Дніпропетровщина на сторінках центральних періодичних видань
Патиківський Юрій  Що буде з "Приватом"?
// Україна молода. - 2017. -№ 26  ( 28.02.2017 )

«Приват»: нові функції
Тим часом Мінфін, новий власник «Приватбанку», схоже, не визначився з «правилами використання» найбільшої та найвідомішої серед українців фінустанови. З одного боку, у міністерстві хочуть, аби «Приват» і надалі залишався таким же клієнтоорієнтованим. Днями було оголошено, що банк хоче обновити дизайн і запровадити нові функції для системи «Приват24» — улюбленого та найрозповсюдженішого в Україні шляху пересилання грошових коштів.
«Привату24» планують додати функцій: він має стати базою для розвитку загальнонаціональних і регіональних цифрових сервісів, як, наприклад, електронний квиток, карта мешканця певного міста тощо. «Приватбанк» також намагається за будь-яку ціну втримати своїх ІТ-фахівців, які створили його «фішку», «Приват24», а також розширити співпрацю як із «хмарними» сервісами, для надання нових послуг клієнтам, так і з волонтерськими організаціями.
Утiм існує також інша тенденція, яка, навпаки, орієнтована на утвердження банку як мегаструктури. Зокрема, на «Приват» планують «повісити» раніше не властиві для нього функції. Так, є інсайдерська інформація, що у структурі банку буде створено iпотечну структуру, яка має намір оживити застиглий і стагнуючий український ринок нерухомості.
Валерія Гонтарева днями фактично підтвердила, що такі плани і справді існують. «У нашій державі немає іпотеки. Взагалі. У цілому світі це 100-120% ВВП. А у нас практично 0%, існує тільки невирішене питання щодо валютної іпотеки 2005—2008 років. Тобто, при правильному управлінні це стане реальною success story. Це головне завдання», — заявила вона.
Чи посадить Гонтарева Коломойського?
Тим часом влада не забуває — або робить вигляд, що не забуває — історію переходу «Привату» до державних рук. Йдеться насамперед про дивну «дірку» в активах, яка була визначена на рівні 140 млрд. гривень. Ну і, зрештою, 116 мільярдів бюджетних коштів, тобто, наших грошей до банку вже влили.
Дивною цю ситуацію експерти вважають насамперед тому, що власник «Привату» виводив кошти практично під самим носом у НБУ, який чомусь ніяк не міг побачити, як активи покидають фінустанову. Хоча за своїми посадовими обов’язками перші особи регулятора мали би не тільки бачити проблему, а й активно запобігати їй.
Й, аби не коментувати персональну відповідальність Валерії Гонтаревої, яка пропустила виведення коштів iз «Приватбанку» та «закачування» туди грошей із кишень пересічних українців, голова НБУ натякнула, що колишнім акціонерам «Привату» світить стаття Кримінального кодексу — п’ять років позбавлення волі.
За її словами, якщо раптом з’ясується, що компанії, які отримали кредити від «Приватбанку», не зможуть погасити їх тепер уже державній фінустанові, то акціонери потрапляють під дію закону про доведення до банкрутства. Для незалежного аудиту активів «Привату» новий менеджмент уже найняв компанію «Ернст енд Янг». У планах — вибрати міжнародну компанію для управління проблемним портфелем банку. Остання ідея — одна з вимог Міжнародного валютного фонду.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://umoloda.kiev.ua/number/p-0/a-359/