І знову про отримання довідки переселенця
... Як отримати статус ВПО?
Все просто — отримати довідку. Механізм видачі таких довідок затверджено постановою Кабінету Міністрів від 1 жовтня 2014 р. №509 (із змінами).
Щоб отримати довідку, необхідно фактично довести, що під час ризику негативних наслідків ви проживали на відповідній території. Наприклад, у населеному пункті, де розпочалися бойові дії.
Важливо знати. Перше: довідка чинна без проставляння відмітки міграційної служби. Друге: довідка не має строку. Третє: якщо після переміщення змінюється місце реєстрації проживання, статус ВПО зберігається.
Оскільки для отримання довідки ВПО вже не потрібно мати у паспорті відмітку про реєстрацію на відповідній території, необхідно підтвердити проживання на ній.
Докази проживання, якщо немає відмітки про реєстрацію:
♦ військовий квиток з відомостями про проходження військової служби;
♦ трудова книжка із записами про діяльність;
♦ документи про освіту або довідка з місця навчання;
♦ рішення адміністрації чи ради про влаштування дитини до дитячого закладу, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
♦ медичні документи;
♦ фотографії, відеозаписи тощо.
Підстави для відмови у видачі довідки:
♦ нема приводу для внутрішнього переміщення;
♦ у державних органів є докази подання неправдивих відомостей для отримання довідки;
♦ заявник втратив документи, що посвідчують його особу, до їх відновлення;
Важливо знати. Підстава відмови — саме втрата документа, а не наявність у ньому будь-яких недоліків. Наприклад, якщо в паспорті громадянина України нема фотографії по досягненні 25 чи 45 років, довідку повинні видати і наголосити на необхідності її вклеювання... З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/i-znovu-pro-otrimannya-dovidki-pereselencya/