1561970 чз ; 304.3(489) Расселл Г. Рік хюге по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі [Текст] / Г. Расселл ; пер. з англ. О. Ліпська.- Харків : Віват, 2019.- 416c.
Відчуйте себе справжнім знавцем данського способу життя! Легка і дотепна історія розповідає про переїзд успішної лондонської кар’єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу і пошуки «хюґе» – комфортного і безтурботного життя. Гелен Рассел досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки і навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ навколо себе.
ф1562023кп хр ; 316.344 Флорида, Р. Homo Creativus. Як новий клас завойовує світ [Текст] / Р. Флорида ; пер. з англ. М. Яковлєв.- К. : Наш формат, 2018.- 432c.
Світовий бестселер теоретика урбаністики, професора Торонтського університету Річарда Флориди, що розкриває феномен нового креативного класу і те, яким стане світ після його появи. Тематика Економіка, урбаністика, суспільний розвиток. Уперше феномен креативного класу Річард Флорида описав ще 2002 року в книжці, яка сьогодні стала класикою. «Homo creativus» - доповнене й оновлене видання, у якому автор показує, як змінився світ із появою нового економічного класу, і яка його визначальна роль у подальшому розвитку суспільного життя. Креативний клас наразі становить близько 30 відсотків усієї робочої сили, і надалі його частка тільки зростатиме. Незабаром саме від нього буде залежати організація робочих місць, економічна ситуація на ринку і розвиток міст.
1573406кп хр ; 94(477.75=512.19) Абдулаєва, Г. Кримські татари: від етногенезу до державності [Текст] / Г. Абдулаєва.- Київ : Гамазин, 2021.- 408c.
Книжка «Кримські татари: від етногенезу до державності» - не просто начерк до життя й становлення кримських татар як етносу, це чудова можливість для читачів будь-якого віку довідатися й поміркувати в історичному (а подекуди й політичному) ракурсі про те, ким насправді є кримські татари, кримчаки, караїми, звідки вони взялися і яким чином сформувалися як народ. І чому зараз вони разом з іншими, на жаль, нечисленними етнічними групами змушені боронити свій статус корінного населення півострова, і якою є їхня роль у формуванні сучасної України.
ф1573422кп чз ; 94(477.4)"1793/1914" Бовуа, Д. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793-1914 рр. [Текст] / Д. Бовуа ; пер. з фр. З. П. Борисюк.- Київ : Кліо, 2020.- 872c.
Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством. Автор показує складнощі входження колишніх земель Речі Посполитої в імперію Романових, пояснює, чому польська землевласницька аристократія усупереч зростанню російського націоналізму залишалася аж до 1917 р. привілейованою і успішною групою; висвітлює драматичну долю майже забутих істориками «проміжних» категорій населення, які не вписалися в жорстку станову ієрархію російського суспільства. Доводячи нереалістичність усіх проєктів як полонізації, так і русифікації основної маси населення Правобережжя, автор подає формування української нації як закономірний продукт історичних умов, що склалися на цих теренах.
1573445кп чз ; 94(477.8)"1918/1919" Галущак, М. За пів кроку до перемоги. Військове будівництво та операції Галицької Армії в 1918-1919 роках [Текст] / М. Галущак.- Львів : Апріорі, 2020.- 280c.
З-поміж значної кількості літератури про Західно-Українську Народну Республіку ця книга є унікальною. Адже вона поєднала наукове дослідження історії Галицької Армії та особистий досвід автора, здобутий під час сьогоднішньої російсько-української війни на Донбасі. Михайло Галущак проводить численні історичні паралелі у війні з Польщею століття тому й сучасною війною з Росією. Основою праці стала захищена кандидатська дисертація на тему «Військово-політична думка ЗУНР/ ЗОУНР (листопад 1918 р. – липень 1919 р.)». Проаналізовано питання розбудови збройних сил, розподілу повноважень ключових органів державного керівництва та військового командування. Розглянуто найважливіші воєнні операції армії галицької республіки – і ті, які були втілені, й ті, яким судилося залишитись у планах. Окреслено альтернативні варіанти перебігу польсько-української війни 1918–1919 рр., вплив внутрішніх та зовнішніх чинників на еволюцію стратегії збройної боротьби. Автор уперше в історіографії обґрунтував доцільність використання терміна «Українське Військо» щодо збройних сил ЗУНР.
1573467кп хр ; 94(477.75) Громенко, С. Скоропадський і Крим: від протистояння до приєднання [Текст] / С. Громенко.- Київ : Наш формат, 2021.- 352c.
Чий Крим зараз і кому він має належати в майбутньому? Яким мусить бути статус півострова: незалежна держава, член союзу або суб’єкт федерації, автономія чи регіон під іноземним протекторатом? Кому має належати право управління Кримом — етнічній більшості чи корінним народам? Як Україні поводитися з півостровом — дати йому якнайширші повноваження чи запровадити пряме керування з Києва, умовляти кримців добрим словом чи запровадити безжальну економічну блокаду? Ні, це питання не з порядку денного 2014 року після російської анексії Криму — вони постали перед Україною ще сто років тому.
ф1573470кп куц ; 94(477.83/.86)"1919" Дєдик, О. Чортківська офензива. Найуспішна операція Галицької армії [Текст] / О. Дєдик.- Львів : Астролябія, 2020.- 416c.
Чортківська офензива 7–28 червня 1919 року вписана золотими літерами у воєнну історію України. Розбита і морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька армія несподівано розбила й змусила відступати супротивника, який чисельно переважав і був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали з Великоднем. Пропонована книга є результатом більш ніж чвертьстолітнього вивчення цього феномену. На підставі широкого спектру джерел із наголосом на численні архівні документи української та польської сторін ретельно відтворено та проаналізовано перебіг бойових дій у тісному взаємозв'язку з тогочасними міжнародними відносинами та складним воєнно-політичним становищем України. Книга у каталозі
1573473кп чз ; 94(477) Дорошко, М. С. Історія України. Події. Постаті. Явища [Текст] / М. С. Дорошко.- Київ : Саміт-книга, 2021.- 472c.
У курсі лекцій з історії України, прочитаних професором Миколою Дорошком в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, подане авторське бачення основних подій історії України від найдавніших часів до відновлення незалежної держави у 1991 році. Вагомим доповненням до викладеного матеріалу є синхронічна таблиця «Україна, Європа, світ». Для студентів, викладачів вищих навчальних закладів та для усіх, хто цікавиться історією України.
1573484кп чз ; 94(477)"19" Іванченко, Р. П. Нове державницьке воскресіння України (1917-1918) [Текст] / Р. П. Іванченко.- Київ : Прометей, 2021.- 208c.
Науково-популярні розповіді цієï книги присвячені подіям столітньої давності, коли український народ розпочав в 1917 році - утретє в історії - свою боротьбу за самостійне державницьке життя i коли продовжувалось подальше нищення національної свідомості українців в епоху сталінського режиму політичними репресіями та голодоморами. І це робилося, як і раніше - в самодержавницький період, коли Україна в усі часи залишалася і залишається оборонним щитом для Європи від східних загарбників.
1573591кп куц ; 94(477)"19"(092) Понипаляк, А. Останній командир УПА. Життя і боротьба Василя Кука [Текст] / А. Понипаляк.- Київ : Наш формат, 2021.- 256c.
Є люди-епохи, а є люди — кілька епох. Такою особистістю був останній командир УПА Василь Кук. Він народився до Першої світової, пережив лихоліття Другої світової, розквіт і згортання діяльності УПА, потрапив у радянський полон і разом з Україною отримав омріяну свободу в 1991-му. Як сімейна скрута вплинула на його погляди? Коли він загорівся ідеєю збройної боротьби? Як пережив смерть братів Ілька й Іларія, яких стратили за українську державність? Як вибудовував мережу ОУН у Дніпропетровську й перебував у підпіллі на Волині й Галичині? Як продовжував тиху боротьбу в 1970–1980 роки й отримав «друге дихання» після незалежності? На всі ці питання відповідає історикиня Аліна Понипаляк. Вона дослідила архівні дані та спомини людей, які особисто знали Василя Кука, поспілкувалася з рідними, побувала там, де він народився, жив і творив. Усе це допомогло показати, яким був Кук і як він боровся за українську незалежність.