Довгаль Сергій Сміття в хаті "Самопомочі"
// Україна молода. - 2017. - № 45. - С. 11 ( 12.04.2017 )
...Тендери для батька від синаЯк уже писала наша газета, після перемоги на виборах міського голови в обласному центрі у 2015 році ставленика «УКРОПу» Бориса Філатова, який її виборов у принциповій боротьбі з висуванцем Опозиційного блоку Олександром Вілкулом, у новообраного мера склалася доволі непроста ситуація.
Адже в міській раді отримати лояльну більшість виявилося для нього доволі складним питанням.
Більше того, опозиційні до Бориса Філатова Опоблок та «Громадська сила» стали докладати чимало зусиль для того, щоб сформувати свою коаліцію.
За такої ситуації потрапляння до міської ради такої собі «темної конячки» у традиційних політичних розкладах мегаполісу, якою стала «Самопоміч», мимоволі почало перетворюватися на «золоту акцію».
І справді, до пори до часу партійці львівського міського голови Андрія Садового займали вичікувальну позицію.
Аж доки не отримали якщо й не «золоту акцію», то, зважаючи на кількісну нечисельність фракції, щось близьке до цього.
Адже один висуванець «Самопомочі», В’ячеслав Мішалов, став секретарем міської ради, а другий, Артем Хмельников, очолив постійну Комісію з питань міського бюджету, фінансів і місцевого самоврядування. А тепер обоє опинилися в епіцентрі грандіозного скандалу.
Як тепер уже стало всім відомо, за час доволі нетривалого перебування В’ячеслава Мішалова на посаді секретаря міськради бізнес його батька став постійно перемагати в найсерйозніших тендерах і встиг отримати з міського бюджету немалі кошти.
Сам Дмитро Мішалов у Дніпрі — бізнесмен доволі впливовий. Зокрема, він є власником групи будівельних компаній «Майстер».
У 90-ті роки був ключовим партнером групи «Приват» у девелоперських проектах. У часи Віктора Януковича Мішалов будував майданчики для гелікоптерів, футбольні й льодові арени.
А після перемоги Євромайдану з системи розподілу бюджетних коштів він випав.
Усе повернулося на круги своя для бізнесмена після того, як «Самопоміч» потрапила до Дніпропетровської міської ради. Усього-на-всього за півроку перебування сина на посаді фірми його батька виграли тендерів на суму понад 466 мільйонів гривень.
Гроші на міст чи на вітер?
Причому чималі бюджетні кошти скеровувалися на недешеві проекти, нагальна необхідність яких викликає сумніви. Одним із них став капітальний ремонт центрального у Дніпрі Нового мосту.
Востаннє його ремонтували в 2002 році. Тодішній міський голова Іван Куліченко заявляв, що після цього масштабна реконструкція тут знадобиться щонайменше років через сорок. Проте «припекло» набагато раніше.
Тендер на реконструкцію стратегічного об’єкта виграв бізнес батька секретаря міської ради.
Наразі на мосту кипить грандіозна робота — переобладнують електромережі, міняють мостові перекриття, зовнішнє освітлення, тролейбусні мережі, встановлюють навігаційну сигналізацію, посилюють дефектні балки.
На ці масштабні перетворення з бюджету міста буде витрачено близько 177,79 мільйона гривень.
А що, Дніпро може собі це дозволити, адже завдяки децентралізації у 2016 році бюджет міста склав близько 9 мільярдів гривень, що майже вдвічі більше показників минулих років.
Причому тендерна пропозиція фірми Мішалова-старшого ТОВ «Завод «Майстер-Профі» щодо реконструкції Нового мосту виявилася однією з найдорожчих, проте перевагу чомусь надали саме їй.
І хоч містяни через цей капітальний ремонт нині мають значні незручності — по одній половині мосту дозволено рух тільки маршрутних автобусів, а тролейбуси і автотранспорт тепер потрапляють на лівий берег і назад через вузенький Старий міст біля залізничного вокзалу, в необхідності таких перетворень ніхто не сумнівався.
Аж доки не виплив назовні скандал із «Самопоміччю»…
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://umoloda.kiev.ua/number/3146/188/110590/