Надія Гуменюк





































Надія Павлівна Гуменюк (02.01.1950), українська письменниця та публіцистка.

Народилася вона в с. Онацьківці Полонського району Хмельницької області. Закінчила Хмельницьке педагогічне училище та факультет журналістики Львівського державного університету імені І. Франка.

Журналістську діяльність розпочала у 1973 р. у редакції Каланчацької районної газети на Херсонщині. Працювала кореспондентом Рівненського обласного радіо, завідувачкою відділу Луцької районної газети, редакторкою радіогазети Луцького шовкового комбінату, заступницею головного редактора луцької міської газети «Народна трибуна». Тривалий час очолювала відділ культури Волинської обласної газети «Віче». Головувала в одному з найбільших у Луцьку осередків Товариства української мови, була головою луцької міської «Просвіти», працювала в обласних організаціях Українського фонду культури, Союзу українок, в обласній комісії з питань утвердження української мови, пізніше очолювала Волинську обласну організацію Всеукраїнського товариства «Просвіта».

Надія Гуменюк почала публікуватися у десятирічному віці у всеукраїнській газеті для школярів «Зірка», у 1965 р. стала переможцем літературного конкурсу на честь ювілею цього видання. У 1972 р. відбувся її дебют у журналі «Радянська жінка». Далі – публікації у журналах «Україна», «Жовтень», «Прапор», колективних збірниках.

У 1992 р. у видавництві «Каменяр» побачила світ перша збірка поезій «Країна світла». Інші збірки поезій: «Каріатиди», «Однокрил», «Тайнопис тиші».

Надія Гуменюк також є авторкою книжок для дітей: «Чапики-Чалапики» (1990), «Веселка для Веселика» (2001), «Де гуляє крокотам» (2003), «Казка про козака Ярка і Яринку-Живинку» (2004), «Котилася писанка» (2004), «Святвечір» (2003), «Боні і підземна ріка» (2007), «Зустріч на Босому мосту» (2009), «Таємниця княжої гори» (2009), історичного роману для дітей «Білий вовк на чорному шляху» (2010).

Поезії Надії Гуменюк властиві громадянське звучання, філософське осмислення світу, щирість; вся вона пронизана ліричним струменем, що балансує на межі жорстокої дійсності та пошуку ідеалу, земного і небесного, скороминущого та вічного.

Дуже сильною є і проза письменниці. Так, роман «Вересові меди» описує жіночу долю – нелегку, але таку ніжну і, попри все, незламну. Головна героїня твору пройшла крізь усі випробування грозового ХХ ст., відчула на собі дружбу і зраду, кохання, переслідування, поневіряння, однак героїня вперто йшла до своєї мети. Письменниця дуже тонко показала жіночу душу, в деталях відтворила перипетії ХХ ст. які так болісно вдарили по долі нашого народу.

Казки Н. Гуменюк також знайшли свій ключик до серця маленького читача. Вони описують чарівний світ дитинства, де дерева здаються великими, навколишній світ – барвистим, а найбільшою прикрістю є те, що батьки ввечері кличуть додому від галасливих ігор у дворі.

Надія Гуменюк є членкинею Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України. Вона – дружина відомого волинського письменника Володимира Лиса.

Надія Гуменюк нагороджена Почесним Знаком Національної спілки журналістів України, лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, Всеукраїнської літературної премії «Благовіст», премії Родини Косачів за твори для дітей і багатьох інших нагород.




Список літератури [15,69 Kb] (cкачувань: 2)