Студенту на замітку: Технології локальних мереж в інформаційних системах залізничного транспорту

Студенту на замітку -  підбірка сучасної літератури  з актуальних тем, повні тексти періодичних статей, а також повнотекстові матеріали для розкриття популярних тематичних підрозділів

Винахідництво
Економіка
   Аудит
   Бухгалтерський облік
   Економіка підприємства

   Соціальне забезпечення
   Історія економіки

   Контроль і ревізія
   Корпоративне управління
   Логістика

   Маркетинг
   Менеджмент
   Страхування

   Управління економікою
   Фінанси
   Цінні папери
Екологія
Етика. Естетика

Інформаційні технології
Історія
   Всесвітня історія
   Історія України
Культурологія
   Культура, мистецтво, суспільство
   Культурне співробітництво
   Менеджмент в галузі культури
   Оперне, балетне мистецтво України
   Сучасна українська музика
   Українська книга
   Українське кіно
Мистецтво
Мовознавство
Педагогіка
Право
   Авторське право

   Адміністративне право
   Господарське право
   Екологічне право
   Інтелектуальна власність
   Конституційне право
   Кримінально-процесуальне право
   Кримінальне право
   Кримінологія, криміналістика
   Митне право
   Міжнародне право

   Правоохоронна діяльність
   Сімейне право
   Соціальне право
   Фінансове право
   Цивільне право
   Цивільне процесуальне право
Політика. Державне управління

Психологія

   Екстремальна психологія
   Загальна психологія
   Організаційна психологія
   Психологія конфлікта
   Психологія особистості
   Педагогічна психологія

   Психологія спілкування
   Психологія спорту

   Психологія творчості
   Юридична психологія
Сільське господарство
Філософія
1541273
656.21(075.8)
П 21
Технології локальних мереж в інформаційних системах залізничного транспорту [Текст]: навчальний посібник / В.М. Пахомова; Дніпропетр. Нац. Ун-т залізн. Трансп. Ім. Акад. В. Лазаряна.- Дніпропетровськ, 2015.- 258 с.

Структурні схеми мереж на комутаторах. Незважаючи на вели­ку розмаїтість структурних схем мереж, побудованих на комутаторах, усі вони використовують дві базові структури - стягнуту в точку ма­гістраль і розподілену магістраль.

Стягнута в точку магістраль (collapsed backbone) - це структура, за якої об'єднання вузлів чи сегментів мереж відбувається на внутрі­шній магістралі комутатора. Перевагою такої структури є висока продуктивність магістралі. Оскільки для комутатора продуктивність внутрішньої шини чи схеми загальної пам'яті, що поєднує модулі по­ртів, кілька гігабіт за секунду (Гбіт/с) не є рідкістю, то магістраль ме­режі може бути дуже швидко дійною. Причому її швидкість не зале­жить від застосовуваних у мережі протоколів і може бути підвищена за допомогою заміни однієї моделі комутатора на іншу.

Позитивною рисою такої схеми є не тільки висока швидкість магі­стралі, але й її протокольна, незалежність. На внутрішній магістралі комутатора в незалежному, форматі одночасно можуть передаватися дані різних протоколів, наприклад Ethernet, Fast Ethernet, Token Ring, FDDI. Підключення нового вузла з новим протоколом часто потребує не заміни комутатора, а просто додавання відповідного інтерфейсно- го модуля, що підтримує цей протокол. Якщо до кожного порту ко­мутатора в такій схемі підключений тільки один вузол, то така схема буде відповідати мікросегментованій мережі.

Розподілена магістраль — це поділюваний сегмент мережі, що під­тримує певний протокол, до якого приєднуються комутатори мереж робочих груп і відділів. Наприклад, розподілена магістраль може бу­ти побудована на основі подвійного кільця FDDI, до якого підключе­ні комутатори поверхів. Комутатори поверхів мають велику кількість портів Ethernet, трафік яких транслюється в трафік протоколу FDDI, коли він передається по магістралі з поверху на поверх.

Розподілена магістраль спрощує зв'язки між поверхами, скорочує вартість кабельної системи й долає обмеження на відстані. Однак швидкість магістралі в цьому випадку буде істотно меншою швидко­сті магістралі на внутрішній шині комутатора, причому ця швидкість фіксована. Тому розподілена магістраль може застосовуватися тільки за невисокої інтенсивності трафіка між поверхами чи будинками.