Роман Родинський – майбутній нейрохірург

Титульне фото: Роман РодинськийНезважаючи на війну, молодь Дніпра та області продовжує займатися науковими дослідженнями та розробками. Талановита молодь Дніпропетровщини бере участь у міжнародних конкурсах і доводить там свій високий рівень. Підтвердженням цього стали підсумки конкурсів у Румунії та Польщі. Вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України стали переможцями конкурсів наукових розробок у цих країнах. У групі МАН Дніпро розповіли таке: «Вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України – золоті переможці двох міжнародних конкурсів ХV-та виставка «EUROINVENT» (Румунія) та «E-NNOVATE» (Польща)».
З 11 по 13 травня 2023 року в палаці культури у місті Ясси (Румунія) відбулася  XV Європейська виставка креативності та інновацій «Euroivent». В цій виставці взяло участь 750 учасників із різних країн. Серед них провідні винахідники, дослідники, інженери та вчені, які мали можливість представляли свої проєкти з актуальних питань досліджень у різноманітних галузях науки. Юні науковці презентували свої проєкти і вибороли золоті, срібні, бронзові медалі та спеціальні нагороди. Ця подія традиційно збирає світових винахідників на єдиній платформі.
«E-NNOVATE» стала світовою ареною для демонстрації винаходів. Свої дослідження, звісно, презентували учні та учениці МАН і здобули аж 16 нагород! Команда юних науковців з України виборола 13 золотих медалей, 2 срібні та 13 спеціальних нагород від міжнародних організацій.
Титульне фото: Роман Родинський«Молоді дослідники регіону приїхали з черговою перемогою. Їхні розробки гідно оцінила європейська наукова спільнота. За такою талановитою і розумною молоддю – наше майбутнє», – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Павло Берназ.
До складу української команди увійшов і вихованець Дніпропетровського відділення МАН України: Роман Родинський, учень 10-го класу комунального закладу освіти «Науковий медичний ліцей «Дніпро» Дніпропетровської обласної ради».
Роман, нагороджений Золотою медаллю за представлення науково-дослідницького проєкту «Моделювання різного ступеню ішемії нирок з використанням методів інтраопераційної візуалізації», який він створював під науковим керівництвом Володимира Віталійовича Кошарного, доктора медичних наук, професора кафедри анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії Дніпровського державного медичного університету.
Юнак вивчав методи перетискання судин нирок. Юнак каже, що у майбутньому хоче стати нейрохірургом. «Щоб успішно, з мінімальними втратами крові, провести операцію на нирках, хірурги використовують перетискання судин. На жаль, після таких маніпуляцій 82% людей переживають проблеми з кровоносною та нервовою системами, шкірою та інші патології. Ми намагалися визначити найбільш універсальний та безпечний метод перетискання», – пояснив дослідник.
Дослідження Романа Родинського з КЗ «Науковий медичний ліцей «Дніпро» підтвердило можливість розробки оптимального методу перетискання ниркових судин під час операцій на нирках. А розробка такого методу допоможе людям зберегти функції нирок.

Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

07.02.2024


Дивіться більше матеріалів: https://www.libr.dp.ua/vynakhidnyky_vivat.html