Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 13 14 15 16 17 18 19 20 ... вперед › кінець »
 

1569441кп чз ; 821.133.1(493)
Нотомб, А. Токійська наречена [Текст] : роман / А. Нотомб ; пер. з фр. П. Мигаль.- Львів : Видавництво Старого Лева, 2020.- 160c. Амелі приїздить у Японію, щоб пізнати культуру цієї країни та вивчити японську мову. Рінрі — японець, студент факультету французької філології. Вони обоє — немов люди із різних світів, але Рінрі закохується в цю дивну дівчину, таку близьку й далеку водночас. Амелі має мрію: зійти на Фудзіяму і зустріти на вершині цієї гори перші промені ранкової зорі. Лише так вона зможе глибше пізнати Японію і краще зрозуміти себе. Мрія Рінрі — одружитися з Амелі. Кожен із них іде до своєї мети, досягаючи власних вершин і пізнаючи себе, і врешті віднаходить щось більше, ніж кохання.


1569493кп чз ; 821.111(94)
Сімсіон, Ґ. Два кроки назустріч [Текст] / Ґ. Сімсіон, Е. Буйст ; пер. з англ. Ю. Костюк.- Харків : Віват, 2019.- 320c. Розгублена й пригнічена, після смерті чоловіка Зої вирушає з Лос-Анджелеса до містечка Клюні у Франції, до своєї університетської подруги, і потрапляє на Каміно-де-Сантьяґо — Дорогу святого Якова, популярний паломницький маршрут. У Мартіна є чіткий план і меркантильний інтерес на Каміно, до того ж він має купу нерозв’язаних проблем. «Дорога змінить вас», — сказав один досвідчений паломник. Ці двоє зустрінуться на ній і пройдуть свої такі різні шляхи, щоб зрештою все зрозуміти й знову навчитися любити…


ф1569244кп по ; 641.56(477)(083.12)
Звичаї нашого роду. Страви української кухні [Текст] / авт.-упоряд.: С. Андрющенко, С. Железняк.- Київ : Генеза, 2019.- 192c. Коли йдеться про українські страви, то перше, що згадуємо, — це борщ і пампушка з часником — візитівку національної кухні. А як не згадати теплий літній вечір, а на столі — гарячі вареники з вишнями і сметаною або бабусині пиріжки прямо з печі! А назви ж які! Січеники, крученики, завиванці, буцики, гречаники, мандрики, шулики, деруни, гарбузяники... Такі постають перед очима відважні запорожці, втомлені з дороги чумаки, пишні молодиці й завзяті парубки біля чисто вибілених хат із квітучими вишневими садами. Українська кухня дійсно самобутня, адже увібрала всі дари щедрої землі й упродовж віків зродила багатющий колорит національних страв. Однією книжкою не охопити величезного багатоманіття нині таких звичних для нас українських страв, рецепти яких сягають сивої давнини. Утім згадаймо бодай дещицю з них, що, попри давню свою історію, і досі нам смакують. Справжньою перевагою рецептів, наведених у цій книжці, є те, що вони не потребують чужоземних див — досить звичайних, усім відомих і доступних продуктів. Будь-яка господиня, скориставшись таким рецептом і доклавши трішки зусиль і часу, зможе приємно здивувати й порадувати свою сім'ю чимось смачненьким.


1569251кп чз ; 133.4
Бердник, Г. О. Знаки карпатської магії. Таємниця старого Мольфара [Текст] / Г. О. Бердник.- Львів : Terra Incognita, 2020.- 224c. 1569251кп чз ; 133.4 Бердник, Г. О. Знаки карпатської магії. Таємниця старого Мольфара [Текст] / Г. О. Бердник. - Львів : Terra Incognita, 2020. - 224 с. Вперше видана 2006 року, книга "Знаки карпатської магії" прочинила українському читачеві двері у містичний світ карпатського мольфарства і викликала живий інтерес до цього таємничого аспекту гуцульської культури. Робота над книгою поклала початок багатолітній дружбі авторки з карпатським "непрОстим" Михайлом Ничаєм - примівником, мольфаром і майстром Традиції. Надзвичайно цікаві бесіди з ним, пересипані дивовижними зразками фольклорних магічних текстів і доповнені роздумами Громовиці Бердник про карпатське мольфарство як складову світової магічно-шаманської культури, лягли в основу "Знаків карпатської магії". А тепер вони ще й надихнули талановиту художницю-ілюстраторку Анастасію Стефурак на створення чудового художнього обрамлення для оновленого видання.


ф1569270кп иск ; 391(=161.2)
Васіна, З. Українське народне вбрання [Текст] / З. Васіна.- Київ : Мистецтво, 2020.- 71c. У книзі в яскравих образах відома українська художниця й дослідниця Зінаїда Васіна відтворила автентику українського вбрання представників всіх верств населення, виявила характерні особливості крою костюмів, їх оздоблення й декорування. Акцентуючи увагу на розмаїтті, красі й практичності одягу, яке увібрало в себе багатотисячолітні тенденції культури пращурів, авторка наголошує на унікальності феномена духовної й матеріальної спадщини на теренах України. Книга стане для читача, передовсім для молоді, невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури.


в1569282кп иск ; 391.7(=161.2)(09)
Врочинська, Г. В. Історія традиційних українських прикрас [Текст] = History of Traditional Ukrainian adornments / Г. В. Врочинська, Г. Г. Стельмащук.- Київ : Балтія-Друк, 2020.- 179c. Відомі українські етнографи розповідають про те, як з розвитком технологій розвивались і змінювались принципи виготовлення традиційних прикрас українців, які мали не тільки художньо-естетичний сенс, але і зберігали своєрідний культурний код нації. Цікаво, що прикрасами користувались не тільки переважно жінки, але й для чоловіків здавна існували власні традиції і системи визначених символів для позначення за допомогою прикрас в одязі, головних уборах, зброї тощо їхнього місця і становища в суспільстві.


ф1569384кп чз ; 39(477)
Кононенко, О. А. Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди [Текст] / О. А. Кононенко ; худож. В. А. Кононенко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова.- Харків : Фоліо, 2020.- 159c. ф1569384кп чз ; 39(477) Кононенко, О. А. Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди [Текст] / О. А. Кононенко ; худож. В. А. Кононенко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. - Харків : Фоліо, 2020. - 159 с. Ця книжка знайомить з чарівним світом української міфології, з багатством фольклору, або усної народної творчості, що являє собою складову художньої культури народу. Слово, особливо поетичне, завжди високо шанувалося українцями, воно з давніх-давен пов’язане з традиціями, обрядами, ритуалами, з різними видами діяльності людини, з її переживаннями і настроями. Можна стверджувати, що фольклор узагальнює життєвий досвід, світогляд та естетичне ставлення людини до дійсності й донині залишається живильним джерелом для сучасної літератури та мистецтва.


ф1569385кп чз ; 398.43(=161.2)
Корній, Д. Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи [Текст] / Д. Корній ; худож. А. Канкава.- Харків : Віват, 2021.- 352c. Книжка «Чарівні істоти українського міфу: домашні духи» поведе вас у дивовижний і самобутній світ українських вірувань. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь про поважного домовика, надійного захисника роду, познайомитесь із добрим покутнім, який нашепче вам своє благословення, зазирнете на гостину до справедливого хлівника, який доброму господареві в усьому сприяє, а ледацюг карає. А якщо поталанить, привабите духа щастя з удатною сприйєю, які підуть пліч-о-пліч з вами. Однак стережіться роздоріжжя, бо там духи-перевертні заманюють у потойбіччя стомлених мандрівників. Перед вами постане величний шар культурної спадщини давніх українців,химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній.


1569519кп чз ; 398.3
Турунен, А. Ознаки добра і зла. Забобони: Історія забобонних звичаїв [Текст] / А. Турунен.- Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2020.- 192c. Чому відьма літає на мітлі, а чорт має роги? Чому заяча лапка приносить удачу, а сім – щасливе число? Як ім’я впливає на долю людини і яким був знак Каїна? Арі Турунен знайомить читача зі строкатим і захопливим світом забобонних звичаїв – звичаїв, які в повсякденному житті ми часто навіть не помічаємо. Ми стукаємо по дереву або плюємо через плече, коли дорогу перебігає чорна кішка, але навіть не усвідомлюємо, чому так робимо. За допомогою забобонних звичаїв боролися зі страхами, але також прагнули подбати про своє щастя й вдачу, бо людина – єдина тварина, яка свідомо намагається вплинути на власну долю. У семи“щасливих” розділах книжки автор зазирає в історію культури забобонів і розкриває деякі дивовижні секрети. Наприклад, сережки спочатку використовували для захисту від злих сил, слово “паніка” має походження від бога Пана, що визивав безконтрольний страх, а схрещення середнього і вказівного пальців для уникнення невдачі спочатку було символом парування.


м1569322кп чз ; 821.161.2'06.09(092)
Дорошенко, О. Василь Стус [Текст] / О. Є. Дорошенко.- Харків : Бібколектор, 2020.- 120c. Трагічна доля судилася Василю Стусу (1938-1985) - талановитому українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю, правозахиснику, одному з найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років. Він був людиною, не здатною на компроміси, яка завжди йшла шляхом правди і заплатила за це власним життям, людиною, яка з гідністю казала про себе: "...Голови гнути я не збирався, бодай що б там не було. За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину".