1952 рік


16–17 лютого у м. Дніпропетровську відбулась обласна нарада письменників і літературного активу за участю українських письменників О. Гончара, М. Познанської, М. Нагнибіди та інших.


19 травня Постановою Ради Міністрів СРСР у м. Дніпропетровську було засновано Дніпровський машинобудівний завод, одне із найбільш засекречених підприємств Радянського Союзу.
На заводі були створені та введені в дію понад тридцять стаціонарних радіолокаційних об’єктів по всьому периметру СРСР, в результаті чого весь прикордонний повітряний простір СРСР був надійно захищений. Підприємство разом із унікальними науковими інститутами і КБ з потужним виробничим комплексом брало участь в створенні Системи стратегічного паритету, її інформаційних і керівних компонентів, коли в лічені секунди фіксувався злет ракети з будь-якої точки земної кулі. Країна також отримувала постійну точну інформацію про всі об’єкти, які знаходилися в космосі.


4 жовтня  у м. Дніпропетровську відкрито перший в СРСР Палац культури студентів, який розмістився у відновленому колишньому палаці Потьомкіна. 1961 року названий на честь Ю.О. Гагаріна.


З 1952 року спортсмени Дніпропетровської області почали брати участь в усіх Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи. Серед них: П. Денисенко, Л. Гуревич, В. Юрченко, Ф. Орел, Р. Курвякова, О. Молибога, Ю. Зайцев, С. Рахманов, В. Савченко, І. Федчишин та інші.