Гравітаційний двигун Євгена Дрімка

Титульне фото: Гравітаційний двигун Євгена ДрімкаСправжній порятунок? Українець винайшов новий спосіб генерації електрики – дуже дешевої! Євген Іванович Дрімко – мешканець Дніпра, механік. Він розповідає: «Люблю дуже альтернативну енергію. Дуже хотів зробити якийсь генератор, який не буде працювати на бензині, на газу, на вугіллі. Але буде виробляти енергію. Не вітрова енергія, не сонячна, а саме гравітаційна має дуже велику кількість ККД. Хімічна енергія перетворюється в механічну за рахунок моторедуктора».

Тому дніпрянин Євген Дрімко вдосконалив відому модель гравітаційного двигуна. На створення його він надихнувся механізмом старого годинника.

На розробку пішло майже 10 років і близько 10 тисяч гривень. У 2022 році він отримав патент на свій винахід. Механізм названо «Гравітаційна установка». «Корисна модель № 51198являє собою механізм альтернативної енергії, де підвішений вантаж під дією гравітації землі, опускаючись вниз, виконує принцип двигуна, змушуючи обертатися шестерні механізму для видобутку  Титульне фото: Гравітаційний двигун Євгена Дрімкаелектроенергії. Енергія гравітації перетворюється на механічну, а механічна на електричну. Завдяки замкнутому контуру частина енергії повертається на перезапуск, де мотор перетворює електричну енергію на механічну з підвищеним ККД редуктора, піднімаючи вантаж», – йдеться в описі винаходу.

Цікаво, що, судячи з дати подання заявки на патент, Дрімко узявся до своєї розробки задовго до масових відключень електроенергії в Україні. Тепер його пристрій набув додаткової актуальності.

Експериментальний зразок складається з каркасу, вантажів, ланцюга, акумулятора та генератора. У найближчому майбутньому механік планує зібрати повноцінну установку для механічної генерації електрики замість дослідного зразка, який все ще стоїть на балконі у Дніпрі.

Схожі системи видобутку енергії будують в Америці та Європі. Утім, каже Євген Іванович, вони мають недосконалості, а його механізм – суттєву відмінність. У західній практиці для видобутку струму за допомогою механічної енергії будують величезні вежі чи підземні тунелі. Пристрій же механізму Євгена Дрімка матиме розмір лише два на два метри. Завдяки замкнутому колу частина енергії надходитиме споживачеві, частина – на те, щоб підняти вантаж. Коефіцієнт корисної дії такого пристрою становить 80–90%, за умови, якщо встановити трифазний генератор. Винахідник запевняє, що собівартість кіловату електроенергії від такого виду генерації становить лише… 50 копійок. Для порівняння: електрика з мережі коштує українцям 1,44 грн.

Винахід дніпрянина допоможе виробляти електроенергію і для побутових потреб, а саме: підігріти їжу, воду в бойлері, зробити освітлення, опалення.

Розробка Євгена Дрімка може конкурувати із сонячними панелями та вітрогенераторами.


Тетяна Мищенко, завідувачка патентно-технічного відділу ДОУНБ

20.04.2023


Дивіться більше матеріалів: https://www.libr.dp.ua/vynakhidnyky_vivat.html