Окрім письменництва, вона ще вміє та полюбляє малювати. Уродженка містечка Ковель на Волині з'явилася на світ у родині вчителів. Сімейна бібліотека була великою. Серед улюбленців – Конан Дойл, Жорж Санд, Джек Лондон. На малювання та художню школу часу не вистачало, оскільки за покликом душі більш близькими були предмети з математики, хімії й історії. Та і вступала вона до Національного авіаційного університету. Щоправда, на спеціальність уже більше гуманітарну – «Видавничо-поліграфічна справа». Пізніше закінчить магістратуру за спеціальністю «Технології електронних мультимедійних видань» із відмінними оцінками. Юлія є авторкою наукових статей про електронні мультимедійні технології в освіті, має патент за розробку електронного зошита для лабораторних робіт із фізики.Письменництво з'явилося в її житті в 2012 році і це був своєрідний сеанс емоційної допомоги, коли вона довіряла аркушам все, що відбувалося в її житті та в душі.Гумористичні замальовки у 2015 році завершилися написанням уже зовсім не гумористичного роману «Душа», що став володарем ІІ премії Всеукраїнського літературного конкурсу у номінації «Романи» – «Коронація слова» (2016). З першого погляду може показатися, що пише вона стримано та без емоцій, але в цій виваженій філігранності (недарма полюбляла точні науки) та лаконізму рядків – своя захоплива магія. Наступна книга з амбітною назвою «Ідеальність» створювалася цілих три роки та пройшла певне коло невизнання і випробувань – чотири відмови від видавництв. Але у 2020-му роман все ж отримав відзнаку «Вибір видавництва "Клуб сімейного дозвілля"» на тому ж літературному конкурсі «Коронація слова». Отже сьогоднішня героїня «Пунктиру» ніколи не зупиняється на досягнутому у підкоренні бажаного та цілком справедливо вважає: «Усе починається з лінії Долі. Прямої без будь яких вигинів та розгалужень. Вона бере свій початок від народження, першого крику, погляду, світла та пролягає вперед через роки життя». Цитати від Юлії Кубай.
«Ідеальна книга в Україні – це мабуть та, що подобається читачам. Справжніх параметрів від чого це залежіть та ідеальності немає. Обкладинка, сторінки, подача, видавництво… Комплекс умов». «Колись я прочитала пораду для письменників: "ви повинні писати так, щоб вашу книгу було легко екранізувати". І ось після цих слів моє бажання побачити свою книгу на екрані кінотеатрів чи на стрімінгових сервісах – зросло в декілька разів. Тому так, я хочу екранізувати свої твори». «Колись у школі ми думали: чому вся наша література така сумна, похмура і зі стражданнями. Тепер ми знаємо відповідь. Ці події хочеться закарбувати і передати наступному поколінню, щоб вони теж знали і пам’ятали те, що ніколи неможливо забути». «По собі знаю, що багато того, що пережила, я вписую в свої сюжети, але більше як емоції та переживання. І тепер на багато запитань своїх героїв я можу дати відповіді». «Кожного першого січня я складаю список, чого я хочу досягнути впродовж року. І перші два рядки у мене займає наступне: перше – бути щасливою; друге – проводити більше часу із рідними. Коли я знаю, що з рідними все гаразд, і сама відчуваю себе щасливою – то все інше досягається швидко». «Мені здається, що письменники щось мають в собі, тому дуже часто передбачають. Я написала про штурм Капитолію, зранку просинаюсь – по всіх новинах. Була пандемія у книзі, трапилося в реальності, війна. І я вже думаю: «В мене там була перемога. Все буде добре!». «Письменникам потрібно повчитися писати будь яких персонажів. Звичайно всі люди різні й на рахунок моєї першої книги, мені казали: «Так чоловіки не поводяться»… Певна сцена з «Ідеальності» відбулася в реальності… Людина мені розповіла, що вдіяла саме так і так. І я про себе думаю: «Непогано. Супер!» «Я беру ідеї з життя. Іноді це буває наукова стаття прочитала й у голові починає крутитися механізм. До мене приходять герої… Слово, ситуація, я це бачу одразу фіксую та розумію, що з цього можна створити. Спочатку я пропрацьовую героїв.., хоча це не факт, вони можуть потім зникнути та появляться нові. А ще, якісь малесенькі точечки, по яких я повинна пройтися і які точно попадають до сюжету… Я викидаю потік думок на папір. Моя перша чернетка – це перше, що спало на думку…» «Якщо навіть таке трапляється, що я не маю можливості писати – я думаю над книгами. У перші дні війни у мене в тривожному рюкзаку лежали зошити з усіма записами та ручка. Пам’ятаю, як у ніч штурму Києва лежала в холодній ванній (бо вже не хотіла спускатися в підвал) і шкрябала ручкою під світло ліхтарика у зошиті, занотовувала щось по своїх книгах, а за вікном – лунали постріли».
Джерела:Фото: https://vechirniy.kyiv.ua/news/78810/ Кубай, Юлія. Душа [Текст]: роман / Ю. Кубай.– Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017.– 262 с.– (Мандри кохання). https://vechirniy.kyiv.ua/news/78810/ https://www.youtube.com/watch?v=JuHe-cd23kw 05.07.2023
|