Дал, Роальд. Чарлі і шоколадна фабрика

Титульне фото Дал, Роальд. Чарлі і шоколадна фабрика

Дал, Роальд. Чарлі і шоколадна фабрика / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова. – К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2005. – 240 с.

Зробіть полицю, і рядком 

заставте ви її книжками! 

Хай діти тупають ногами, 

хай вередують певний час, 

за ноги хай кусають вас – 

не бійтеся, за тиждень-два 

прочиститься їм голова,

і диво станеться – овва! 

Не знаючи, що їм робити, 

потягнуться до книжки діти. 

Ще тиждень-два – і відірвати 

від книг не зможе й рідна мати! 

Читання знову стане в моді 

і буде їм збагнути годі, 

чим вабило оте залізо, 

що називалось телевізор! 

І будуть дуже вдячні діти,

що ви таке змогли зробити.


“Чарлі і шоколадна фабрика” – найпопулярніша книга валійського письменника Роалда Дала про пригоди хлопчака Чарлі Бакета на шоколадній фабриці геніального кондитера містера Вонки. За мотивами книги було створено дві екранізації: «Віллі Вонка і шоколадна фабрика» (Willy Wonka & the Chocolate Factory, 1971) Мела Стюарта із Джином Уайлдером у головній ролі, а також «Чарлі і шоколадна фабрика» (Charlie and the Chocolate Factory, 2005) Тіма Бертона з Джонні Деппом в ролі Віллі Вонки.

Власник великої і найкращої у світі кондитерської фабрики Віллі Вонка, оголосив розіграш п'яти золотих квитків, власники яких зможуть провести один день на його фабриці, а один із них отримає таємничий приз...

Чарлі Бакету, хлопчикові з бідної родини, який на кожен день народження отримував у подарунок лише маленький шоколадний батончик, в останню мить пощастило стати власником одного з квитків. Мрією малого Чарлі був шоколад, він захоплювався історією шоколадної фабрики Віллі Вонки, навіть складав свою шоколадну фабрику з кришечок від зубної пасти, які приносив додому батько. І ось його мрія здійснилася – разом із чотирма дітьми його чекає дивна і чудернацька пригода.

Під час відвідання фабрики всі діти, за винятком Чарлі, не звертають уваги на попередження Вонки і виявляються жертвами власних вад, потрапляючи по черзі в різні ситуації, які змушують їх залишити фабрику. Легко й невимушено автор висміює найпоширеніші вади: обжерливість, непослух, пихатість, залипання у ТВ, егоїзм тощо. Після чергового зникнення дитини та її батьків умпа-лумпи співають пісеньки про духовні цінності. Доброта Чарлі служить прикладом для інших. Ця невеличка повість вчить, яким потрібно бути, а яким не варто. Казка показує, що доброта, вихованість, дружелюбність та чуйність завжди отримують свою нагороду.

Читається книжка дуже легко, буде цікава, як дітям, так і дорослим. У ній ви знайдете багато цікавого, трохи фантастичного, захоплюючого і корисного для себе.


Оксана Ясько, завідувачка сектору науково-дослідної роботи ДОУНБ

03.05.2018


Дивіться більше матеріалів: https://www.libr.dp.ua/read_bibl.html