Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 72 73 74 75 76 77 78 79 ... вперед › кінець »
 

ф1532762кп хр ; 85.143(4УКР)5-8.я61
Тарас Шевченко. Мистецька спадщина [Текст] / упоряд.: Д. В. Стус, Т. Чуйко, Ю. Шиленко [та ін.].- К. : Мистецтво, 2013.- 351c. Альбом репрезентує малярську спадщину Тараса Шевченка, яка є набутком не лише українського народу, а й світової культурної спільноти. Живопис майстра, його офорти, сепії, малюнки та акварелі – гармонійно поєднані з поетичним словом Кобзаря. Портретний живопис, краєвиди, жанрові композиції та ілюстрації художника втілюють глибинну філософію українського народу. Розраховано на широке коло поціновувачів поезії і мистецтва.


ф1532824кп оил ; 84(4УКР)5-5
Shevchenko, T. Kobzar [Text] / T. Shevchenko; transl. by V. Rich, introd. and comp. by R. Zorivchak.- K. : Mystetstvo, 2013.- 335c. Поетична спадщина Тараса Шевченка давно стала набутком світової культури. «Кобзар» — квінтесенція філософії митця — надрукований багатьма мовами народів світу. Книга знайомить із перекладами Шевченкової поезії англійською, які здійснила Віра Річ (1936-2009) — лауреатка Перекладацької премії імені Івана Франка Національної спілки письменників України, британська журналістка, поетеса і перекладачка, одна з найактивніших популяризаторів творчості Т. Шевченка в англомовному світі.


ф1532805кп хр; 85.143(4УКР)5-8
Генералюк, Л. С. "Святим дивом сяють Храми Божі ...". Храми України в малярстві, поезії, прозі Шевченка [Текст] / Л. С. Генералюк; ред.: В. Строля, Ю. Ференцева; вступ. ст. М. В. Попович.- К. : Балтія-Друк, 2013.- 167c. Це книга про українські храми, котрі відвідував, змальовував, згадував у своїх творах Шевченко. Шевченкіана невичерпна – і тому, що безконечні глибини Шевченкової творчості, і тому, що ми читаємо Шевченка щоразу по-новому.


м1532709кп бф ; 71.0(4УКР)д
Кульчий, О. Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів [Текст] / О. Кульчий, Т. Малярчук, Ю. Бентя.- К. : Кліо, 2013.- 347c. У виданні, підготовленому до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, на основі архівних документів, друкованих видань висвітлено факти життя та творчу діяльність видатних вітчизняних митців, чиї особові фонди зберігаються у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України. Вперше представлено численні автографи, рукописи творів, начерки, ескізи, титули книжок із дарчими написами, фотографії в колі родини, друзів та колег українських письменників, поетів, художників, скульпторів, архітекторів, композиторів, режисерів, акторів, літературознавців, мистецтвознавців, журналістів, які є лауреатами найвищої в Україні відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва - Національної премії України імені Тараса Шевченка.


ф1532770кп хр; 83.3(4УКР)5-82
Симоненко, Р. Г. Тарас Шевченко та його доба [Текст] : документально-хрестоматійне видання : у 3-х т. Т. 2 / Р. Г. Симоненко, В. А. Берестенко.- Харків : Фоліо, 2014.- 496c. Тритомник "Тарас Шевченко та його доба" – це документально-хрестоматійне висвітлення життя й діяльності видатного сина України – великого Кобзаря. В ньому зібрано ретельно перевірені документи, що збереглися, автентичні спогади сучасників – друзів і соратників Шевченка, які близько знали поета, а також наукові дослідження, що базуються на об'єктивному відборі фактів, грунтовному і неупередженому їх викладенні.


в1532814кп хр ; 84(4УКР)5-5
Шевченко, Т. Г. Три літа [Текст] / Т. Г. Шевченко ; упоряд., прим. С. А. Гальченко, авт. вступ. ст. М. Г. Жулинський.- К. : Либідь, 2013.- 376c. Національна реліквія, унікальна пам’ятка української літератури – рукописна збірка поетичних творів Тараса Шевченка «Три літа» (1843-1845) – відома своїм надцінним змістом і трагічною історією: саме за вміщені тут революційні твори геніальний поет і художник відбув десятирічну солдатчину, а конфіскована жандармами під час арешту Т. Шевченка 5 квітня 1847 р. збірка пролежала під сургучевими печатками в архіві департаменту поліції в Санкт-Петербурзі рівно шість десятиліть.


1532646кп хр; 84(4УКР)5-5
Шевченко, Т. Г. Більша книжка [Текст] / Т. Г. Шевченко; упоряд. С. А. Гальченко; авт. післямови К. М. Сєкарєва.- К. : Кліо, 2014.- 717c. Унікальна рукописна збірка поезій Т. Г. Шевченка, що увійшла в історію літератури під назвою «Більша книжка», компонувалася автором після звільнення його із заслання в період від 21 лютого 1858 р. до 5 грудня 1860 р. Після ретельного відбору і авторського редагування «невільничої» поезії, записаної на засланні до «Малої книжки», більше відомої як «захалявна», із неї було відібрано лише 79 творів за 1846-1857 pp. Рукописна збірка «Більша книжка» — автентичне джерело текстів понад сотні творів, які канонізовані академічним шевченкознавством як основні з поміж наявних редакцій і варіантів і є найавторитетнішими для дослідників і видавців спадщини великого Кобзаря.


1531776кп мп
Історична пам'ять Дніпропетровщини: події, факти, імена [Текст] : зб. статей та документів. У 5-ти т. Т. 1. Боротьба з інакодумством на Дніпропетровщині.- Дн-ськ : Монолит, 2013.- 260c. Книга висвітлює драматичні сторінки політичних репресій, які здійснювалися радянською тоталітарною системою проти інакодумців у Дніпропетровській області та колишньому Радянському Союзі наприкінці 50-х - 80-х років минулого століття. Перший розділ містить статті з історії дисидентського руху в Україні, СРСР та Придніпров’ї. До другого розділу входять нариси-персоналії, присвячені долям жертв політичних репресій, а також спогади учасників правозахисного руху. Третій розділ становлять документи, які відображають ту епоху.


1531775 мп
Міста і села Дніпропетровщини у вирі політичних репресій [Текст] : нариси. Персоналії. У 5-ти т. Т. 1 : Криваві жнива на освітянській ниві.- Дн-ськ : Монолит, 2013.- 216c. Книга висвітлює історію політичних репресій на Придніпров’ї в часи тоталітаризму. В нарисах-персоналіях розповідається про трагічну долю людей, які працювали на науковій та освітянській ниві. Книга містить короткі відомості про сотні освітян, котрі стали жертвами політичних репресій у той період.


ф1531947кп иск
Великие музеи мира [Текст] : альбом : в 30 т. Т. 19. Национальная галерея искусства. Вашингтон.- К. : ПраТ "Комсомольська правда-Україна", 2012.- 95c. Серія альбомів «Великие музеи мира» у 30 томах присвячена найбільшим зібранням світового образотворчого мистецтва, знаменитим музеям та картинним галереям, в яких збережені видатні колекції живопису та скульптури. Національна галерея мистецтв у Вашингтоні - головний художній музей США - була відкрита в 1941 році. Уряд, підтримавши ініціативу заможних колекціонерів, створив її на основі великих приватних зібрань. У галереї зберігаються численні шедеври західноєвропейської та американської живопису, в тому числі полотна Рафаеля, Джорджоне, Тиціана, Рембрандта, Вермера, Гейнсборо, Мане, Дега і багатьох інших художників. Альбоми розраховані на широке коло шанувальників мистецтва.