Дніпропетровщина бібліотечна

Кривий Ріг


 
Бібліотека-філіал №14 КЗК "Міська бібліотека для дорослих" Криворізької міської ради 

 
Історія бібліотеки 

            Двері нашої бібліотеки вперше відкрилися у 1959 році. Книжковий фонд був зовсім маленьким лише 5 тисяч примірників. Перший завідувач Фролова Тетяна Антонівна доклала чимало зусиль, щоб поповнити книжковий фонд. Працювати було важко. Щоб задовольняти потреби користувачів необхідно було шукати нові форми та методи роботи. Користувачі відвідували масові заходи, приходили на зустрічі з цікавими людьми, знайомилися з новими надходженнями книг. Так все більше людей дізнавалося про бібліотеку-філіал № 14, залучалося більше користувачів, збільшувалася відвідуваність.

            Тетяна Антонівна працювала близько 15 років, за цей час бібліотека під її керівництвом здобувала повагу й популярність у багатьох мешканців району, міста.

            З 1 грудня 1973 року по 5 вересня 1977 року на абонементі працювала Сурдова Людмила Іванівна, а в читальному залі Повзнер Ліля Анатоліївна.

            3 січня 1993 року до серпня 1988 року завідувачем бібліотекою-філіалом № 14 була Тарасенко Єлизавета Семенівна.

 
            В цей період разом з нею працювали:

-          на абонементі: Чернявська Раїса Серафимівна, Корчинська Віра Павлівна;
-          в читальному залі: Смирнова Валентина Михайлівна, Щербакова Любов Петрівна, Саленко Марина.

В Довгинцево, в будуправлінні № 12 був створений бібліотечний пункт, за роботу якого відповідала бібліотекар Смирнова В.М.

Вперше, в 1996 році бібліотека почала зв'язок з територіальним центром соціального обслуговування Довгинцівського району. Відповідальною за роботою в територіальному центрі була Щербакова Л.П. В цей період часу були спроби створення клубу відпочинку для людей похилого віку, читачів бібліотеки.

За роки, що минули змінилося багато бібліотекарів, завідувачів, але кожний з них вклав часточку душі у створення затишної атмосфери у бібліотеці. Дехто з них вже на заслуженому відпочинку, а дехто й зараз працює.. До бібліотеки-філіалу № 14 прийшла працювати молодий спеціаліст Ревенко Лілія, а пізніше Лисай Тетяна Іванівна.

У 2003 році завідувачем бібліотека-філіалу № 14 стала Лисай Тетяна Іванівна, яка  по теперішній час очолює колектив бібліотеки:

завідувач – Гук (Лисай) Тетяна Іванівна;

бібліотекарі абонементу – Зайченко Наталя Віталіївна та Плаксіна Світлана Валеріївна;

бібліотекар читального залу – Сігаєва Ірина Борисівна;

прибиральник – Зачоса Алла Вікторівна.

Мозком бібліотеки є Тетяна Іванівна, душею – Наталя Віталіївна, серцем – Світлана Валеріївна, пульсом – Ірина Борисівна, ритмом – Алла Вікторівні.




Сучасність бібліотеки

         Протягом року у бібліотеці обслуговуються 2262 користувача різних вікових категорій. Загальна кількість відвідувань – 11590, документовидача – 44565 примірників  з різних галузей знань.

Останнім часом завдання гуманізації бібліотечного обслуговування стало надзвичайно важливим. Особливо коли мова заходить про користування бібліотекою читачів особливої категорії – інвалідів та людей похилого віку. Тому, що наше старше покоління – золотий фонд, скарбниця досвіду та знань. Працівники бібліотеки за допомогою своїх специфічних засобів та форм роботи привертають увагу до потреб та проблем людей похилого віку.

Бібліотека тісно співпрацює з КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у Довгинцівському районі» та КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у Дзержинському районі», де діють колективні читальні зали. Саме тому вже сім років колектив бібліотеки працює за цільовою комплексною програмою «Робити людям добро». Основним завданням якої є формування на базі бібліотеки центру дозвіллєвої діяльності користувачів похилого віку. Бібліотекарі щомісяця відвідують Територіальні центри та проводять різноманітні масові заходи, оформлюють книжкові полиці. З нагоди Різдва Христова в Довгинцівському територіальному центрі було проведено посиденьки «Под чистым снегом Рождества». Посиденьки розпочалися з декламування віршів Б.Пастернака «Різдвяна зірка» та І.Бродського «Різдво». Дізналися відвідувачі Центру про те, коли почалося святкування Різдва Христового, які страви слід споживати в цей день, які в давнину існували способи гадання та які колядки співали. А які ж посиденьки без ігор, забавок й веселощів. Користувачі поринули у світ розваг й взяли участь у конкурсах «Відгадай прислів’я» та «Поле чудес».

Необходять своєю увагою бібліотекарі й юнацьку молодь, тісно співпрацюють з Вальдорфською школою, загальноосвітньою школою-інтернатом № 1.

В читальному залі продовжує діяти відділ літератури іноземними мовами, який налічує оригінальні та адаптовані художні твори, учбові та довідкові видання мовами світу, періодичні видання іноземними мовами.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

11 квітня 2014 року працівниками бібліотеки  було проведено творчий портрет "Справжній професіонал. Хто він?" Це — захід із профорієнтації, на який було запрошено спеціаліста із Центру зайнятості населення. Метою заходу було надання учням уявлення про різноманітність нових професій, формування поваги до праці людини, розвиток уваги, пам'яті, сприяння розвитку їх пізнавальної активності, творчих здібностей, виховання доброзичливого ставлення до інших. Перед юними користувачами було поставлено ряд запитань для обрання ними в майбутньому тієї чи іншої професії. Бібліотекарі познайомили юнацтво з новими професіями на ринку праці: креативний директор, логістик, ландшафтний дизайнер, промоутер, груммер, менеджер, HR-фахівець  та надали інформацію, де навчаються цим професіям.