«Maker Spaсe. Технології майбутнього»






«Maker Spaсe. Технології майбутнього»





Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія запрошує на творчі зустрічі та майстер-класи для ознайомлення та опанування сучасних  «3D-можливостей» проєкту «Maker Spaсe. Технології майбутнього», де Ви дізнаєтесь про принципи роботи 3D-принтерів та зможете самостійно створити шедевр завдяки 3D-ручці!

























































Сьогодні 3D-принтери та сканери перетворюються на звичайну повсякденну техніку, а нові технології здатні спростити вирішення багатьох нагальних завдань.

Найпоширеніша технологія 3D-друку - це винайдена ще в 1980-х роках FDM, тобто моделювання методом пошарового розплавленим матеріалом (найчастіше пластиком). Найтонша нитка рідкого пластику подається спеціальну робочу платформу, де остигає і твердне. Шар готовий. Платформа опускається на товщину одного шару і все повторюється знову, поки тривимірна модель не буде збудована до кінця. В деяких моделях, щоб процес друку йшов швидше, принтер забезпечений вентиляторами для обдування моделі.

FDM -технологія залишається актуальною багато років. Секрет її успіху простий - вона дозволяє швидко і з високою роздільною здатністю друкувати міцні об'ємні предмети будь-якої форми. Приміром: пластикові запчастини для побутових приладів; затискачі, кріплення, чохли для мобільних; побутові дрібниці - кріплення для полиць, гачки, вішалки; аксесуари та подарунки - оправи для окулярів, брелоки, біжутерію; сувеніри з персоналізацією, ручки, беджі, фірмові емблеми та інше, все залежить від вашої уяви.

Але ж є ще сканери, за допомогою яких легко створювати копії тривимірних предметів: від гудзика до гребінця і від одежної вішалки до садової лійки.

Основний плюс 3D-друку і сканування в тому, що будь-який бажаючий може практично будь-яку потрібну йому річ або деталь зробити самостійно, не виходячи з дому - не потрібно шукати її в магазинах, чекати доставки ...

Як і більшість технічних новинок, спочатку 3D-принтери були розраховані на великі і середні виробництва: фабрики, науково-дослідні центри. Звідси - громіздкі розміри і висока ціна. Але сьогодні 3D-технології все більш затребувані приватними покупцями і малим бізнесом і переорієнтуються на нас з вами.

Головне призначення 3D-принтерів зовсім не розваги, а робота і навчання. Якщо ви архітектор або дизайнер (або вчіться на архітектора або дизайнера), 3D-принтер дозволить вам виготовляти наочні моделі і макети в точності відповідають заданим вами параметрам.

Для цих же цілей 3D-принтери з успіхом можуть використовувати і непрофесіонали - люди з творчими хобі. Простір для використання 3D-друку в світі хобі величезний: шанувальники кіно, аніме, комп'ютерних ігор, колекціонери і любителі моделювання можуть друкувати фігурки улюблених героїв, деталі авіамоделей для збирання та багато іншого. Сучасні 3D-принтери дозволяють друкувати об'єкти в двох і навіть в трьох кольорах. І, звичайно, надруковані моделі можна при бажанні розфарбовувати в ручну.

Все більш широко її використовують у медицині, причому, не тільки лікарі, а й самі пацієнти. За допомогою 3D-принтерів по всьому світу вже зараз друкують протези рук і ніг для дорослих і дітей.

Досить створити 3D-модель в спеціальній програмі і відправити завдання на друк. Програми для 3D-моделювання вже зараз розраховані на широку аудиторію.

Можна і зовсім нічого не створювати самому, а скористатися однією з численних безкоштовних моделей, викладених в інтернеті у відкритих або платних базах даних. Кількість таких моделей вже сьогодні обчислюється сотнями тисяч і зростає щодня.











Пропонуємо ознайомитись з декількома моделями 3D-принтерів, та 3D-ручок, які присутні у нас, а саме:







3D-принтер Wanhao Duplicator 10
















3D-принтер XYZprinting Junior 1.0
















3D-ручка 3doodler start




















































За детальною інформацією звертайтеся:
(056) 770-35-73
elenaemelijanova2911@gmail.com





Почніть освоювати технології майбутнього вже сьогодні - це куди простіше, ніж здається!
До зустрічі у бібліотеці!