директор видавництва «ЛІРА»
Висловлюємо щиру подяку нашій постійній дарувальниці за не байдуже ставлення до проблем комплектування фондів бібліотек Дніпропетровського регіону. Так за останні 10 років видавництвом було передано в обмінний фонд Бібліотеки понад 4 тис. примірників нових україномовних наукових, навчальних, науково-популярних, художніх, дитячих книжок. Цією літературою доукомплектувалися бібліотеки територіальних громад області та бібліотеки військових частин. Ось і цього разу в обмінний фонд було передано (8.06.2022 р.) 50 нових книжок: наукових, науково-популярних, навчальних, довідкових, документальних та літературно-художніх.
Нова книга
Епістолярна спадщина академіка Д.І.Яворницького.Вип.7:Листи вчених, діячів культури, літератури, мистецтва та шанувальників старовини до Д.І.Яворницького / Укладачі: Я.Бандур, В.Бекетова, Н.Василенко, І.Завалова, К.Тележняк, Я.Тимошенко; за заг.ред.Н.Василенко.- Дніпро:ЛІРА, 2021.- 800 с.
пропонується вченим-гуманітаріям, працівникам культури і мистецтва,студентам гуманітарних вузів, викладачам, краєзнавцям, усім, хто цікавиться історією та культурою України. У збірнику репрезентовано частину епістолярної спадщини видатного українського історика запорозького козацтва й фундатора Дніпропетровського історичного музею академіка Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940). У виданні вміщено 630 листів до Д.Яворницького 182 кореспондентів – учених, діячів культури, літератури, мистецтва та шанувальників старовини. У листах висвітлено життєвий і творчий шлях ученого, його стосунки з колегами, друзями та знайомими, а також соціальний контекст доби, у яку він жив і творив.Усі матеріали зберігаються в Дніпропетровському національному історичному музею імені Д.І.Яворницького і становлять цінне джерело з історії суспільно-культурного життя України кін.XIX- першої третини XX ст. Збірник доповнено двома раніше опублікованими листами, один із яких Д.І.Яворницького, що зберігаються в Державному архіві Запорізької області.
Монографія
Іщенко І.В. Політичні інститути в нестабільному середовищі:функціональні особливаості: монографія / І.В.Іщенко.- Дн-ськ: Інновація, 2015.- 306 с. розрахована на вчених, аспірантів, студентів, держслужбовців, усіх, хто цікавиться проблемами політичної стабільності та її забеспечення. Розглядаються особливості функціонування політичних інститутів у нестабільному середовищі. Основна увага приділена інституціональному і контекстуальному підходам. Перший підхід використовується з метою дослідження процесу дестабілізації на основі розбалансування структурних елементів політичних інститутів та їх дисфункцій, особливостей міжінституційної взаємодії. Другий підхід дозволив сформулювати основні чинники дестабілізації політичних інститутів і середовища в умовах динаміки політичних режимів. З урахуванням оцінки ефективності функціонування політичних інститутів, проаналізована варіативність наукових підходів до стабілізації політичних інститутів і суспільних відносин у середовищі.
Видання
Зінченко А.Л. Життя і служіння Митрополита Василя Липківського:монографія / Арсен Зінченко.- К.: Дуліби, 2017.- 336 с. розраховано на дослідників національного церковного руху й доби Розстріляного Відродження, викладачів вищої та середньої школи, аспірантів, студентів. У монографії висвітлюється життєвий шлях видатного українського церковного діяча, просвітника, педагога, історика й проповідника, очільника українського національного церковного руху доби Розстріляного Відродження митрополита Української Автокефальної православної Церкви 1920-х років Василя Липківського.
Посібник
Ваняркин В.М. Курс лекцій з дисципліни «Теорія і практика перекладу».Частина 1:навч. посіб./ Ваняркин В.М., Рибенок В.В..- Дніпро: Ліра, 2017.-236 с. адресований студентам економічних спеціальностей. Посібник складається з 15 лекцій, в яких досліджуються зв’язки теорії перекладу, кваліфікація та моделі перекладів тощо. Кожна лекція закінчується контрольними питаннями та темами для самостійного опрацювання, які добрано згідно з програмою підготовки бакалаврів вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації.
Книга
Грушко – Колінько З.Д. Про всіх і все з любов’ю: поезія та проза.- Дн-ськ:ЛІРА, 2016.- 232 с. розрахована на читача, якому не байдужа доля рідної землі, людей, що на ній живуть – радіють, страждають, люблять. У повісті «Причини і наслідки» автору хотілося розв’язати проблему, скоріше вияснити причину появи і розвитку людських пороків, знайти «корінь зла» в долях різних людей та, по можливості, знищити його. Всі герої письменниці існують або існували в реальному житті.
Літературно-художнє видання
Овчаров В. Пешком из Одессы в Санкт-Петербург:заметки туриста-экстремала.- Днепр: ЛИРА, 2018.- 200 с. автор книжки присвячує усім патріотам України. Турист - екстремал із міста Дніпро Віктор Васильович Овчаров вийшов з Одеси, пройшов від Чернігова до Балтійського моря за 36 днів та завершив свій шлях у Санкт-Петербурзі. Цей перехід автор здолав наодинці, щодня долаючи 50 кілометрів. Про свої враження Віктор Овчаров іноді з гумором, іноді з іронією розповідає у цій книзі.
Наукове видання
Коваленко В.С. Академік Олександр Ілліч Бродський: монографія / В.С.Коваленко, В.Ф.Варгалюк, Н.В. Стець.- Дн-ськ: Вид-во ДНУ, 2013.- 112 с.- (Видатні постаті університету) призначене всім, кого цікавить історія хімічної науки в Україні, хто виявляє інтерес до історії становлення й розвитку Дніпропетровського університету. Висвітлено життя та діяльність видатного вітчизняного вченого – фізикохіміка, академіка О.І.Бродського. Наведено біографічні відомості про цю видатну постать, розкрито значення його наукових досліджень, виконаних, зокрема, у дніпропетровський період творчої діяльності. В книзі вінницького історика
Зінченко А. Цвіт півонії / Арсен Зінченко.- Вінниця:ПП Балюк І.Б., 2016.- 184 с. зібрана мозаїка українського буття Слобожанщини середини XVIIIст., яка висвічує здатність персонажів робити вибір між підданством і свободою, прислужництвом і щирістю, дріб’язковістю й служінням, марнославністю і любов’ю до ближнього. Розрахована на широкий загал читачів.
|