Висловлюємо слова щирої вдячності Ярославу Левкуну за подароване бібліотеці книжкове видання «Іван Борковський – славетне ім’я в історії Чехії та України».
Левкун, Ярослав. Іван Борковський – славетне ім’я в історії Чехії та України / Я. Левкун. – Івано-Франківськ: Нова зоря, 2016. – 200 с. + кольорована вкладка + чорно-біла вкладка.
На великому архівному матеріалі, привезеному автором з Праги та фондів ЦДАВО України (Центральний державний архів вищих керівників органів України), ЦДАЗУ (Центральний державний архів зарубіжної україніки) м. Київ, ДАІФО (Державний архів Івано-Франківської області), Національного музею у Львові та інших джерел, зроблено вперше наукове дослідження в українській і чехословацькій історіографія життєвого шляху і громадсько-політичної, наукової діяльності видатного європейського, чеського вченого, українця за походженням Івана Івановича Борковського (1897-1976), першовідкривача "празької культури", визнаного в світі наукового авторитету в галузі слов’янської археології.
Автор подає етапи життєвого й наукового становлення І. Борковського від студента Карлового (Празького) Університету до академіка ЧАН, голови археологічного товариства Чехословаччини, ректора Українського Вільного Університету в Празі та феномен давньої Праги, як колиски свободи, політичного, наукового й культурного осередку української духовності і відкриття вченого в галузі археології, що мали світове значення. Висвітлюється участь І. Борковського у створенні закордонного проводу ОУН на Закарпатті спільно з О. Кандибою. Подається невідома досі інформація з біографії С. Фігури командира Волівської Січі, працівника інституту археології ЧСАН та начальника штабу Карпатської Січі М. Колодзінського.
У книзі простежується особистий внесок І. Борковського у археологічні дослідження Празького граду, Лівого градця, давньої сакральної архітектури, храмів та місць нерозривно пов’язаних з початком історії чеського народу.
Наукова точність І. Борковського і ретельність обробки отриманих даних археологічних розкопок, вміння документувати і роботи археологічний об’єкт свідком відкриття, усвідомлення того, що інтерпретація та оцінка можуть з часом змінитися, проте археологічний об’єкт, знахідка залишаться незмінними, робили І. Борковського незвичайною особистістю, а результат його праці науковим досягненням.
Адміністрація та колектив бібліотеки сподіваються на подальшу співпрацю з Ярославом Левкуном.