Країна вранішнього сонця



Неповторна і загадкова острівна країна Японія - це унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства: успішна індустріально-аграрна країна з високорозвиненою промисловістю, але з самобутньою витонченою культурою. Це країна з дуже давніми й непорушними традиціями, які чітко дотримуються й досі: традиційний японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв.

Пропонуємо до вашої уваги два видання початку минулого сторіччя з яких ви дізнаєтесь багато цікавих фактів про «країну вранішнього сонця».


Лаутерер, Иосиф. Япония. Страна восходящего солнца прежде и теперь [Текст]. Т. [1]-2. / И. Лаутерер; пер. с нем. Д. Альперин. - Санкт-Петербург: Тип. Т-ва "Народная польза", 1905. – 142+160 с.: ил.; фот.

У виданні на основі власних вражень і ретельному вивченні пам’яток історії та культури автор, який вивчив японську мову і жив у Японії, дає нарис японської культури в її історичному розвитку, показує духовні й фізичні особливості цього народу та його життєвий устрій. У першому томі міститься огляд історичних фактів, висвітлюються релігія, побут і культура давньої та середньовічної Японії. У книзі наводяться основні відомості з географії та економіки Японії 1890 року. Другий том присвячений сучасній автору Японії. Видання містить ілюстрації та фотографії. Для кожного тому використана роздільна пагінація.


Япония и ее обитатели [Текст] : с прил. очерка «Корея и корейцы» [П.Ю. Шмидта] / Брокгауз-Ефрон. – СПб. : Тип. АО Брокгауз-Ефрон, 1904. – 362 с., 4 л. ил. : карт.

Видання поєднує у собі статті найрізноманітнішої тематики про Японію: країнознавчої, економічної, політичної, культурологічної тощо. У книзі наводяться основні відомості з історії Японії, подаються статистичні матеріали про її населення, висвітлюються медицина, релігія, освіта, побут і культура японців. У книзі міститься карта Японії, Маньчжурії та Кореї. У додатку йдеться про історію Кореї, розглядається життєвий устрій її мешканців.

Перегорнути сторінки видань ви можете на офіційному сайті ДОУНБ у рубриці «Електронна бібліотека




«Колекції»:

https://www.libr.dp.ua/collections/index.php?pbp=480

https://www.libr.dp.ua/collections/index.php?pbp=483

 

Фото: Віра Піскун