КАЛЕЙДОСКОП ПЕРIОДИКИ

« початок ‹ назад 1 2 3 4 5 6 вперед › кінець »
 

Київ
Літературно-художній і громадсько-політичний журнал письменників України.
 
 

Київ Літературно-художній і громадсько-політичний журнал письменників України.

Засновники:
• Київська міська рада
• Національна спілка письменників України
• Товариство з обмеженою відповідальністю «Журнал «Київ».
Історія:
Журнал «Київ» було створено у 1983 році. Першим його головним редактором став письменник Володимир Дрозд, який очолював видання з 1983 по 1986 рік. Він писав: ”Скажу без перебільшення: колектив, незважаючи на складний період становлення, здійснив подвиг, створивши буквально з нічого один із найцікавіших українських місячників того часу. Звичайно, взірцем „сміливості” ми не були, але за взірець розважливої мудрості цілком могли слугувати – у тих конкретних обставинах, у яких нам випало жити і працювати. Цензура була просто жахлива, а головне – дурна... Наше ж спрямування навіть в мордовських таборах помітив Василь Стус, дуже позитивно відгукнувшись про художній рівень прози на сторінках „Києва”.
У розділах «Проза», «Поезія», «Публіцистика», «Критика», «Мистецтво» - матеріали, що відкривають новий, часом несподіваний погляд на нашу історію та видатні постаті націє- і державотворення.
Відділ періодики отримує це видання з 1983 року.
До Вашої уваги пропонуються перші сторінки статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72

Сторінки журналу :   1 

Українська мова та література. (Шкільний світ)
Газета
 
 

Українська мова та література. (Шкільний світ) Газета

Можна бути поліглотом і спілкуватися щодня кількома різними мовами, але рідну мову, яку засвоюєш від батьків, — забути неможливо. І навіть якщо ви говоритимете з акцентом, фразеологізми «язиката Хвеська» чи «видно пана по халявах» не вийдуть із вашого щоденного вжитку.
Дана газета виходить уже 20 років і радує своїх читачів матеріалами: чи то уроки, чи то виховні заходи, чи то статті мово- та літературознавчого характеру.
«Розмовляй українською!», «Переходь на українську» — скандують білборди, тому на вчителів української мови та літератури покладаються важливі завдання щодня підтверджувати і доводити самобутність та престиж української мови.
Засновник – Міністерство освіти і науки України та Національна академія педагогічних наук України.
Мова видання – українська.
Періодичність виходу – 2 рази на місяць.
Видавець – Видавнича група «Шкільний світ».

Відділ періодики отримує це видання з 1996 року.
До Вашої уваги пропонуються перші сторінки статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами газети можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72

Сторінки журналу :   1 

Радуга
Журнал художественной литературы и общественной мысли
 
 

Радуга Журнал художественной литературы и общественной мысли

Издается с 1927 года.
• 1927—1932 годах носил название «Красное слово»,
• 1933 — «Литстрой»,
• 1934—1937 — «Советская литература»,
• 1948—1950 — альманах «Советская Украина»,
• 1951—1963 — «Советская Украина».
• С № 3 1963 года — современное названиеє
Сейчас переживает, как утверждают многие, вторую молодость. Главная задача: поиск и публикация лучших произведений современной литературы.
Рубрики в журнале: «Проза», «Поэзия», «Литературный взгляд», «Обзоры. Мнения», «Воспоминания. Дневники», «Люди и книги», «Зрительный зал», «Семь нот», «Конкурсы. Рейтинги», «Радуга» - детям», «Шутки в сторону». Подрубрики: «Гость «Радуги», «Лауреаты года», «Память», «Рецензии».
Редакция также издает книги. В 2009-2010 гг. – в сериях «Библиотека журнала «Радуга», «Лауреаты премии «Круг родства» им. Р. Заславского», «65-летию Победы посвящается», «Жизнь замечательных идей».
Периодичность - 10 номеров в год.
Отдел периодики получает этот журнал с 1949 года.
Вашему вниманию предлагается начало статей.
Ознакомиться с этим и другими выпусками Вы сможете по адресу:
г. Днепр,
пр. Дмитрия Яворницкого, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72

Сторінки журналу :   1 

Всесвіт
Журнал іноземної літератури
 
 

Всесвіт Журнал іноземної літератури

В умовах інформаційного суспільства і гуманітарного діалогу зі світом надзвичайно важливу культурну місію відіграє журнал “Всесвіт”.
Це єдиний український журнал, спеціально присвячений іноземній літературі, культурі, мистецтву і суспільно-політичним акцентам зарубіжних країн.
Журнал “Всесвіт” – це найстаріший український літературний журнал, який видається від січня 1925 року, заснований видатними українськими письменниками Василем Елланом-Блакитним та Миколою Хвильовим і художньо редагований Олександром Довженком.
За 80 років свого існування часопис надрукував більше півтисячі романів, тисячі поетичних добірок, повістей і драматургічних творів, тисячі статей, розвідок, есе, репортажів, інтерв’ю авторів із 105 країн світу в перекладах із 84-х мов світу.
Читачі добре пам’ятають блискучі переклади романів “Сто років самотності” Габріеля Гарсіа-Маркеса, “Love Story” Еріка Сіґела, “Хрещений батько” та “Останній дон” Маріо П’юзо, “Бунт розуму” Ірвінґа Стоуна, “Звіроферма” Дж. Орвела, класику Кафки, Цвайґа, Беккета, Фолкнера, Джойса, Гемінгвея, бестселери Крісті, Кінґа, Гейлі, Доктороу, Відала, Кардіналь та безлічі інших письменників, які вперше вийшли в перекладах українською мовою саме у “Всесвіті”.
Незмінним принципом журналу до 1993 р. було видавати іноземну прозу тільки вперше на радянському і пострадянському просторі, тобто вся проза, що тоді з’являлася в журналі “Всесвіт”, виходила на цих теренах вперше. І це були твори перекладені українською мовою. У ті часи український журнал шукали росіяни і грузини, білоруси і вірмени, представники багатьох інших національностей, аби хоч поверхово, без знання української, але ознайомитись із кращими творами, що пропонував часопис.
Впродовж останніх 10 років при журналі “Вcесвіт” присуджується престижна літературна премія “Ars Translationis” (“Мистецтво перекладу”) ім. Миколи Лукаша, лауреатами якої стали блискучі українські перекладачі зарубіжної літератури.
Величезний досвід “Всесвіту”, який виходить нині на якісно новий етап розвитку, потребує радикального розширення аудиторії, рівно ж і фахівців, які продовжили б розвиток часопису. Важливим є залучення молодого покоління читачів з найширших професійних аудиторій як в Україні, так і за кордоном, студентів та науковців-україністів і славістів, а також і діаспорян зі Сходу і Заходу, які спілкуються зі світом і Україною переважно через Інтернет і комп’ютер.
Журнал виходив у 1925-1934 роках, коли у жовтні 1934 року через політичні обставини двотижневик «Всесвіт» було закрито а більшу частину працівників, які співпрацювали з «Всесвітом», було репресовано та вбито. У 1958 році журнал знову відновився й виходив у Києві безперервно як щомісячник аж до 2000 року. У 2000 році журнал почав виходити раз на два місяці.
Відділ періодики отримує це видання з 1958 року.
До Вашої уваги пропонуються перші сторінки статей.
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпро,
пр. Дмитра Яворницького, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72

Сторінки журналу :   1 

Українська література в загальноосвітній школі
Науково-методичний журнал
 
 

Українська література в загальноосвітній школі  Науково-методичний журнал

Проблематика: висвітлення найактуальніших проблем методики викладання української літератури, новітніх технологій навчання і впровадження їх у масову практику, формування духовного світу школярів засобами мистецтва слова.
Журнал публікує методичні рекомендації, розробки уроків та виховних годин.
Виходить щомісяця.
Мова видання: українська.
Видається з січня 1999 року.
Засновник - Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України.
Відділ періодики отримує це видання з 2000 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Галини Аношкіної «Ліна Костенко. Збірка «Бузиновий цар».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.
Тел.(0562) 47-37-72




Сторінки журналу :   1 

Українська мова й література в сучасній школі
Науково-методичний та літературно-мистецький журнал
 
 

Українська мова й література в сучасній школі Науково-методичний та літературно-мистецький журнал

В журналі друкуються матеріали з питань методики вчення української мови і літератури, мовознавства і естетичного виховання молоді, що вчиться. Розміщено інструктивно-методичні рекомендації по вивченню учбових предметів в поточних навчальних років.

Заснований Міністерством освіти, молоді та спорту.
Виходить з 1999 року.
Мова видання: українська.
Періодичність 1 раз на місяць.
В 2012 році змінив назву з «Українська мова й література в середніх школах гімназіях та колегіумах».
Відділ періодики отримує це видання з 2012 року.
Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Н.Джаджі «Читання краще навчання: Як відновити інтерес українців до читання?».
До Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.



Сторінки журналу :   1 

Радуга
Журнал художественной литературы и общественной жизни.
 
 

Радуга Журнал художественной литературы и общественной жизни.

Журнал под названием “Радуга” появился на Украине в 1927 году как орган Союза писателей УССР. Сейчас это один из немногих русскоязычных периодических изданий, выходящих на Украине. На страницах журнала публикуется информация о литературных конкурсах, отчеты о проведении литературных и языковых форумов и конференций, печатаются произведения победителей различных литературных конкурсов.
Основное место в журнале отводится прозе.
У журнала есть собственные предпочтения и пристрастия. Авангардных и экспериментальных текстов читатель здесь не найдет. Да и молодые авторы, которые чаще всего и пишут странные вещи, здесь, похоже, не так часто появляются. В “Радуге” же публикуются серьезные люди, подходящие к литературному труду с профессиональной ответственностью, и их произведения положительны, правильны, достойны.
Периодичность – 10 номеров в год.
Рубрики в журнале: «Проза», «Поэзия», «Литературный взгляд», «Обзоры. Мнения», «Воспоминания. Дневники», «Люди и книги», «Зрительный зал», «Семь нот», «Конкурсы. Рейтинги», «Радуга» – детям», «Шутки в сторону». Подрубрики: «Гость «Радуги», «Лауреаты года», «Память», «Рецензии».
В ноябре 2008 года появилась независимая молодежная версия журнала – «Электронная Радуга». Воплощенная в форме бесплатного pdf-издания, она продолжает литературные традиции классической «Радуги», публикуя произведения современных писателей Украины. Кроме литературной составляющей «Электронная Радуга» освещает разные сферы медиа-культуры: музыку, интернет, компьютерные игры, телевидение, политику. Выходит 2 раза в год.
Отдел периодики получает этот журнал с 1963 года.
Вашему вниманию предлагается начало романа Александра Лозовского «Мохнатые слоны».
Дочитать статью Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1 

Иностранная литература
Литературно-художественный журнал
 
 

Иностранная литература Литературно-художественный журнал

Журнал знакомит читателя с новинками зарубежной литературы. В журнале публикуются наиболее значительные произведения современной мировой литературы в переводах лучших отечественных переводчиков. Зарубежная проза и поэзия, очерки и эссе, статьи и интервью, лауреаты Нобелевской, Букеровской, Гонкуровской премий и восходящие звезды – все это на русском языке впервые.
Еще в 1891 году в столице Российской империи Санкт-Петербурге был основан «Вестник иностранной литературы», который свой дебютный номер открыл обращением к читающей публике: "Наш журнал поставил себе задачею давать своим читателям, в художественном по возможности переводе, все выдающееся, что появляется в литературе Запада..."
До 1943 года журнал выходил под названиями «Литература мировой революции», «Интернациональная литература», а с 1955 года неизменно выходит под сегодняшним своим именем «Иностранная литература».
На даче или на антресолях – практически в каждой советской читающей семье раньше лежали перевязанные любовно пачки журнала «Иностранная литература», который открыл для надежно спрятавшихся за железным занавесом мечтателей Сэмюэля Беккета, Уильяма Голдинга, Джона Апдайка, Джерома Д. Сэлинджера, Кэндзабуро Оэ, Теннеси Уильямса, Жана-Поля Сартра, Франца Кафку, Ивлина Во, Умберто Эко, Хулио Коортасара, Милорада Павича и многих, многих других. Журнал знакомил советских читателей, не мечтавших никогда увидеть своими глазами Нью-Йорк и Париж, с заграничной жизнью, в которой даже человеческие горести и трагедии казались неизъяснимо притягательными и безумно романтичными. Иосиф Бродский назвал когда-то «Иностранку» «окном в Европу, Америку, Азию, Африку и вообще во все полушария».
В настоящее время, перестав быть единственным источником информации об иностранной литературе, журнал продолжает исполнять роль профессионального экспертного издания, неизменно сохраняя высокое качество переводов и редактуры. Девизом журнала по-прежнему остается «Узнай завтрашних классиков!»
“В условиях конкуренции с книжными издательствами, - говорит главный редактор журнала “Иностранная литература” Александр Ливергант, - мы ориентируемся на то, чего нет в книжных магазинах, стараемся опережать издателей переводной литературы и рассказывать о том, что происходит сегодня в литературном мире”.
Отдел периодики получает этот журнал с 1955 года.
Вашему вниманию предлагается начало статьи Роберта Маккрама «Жизнь Вудхауза».
Дочитать статью Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1 

Ї
Незалежний культурологічний часопис
 
 

Ї Незалежний культурологічний часопис

«Ї» досліджує проблеми культурології, політології, філософії. Головними напрямами діяльності є вивчення міжетнічних стосунків, проблем цивілізаційних розламів і адміністративних кордонів, формування европейської ідентичности і питань европейської інтеграції, сучасного політичного дискурсу.

Незалежний культурологічний часопис «Ї» формує базові засади громадянського суспільства України, займаючи чітко визначені позиції з усіх найважливіших питань суспільного і політичного розвитку України.
Виходить з квітня 1989 року.
Видається українською мовою.
Відділ періодики отримує це видання з 1997 року.
До Вашої уваги пропонується перша сторінка статті Габріель Прашль-Біхлер «Габсбурги і придворний етикет».
Ознайомитись з представленим та іншими номерами журналу можна за адресою:
м. Дніпропетровськ,
пр. К. Маркса, 18.
Відділ періодики ДОУНБ.

Сторінки журналу :   1 

Хроника 2000
Украинский культурологический альманах
 
 

Хроника 2000 Украинский культурологический альманах

Что означает слово «Украина». Многие ученые и политические деятели считали, а некоторые продолжают кричать об этом до сих пор, что упомянутое слово происходит от слова «окраина», то есть Украина была окраиной Российского государства всегда и вовеки веков! Это был огромный политический обман, нанесший страшный урон национальному, культурному и политическому возрождению Украины.
- Основной нашей задачей,— говорит Юрий Буряк, редактор альманаха, переводчик, издатель, — содействовать по мере сил освобождению некоторых соотечественников от комплекса неполноценности, пониманию наших корней, культуры, ее места в общеевропейском контексте.
Словом, существует массив украинской литературы — исторической, философской, художественной, которая долгое время по известным причинам не была известна читателям, многое для них является открытием. В альманахе впервые после советского периода увидели свет «Хуторская философия» Пантелеймона Кулиша, «Славянская мифология» Николая Костомарова, перевод с английского фундаментального труда ученого с мировым именем профессора Гарвардского университета Омельяна Прицака .
Альманах основан в мае 1992 года.
Выходит 4 раза в год.
Отдел периодики получает этот журнал с 1992 года.
Вашему вниманию предлагается начало статьи Олени Апанович «Гетьман України емігрант Пилип Орлик».
Дочитать статью Вы сможете по адресу:
г. Днепропетровск,
пр. К. Маркса, 18.
Отдел периодики ДОУНБ.


Сторінки журналу :   1