Страховий стаж військовослужбовців
//Профспілкові вісті. - 2017. - №25. - С.12 ( 22.07.2017 )
Я к інформує Київське міське відділення Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності, відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (Закон № 1105), страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем страхові внески в сумі не менше за мінімальний страховий внесок.
Згідно з абз. 7 п. 1 ст. 4 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 платниками єдиного внеску є військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства для таких осіб:
– військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу;
– осіб, які проходять строкову військову службу у Збройних силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України, органах Міністерства внутрішніх справ України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.
Водночас постановою Уряду від 26 листопада 2014 року № 675 затверджено Пропорції розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до яких єдиний внесок для зазначених платників розподіляється лише на: загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття – 2,7488% та загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) – 97,2512%.
Таким чином, на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності частина єдиного соціального внеску за військовослужбовців не перераховується і, відповідно, до страхового стажу для оплати листків непрацездатності час проходження військової служби не зараховується.
Щодо зарахування військової служби до страхового стажу для оплати листків непрацездатності до набрання чинності Закону № 1105 визначення страхового стажу регулювалось ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240, яким не передбачалася сплата страхових внесків до Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності за військовослужбовців.
Отже, військова служба, починаючи з 28.02.2001 (дата набрання чинності Закону № 2240), не зараховується до страхового стажу для оплати листків непрацездатності.
http://www.psv.org.ua/arts/Yurist/view-3721.html