Хроніка подій компанії



 

Екранізація творів О. Гончара

Літературознавчі матеріали про творчість О. Гончара

Сценарії заходів щодо творчості
О. Гончара


О. Гончар. Мультимедійні презентації

Матеріали про О. Гончара

Відеоматеріали

Тексти творів О. Гончара

Аудіокниги О. Гончара

Організаційні документи

Хроніка подій кампанії

 

 

 

 

 

 

 



4 березня

Працівниками відділу читальних залів представлена постійно діюча ілюстративно-документальна виставка «Читаємо Олеся Гончара» (Регіональна кампанія «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара» до 95-річчя великого земляка).

5 Березня

Відбулось офіційне відкриття регіональної кампанії «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара» (до 95-річчя великого земляка). На відкриття кампанії були запрошені представники центру української мови імені Олеся Гончара Гірничого національного університету, письменники, які особисто знали Олеся Терентійовича, науковці, що вивчають його життя і творчість, митці – автори науково-популярного фільму про О. Гончара, бібліотечні працівники, які будуть реалізовувати кампанію, студенти вузів, читачі бібліотеки.
Відкрила зустріч директор КЗК «ДОУНБ», голова Дніпропетровської бібліотечної асоціації Н.М. Тітова. Літературознавець, ст. науковий співробітник відділу ДНІМ ім. Д. І. Яворницького «Літературне Придніпров’я» Мартинова Світлана, розповіла про останні наукові знахідки щодо вивчення життя та творчості нашого земляка. Волошина Ольга Дмитрівна - директор міського телевізійного театру презентувала фільм, підготовлений театром за матеріалами щоденників письменника. Бурлаков Сергій Романович, член Дніпропетровської організації національної спілки письменників України, поет був особисто знайомий з Олесем Терентійовичем, тому було дуже цікаво слухати його теплі спогади про тривалі дружні стосунки митців. Центру культури української мови ім. Олеся Гончара Національного гірничого університету – особливе культурне явище у Дніпропетровську. Саме за ініціативою цього вузу відбуваються важливі культурні події, пов’язані з ім’ям О. Гончара про них можна було почути від директора центру, доцента кафедри історії та політичної теорії Цюп’як Ірини Костянтинівни. Голуб Ірина Станіславівна, зав. відділом краєзнавства ДОУНБ, презентувала новий бібліографічний покажчик «Олесь Гончар – син Придніпров’я», в якому представлені твори та публікації О. Гончара, що друкувалися на Дніпропетровщині та в яких зображений Придніпровський край. Про плани щодо роботи Наукової Бібліотеки Національного університету ім. Олеся Гончара в ювілейний рік часники заходу почули від бібліотекаря Демчук Лідія Володимирівни.

 




12 березня

У відділі абонемента КЗК «ДОУНБ» за програмою роботи клубу «Флешка відбувся бібліотечний урок "І книжка і мишка»

Для членів клубу організовано екскурсію по бібліотеці з розповіддю про її історію, електронні ресурси та послуги.
Для школярів організовано роботу з пошуку в книгосховищах відділу творів Олеся Гончара та літератури про його життєвий та творчий шлях. Разом з бібліотекарями готували книжкову виставку «Талант і доля» (до 95-річчя з дня народження О.Гончара). Це дало змогу поринути дітям в світ книги, ознайомитися з творчим надбанням О.Гончара, взяти книги додому.
Пройшло знайомство з Web-сайтом ДОУНБ: http://www.libr.dp.ua та проведено урок-тренінг з пошуку інформації на сайті.






 

 

16 березня

В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відбулася зустріч в англомовному клубі English Speaking Club "Gabfest" всіх бажаючих покращити рівень англійської мови.
Обговорювали теми: "Наш видатний земляк письменник Олесь Гончар".

У квітні

Для користувачів відділу мистецтв представлено відкритий перегляд літератури «Твори мистецтва за мотивами творчості Олеся Гончара» (до 95-ї річниці від дня народження славетного земляка). На якому представлені матеріали про створення опери "Прапороносці", театральних вистав за романом "Собор", кінофільмів за творами О. Гончара, фотографії, афіші, театральні програмки та ін.

У квітні

В КУБЦ демонструвалась книжкова виставка "Інтелектуал світу, син Дніпра...". До 95-річчя від дня народження Олеся (Олександра) Терентійовича Гончара, українського письменника, літературного критика, громадського діяча, першого лауреата премії ім. Тараса Шевченка.

Абонемент

3 квітня

У день народження Олеся Терентійовича Гончара співробітники ДОУНБ провели соціологічні опитування на вулицях Дніпропетровська «Чи знаєте Ви Олеся Гончара?».
Під час опитування надавалась інформація про великого земляка: мешканцям та гостям міста роздавались буклети з цікавими фактами з його біографії, анотаціями творів О. Гончара, які присвячені Дніпропетровщині. Спеціалісти з’ясовували чи знають жителі Дніпропетровщини «Хто є О. Гончар», що читали з його творів, чи знають, що він народився у Ломівці (Дніпропетровськ).

Иностранный

Бібліографічний

Комплектування та ОРФ

Обробка та методичний


Патентний

Читальна зала


3 квiтня

Фахівці відділу наукової інформації і бібліографії у межах регіональної компанії «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара» провели вуличну акцію у парку ім. Л.Глоби. У 95-річницю з дня його народження бібліотекарі намагалися нагадати мешканцям міста про життєвий та творчий шлях нашого славетного земляка. Під час заходу серед відпочиваючих парку поширювалися розробленні співробітниками відділу закладки «Шукайте Гончара в довідниках» та рекламна інформаційна продукція.





 

3 квiтня

У відділі періодики у рамках обласної програми "Дніпропетровщина читає Гончара" організовано виставку "Шлях високого трагізму».
Виставка з циклу "Літературний календар", присвячену 95-річчю від дня народження Олеся Гончара, українського письменника відкрилась у відділі періодики.


9 квiтня

До 95-річчя великого земляка працівники відділу читальних залів провели виїзну тематичну годину для учнів 10-11 класів СЗШ № 2 м. Дніпропетровськ.

10 квiтня

Працівники відділу читальних залів провели виїзну тематичну годину для студентів ДЦПТОПІТ.

11 квiтня

Працівники відділу читальних залів провели виїзну тематичну годину в Дніпропетровському училищі культури.
Розповідь про ювіляра розпочалася читанням уривку з роману «Собор» студенткою училища, яка супроводжувалася показом фотографій письменника на екрані. Працівники відділу розповіли студентам про послуги та можливості ДОУНБ імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія, про цікаві та маловідомі факти з життя Олеся Гончара, представили відеопрезентацію «Будівничий соборів наших душ» та документальний фільм «Зодчий душі людської». На закінчення заходу студенти прийняли участь у грі-змаганні - хто перший збире пазл із зображенням Новомосковського Собору, оспіваного Олесем Терентійовичем Гончаром у одноіменому романі.

16 квiтня

У відділі мистецтв відбулося засідання Кіноклубу ім. Д.Сахненка, де відвідувачі переглянули художній фільм "Абітурієнтка". Захід відбувся у рамках регіональної культурно-просвітницької кампанії "Дніпропетровщина читає Олеся Гончара.

Фільм створено на кіностудії ім. О.Довженко у 1973 році (цього року фільму виповнюється 40 років). Цікаво, що зйомки проходили у нашому краї: у селі Микільське на Дніпрі (Солонянський район) та Дніпропетровську. Літературний сценарій спеціально до фільму написав сам Олесь Гончар. За основу покладено реальні трагічні події, що сталися з юною дівчиною-стюардесою Надією Курченко, яка трагічно загинула від рук терористів, що намагалися захопити літак. Режисер стрічки - Олексій Мішурін. У молоді літа він працював з Довженком над документальними стрічками та картиною "Щорс". Як кінооператор зняв понад 30 фільмів, як кінорежисер відомий за фільмами "Літа молодії", "Королева бензоколонки" з Надією Румянцевою у головній ролі, "Зірка балету" та ін. Оператори теж відомі постаті у кінематографі - Микола Кульчицький та Олексій Прокопенко. У фільмі задіяні чудові актори - цвіт українського кіно: Ірина Шевчук, Микола Мерзликін, Наталія Наум, Лесь Сердюк, Ірина Буніна та ін. Значне місце у стрічці посідає музика, яку написав Платон Майборода. Особливо виразною стала пісня "Стежина" на слова Андрія Малишка. Самі автори окреслили жанр фільму як кінобалада, про молодь, про велику роль вчителя, про те, що в житті завжди є місце для подвигу. У 70-ті роки - для Наді Курченко у наш час - для Павла Бондарєва, що невагаючись віддав своє життя заради спасіння двох маленьких дітей.
   Про все це ми говорили у клубі після перегляду фільму. Нікого стрічка не зоставила байдужим, відбулося жваве обговорення. Більшості робота авторів сподобалась, не зважаючи на вплив традицій соціалістичного реалізму.

17 квiтня

Співробітники відділу абонементу зустрілись з підопічними Територіального центру соціального обслуговування АНД району та познайомили їх з життям та творчістю талановитої та неповторної людини, нашого знаменитого земляка - Олеся Терентійовича Гончара. Присутні поринули у світ його натхненної творчості та зазирнули у цікаві сторінки його біографії. Із захопленням аудиторія слухала розповідь про місце народження маленького Олександра (таке справжнє імя О. Гончара), його дитинство, юність та участь у війні. Присутнім були представлені декілька видань творів письменника та публікації про нього у періодичних виданнях. Доповнили образ письменника рядки з його щоденника, які присутні сприйняли з особливою чуйністю.

17 квiтня

У відділі читальних залів було проведено тематичну годину до 95-річчя О. Гончара для учнів 10-11-х класів СЗШ № 82.

18 квiтня

У краєзнавчому відділі відбулося засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Уродженець Придніпров’я, громадянин України Олесь Гончар».

Про зв’язок Олеся Гончара з нашим краєм на численних прикладах розповіла старший співробітник відділу ДНІМ «Літературне Придніпров’я» Світлана Мартинова. Голова клубу професор Ганна Кирилівна Швидько згадувала
Завідувачка відділу І. Голуб презентувала видання ДОУНБ «Олесь Гончар – син Придніпров’я» та розповіла про регіональну кампанію «Дніпропетровщина читає Олеся Гончара», яку ініціювала та розпочала ДОУНБ.
Членам клубу також була представлена книжкова виставка про творчість письменника.

18 квiтня

Працівники відділу читальних залів до 95-річчя великого земляка провели виїзну тематичну годину для учнів ПТУ №17.


26 квiтня

У відділі мистецтва відбулося засідання клубу «Літературна вітальня» «Олесь Гончар і Придніпров’я».

Для присутніх бібліотечними працівниками було запропоновано документальний фільм «Зодчий душі людської», виставку документів з фонду українсько-канадського бібліотечного центру «Інтелектуал світу, син Дніпра» та перегляд «Літературні твори О. Гончара у мистецтві», огляд яких провела провідний бібліотекар відділу Т.Зайцева. Цікавою була розповідь методиста центру гуманітарних проблем освіти ДНУ Н. Щербак про життєвий шлях видатного письменника, яку доповнили унікальні фотографії з архіву дніпропетровського університету. Спеціально до заходу дніпропетровський співак і композитор О. Мелещук написав і виконав дві балади на вірші Олеся Гончара. Засідання пройшло у жвавому обговоренні теми: ділилися спогадами про зустріч з письменником, враженнями про твори і їх актуальність сьогодні, читали улюблені уривки,ставили запитання до фахівців і т. ін.