Архiв надходжень

Переглянути цікавi надходження


« початок ‹ назад ... 10 11 12 13 14 15 16 17 ... вперед › кінець »
 

1573484кп чз ; 94(477)"19"
Іванченко, Р. П. Нове державницьке воскресіння України (1917-1918) [Текст] / Р. П. Іванченко.- Київ : Прометей, 2021.- 208c.

Науково-популярні розповіді цієï книги присвячені подіям столітньої давності, коли український народ розпочав в 1917 році - утретє в історії - свою боротьбу за самостійне державницьке життя i коли продовжувалось подальше нищення національної свідомості українців в епоху сталінського режиму політичними репресіями та голодоморами. І це робилося, як і раніше - в самодержавницький період, коли Україна в усі часи залишалася і залишається оборонним щитом для Європи від східних загарбників.


1573591кп куц ; 94(477)"19"(092)
Понипаляк, А. Останній командир УПА. Життя і боротьба Василя Кука [Текст] / А. Понипаляк.- Київ : Наш формат, 2021.- 256c.

Є люди-епохи, а є люди — кілька епох. Такою особистістю був останній командир УПА Василь Кук. Він народився до Першої світової, пережив лихоліття Другої світової, розквіт і згортання діяльності УПА, потрапив у радянський полон і разом з Україною отримав омріяну свободу в 1991-му. Як сімейна скрута вплинула на його погляди? Коли він загорівся ідеєю збройної боротьби? Як пережив смерть братів Ілька й Іларія, яких стратили за українську державність? Як вибудовував мережу ОУН у Дніпропетровську й перебував у підпіллі на Волині й Галичині? Як продовжував тиху боротьбу в 1970–1980 роки й отримав «друге дихання» після незалежності? На всі ці питання відповідає історикиня Аліна Понипаляк. Вона дослідила архівні дані та спомини людей, які особисто знали Василя Кука, поспілкувалася з рідними, побувала там, де він народився, жив і творив. Усе це допомогло показати, яким був Кук і як він боровся за українську незалежність.


1560071кп чз ; 159.943.7
Брювер, Д. Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати [Текст] / Дж. Брювер ; пер. з англ. Ю. Гірич.- Харків : Віват, 2018.- 288c.

Наші залежності керують нашим життям — чи то йдеться про нав’язливе бажання постійно перевіряти оновлення в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем тощо. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя.


1569293кп чз ; 159.953.34
Горслі, К. Пам'ять без обмежень. Потужні стратегії запам'ятовування [Текст] / К. Горслі ; пер. з англ. О. Кацанівська.- Київ : Наш формат, 2020.- 128c.

Автор цієї книжки все дитинство та юність страждав на дислексію. Та вже за 10 років після закінчення школи побив світовий рекорд із запам’ятовування перших десяти тисяч цифр числа Пі. У цій книжці Горслі пропонує власну методику тренування уваги та зосередженості, що дасть змогу перетворити безлику інформацію на добре структуровані дані, які залишаться у вашій голові на довго. За допомогою пропонованих інструментів, стратегій і вправ із тренування пам'яті ви не лише працюватимете ефективніше й креативніше, а й підвищите рівень своєї ерудованості. А також переконоєтеся — вивчити можна будь-що.


1569313кп чз ; 159.922.6
Джей, М. Визначні роки. Від 20 до 30. Вмикай на повну та досягай максимуму [Текст] / М. Джей ; пер. з англ. Л. Герасимчук.- Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020.- 240c.

Існує міф, що юнакам і дівчатам, яким минуло двадцять, бракує тямущості, щоб цікавитись інформацією, здатною змінити життя. І міф про те, буцімто тридцять — це нові двадцять і зробити щось у пізнішому віці означає зробити це краще. Натомість Меґ Джей довела факт, що 80 % доленосних подій відбуваються в житті людини до 35 років. Дві третини зростання рівня зарплатні припадає на перші десять років кар’єри. До тридцяти років понад половина людей одружуються, зустрічаються або живуть разом із майбутніми чоловіками чи дружинами. Характер найістотніше змінюється в період від двадцяти до тридцяти років — не до і не після. До тридцяти років мозок людини завершує свій розвиток. І що тепер робити з цією інформацією? Саме час дізнатися, як не змарнувати можливості «вирішального десятиріччя»!


1569435кп чз ; 159.95
Мур, Г. Прокачай свій мозок. Цікаві вправи для тренування [Текст] / Г. Мур ; пер. з англ. Н. Мочалова.- Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020.- 192c.

Ви — це ваш мозок. І він чекає, коли ви зможете використати весь його потенціал. Ідеальна нагода — влаштувати 40-денний марафон «мозкового штурму». Персональний тренер з інтелектуальної прокачки Ґарет Мур підготував круті вправи на всі «групи м’язів». День за днем, крок за кроком долайте невеликі, прості етапи, які ґрунтуються на найновіших наукових досягненнях і вчать сповна використовувати вроджені здібності. Складайте власний графік тренувань і займайтесь у вільний час! Бо для розв’язання деяких завдань вам знадобиться не один день...


1569492кп чз ; 159.955
Сігман, М. Таємне життя розуму: як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо [Текст] / М. Сігман.- Харків : Vivat, 2019.- 288c.

Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо. По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.


м1569525кп чз ; 159.946.3
Флемінг, К. Говорити легко та невимушено. Як стати приємним співрозмовником [Текст] / К. Флемінг ; пер. з англ. Ш. Нодя.- Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020.- 240c.

Почати розмову з незнайомою людиною непросто, особливо віч-на-віч, а не в месенжерах. Як представитися, як утримати увагу нового занйомого, як подолати страх і незграбність? Ця книжка дасть відповіді на Ваші запитання, а також цінні поради: як уникнути занудства у спілкуванні та як врятуватися з товариства зануд; як заперечити співрозмовнику, не образивши його; як поводитися, щоб люди сами підійшли до Вас і заговорили; як почати легку бесіду та перетворити її на повноцінну розмову. Чітко, доступно, по суті. Хочете стати бажаним гостем в будь-якому товаритстві? Тут написано як. Рекомендую.


1569526кп чз ; 159.953.34
Фоєр, Д. Прогулянка Місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам.- Харків : Vivat, 2020.- 304c.

Майже сорок днів на рік більшість людей витрачають у спробах пригадати те, про що забули. Джошуа Фоєр колись теж був таким. Проте лише за один рік тренувань він потрапив у фінал чемпіонату США із запам’ятовування і — на власний подив — здобув перемогу. Ця книжка змінить ваші уявлення про те, як працює людська пам’ять. Автор поведе читачів у дивовижну мандрівку: ви дізнаєтеся безліч цікавого, від класичних методів, що їх застосовував Цицерон, до сучасних технік «інтелектуальних спортсменів». Книжка Фоєра — це заклик відродити мистецтво запам’ятовування, яке навіть нині, у добу смартфонів, стає дедалі актуальнішим.


1573441кп чз ; 821.112.2
Водін, Н. Вона була з Маріуполя [Текст] : роман / Н. Водін ; пер. з нім. Х. Назаркевич.- Чернівці : Книги-ХХI, 2019.- 336c.

Роман «Вона була з Маріуполя» (2017) присвячено матері письменниці, яка надто рано пішла з життя. Те, чого не змогла збагнути десятирічна донька, мотиви іноді геть незрозумілих вчинків матері чи, скажімо, фразу, яку мама часто повторювала: «Бачила б ти те, що я набачилася…» – намагається з дистанції часу і віку розплутати зріла жінка, письменниця Наташа Водін. Роман так і залишиться багато в чому непідтвердженим припущенням авторки, яка спробувала, опираючись на більш ніж скупі інформації – адже фактично жодних достовірних архівних матеріалів про примусових робітників не збереглося, як і не залишилося вже людей, які могли б викласти свої спостереження очевидців, – розповісти світові на прикладі історії життя своєї матері історію сотень тисяч людей зі зламаними долями, про яких мало що пам’ятають сьогодні. Щоб написати історію матері, авторка застосовує всю силу емпатії, намагаючись відтворити умови життя і душевний стан молодої жінки упродовж страшного у своїй безпросвітності життя: народження в час громадянської війни в заможній маріупольській родині, поступова втрата рідних людей, страх, голод, невідомість, виснажлива праця, животіння в таборах для переміщених осіб, постійне приниження і, врешті, остаточна втрата віри в себе...