Стосується кожного

Туризм та митниця
 

 

 

  •   Виноградне Закарпаття: де можна насолодитися унікальними винами (18+).
    Закарпаття приваблює туристів переважно горами, старовинними замками та термальними басейнами. Однак ще одним перспективним напрямком можна назвати винний туризм, який тут є переважно сімейним бізнесом. УНІАН побував на трьох закарпатських виноробнях – в Холмоку, Мукачеві й Берегові – та дізнався, як там розвивають виноробство і намагаються прищепити туристам культуру споживання вина.

  •   Подорож Румунією без власного авто: які нюанси варто знати.
    Сусідня з Україною дружня Румунія досі зовсім незаслужено залишається не надто популярною країною серед українських туристів. Частково тут грає роль не дуже зручне транспортне сполучення між двома країнами, а частково – слабка популяризація її туристичних принад серед українців. УНІАН.Туризм з власного досвіду розкриє секрети зручних подорожей Румунією без власного транспорту та розповість про її найцікавіші туристичні локації.

  •   Вікенд в Івано-Франківську: затишне та сучасне місто, яке не впізнати.
    Якщо ви востаннє були в Івано-Франківську років десять тому і залишилися не дуже вражені візитом, то вам обов’язково варто туди завітати знову – ви точно будете приємно здивовані. УНІАН.Туризм розповість, як змінилося це місто, перетворившись на справжній осередок сучасного, комфортного і затишного життя.

  •   Гірська Чехія: де українцям відпочити від реалій війни і відчути себе як вдома.
    Чехія є однією з найбільш дружніх країн Європи для українців, а тому сюди можна сміливо вирушати перепочити від жорстоких реалій війни. Ця невелика країна неодноразово виступала на боці України проти Росії, підтримувала санкції, постачала допомогу, а також прихистила тисячі українців. Дружелюбністю і бажанням допомогти відрізняються і самі чехи. Тут про війну в Україні знають практично всі, а прапори нашої країни можна побачити навіть в глибинці поряд з чеськими. УНІАН.Туризм переконався в цьому на власному досвіді.

  •   Їсти, молитися, пити. Кіпр – острів сили, обжерливості, молитов і задоволень.
    Напередодні курортного сезону УНІАН проінспектував Кіпр – острів в Середземному морі, що колись славився засиллям "русского міра", поступово позбавляється наших північних сусідів і активно – в особі гідів і офіціантів – вивчає українську мову, щоб забрати в свої гостинні обійми українських туристів.

  •   Вікно у світ: через які аеропорти українцям наразі найзручніше літати.
    Відновлення пасажирського авіасполучення в Україні досі залишається в дуже далекій перспективі, однак дедалі більше українців потребують зручного та швидкого сполучення із зовнішнім світом. УНІАН.Туризм з’ясував, через які аеропорти в сусідніх з Україною європейських державах українцям найзручніше літати, та ще й щоб бюджетно.

  •   Європарламент підтримав безмитну торгівлю сільгосппродукцією з Україною ще на рік.
    Європарламент на своєму засіданні 9 травня проголосував за продовження безмитної торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною ще на рік. Це зроблено, щоб підтримати українську економіку в умовах війни, йдеться на офіційному сайті інституції.

  •   Уряд заборонив імпорт пального невизначеного походження.
    Уряд на своєму засіданні 9 травня заборонив імпорт пального невизначеного походження. Про це повідомив заступник міністра енергетики Микола Колісник у Фейсбуці. За його словами, Кабінет міністрів доповнив Постанову №1147, щоб заблокувати потрапляння російського палива, нафти та нафтопродуктів в Україну.

  •   Тернистий шлях до моря: як з України під час війни доїхати до африканської відпустки.
    Лікарі радять навіть у найважчі часи обов’язково знаходити можливість для відпочинку, який дасть змогу відновити сили для подальшої боротьби. Для тих, хто має таку можливість, найкращим варіантом буде саме закордонна відпустка – хай навіть і коротесенька – без відключень світла і повітряних тривог (звісно, і без росіян на горизонті). УНІАН дослідив, наскільки нині це можливо у довоєнному форматі all inclusive.

  •   П'ять речей, які варто встигнути зробити в Варшаві за вікенд.
    Нещодавно впливовий туристичний ресурс European Best Destinations назвав Варшаву найкращим європейським напрямком для подорожей у 2023 році. А оскільки нині польська столиця активно приймає українців, УНІАН.Туризм вирішив розповісти про декілька речей, які обов'язково варто встигнути зробити у Варшаві – від підйому на найвищий оглядовий майданчик міста до прогулянок садом на даху бібліотеки.

  •   Недооцінений Згожелець та кіношний Герліц: від Польщі до Німеччини – один міст.
    Польща завжди була одним з найпопулярніших туристичних напрямків серед українців, а в нинішні воєнні часи – тим паче. Однак окрім усім відомих місць на кшталт Варшави, Кракова чи Морського Ока, там є і доволі цікаві "темні конячки". УНІАН.Туризм розповість про прикордонне польське місто Згожелець, з якого через міст можна потрапити в німецький Герліц – обидва вони доволі цікаві.

  •   Якщо немає квитків на поїзд "Київ – Варшава": альтернативний маршрут через Хелм.
    Найбільшою популярністю серед міжнародних маршрутів в українців наразі користується поїзд "Київ – Варшава". Однак, як би "Укрзалізниця" не намагалася боротися зі спекулянтами, придбати квитки на нього – задача не з легких через надвеликий попит. УНІАН.Туризм з власного досвіду розповість про чудову альтернативу цьому маршруту через польський Хелм.

  •   Залізниця у часи війни: як перейти від поїздки з муками до подорожей з комфортом.
    Українська залізниця залишається транспортом, який попри війну героїчно виконує свої функції – перевозить людей та вантажі. Проте, пасажири продовжують стикатися з незручностями під час подорожей. УНІАН з’ясовував, як війна змінює українську залізницю та чи з'явиться у нас шанс на європейський сервіс.

  •   Зимовий (не)сезон у Карпатах.
    Нинішній зимовий сезон у Карпатах через війну та теплу погоду виявився чи не найскладнішим за багато років. З одного боку, українці не можуть чи не хочуть дозволити собі традиційний зимовий відпочинок, з іншого – й природні умови для цього не найкращі. УНІАН дізнавався, яким є зимовий туристичний сезон-2023 в Україні та як у цих умовах виживає місцевий туристичний бізнес.

  •   Від невідомого придатку РФ до головного тренду: як за рік війни змінилося ставлення до України у світі.
    Навіть через 30 років після отримання незалежності, про Україну багато хто в світі або взагалі не знав, або вважав її якимось придатком Росії. Зараз же, сплативши жахливу ціну, наша країна стала справжнім світовим трендом. УНІАН проаналізував, як за перший рік повномасштабної війни Росії в Україні світ змінив ставлення до нашої країни та її громадян.

  •   Нове керівництво, старі проблеми: коли "Укрзалізниця" стане на рейки європейської якості.
    В "Укрзалізниці" вчергове змінився керівник, перед яким стоїть завдання трансформувати компанію, підвищити рівень сервісу та надійності перевозок. УНІАН намагався з’ясувати, чи варто українцям очікувати найближчим часом європейську якість від вітчизняного залізничного транспорту.

  •   Крізь смарагдовий ліс і місто-привид до старовинного німецького замку Ельц.
    Німеччина відома величезною кількістю старовинних фортець, а серед найбільш впізнаваних з них – замок Ельц на заході країни. Ви точно хоча б раз бачили його в кіно або на шпалерах гаджетів! Про дивовижну історію замку, який досі належить родині перших власників та жодного разу не був завойований, а також як туди потрапити, читайте в матеріалі УНІАН.Туризм.

  •   Комбуча, сакури та забіг у коноплі: що у воєнний час пропонує туристичне Закарпаття.
    Війна вдарила по доходах українців та змістила фокус їхніх витрат на першочергові потреби – проживання, харчування, підтримка ЗСУ. Тож розваги, відпочинок та оздоровлення відійшли не те, що на другий, а, напевно, на десятий план. Проте з часом все ж попит на туризм почав з’являтися – українцям потрібна бодай короткострокова зміна обстановки, щоб набратися сил для подальшого протистояння ворогу. Що у цих умовах пропонує найбезпечніше та туристично найпривабливіше Закарпаття, дізнавався УНІАН.Туризм.

  •   Другий рік без українського моря: чим його можна замінити.
    Війна закрила доступ українцям до пляжного відпочинку на березі Чорного та Азовського морів. Узбережжя останнього повністю окуповане росіянами, а чорноморське – недоступне через мінну небезпеку та загрозу ракетних обстрілів. УНІАН.Туризм дізнавався, яка зараз ситуація на курортах півдня та яку альтернативу морському відпочинку можна обрати.

  •   Держслужбовцям можуть дозволити виїхати за кордон: названо умови.
    Незважаючи на заборону перетинання державного кордону під час війни, для держслужбовців передбачені окремі випадки, за яких вони мають можливість покинути територію України не лише в рамках службового відрядження

  •   Виїзд українців за кордон в умовах війни: чи випустять тих, хто заборгував за кредитами.
    Під час дії воєнного стану з країни забороняється виїзд чоловіків призовного віку. Втім, Кабмін зробив виняток з цього правила, дозволивши перетин кордону деяким категоріям українців. Однако навіть ті, кому дозволено це робити, можуть зіткнутися з певними труднощами. Зокрема, через борги

  •   Виїзд за кордон волонтерів та водіїв: які потрібні документи.
    Під час дії воєнного стану та мобілізації чоловікам призовного віку заборонено залишати територію країни. Проте волонтери та водії можуть виїхати за межі України за наявності необхідних документів

  •   За гуманітарними обставинами: хто може виїхати без закордонного паспорта до країн ЄС.
    Українців, які тікають від війни до країн Європи, у перші місяці пропускали через кордон із внутрішнім паспортом. Наразі коло осіб, хто може потрапити до ЄС без закордонного паспорта, звузилося

  •   Українські військовослужбовці зможуть отримати право виїзду за кордон.
    У Верховній Раді пропонують надати військовим право виїзду за кордон з метою провідати членів сім’ї за рахунок вже передбаченої в чинному законодавстві додаткової відпустки для військовослужбовців під час воєнного стану

  •   Кабмін змінив правила виїзду за кордон: що у них з'явилося нового.
    Нещодавно уряд дозволив чоловіки призовного віку, які супроводжують осіб з інвалідністю, виїжджати з країни необмежену кількість разів, а наразі знов вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України під час дії воєнного стану

  •   Як перетинати кордон та скільки грошей взяти, щоб не відібрали: юристи розвіяли міфи про виїзд за межі України.
    Після запровадження воєнного стану порядок перетину державного кордону перетворився в одну з головних тем в інформаційному просторі. Й навколо неї існує чимало маніпулятивних моментів. Де правда, а де міф, пояснили фахівці «Юридичного порадника для ВПО»

  •   Дорога додому: що потрібно знати про ввезення особистих речей на територію України.
    Державна митна служба нагадала правила ввезення особистих речей на територію України

  •   Яка відповідальність за незаконний перетин державного кордону України.
    З початку вторгнення рф прикордонники півдня затримали більше 2000 чоловіків призовного віку, які намагалися незаконно перетнути державний кордон, з яких понад 1200 виявлено поблизу державного кордону, а майже 800 осіб непропущено у пунктах пропуску

  •   Відпустка в Берліні. Як вона вчить жити в новій коронавірусній реальності..
    Німеччина стала однією з перших європейських країн, що відкрилися для українців після коронакризи. Далі протягом липня одна за одною стали відкривати кордони й інші країни ЄС — про це радісно сповіщали спеціалізовані туристичні ресурси. А от посиленню обмежувальних заходів уваги не приділяли. Це зіграло з моєю відпусткою злий жарт.

  •   ЄС вніс Україну у зелену зону. Що це значить для подорожей..
    Рада ЄС включила Україну до переліку держав, для громадян яких пропонують скасувати обмеження на подорожі. Про це повідомило МЗС України.

  •   Прикордонники назвали Топ 10 країн, в які найбільше їздять українці..
    Державна прикордонна служба назвала Топ 10 країн, в які цього року найбільше їздили українці.

  •   Що зміниться з серпня: суворі правила в'їзду в Україну і паспорти в смартфоні..
    Жорсткіші правила перетину державного кордону через поширення штаму коронавірусу "Дельта", остаточно легалізовані електронні паспорти, зміна ціни на газ і тисячі нових студентів вишів. Змін у серпні небагато, проте на них варто звернути увагу.

  •   Куніо Мікурія, генеральний секретар Всесвітньої митної організації..
    Нещодавно на запрошення голови Державної митної служби України Павла Рябікіна в Україну завітав генеральний секретар Всесвітньої митної організації (ВМО), д-р Куніо Мікурія. Його візит включав знайомство з роботою одеських митників та зустріч з президентом України Володимиром Зеленським. А також робочі зустрічі безпосередньо з нинішньою управлінською командою Держмитниці.

  •   ДБР перекрило на Київській митниці канал контрабанди на десятки мільйонів..
    Співробітники ДБР спільно з департаментом протидії контрабанді Митної служби ліквідували потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів через столичні аеропорти на десятки мільйонів гривень.

  •   Ляшко обіцяє, що з вакциною CoronaVac скоро пускатимуть у Європу..
    Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевняє, що незабаром Євросоюз дозволить в'їзд до ЄС осіб, щеплених проти коронавірусу вакциною CoronaVac китайського виробника Sinovac.

  •   Франція відкрила кордони для українців..
    Уряд Франції вніс Україну до переліку країн так званої "зеленої" зони, відкривши в’їзд для всіх типів подорожей українців.

  •   Курортна Іспанія відкривається для невакцинованих туристів з України..
    Іспанія з початку доби 27 липня відкривається для поїздок невакцинованих українців - як і прогнозувала "Європейська правда".

  •   Прикордонники назвали топ країн, куди найчастіше подорожують українці..
    Прикордонники відзначають істотне зростання кількості поїздок громадян України до деяких країн попри тривалі карантинні обмеження та істотне зниження пасажиропотоків у пунктах пропуску.

  •   Ісландія почала вимагати на кордоні негативний тест у вакцинованих..
    В Ісландії з опівночі 26 липня набули чинності нові правила перетину кордону, які зобов’язують усіх без винятку прибуваючих до країни надати негативний результат тесту на коронавірус.

  •   Люксембург відкривається для українців..
    Відтепер Люксембург відкривається для всіх типів подорожей українців.

  •   Результати тестування митників: дві третини складу рекомендовано до служби..
    Тестування посадовців Державної митної служби як перший етап кадрової реформи української митниці дало очікувані результати. Дві третини службовців склали тестування, яке оцінювало знання законодавства, загальні здібності і благонадійність.

  •   Як отримати Шенгенську візу.
    Недостатня поінформованість щодо процедур отримання шенгенської візи є однією з найбільших проблем українських туристів. Як не дивно, отримати шенгенську візу далеко не завжди складно. Більше того - це ще й не дуже дорого. Ризикнувши пройти короткий шлях збору та подачі документів самостійно, мандрівник не тільки заощадить від 50-100 євро, але і зможе в майбутньому надавати «консультаційні послуги» своїм друзям і родичам.

  •   Куди українці можуть полетіти за кордон після щеплення вакциною CoronaVac..
    Країни одна за одною відкривають кордони та починають приймати повністю вакцинованих іноземців. Українців — серед інших. А втім, досі діють обмеження на вакцини, які не визнані в ЄС. Зокрема, і на CoronaVac, яким останніми тижнями масово щеплюють українців.

  •   Як змінилися норми щодо виїзду дитини.
    На початку липня Верховна Рада прийняла другий пакет законів, однією з найбільш резонансною нормою якого став виїзд дитини, яка проживає у неповній родині, за кордон. Дана норма вступить в силу вже 29 серпня

  •   Довідку з військомату для оформлення закордонного паспорта подавати не потрібно.
    Для отримання закордонного паспорта, довідка з військомату більше не потрібна

    • Довідку з військомату для оформлення закордонного паспорта подавати не потрібно 

      5 грудня 2013 року набрав чинності прийнятий Верховною Радою України та підписаний Президентом України Закон (671-VII), яким внесено зміни до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».Відповідно до внесених змін, з числа підстав для відмови у видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон виключено відсутність відстрочки у призові на строкову військову службу.Таким чином, підрозділи міграційної служби відтепер не контролюватимуть при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон зазначені обставини, отже подання довідки з військових комісаріатів для юнаків призовного віку при оформленні закордонного паспорта втратило необхідність.


 


Якщо Ви маєте корисну інформацію по темі цієї рубрики - напишіть нам.
Для зв'язку з Вами вкажіть e-mail або телефон