У цей день 12 квiтня

 

  У свiтi:
• Собор вселенських учителів і святителів (грец. Οι Τρείς Ιεράρχες – «три ієрархи») Василя Великого, Григорія Богослова, Іоанна Златоуста, чий авторитет має особливу вагу у формуванні догматики, організації та богослужіння Церкви. У народі свято називається Днем Трьох Святих. За народними уявленнями, на Трьох Святителів не можна прясти. Тому називають цей день ще й «днем Трьох Святителів-непрядильників». Цього дня не роблять нічого по господарству. На Трьох Святих дівчата перший раз співали веснянки-заклички, просили весну прийти скоріше. Вірили, що голосніше її закликати, то швидше вона прийде. Вважалося, що цього дня можна будувати будь-які плани – вони будуть вдалими. Не можна ревнувати і сердитися в цей день – погана прикмета. Ті люди, які посварилися, повинні обов'язково помиритися на день Василя.

• День безпечного Інтернету (Safer Internet Day, Європейський день безпечного Інтернету). Відзначається з 2004 р. за рішенням організації Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету), у другий вівторок лютого більш ніж у 110 країнах світу. Мета проекту – пропаганда більш безпечного та відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів у всьому світі, особливо серед дітей і молоді. Цього року, як і минулого, гасло Дня безпечного Інтернету: «Створимо позитивний Інтернет разом!». Таким чином підкреслюється переважна роль позитивних і розвиваючих Інтернет-сервісів у формуванні повноцінної та гармонійної особистості в цифровому суспільстві, стимулюється підвищення ролі Інтернет-ресурсів у становленні світогляду і норм поведінки молодої людини.

• Міжнародний день шлюбних агентств (International Day of Marriage Agencies). Свято було зареєстровано Державним Департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України 1 грудня 2010 р. Відзначається щорічно. Перша у світі шлюбна контора «Бюро зустрічей і адрес» була відкрита в Лондоні 29 вересня 1650 р. Генрі Робертсоном.

• 205 років від дня народження Чарлза Роберта Дарвіна, англійського природознавця, основоположника матеріалістичного вчення про історичний розвиток органічного світу, автора праць „Походження видів шляхом природного добору”, „Походження людини і статевий добір” та інших. Помер 19 квітня 1882 року.

• 205 років від дня народження Авраама Лінкольна, аме¬риканського державного діяча, Президента США (1861-1865 рр.), національного героя американського народу, який звільнив американських рабів. Помер (вбитий) 15 квітня 1865 року. Довідка. Прокламація Лінкольна про визволення рабів на території Конфедерації 22 вересня 1862 р. дала поштовх 13-й поправці до американської конституції (1865 р.), яка повністю скасувала рабство у США. В штаті Іллінойс (с. Спрингфілд) існують бібліотека і музей 16-го президента США. Чи знаєте Ви що? Саме Лінкольн ввів у США єдиний долар і зробив друк грошей державною монополією.

140 років від дня народження Огюста Перре, французького архітектора, який одним з перших почав будувати цілком залізобетонні будівлі. Помер 25 лютого 1954 року.

  На Днiпропетровшинi:
• (31 січня за ст. ст.) – 190 років тому (1829 р.) народився Микола Павлович Барбот де Марні, російський вчений-геолог. Перший з’ясував у загальних рисах геологію Кривбасу.

• 85 років тому (1934 р.) народився Юрій Олексійович Жирадков, художник, відомий у галузі станкової та монументальної скульптури. Помер 28 червня 1973 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека