Загадка золотого кинжала. Сокровища мирового детектива

Титульне фото Загадка золотого кинжала. Сокровища мирового детектива

Загадка золотого кинжала. Сокровища мирового детектива [Текст]: сборник / сост., вступ. ст. Г. Панченко. – Харьков; Белгород: Клуб семейного досуга, 2015. – 496 с.


Я обожнюю детективи, особливо історичні, але з творами Жака Фатрелла познайомилася тільки зараз. Хоча на початку минулого сторіччя він вважався одним із найбільш плідних письменників. Справжня слава прийшла після виходу в світ збірки оповідань, головним героєм якої став професор Ван Дузен. На жаль, автора спіткала трагічна доля. Письменник загинув на борту легендарного Титаніка, відмовившись від місця в рятувальній шлюпці на користь своєї дружини. Його історія мене дуже зачепила, і я вирішила прочитати «Загадку камери № 13», головний герой якої – маленький професор з короткозорістю, величезною головою і геть кепським характером. Та через свій потужний інтелект він отримав прізвисько «Мисляча машина». Він з легкістю розплутує кримінальні головоломки, які постачає його друг – репортер Хатчінсон Хетч. Цього разу його цікавить загадкова втеча в'язня з тюремної камери смертника, яка ретельно охороняється.

Нічого дотепнішого, мабуть, до цього не зустрічала. Оповідання цілком у дусі того часу. Головний герой хоче довести друзям, що й сам зможе вибратися з в'язниці. Завдання, здавалося б, нездійсненне, адже терміну – лише тиждень. Допомоги чекати нізвідки. Вся охорона попереджена. Але йому це все ж вдалося, і доволі оригінальним способом.

Розповідь дуже захоплююча, цікаво спостерігати за діями «Мислячої машини» та поясненнями, що довершують і без того феєричний фінал.

Цікаво буде дійсно всім, адже чогось схожого, мабуть, більше ніхто не писав.


Анна Чорна, бібліотекарка ІІ-ї категорії сектору соціокультурних проєктів і зовнішніх зв’язків ДОУНБ

09.01.2020


Дивіться більше матеріалів: https://www.libr.dp.ua/read_bibl.html