Арт-галерея

 
 

Тетяна Адаменко



Війна, яка прийшла на нашу землю, вплинула на всі без винятку сфери життя українців, а творчість, як найбільш чутлива, реагує на пережите найбільш емоційно. На диво, спостерігаємо, що жахливі події надають поштовху для появи нових творчих ідей, проєктів, зміни форматів. І головне – творчість не втрачає яскравості, привабливості, позитивного впливу. «Мистецтво, що народилось протягом війни, буде говорити за нас довше, ніж ми живемо», – справедливо зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Знайомимо вас із роботами молодої талановитої художниці Тетяни Адаменко, яка тяжкого 2022 року почала створювати плакати соціальної тематики. Ось що розповідає сама авторка про свій проєкт: «Цикл робіт #дякую_мирним_професіям я почала малювати на початку березня. Тоді я ще не знала, що це буде цикл. Просто побачила співробітника комунальних служб, який вилазив з люка, і його зосереджене обличчя на фоні світу, що перевернувся, було таким нормальним і заспокійливим... І я відчула потребу сказати дякую за те, що людина не героїчної, тобто, мирної професії, виконує свої обов'язки, наче нічого не сталося – і в цьому є певний героїзм. Так я намалювала перший плакат. Потім ми з подругою пішли волонтерити для музею – допомагали носити книги. І побачили, як музеї і бібліотеки перетворюються на осередки допомоги, підтримки і культурного спротиву. Так з'явилися «Бібліотекарки» і «Музейники». На плакаті музейники я зобразила «Молодого скіфа» – кам'яну стеллу з колекції музею імені Яворницького. Мені дуже сподобалося, що він такий усміхнений, ще безбородий (тому його і назвали «Молодим»), але з рогом чогось хмільного в руках і зброєю – тобто, прийнятий у воїнське коло. А на плакаті «Бібліотекарки» я довго думала, яку книгу пані бібліотекарка має діставати з полиці, і врешті вирішила, що це буде моя улюблена книга дитинства «Тореадори з Васюківки». Ну і кожного разу, коли я відчувала потребу подякувати, я сідала малювати плакат».

Улітку 2022 року Тетяна брала участь в конкурсі плакатів «Країна сама себе не зробить» від ГО «Центр Спільних дій», де посіла третє місце в категорії «Найкраще гасло». Після завершення конкурсу, плакати-фіналісти брали участь у виставках по містах України, а роботи «Дякую комунальникам» помістили в київському департаменті суспільних комунікацій, тож певний час твори нашої землячки можна було побачити на вулицях столиці. За підсумками конкурсу створено теку плакатів подяки, які можуть використовувати всі міста України. До прикладу, в Кропивницькому до Дня Енергетика на бігбордах були плакати Тетяни Адаменко.

Окремо слід означити дві роботи: «Дякую ППО», яка стала доволі популярною у мережі. Її навіть «запостило» в себе Повітряне командування «Схід». Та – «Дякую криміналістам», присвячену людям, які роблять неймовірно важку, але таку потрібну роботу, щоб жоден невинно загиблий не залишився безіменними.

Більше читати про художницю: https://www.libr.dp.ua/vernisazh_adamenko.html 

Переглянути галерею