Винаходи, які наближають Перемогу!

«В Україні триває війна дронів», – кажуть інженери. Тож на фронті потрібні їх тисячі. В Україні розпочали серійне виробництво ударних БпЛА літакового типу Cobra. Технологію розробили інженери з Кривого Рогу. Їхнє дітище – ударний триметровий безпілотник літакового типу «Кобра». За словами винахідника-конструктора Віталія Бризгалова, головна ідея – зробити виробництво швидким і дешевим. За його словами, дрон легкий у використанні. Для підготовки його до польоту необхідно з'єднати крила, горизонтальний і вертикальний стабілізатори, заправити пальним і під’єднати акумулятор. А на це використовується до 15 хвилин.
У команді Віталія близько десятка людей. Спочатку робили для захисників транспорт. Але потім побачили, що війна перетворилася на війну дронів. Тож рік тому почали роботу над БпЛА. Модель вітчизняного безпілотника Cobra розробники проєктували пів року. Насамперед ставили на меті виснаження ППО противника. Це, передусім, гарна мішень. Та з розвитком проєкту дрон може виконувати й інші завдання: відволікати, прилітати по цілях і завдавати ударів.
Вони збирають один дрон за три години. Дальність польоту безпілотника сягає понад 700 км., важить 40 кілограмів, у повітрі може перебувати близько 4-ох годин, розвивати швидкості від 150 до 200 км/год. «Це може бути приманка для того ж ППО, це може бути й ударний дрон», – пояснює розробник. Винахідник розповідає, що дрон виготовили з надтонкої сталі, а двигун розробляли самостійно. Потужний двигун здатний нести вибухівку на відстань до 300 км. Віталій Бризгалов розповідає: «Наш двигун зможе понести більшу вагу, ніж дрони, які розробляють на даному етапі і зможе долетіти далі. Наш безпілотник «Кобра» зможе нести десь 14 кілограмів «бавовни».
Цей дрон – відповідь «Шахедам», які тероризують нас по всій країні. Тільки українська версія – дешевше, а процес виготовлення – швидший. Повна собівартість апарата близько 2 тис. доларів. Під час розроблення українського дрона-камікадзе довелося розв’язувати одразу кілька проблем, наприклад, питання пропелерів. Нині їхнє виробництво у світі скоротилося, тому виготовили власні з дерева. Найдорожче у літаку – двигун і електроніка. Більшість комплектуючих інженери змайстрували самі. Дещо замовляють у виробників в Україні та за кордоном.
Виготовляють дрони за кошти небайдужих людей, які донатять інженерам.
Криворіжці готові запустити власний дрон-камікадзе «Кобра» у масове виробництво, справа за фінансуванням. Про це вже знято документальний фільм. Наразі «Кобра» проходить випробування на виконання завдань у Збройних Силах України. Нагадаємо, бійці підрозділу «Чорний Ворон» Дніпровської 93-ї бригади «Холодний Яр» за допомогою FPV-дронів зменшують техніку та особовий склад окупантів.
Дрон-камікадзе легкий, недорогий та ефективний у використанні.
«Треба берегти людські життя, – зазначає Віталій Бризгалов, – заліза ми зробимо скільки завгодно, а військових треба берегти. Воювати повинні машини, а не люди!

Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

10.07.2024