Євген Іванович Репетя. Евронавт №1

Титульне фото Євген Іванович Репетя. Евронавт №1Євген Іванович Репетя – спеціаліст у галузі евристичного проєктування ракетно-космічних комплексів. Розробив і здійснив програму наукового винахідництва при проєктуванні ракетно-космічних комплексів, почесний читач і активний помічник Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Успішна робота ДКБ «Південне» і його численних співдружніх підприємств з країн-суміжників СНД була б неможлива без творчої роботи фахівців великої кооперації. Головними творцями ракетно-космічної техніки є люди: проєктанти, конструктори, вчені, інженери, випробувачі, технологи, винахідники, робітники - всі ті, хто в своїй щоденній і невтомній роботі проявляють глибокі знання, інженерну ерудицію, винахідливість, сміливість в прийнятті технічних рішень.

Величезне значення при вирішенні складних питань створюваної техніки в стислі терміни належить винахідницькій діяльності інженерів, вчених, робочих і службовців підприємства, тут особливо слід відмітити роботу інженера проєктанта - Євгенія Івановича Репеті, який запропонував методику системного винахідництва і його реалізації при розробці об'єктів нової техніки.

Репетя Є.І. народився в м. Харків 6 травня 1937 року. Закінчив конструкторський факультет Ленінградського військово-механічного інституту, прибув в КБ «Південне» на переддипломну практику в 1959 році і був прийнятий на роботу інженером проєктного відділу. Помітивши творчу жилку молодого фахівця, керівництво проєктного відділу призначило його відповідальним за організацію винахідницької діяльності в відділі, а вже через рік він був обраний головою Ради ВОІР підприємства. За період розвитку творчої діяльності ІТП підприємства Радою ВОІР був створений ефективний громадський канал управління винахідництвом. Так, в листопаді 1966 був створений патентно-дослідний відділ в КБ «Південне». З 1991 року Євген Іванович Репетя працює начальником патентно - дослідного відділу ДКБ «Південне».

З 1992 р. після створення патентного відомства в Україні і введення нових законів в області патентного законодавства, на підприємстві було створено понад 300 винаходів, що мають патентний захист.

Євгеній Іванович – автор 50 винаходів в області проєктування ракет і ракетно-космічних комплексів, засновник і Президент першої в Україні регіональної громадської організації «Академія досліджень та винахідництва», почесний винахідник, викладач Дніпропетровського Громадського інституту патентознавства і технічної творчості. А ще, він лірик у душі. Дуже любить свою родину. Часто в своїх спогадах згадує батьків. З особливою ніжністю відноситься до матері. Саме їй присвячено вірш «Мама». Де є такі чудові строки:

Моя любимая, родная

Да и найду ли я слова?

Чтоб в них увидеть всю тебя-

Заботливую, ласковую,

сильную, простую.

Моей любви не выразить словами.

К твоей всегда бескрайней доброте

К сынам, что стали уж давно отцами,

Познавши жизнь во всей красе.


Ось такий наш винахідник. Віват, Репетя!


Тетяна Мищенко, завідуюча патентно-технічним відділом ДОУНБ

03.05.2017



Дивіться більше матеріалів: https://www.libr.dp.ua/vynakhidnyky_vivat.html