Альтернативні джерела енергії Олександра Клименка

Олександр Клименко

Олександр Клименко

Олександр Клименко
Винахідник з Дніпра не боїться відключень світла, адже сім років тому обладнав своє подвір’я пристроями, які безперебійно забезпечують будинок електроенергією.Олександр Федорович Клименко на власному городі встановив альтернативні джерела енергії, які змайстрував власноруч. Винахідник самостійно шість місяців варив вежу заввишки понад 8 метрів, яка генерує електроенергію. На вежу почепив вітряк. Олександр каже, що вітрову станцію він сконструював самостійно з металобрухту, зібрав також самостійно і генератор. Олександр, який кілька разів перероблював вітрову станцію, аби працювала безшумно, розповідає: «Не було в мене Інтернету, нічого не було, все з голови».
Згодом Олександр вирішив додатково до станції встановити сонячні панелі. Посеред городу поставив опори, на яких вони закріплені. Винахідник використовує обидва прилади залежно від погоди. Для повороту панелей в різні боки сконструював спеціальну систему. Для автоматизації їхньої роботи потрібні були певні витрати, у винахідника таких грошей не знайшлося, тому справу він взяв у свої руки. Завдяки його власним методам зібрані панелі обертаються на 320 градусів і міняють кут нахилу, аби вловити максимум сонячного світла.
Блок керування й акумулятори для накопичення з сонячної та вітрової електростанції в Олександра Федоровича стоять удома. У будинку він обладнав пульт керування сонячними панелями та вітровою станцією. Це також власна розробка. «Прилади показують, скільки вітряк виробляє. Якщо 10 метрів порив, то це кіловат він виробляє. Показує, наприклад, що працює холодильник двометровий», – каже дніпрянин. «Якщо вітер є, а якщо вітру немає, то і напруги немає. Оце тільки вітер подув і одразу 2 кіловати пре. Це максимально він дає». За допомогою цього приладу повністю контролює їхню роботу: «При потужних поривах вітру може натиском однієї кнопки зупинити роботу вітряка, а потім відновити».
Зараз від станції в оселі Олександра працює вся побутова техніка. Чоловік каже, що таким чином значно заощаджує кошти.
Монтаж самого обладнання – не з дорогих, але згодом все компенсується. Олександр Клименко постійно вдосконалює обладнання.
«Грошей я не беру ні з кого. Ват чи два там візьме – то ж дрібниці. Бува, як прохідний двір: тому підвари, в того косарка не працює», – розповідає Олександр.
Навіть минулорічні блекаути та натяки на тяжку зиму цього року Олександру Федоровичу – не страшні.
Поки що над новими винаходами винахідник не працює. Зараз чоловік ділиться досвідом у роликах на своєму ютуб-каналі та відповідає на питання зацікавлених.

Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

16.07.2024


Дивіться більше матеріалів: https://www.libr.dp.ua/vynakhidnyky_vivat.html