Архiв надходжень
Переглянути цікавi надходження
« початок ‹ назад ... 17 18 19 20 21 22 23 24 ... вперед › кінець »
м1540678 куц ; 83.3(4УКР)6-8 Рильський, М.
Коляда, І. А. Максим Рильський.- Харків : Бібколектор, 2015.- 120c. Видатний український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч, академік АН України понад 50 років працював у літературі і залишив нам велику спадщину. «Поет – це людина, що палко любить слово, як найгострішу зброю», – говорив Рильський, і він дійсно був «володарем слів ясних і мудрих». Його поезії сповнені щирістю, відвертістю, пронизані мотивами любові до усього сущого. «Читачу! Поглянь, усміхнись: я твій, я не вмер, я живий!» – ці слова спадають на думку, коли читаєш безсмертні вірші Максима Тадейовича Рильського.
м1540926кп чз ; 63.3(4УКР)46-8
Коляда, І. А. Пилип Орлик.- Харків : Фоліо, 2015.- 121c. Впродовж багатьох років ім’я Пилипа Орлика таврувалось як зрадника українського народу і пов’язувалось із постаттю І. Мазепи. В офіційній дореволюційній та радянській історичній літературі його згадували дуже мало. Ставши гетьманом, уклав зі старшиною і представниками запорожців угоду, яка дістала назву Пакти і конституція прав і вольностей Запорозького Війська, яку пізніше називали Конституція Пилипа Орлика та Бендерська Конституція. Документ складався зі вступу й 16 статей, у яких проголошувалася незалежність України від Московії та Речі Посполитої. Проголосивши Україну фактично незалежною республікою, Конституція Пилипа Орлика стала найвищим досягненням тогочасної політичної думки не тільки в Україні, а й у Європі.
м1540929кп чз ; 63.3(4УКР)46-8
Мицик, Ю. А. Св. Петро Могила.- Харків : Бібколектор, 2015.- 119c. Петро Могила належить до тих людей, чиї імена символізують відродження нації. Біля витоків прославленої далеко за межами України Києво-Могилянської академії поряд з іншими культурними діячами XVII ст. стоїть і Петро Симеонович Могила. Значення діяльності святого Петра Могили – одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України – важко переоцінити. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Петрі Могилі набула найбільшої самостійності та авторитету за весь період XIII-XVIII ст. 1996 року Петра Могилу було канонізовано Православною Церквою.
м1540933кп чз ; 63.3(4УКР)46-8
Тома, Л. В. Данило Апостол.- Харків : Бібколектор, 2015.- 88c. Данило Апостол (1654—1734), ставши гетьманом Лівобережної України у скрутний для країни час, незважаючи на свій більш ніж поважний вік (73 роки), зумів залишити помітний слід в історії України: саме за його петицією Анна Іоанівна у так званих «Решительных пунктах» підтвердила – хоч і обмежену – козацьку автономію. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, взявся за викорінення корупції, впорядкування земельних відносин. І, звичайно, старий гетьман постійно зміцнював безпеку України: за часів його правління будується Українська оборонна лінія від Дніпра до Сіверського Дінця, завдяки його сприянню в Україну повертаються запорозькі козаки і засновують Підпільненську Січ.
м1540715кп чз ; 39.62д
Шевчук, С. В. Сергій Корольов.- Харків : ПЕТ, 2015.- 127c. Сергій Корольов – один із видатних вчених ХХ століття, який по праву вважається батьком радянської космонавтики. Перший штучний супутник Землі, запуски автоматичних міжпланетних станцій на Місяць, створення кораблів «Восток» і «Восход», політ першої людини в космос – ось далеко не повний перелік задуманого і здійсненого генеральним конструктором. Великим вченим, людиною, яка стала відомою у всьому світі тільки після смерті.
1568244кп чз ; 37.018.1(075)
Дюмонтей-Кремер, К. Між "можна" та "не можна". Як встановити межі для дитини.- К. : Сварог, 2020.- 99c. Всі батьки люблять своїх дітей і готові виконати майже всі їхні бажання. І частенько нам ніяк не вдається знайти правильний баланс між цими вічними проханнями і нашими поняттями про дозволене. В результаті – скандали, сльози, осудливі погляди перехожих і неприємне відчуття незручності і відчаю. Французький дитячий психолог Катрін Дюмонтей-Кремер вважає, що з самого раннього віку необхідно встановити для малюка межі дозволеного. Дотримання цих кордонів закладе міцну основу особистості дитини.
1568359кп чз ; 37.018.1
Клауд, Г. Як виховати чудову дитину? Як допомогти дитині в формуванні справжнього характеру. Всім батькам, які віддають своє серце вихованню чудових дітей.- К. : Сварог, 2020.- 230c. Кожна дитина індивідуальна. Але найголовніше, що можуть зробити батьки для дитини, – це виховати в ній характер. Характер – сума здібностей вашої дитини, які дозволяють їй справлятися з життям. Батьки більше за всіх інших впливають на формування характеру дитини. З самого народження ви допомагаєте їй розвинути шість найважливіших якостей: уміння спілкуватися з людьми; відповідальність; відчуття реальності, яке допомагає жити в недосконалому світі; наявність чітких моральних принципів, що відрізняють будь-яку совісну людину; розвинути таланти і здібності, без чого з дитини не виросте майстер своєї справи; закласти основи духовного життя, привести її до особистого спілкування з Богом.
1568349кп чз ; 159.923
Клауд, Г. Фактор матері. Як уникнути типових помилок, які роблять матері.- К. : Сварог, 2020.- 279c. Матір має великий вплив на розвиток особистості людини, але з нею пов’язано і найбільше число негараздів дорослих синів і дочок. Матерям і дітям дуже важко буває знайти спільну мову. Люблячи один одного, вони, тим не менш, доставляють один одному чимало неприємностей. Книга призначена для матерів (вік дитини значення не має) і для дорослих дітей, які вже зрозуміли, що конфлікти і сварки з матір’ю – не випадковість. Вона допомагає домогтися взаєморозуміння і гармонії у відносинах. Книга розповідає про витоки залежності і співзалежності, допомагає повернути собі і матері емоційне здоров’я.
1568239кп чз ; 37.018.1
Маккріді, Е. Мам, я сам! Як допомогти дитині вирости самостійним.- К. : Сварог, 2020.- 348c. Після століть важкої праці у людства, точніше, у його батьківської частини, в XXI столітті з’явилася несподівана проблема: як виростити дитину, яка в змозі донести білизну до пральної машини і увімкнути пилосос. Завалені іграшками і гаджетами, діти ніяк НЕ привчаться нести відповідальність за себе і свої вчинки, піклуватися про близьких, допомагати по дому. Автор цієї книги рішуче взялася допомогти втомленим батькам виправити ситуацію, даючи чіткі і прості рекомендації, як підготувати малят і підлітків до реального життя.
1568199кп чз ; 373.2/.3.091.33-027.22:796(075)
Максименко, Д. С. Гра - ключ до душі дитини. Гармонізація відносин дитини з навколишнім світом.- К. : Центр учбової літератури, 2020.- 238c. Книга присвячена аналізу виховної можливості гри – одному з улюблених і органічних видів діяльності та спілкування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Автор розглядає дитячу гру як ефективний діагностичний, корекційний, розвиваючий і виховний засіб, який дозволяє дорослим не тільки знайти шлях до душі дитини, допомогти їй відкрити красу навколишнього світу і людських відносин, а й самим відчути радість від ігрового спілкування з дитиною. Охарактеризовані показники ефективності застосування ігрових процедур, чітко прописані діагностичні критерії ігрової поведінки і переживань дітей. Грунтуючись на фундаментальних уявленнях видатних дослідників, автор враховує багато нюансів (особливості віку дитини, проблеми її розвитку, поведінки, реакції дорослих), вимоги до створення ігрового середовища вдома і поза ним, передбачаючи багато питань, які можуть викикнути у дорослих читачів. Адресується дорослим-вихователям, педагогам, практичним психологам, дослідникам-початківцям, а також всім, у кого є діти.