Тетяна Чернета
Адміністрація та колектив ДОУНБ ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія щиро дякують Тетяні Олександрівна Чернеті за подаровані бібліотеці книжкові видання «Життєтворчість, огранена долею» та «Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму». Тетяна Олександрівна Чернета – бандуристка, викладач, дослідниця кобзарства і бандурного мистецтва, кандидат мистецтвознавства, старший викладач Національної академії керівних кадрів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, член Національної спілки кобзарів України та Асоціації діячів естрадного мистецтва України. Народилася Тетяна Чернета у 1981 року на Дніпропетровщині. Закінчила Дніпропетровське державне музичне училище ім. М.І. Глінки (2001), Національну музичну академію ім. П.І. Чайковського (2006), аспірантуру Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (Київ, 2010). У літературному доробку нашої шановної дарувальниці бібліографічне видання «Лідія Воріна» (2009) з серії «Видатні музиканти Дніпропетровщини», започаткованої Дніпропетровською консерваторією ім. М.І. Глінки. (Цю книгу можна читати онлайн на сайті ДОУНБ https://old.libr.dp.ua/virt%20vist/vorina_text.pdf ). Також Тетяна Олександрівна автор наукових статей та дисертаційного дослідження «Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму» (2012). Як науковець вона брала участь у багатьох міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, симпозіумах, наукових та методичних семінарах. Тетяна Олександрівна Чернета вже давно підтримує партнерські та дружні стосунки з нашою бібліотекою. Чернета, Тетяна Олександрівна. Життєтворчість, огранена долею [Текст] / Т. О. Чернета; за заг. ред. Т. І. Люріної. – Корсунь-Шевченківський: ФОП Гаврищенко В. М., 2014. – 158 с.: іл.
У книзі «Життєтворчість, огранена долею» розповідається про відомого українського діяча культури і мистецтва, педагога, пропагандиста бандури і народної пісні, заслуженого працівника культури України, члена Національної всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки кобзарів України, лауреата та дипломанта міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних конкурсів і фестивалів кобзарського і бандурного мистецтва Юрія Михайловича Задою. Вміщено спогади рідних, друзів та колег, світлини з життя та діяльності талановитого керівника капели бандуристів – Людини незгасимої енергії й мудрості та життєвого досвіду з чітко вираженою громадянською і національно-патріотичною позицією. Чернета, Тетяна Олександрівна. Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму [Текст] : монографія / Т. О. Чернета. – К.: НАКККіМ, 2017. – 256 с.: іл.
У монографії «Бандурне мистецтво Дніпропетровщини: від аматорства до академізму» комплексно висвітлено регіональні особливості бандурного мистецтва Дніпропетровщини, процесу професіоналізації й академізації його вагомих складових: виконавства та освіти. Значну увагу приділено аматорському й професійному виконавству на бандурі в сольному й ансамблевому жанрах, освіті, доробку майстрів музичних інструментів, концертно-фестивальній практиці бандуристів краю. На підставі детального дослідження цього явища національної музичної культури спростовано поширену думку про непопулярність бандурного мистецтва на теренах Дніпропетровської області у XX столітті. Видання адресоване фахівцям у галузі культурології, мистецтвознавства, музеєзнавства, органології, викладачам, аспірантам і студентам мистецьких закладів освіти, усім зацікавленим питанням української культури. Щиро бажаємо Тетяні Олександрівні нових цікавих зустрічей, сподіваємося на подальшу співпрацю та чекатимемо її нових видань. |