам'ять серця, пам'ять сивини. Пам'ять тим, хто не прийшов з війни» (до 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні).Матеріали виставки – розповідь про безпосередніх учасників подій воєної пори.Представлені документи розкривають велич Перемоги радянського народу над нацистською Німеччиною. Розділ виставки «Людина із легенди» присвячений двічі Герою Радянського Союзу, військовому льотчику Султану Амет-Хану.Повніше 25 жовтня 2010 року виповнюється 90 років з дня народження Султана Амет-Хана - військового льотчика, льотчика-випробувача, двічі Героя Радянського Союзу. 22 червня 1941 року молодший льотчик 4-го винищувального авіаційного полку Амет-Хан Султан виконав свої перші бойові вильоти на винищувачі І-153. Останній повітряний бій гвардії майор Амет-Хан Султан провів 29 квітня 1945 року над аеродромом «Темпельхоф», що знаходиться в межі Берліна, збивши «Фокке-Вульф 190». Всього за час війни Амет-Хан Султан зробив 603 бойових вильотів, провів 150 повітряних боїв, в яких збив особисто 30 і у складі групи 19 літаків ворога. Враховуючи його величезний внесок у боротьбу проти фашистських окупантів у роки Великої Вітчизняної війни 24 серпня 1943 року Амет-Хану Султану присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 1136). Другою медаллю «Золота Зірка» помічник командира по легко-стрілецькій службі того ж полку (1-а повітряна армія) гвардії майор Амет-Хан Султан нагороджений 26 липня 1945 року. Після закінчення війни він не міг жити без неба і тому всіма силами прагнув повернутися до льотної професії. В лютому 1947 року Амет-Хан Султан стає льотчиком- випробувачем льотно-дослідницького інституту в Жуковському. За короткий строк він став одним із кращих випробувачів. 23 вересня 1961 року Амет-Хану Султану було присвоєно звання «Заслуженый летчик-испытатель СРСР» (номер знаку — 38). За час льотної роботи він освоїв близько 100 типів літальних апаратів, його наліт склав 4237 годин. 1 лютого 1971 року Амет-Хан Султан загинув при виконанні випробувального польоту на лабораторії, що літає, Ту-16, призначеною для випробування нового реактивного двигуна. Виставка користується великою популярністю серед користувачів бібліотеки. Понад 50 груп школярів м. Дніпропетровська та області ознайомилися з документами виставки та переглянули мультимедійну презентацію книжкових видань з фонду ДОУНБ. Також до уваги був представлений документальний фільм «Дороже золота», присвячений життю та діяльності льотчика-випробувача.
Фото 4 Фото 3 Фото 2 Фото 1
|
|
|
22 Листопада
|
У відділі читальних залів почала діяти ілюстративно-документальна виставка до 415-ї річниці від дня народження Богдана Хмельницького «Його слава та ім’я лунають по світу». У виданнях представлених на виставці простежуються основні віхи життєвого шляху Богдана Хмельницького, показано обставини, які зумовили формування його світоглядних установок та вплинули на політичний вибір. Фото
|
|
|
22 Листопада
|
До інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» завітали студенти 2-го курсу Національного гірничого університету України з викладачем англійської мови Олесею Черкащенко. Вони ознайомилися з можливостями, новими ресурсами центру, відображенням діяльності центру в Інтернет. Головною їх метою було переглянути та обговорили фільм з колекції Центру "Крамер проти Крамеру", що вони з успіхом і зробили.Повніше Крамер проти Крамера / Крамер против Крамера Рубрика: Драма Суббота, 30 августа 2008 г. Подписаться на комментарии по RSS
Крамер проти Крамера
рік 1979
країна США
режисер Роберт Бентоніт
сценарій Ейвері Кормен, Роберт Бентоніт
продюсер Richard Fischoff, Стенлі Р. Джаффе
оператор Нестор Альмендрос
композитор Генрі Парселл, Антоніо Вівальді
жанр драма
Тед Крамер, повністю присвятивши себе кар'єрі, не помічає того, що відбувається у власній родині. Тому від нього йде дружина, залишаючи незадачливого батька піклуватися про шестирічному сина.
Тепер Крамер старший повинен виступити в незвичній ролі: йому потрібно доглядати за Крамером молодшим, проводити з ним більше часу і, нарешті, спробувати проникнути в тендітний і ранімий світ дитини. Але в той момент, коли батько і син стають справжніми друзями, покаятися мати повертається. І вона хоче забрати хлопчика.
Фото 4 Фото 3 Фото 2 Фото 1
|
|
|
20 Листопада
|
В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» на честь Всесвітнього Дня телебачення та Міжнародного дня філософії по темі "Філософський погляд на телебачення". Фото 3 Фото 2 Фото 1
|
|
|
20 Листопада
|
У відділі абонемента відбулося чергове засідання клубу «Захопленість». «Генофонд художнього слова» під такою назвою проходили книгодебати, присвячені поетам та письменникам - ювілярам. Повніше Короткий огляд біографій ювілярів провела викладач ДНУ Ірина Станіславівна Бучарська. 2. Про життя та творчість письменників І.О.Буніна (140 років з дня народження), Саші Чорного (130-років з дня народження), С.Есеніна (115-річчя з д.н.), В.З.Гжицького (105 років з д.н.), В.О.Забаштанського (70 років з д. н.) цікаво розповіла провідний бібліотекар Галина Федорівна Пивоварова та ознайомила учасників книгодебат з художніми книгами поетів, письменників-ювілярів та книгами біографічного змісту. 3. Розповіді виступаючих перемежалися читанням ліричних віршів С.Єсеніна у виконанні професора, доктора технічних наук, викладача УДХТУ Георгія Венедиктовича Філатова, а також Анатолій Петрович Отлетов читав свої басні, опубліковані в журналі «Крылья».
фото Фото 1 фото2 фото3
|
|
|
19 Листопада
|
У приміщенні відділу документів з питань мистецтв відбулися заняття обласних курсів підвищення кваліфікації працівників культури( викладачі хорового співу ДМШ)Повніше Співробітниками відділу для слухачів курсів були підготовлені: інформаційне повідомлення про книжкові та нотні колекції нашого фонду, про послуги та можливості відділу, огляд методичних матеріалів на допомогу учбовому процесу, перегляд репертуарних збірок для хорового та сольного співу.
|
|
|
19 Листопада
|
фахівцями відділу наукової інформації та бібліографії було організовано та проведено традиційний День Ліцеїста для учнів Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій. Під час заходу присутні отримали інформацію про інформаційні можливості та ресурсні бази ДОУНБ, завітали до патентно-технічного відділу, відділу документів іноземними мовами, відділу документів з питань мистецтва, краєзнавчого відділу та редакційно-видавничого центру. Особливу увагу, під час екскурсій, будо приділено знайомству з каталогами та картотеками спеціалізованих відділів. Фото 6 Фото 5 Фото 4 Фото 3 Фото 2 Фото 1
|
|
|
18 Листопада
|
У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Дмитро Яворницький та його культурне оточення». Повніше На засіданні виступила ст. наук. співробітник меморіального будинку-музею Д. Яворницького Яна Тимошенко. Вона розповіла про стосунки Д. Яворницького з відомими діячами науки, культури, мистецтва, громадськими діячами свого часу. Багато уваги приділила розповіді про особисті речі вченого, які нині зберігаються в експозиції меморіальному будинку. Її доповнили краєзнавці. Письменник і журналіст Микола Чабан розповів про зв’язки Д. Яворницького з родиною Миклашевських. Галина Янік – про зустрічі вченого з катеринославським диригентом Заржевським, а Зоя Шевцова – про дружбу Д. Яворницького з її дідом, вчителем з селища Таромського М. Лояном. foto 9 foto 8 foto 7 foto 6 foto 5 foto 4 foto 3 foto 2 foto 1
|
|
|
18 Листопада
|
В КУБЦ відбулася книжкова виставка " Україна вижила- Україна житиме. (Голодомор 1932-1933)
|
|
|
18 Листопада
|
У відділі документів з питань мистецтв відбулося святкове засідання "Літературної вітальні", присвячене 35-річчю від дня відкриття клубуПовніше
Клуб шанувальників книги «Літературна вітальня» – унікальне явище в культурному житті міста. А розпочиналось усе у далеких 70-х роках минулого століття, коли в Радянському Союзі розповсюдилась традиція відкривати у містах і селищах літературні клуби і осередки, з метою долучити до читання якомога більше людей. І в нашому місті, об’єднавши зусилля, відповідальний секретар Дніпропетровського відділення товариства любителів книги Ольга Макарова ( у 1983- 1989 рр. працювала завідувачем відділу читальних залів ДОУНБ, нині проживає в Ізраїлі), інструктор комсомолу Валентина Глоба (нині заступник начальника міського управління культури і мистецтв), філолог Ніна Дубенко, викладач технікуму Віра Серго створили Клуб любителів книги «Літературна вітальня». А першим керівником клубу стала Віра Платоновна Серго. За ці роки проведено 343 засідання, тематика яких різноманітна: це і Пушкінські свята, і вечори поезії Т.Шевченка, Г.Іванова, презентації книг дніпропетровських авторів, літературно-музичні композиції, присвячені Л.Толстому, І.Франку, М. Шолохову, Р.Гарі, Толкієну, Ліні Костенко та ін. У нас в гостях були В.Савченко, М. Селезньов, І. Пуппо, В. Корж, С.Бурлаков, Л.Голота, І.Ляпін (поет з м. Москви, Росія) ст. науковий співробітник музею ім. О..Пушкіна Є.Шаліна (м. С-Петербург, Росія) та ін. Дружні стосунки пов’язують клуб з любителями книги з Литви, Росії, Франції, Мексики. Унікальні документи з історії клубу були передані до фонду музею “Літературне Придніпров’я”. Вже майже 25 років свої заходи клуб готує і проводить в стінах ДОУНБ. Нашим користувачам запам’ятались «Чарівний світ мультфільму» (до ювілею В.Дахна), «П.І.Чайковський і Україна», «Франко і театр», «Высоцкий и Таганка», «Viva Mexico! Viva Frida!» (до ювілею Фріди Кало) та ін. За цей час ми стали не тільки партнерами, яких об’єднує підготовка спільних популяризаторських акцій, а й друзями. З 1981 року незмінним головою клубу є Лілія Павлівна Куліш – відома кожному освіченому городянину, яка завжди переповнена новими ідеями та творчими задумами, була і є справжнім «мотором команди». Привітати ювілярів прийшли: заступник начальника міського управління культури та мистецтв В. Слобода, директор музею «Літератрне Придніпров’я» О.Аліванцева, письменник-фронтовик М. Мілаш, молоді друзі клубу – учні КПК №28 з своїми викладачами Г.Панфіловою, І.Сторчей, прихильники клубу та шанувальники книги. Публікація про історію та сьогодення клубу надрукована у газеті «Днепр печерний» від 20 листопада, сюжет про святкове засідання було продемонстровано «51 каналом» обласного телебачення.
файл 7 файл 6 файл 5 файл 4 файл 3 файл 2 файл 1
|
|
|
17 Листопада
|
До відділу абонемента завітали на бібліотечно-краєзнавчий урок учні 6 класу НВК№138.Повніше Завсектором реєстрації С.М.Сухіна провела екскурсію по відділу та його запасниках. Цікаво пройшов бібліотечно-краєзнавчий урок "Паперова та цифрова бібліотека: Орієнтуємося у просторі", а також на уроці краєзнавства демонструвалася відеопрезентація "Архітектурні памятники Дніпропетровщини".До відділу записалося понад 20 дітей. фото Фото 1
|
|
|
17 Листопада
|
У конференц-залі відбулась організаційна нарада: "Створення довідкової служби ДОУНБ". Присутнім було запропоновано методичні рекомендації стосовно обслуговування користувачів в новому структурному підрозділі. фото2 фото 1
|
|
|
17 Листопада
|
В секторі рідкісних і цінних документів гол. бібліотекар Л.Г. Гурай підготувала і провела бібліографічні огляди літератури, представленої на виставці «Як дар найсвятіший від вічного Слова», присвяченої Дню української писемності та мови.З історичного та мовознавчого аспекту ця виставка є складовою частиною єдиної книжкової експозиції з питань історії книги, книго друку та діяльності Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.
|
|
|
16 Листопада
|
В патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «ІКАР».Повніше В патентно-технічному відділі відбулося засідання клубу «ІКАР». Тема засідання «ОСОБИСТІСТЬ, КАР’ЄРА, УСПІХ». У проведенні засідання клубу взяли участь науковці, фахівці у сфері інтелектуальнї власності, викладачі та студенти ВУЗів. До уваги учасників була представлена тематична виставка, на якій експонувалися книги, патенти, нормативно-технічні та періодичні видання із фондів патентно-технічного, краєзнавчого, відділу читальних залів та періодичних видань. Захід був підготовлений працівниками ПТВ: відповідальний – зав. відділом Мищенко Т.М. виконувач – провідний бібліотекар Гайдук О.С
foto2 foto1
|
|
|
16 Листопада
|
У відділі документів з питань мистецтв відбулося святкове засідання Кіноклубу, присвячене Дню працівників радіо, телебачення, та зв'язку.Повніше До уваги присутніх була представлена насичена програма: екскурс у 20 століття, коли створювалось телебачення, перегляд телехроніки 50-тих років та сучасних промо-роликів провідних телеканалів нашої області, вручення вітальних листів представникам телерадіокомпаній, святковий концерт (перед гостями виступили: ансамбль скрипалів "Овація", учасники театру танцю Ля-ві Палацу культури студентів ДНУ ім.О.Гончара, молода вокалістка М.Стась, студент ДНУ О.Полях з номером лайт-шоу), виставка документів "З історії телебачення" з фонду відділу мистецтв ДОУНБ. У залі панувала піднесена святкова атмосфера. Організатори отримали схвальні відгуки від численних відвідувачів. Сюжети про захід було показано на "51 каналі" та "27 каналі" дніпропетровського телебачення. файл 2 файл 1
|
|
|
З 16 по 17 Листопада
|
КУБЦ прийняв участь у проведенні наукової конференції,присвяченої Міжнародному дню толерантності "Толерантність- єдність у різноманітті". Були розглянуті питання про схожість і різноманіття релігій світу,про золоте правило моралі,про релігійні і містичні практики. foto 1 foto 2 foto 3
|
|
|
15 Листопада
|
Співробіниками відділу документів з питань мистецтв підготовлено і проведено Інформаційну годину для наукових працівників обласного Художнього музею.Повніше Захід проходив у стінах музею. Для науковців були запропоновані огляд періодичних видань та перегляд нових надходжень літератури з образотворчого мистецтва. У свою чергу музейні працівники провели для бібліотекарів відділу екскурсію по виставці картин відомого дніпропетровського художника В.Сосни.
|
|
|
13 Листопада
|
В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club», присвячений 110-річчю від дня народження американської письменниці Маргарет Манерлін Мітчелл (1900-1949), лауреата Пулітцеровської премії (1937 р.), автора безсмертного роману "Віднесені вітром".Повніше Члени клубу, хто читав книгу, або дивився кінофільм, поділилися своїми враженнями. Ми обговорювали образ головної героїні роману Скарлет О'Хара та інших героїв, обговорили зображення війни у романі, та її вплив на дії та характери героїв, роль жінки в романі. АФОРИЗМИ М. Мітчелл: «Желать – это еще не значит получить», «Завтра будет совсем другой день», «Смерть, налоги и рождение детей – все это обрушивается на нас в самое неподходящее время», «Не оглядывайся назад!».
Фото 3 Фото 2 Фото 1 Фото
|
|
|
11 Листопада
|
У відділі абонемента до 175-р іччя від дня народження Марка Твена, американського письменника, основоположника американського критичного реалізму організовано книжкову виставку «Сміх був його зброєю» фото
|
|
|
11 Листопада
|
У відділі абонемента відбувся круглий стіл «Перспективи розвитку відділу абонемента на період 2011 – 2015 роки». У розмові прийняли участь персонал відділу, адміністрація бібліотеки, завідуючи відділами краєзнавства та зберігання основного фонду. Розглянути питання щодо зміцнення матеріальної бази відділу, зміни дизайну в оформленні інтер’єра, визначеноплан підготовчої роботи з впровадження електронної книговидачі, розглянути шляхи до розширення популяризаторської роботи з краєзнавства. фото
|
|
|
10 Листопада
|
У відділі абонемента ді'є книжкова виставка «Імен забутих відблиски яскраві» із циклу пізнавальних книжкових виставок, присвячених історії України
|
|
|
10 Листопада
|
В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» презентовано книжкову виставку, присвячену 175-річчю від дня народження американського письменника, гумориста, публіциста, засновника напряму критичного реалізму в американській літературі Марка Твена. Фото 2 Фото 1
|
|
|
9 Листопада
|
Зав.відділом документів іноземними мовами взяла участь в робочій зустрічі "Заочний абонемент" в м. Київ, організованої Ґете-інститутом. Під час зустрічі була організована екскурсія в міську бібліотеку для молоді "Молодая гвардія", були розглянуті питання про заходи в бібліотеках для реклами матеріалів Ґете-інституту, роботі з громадкістю, були розглянуті організаційні питання.
|
|
|
9 Листопада
|
В секторі рідкісних і цінних документів увазі читачів була представлена книжково-ілюстративна виставка «Як дар найсвятіший від вічного Слова». Її відкриття відзначило державне свято – День української писемності та мови. Відвідувачі виставки ознайомились з унікальними писемними і друкованими пам’ятниками України, які дають неоціненні знання історії української писемності, книгарства та мови.Це літописи, з яких почалася українська писемність, факсимільні видання найдавніших кириличних рукописних пам’яток у першому розділі виставки, видання усних поетичних творів українського народу у другому розділі та наукові праці мовознавців, істориків та літературознавців, присвячених українській писемності, мові та літературі.
|
|
|
8 Листопада
|
У відділі періодики організовано ілюстративно-документальну виставку «Сучасник вічності:Нестор літописець».Повніше
Виставка присвячена Дню пам’яті преподобного Нестора Літописця та Дню української писемності та мови.
Нестор-лiтописець. (бл. 1056 - бл.1113) святий; письменник., продовжувач традицій слов'янської писемності, автор «Повісті временних літ»— однієї з найвидатніших пам'яток світової культури.
Иллюстрация 2 Иллюстрация 1 Фото 2 Фото 1
|
|
|
6 Листопада
|
В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбувся «English Speaking club» по темі "Освіта в США". Повніше Його підготувала та провела волонтерка центру Катерина Івченко. Головною задачею зустрічі було познайомити членів розмовного клубу з системою освіти Сполучених штатів Америки та продемонструвати можливість отримання освіти в американських навчальних закладах. Присутні прочитали текст, переглянули декілька цікавих інформаційних роликів з YouTube. З’ясувалося, що сучасна система освіти США має складні проблеми. Порівняли ці проблеми з українськими, знайшли багато схожого: діти погано знають математику та географію, замало читають, вчителі скаржаться на невисоку зарплатню, студенти на високу ціну освіти та ін.. Члени клубу розповіли про те, яку освіту мріяли отримати у дитинстві, та про освіту, яку мають зараз. Майже в кожного виявилася розбіжність. Не всі наполегливо йшли до мрії. Цікавим стало обговорення висловів відомих людей минулого та сучасності стосовно «освіти». Багатьом припали до душі вислови Джона Кеннеді та Нельсона Мандели: John F. Kennedy: The goal of education is the advancement of knowledge and the dissemination of truth. Nelson Mandela: Education is the most powerful weapon which you can use to change the world. Зустріч мала гумористичну паузу: переглянули ролик, героїнею якого була переможниця конкурсу краси, але не дуже освічена дівчина. Обмін думками торкнувся такої теми, як «домашнє виховання». Згадали про малювання та музику. Олена показала свої малюнки. На закінчення дискусії всі погодилися, що, як не дивно, освіта/навчання може тривати все життя. Кількість учасників – 22 (викладачі англ. мови – 2, спеціалісти – 9, студентів – 6, пенсіонер – 1, школярка – 3, бібліотекар -1).
Фото 5 Фото 4 Фото 3 Фото 2 Фото 1
|
|
|
5 Листопада
|
Центр європейської інформації, що діє на базі Відділу наукової інформації та бібліографії провів бліц - тренінг для учасників євроклубу «Європейський орієнтир» Дніпропетровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів туристичного сервісу. Заняття включало: лекцію з питань організації і функціонування євроклубу, методичні поради щодо проведення тематичних засідань, а також практичне завдання щодо створення продуктів діяльності євроклубу. Наприкінці відбувся захист створених робіт та їх обговорення. Фото 6 фото 5 фото 4 фото 3 фото 2 фото 1
|
|
|
5 Листопада
|
У відділі документів іноземними мовами працювала книжкова виставка «Хорошая профессия - переводчик», на якій були представлені нові надходження з питань перекладу з англійської, німецької та іншими мовами світу. foto
|
|
|
5, 23 Листопада
|
В секторі рідкісних і цінних документів гол. бібліотекар Л.Г. Гурай провела тематичні екскурсії, присвячені історії книги та книго друку. До програми екскурсії включено презентацію-огляд літератури, представленої на виставці про видатних книговидавців і просвітителів України і Росії «І стали пам’ятниками книги» С. Кульженка, М. Корчак-Новицького, І. Ситіна, Ф. Павленкова та ін., а також на політематичній книжковій експозиції з історії книгарства і творчої спадщини Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.Відвідувачі одержали також інформацію про фонд сектору рідкісних і цінних документів, його колекції, довідково-бібліографічний апарат до фонду.Повніше
|
|
|
4 Листопада
|
У краєзнавчому відділі відбулась презентація книги Остапа Загачівського «Спогади штрафняка».Повніше Остап Загачівський (1921–1951) під час Другої світової війни воював в радянській армії, зазнав німецького полону, радянського концтабору і штрафбату. Воював у складі 1-й українській дивізії, був командиром взводу. Після війни видав кілька книг спогадів. «Спогади штрафняка» нині перевидано заходами харківського підприємця В. Коваленка, який і представив книгу. Спогади несуть багато цікавої інформації, показують ті боки війни, про які довгий час не прийнято було згадувати. Презентація була організована мистецькою агенцією Арт-вертеп та ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес».
foto 1
|
|
|
4 Листопада
|
До 155-річчя з дня народження видатного історика Д. І. Яворницького у відділі періодики презентовано ілюстративно-документальну виставку «Яворницький-вчений, Яворницький-людина».Повніше
Дмитро Іванович Яворницький (1855 - 1940) - учений надзвичайно широкого діапазону: історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник. Неперевершений дослідник історії запорізького козацтва, Д. І. Яворницький опублікував близько 50 наукових робіт. Значна заслуга Д. І. Яворницького як археолога, який першим провів систематичні розкопки і вивчення археологічних пам'ятників Придніпров'я, зокрема, на дніпровських порогах. 16 квітня 1929 р. Д. І. Яворніцкий був вибраний дійсним членом АН УРСР. Нині його ім'ям названий Дніпропетровський історичний музей. Представлена виставка знайомить читачів з унікальною особистістю ученого Д. І. Яворницького, а також з Яворницьким-людіною, яскравою і талановитою.
Фото 2 Фото 1
|
|
|
3 Листопада
|
у відділі абонемента діяла книжкова виставка-персоналія «Нескорений лицар козацької нації» до 155-річчя від дня народження Д.І.Яворницького із циклу виставок «Дати 2010». фото
|
|
|
З 2 по 5 Листопада
|
Директор ДОУНБ Тітова Н.М. взяла участь у четвертій Асамблеї «Русского мира», яка проходила в м. Москва і була присвячена Дню народної єдності. Головне завдання - продемонструвати роль освіти у справі підтримки цілісності гуманітарного простору «Русского мира», об'єднаного спільною культурно-історичною спадщиною. В роботі Асамблеї взяли участь вищі державні діячі Росії, громадські організації, вчені , авторитетні представники культури і мистецтва.
|
|
|