|
Програма та методика дослідження
«Сучасний стан бібліотек Дніпропетровщини»
І. Обґрунтування проведення дослідження - В умовах проведення адміністративно-територіальної реформи для ефективного розвитку бібліотек необхідно здійснити аналіз даних щодо матеріально-технічного, технологічного стану публічних бібліотек, тенденцій комплектування та використання бібліотечних фондів, обсягів впровадження інформаційних технологій, рівня підготовки персоналу бібліотек.
- Аналітичні матеріали допоможуть у розробці рекомендацій з реформування бібліотечних закладів області та підвищення ефективності організації бібліотечного обслуговування населення.
ІІ. Мета дослідження - Метою дослідження є встановлення тенденцій та актуалізація (оновлення) даних щодо:
- кількості активно працюючих бібліотек
- уточнення їх адрес
- технічної оснащеності
- зацікавленості громади, місцевих органів влади в збереженні бібліотек та впровадженні змін
- забезпеченості книгами, виданими у різні періоди: а) після 1992, б) після 1965(50 років), до 1965 (умовно можна віднести до раритетів) у кількісному та процентному співвідношенні
- кількості книг на душу населення на території, яку обслуговує бібліотека (книгозабезпеченість)
- забезпеченості Інтернетом
- наявності електронного каталогу
- якісного складу персоналу бібліотек
Об’єкт дослідження – статистичний банк даних роботи публічних бібліотек Дніпропетровської області, додаткові статистичні дані щодо забезпеченості населення книгами, виданими у різні періоди, вивчення громадської думки щодо роботи бібліотек.
ІІІ. Завдання дослідження У ході дослідження передбачається: - Здійснити аналіз статистичних баз даних бібліотек, паспортів бібліотечних закладів Дніпропетровської області та вказати перспективні бібліотеки, які розвиваються або можуть розвиватися й активно працювати.
- Зібрати та проаналізувати статистичні дані щодо забезпеченості населення книгами, виданими у різні періоди (Додаток 1).
- Здійснити анкетування населення (5%) та владних структур щодо зацікавленості в роботі бібліотек та впровадженні змін. (Додаток 2).
- Здійснити аналіз отриманих даних.
- Підготувати аналітичний матеріал за результатами дослідження.
- У співпраці з місцевими громадами розробити план дій щодо оптимізації роботи бібліотек та вирішення проблемних питань, з’ясованих під час проведення дослідження.
- Підготувати публікації за матеріалами дослідження.
ІV. Учасники дослідження Відділ наукової організації та методики бібліотечної роботи КЗК «ДОУНБ» , адміністрації обласних бібліотек: КЗК «ДОУНБ», КЗ «ДОБ для молоді ім. М. Свєтлова», КЗК «ДОБ для дітей», керівники ЦБС та публічних бібліотек Дніпропетровської області. V. Методика дослідження Вирішення поставлених завдань передбачає застосування таких методів: - Аналіз документів (статистична база даних бібліотек, паспорти публічних бібліотек Дніпропетровської області, статистика щодо забезпеченості населення книгами, виданими у різні періоди, анкети з вивчення громадської думки щодо роботи бібліотек.
Аналіз узагальнених матеріалів. Аналітичний матеріал може бути складений у довільній формі, але повинен включати відповіді на спеціально розроблені запитання (Додаток 3).
VI. Результати дослідження За результатами дослідження за узгодженням з місцевими громадами буде складений План дій щодо оптимізації роботи бібліотек та доданий до аналітичних матеріалів, як підсумок дослідження. *Узагальнені матеріали надати у відділ наукової організації та методики бібліотечної роботи КЗК «ДОУНБ» до 21 грудня 2015 р.
Аналітична довідка [33,5 Kb] (cкачувань: 2)
|
|