Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 22 23 24 25 26 27 28 29 ... вперед › кінець »
 

ф1548884кп иск ; 7.031.4(=161.2)
Біляшівський, М. Ф. Українське народне мистецтво [Текст] / М. Ф. Біляшівський ; упоряд. О. О. Савчук.- Харків : Олександр Савчук, 2017.- 167c. Це видання є першим українським перекладом англомовної праці видатного українського науковця та музейника Миколи Федотовича Біляшівского (1867–1926), що вийшла в Лондоні 1912 року у видавництві часопису «The Studio». Книгу доповнено унікальними світлинами етнографічного характеру кін. XIX – поч. ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України.


1561939кп чз ; 398.22(=161.2)
Буйських, Ю. Жіночі образи української міфології. Колись русалки по землі ходили... [Текст] / Ю. Буйських ; наук. ред. О. Боряк.- Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018.- 319c. Здавна й дотепер українці вірили в русалок, відьом та потерчат, уважали, що «нечистий» дух передчасно померлих змушує їх «ходити» після смерті й шкодити живим, а лісами сновигають звабники-перелесники. Доля та Смерть в уявленнях людей були цілком реальними створіннями, які мали жіночу подобу, так само як Пропасниця та Чума, Неділя і П’ятниця… Розмаїття надприродних істот, чиє походження, вигляд і функції тісно пов’язані із повсякденням людей, становить складну систему міфологічних уявлень населення України. Ця книжка — поєднання наукової інтерпретації міфологічних вірувань і уявлень українців та «живих» усних текстів, записаних авторкою від носіїв традиції в різних регіонах України. Традиційні жіночі постаті української міфології проаналізовані разом із такими явищами культури, як народна релігійність і народна медицина. Книжка орієнтована на широку читацьку аудиторію та буде цікавою кожному, хто прагне поглибити свої знання з української культури.


ф1559308кп рф ; 929.6(477)(09)
Гречило , А. Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення [Текст] / А. Гречило ; упоряд. Б. Завітий ; пер. з англ. В. Шевадуцька.- К. : Родовід, 2018.- 399c. У цьому 400-сторінковому альбомі – понад 700 ілюстрацій із більш ніж 50 музеїв, архівів і бібліотек України та світу. Про наш герб – ніби простий, але досі загадковий. «…Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», – писав Михайло Грушевський 100 років тому, коли Тризуб затверджено гербом УНР. Хоч йому ближчою була ідея цілком нового символу «творчої мирної праці в новій Україні» – золотий плуг на блакитному полі.


ф1558730кп бф ; 39(477)
Лаврик, О. В. Україна. Все, що робить нас українцями [Текст] / О. В. Лаврик.- Харків : Vivat, 2015.- 255c. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродження державності, нації. Тож проймімося цією благородною метою і пам’ятаймо: за нас цього ніхто не зробить. І щоб повною мірою осягнути свій історичний обов’язок, відчуймо себе українцями! Що ж робить нас українцями? Передусім шанобливе ставлення до свого минулого. Бо хто володіє минулим, той матиме і майбутнє. Іще нас вирізняє з-поміж інших народів національний характер, українська ментальність, звичаї, мова. Ця книжка покликана нагадати читачеві, що крім територіальної приналежності є ще й культурологічна складова, характерна саме для нашої нації. Тож багато уваги в ній приділено традиціям та обрядам українців. Особливого колориту надають виданню ілюстрації відомої художниці Надії Старовойтової. Сподіваємося, що це подарункове видання стане окрасою бібліотеки кожного свідомого українця.


1540881кп бф ; 63.529(4УКР)
Лаврик, О. В. 1000 цікавих фактів про Україну [Текст] / О. В. Лаврик.- Харків : Віват, 2021.- 256c. У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персони - усе це та ще багато іншого пропонується увазі допитливого та небайдужого читача. Видання стане в нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.


ф1558779кп хр ; 398.3-055.2(=161.2)
Лузина, Л. Волшебные традиции украинок [Текст] / Л. Лузина ; худож.: К. Дудник, О. А. Гукалова.- Харьков : Фолио, 2018.- 63c. Лада Лузіна — Золота письменниця України: «Народні обряди наших прабабусь настільки пронизані чарами, що нема сумніву — саме ці реальні свята та ритуали і стали основою всіх відомих легенд і казок про київських відьом. Читаючи сьогодні про чарівні традиції українок, ти не припиняєш дивуватися, якими унікальними Вміннями та Знаннями володіли наші предки! Яку унікальну роль відігравала жінка в українській громаді! І з яких прадавніх глибин ідуть ті чи інші звичаї!»


1546347кп по ; 36.991
Домашние вареники, пельмени, лапша, лазанья, галушки и другие вкусности [Текст] / сост. А. С. Еременко.- Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2017.- 318c. Страви на основі прісного тіста є майже у кожного народу - і всі вони однаково смачні, ситні і корисні. Дізнайтеся секрети приготування справжньої італійської локшини, спагеті і лазаньї! Навчіться завжди вдалим рецептами тіста і способам ліплення равіолі та тортеліні, вареників і пельменів, соковитих мантів і хінкалі. А якщо сьогодні у вас немає настрою возитися з начинками, приготуйте галушки, кнедлики, ліниві вареники, ньокі і шпецле.


1556871кп хр ; 37.013
Вагнер, Т. Мистецтво навчати. Як підготувати дитину до реального життя [Текст] / Т. Вагнер, Т. Дінтерсміт.- К. : Наш формат, 2017.- 312c. Піклуючись про майбутнє наших дітей, ми вимагаємо від них найвищих оцінок у школі, змушуємо їх вступати до найпрестижніших вишів і показувати найкращі результати з усіх дисциплін. Та чи дає статус відмінника гарантії, що дитина матиме всі потрібні навички, щоб стати гармонійно розвиненою особистістю, активним громадянином і побудувати успішну кар’єру? Усталена система освіти давно застаріла й не відповідає вимогам сьогодення. Більшість занять не мають нічого спільного зі справжнім навчанням. Викривлене оцінювання успішності не мотивує до отримання знань, а в гонитві за дипломом студенти не набувають досвіду та життєво важливих навичок. «Мистецтво навчати» презентує варіант альтернативної освіти, яка розвивала б креативні навички, ініціативність і допомагала би підготувати нові покоління до вимог сучасної економіки.


1556572кп хр ; 373.3/.5.091(480)
Вокер, Т. Як навчають у Фінляндії. Найкраща шкільна освіта [Текст] / Т. Д. Вокер.- К. : КМ-БУКС, 2018.- 232c. Фінляндія неабияк здивувала світ, коли в 2001 році її п’ятнадцятирічні школярі, які взяли участь у Міжнародній програмі з оцінювання освітніх досягнень учнів (PISA), отримали найбільшу кількість балів під час тестувань з математики, природничих наук і читання. І сьогодні ця невелика північна країна продовжує лідирувати за якістю шкільного навчання. Тімоті Вокер, американський вчитель, що кілька років працював у Гельсінкі, докладно розповідає, яким чином побудовано систему освіти в Фінляндії (це, зокрема, нетривалі уроки, невеликі за обсягом домашні завдання, стандартизовані тестування), чому фінські школярі досягають найкращих результатів, і радить якомога ширше впроваджувати напрацьовані фінами методики та засоби навчального процесу.


1558162кп хр ; 81'24
Льюїс, Б. Вільно за 3 місяці. Як заговорити будь-якою мовою незалежно від віку та місцезнаходження [Текст] / Б. Льюїс ; пер. з англ. І. Семенюк.- Харків : Ранок : Фабула, 2018.- 272c. Бенні Льюїс, відомий поліглот, блогер, мандрівник, дає практичні поради щодо вивчення різних мов. У книжці наведено найефективніші методики і способи запам'ятовування нових слів, нові мовні техніки, а також дієві підказки і списки корисних безкоштовних інтернет-ресурсів. За допомогою цієї книжки читачі будь-якого віку і досвіду легко і швидко опанують будь-яку мову.