Міцкевич

Mickiewicz, Adam. Pisma [Текст]. Т.1 / A. Mickiewicz; Wydał Józef Kallenbach. - Brody : West, 1911. - 229 s. - (Nasi wielcy pisarze). – [пол. мов.]

Mickiewicz, Adam. Poezye Adama Mickiewicza [Текст] : z zyciorysem autora, skresl. przez P. Chmielowskiego. Т. 3 / A. Mickiewicz. - Nowe wydanie. - Warszawa : Gebethner i Wolff, 1897. - 314 с . – [пол. мов.]

Міцкевич залишив чималий творчий спадок, цікавий як своєю художньою формою, майстерністю та довершеністю, так і тією надзвичайно вагомою суспільною проблематикою, яку він порушує. Як і багато інших письменників тієї історичної доби, Міцкевич у своїй творчій еволюції проходить шлях від класицизму до романтизму, а в окремих творах вдається вже й до елементів реалістичної поетики.

Сьогодні у нашому ракурсі Адам Міцкевіч, а саме – його поезії та листи у семи томах датовані початком XX -го сторіччя та останнім десятиріччям XIX-го.

Один з трьох, визнаних всесвітньою літературою, польських поетів-романтиків, останній заповіт якого дітям : «Нехай люблять друг друга. Завжди!».

Поезія Міцкевича стала могутнім каталізатором утвердження національної самосвідомості польського народу і водночас найяскравішим її мистецьким виразом. З його ім'ям пов'язане й утвердження романтизму в польській літературі. У 1822 році вийшла з друку збірка романтичних віршів Міцкевича «Поезія», що стала маніфестом польського романтизму. В числі головних переваг романтизму він виділяв його історизм, демократичність і національний характер.

Міцкевич постійно звертався до теми національно-визвольної боротьби свого народу. Для поляків Міцкевич став національним пророком, поетичним вождем, твори якого згуртовували і надихали на боротьбу національно свідомі сили польського народу.

В Україні твори Адама Міцкевича почали набувати популярності у 1820-і роки завдяки перекладам і переспівам Петра Гулака-Артемовського, Левка Боровиковського, Опанаса Шпигоцького. Його поезією щиро захоплювалися члени Кирило-Мефодіївського братства. Твори Міцкевича перекладали Панько Куліш, Михайло Старицький, Іван Франко, Леся Українка, Максим Рильський, Микола Бажан, Андрій Малишко, Іван Драч та інші.

Друковані видання знайдете у відділі документів іноземними мовами (пр. Д.Яворницького, 18), електронні версії на нашому офіційному сайті у розділі Електронна бібліотека "Колекції"


https://www.libr.dp.ua/?do=collections&cat=93&cp=2

https://www.libr.dp.ua/?do=collections&book=181

https://www.libr.dp.ua/?do=collections&book=173