У цей день 12 лютого

 

  У свiтi:
• День Святих Апостолів Петра і Павла. Народна назва – Петрів день. Петрів день – свято сонця. День зменшується, спека посилюється, розпал літа. Закінчився Петрів піст. У народі знаменує закінчення купальських святкувань «маківки літа» і літніх весіль. Випікали обрядове печиво – мандрики – із пшеничного тіста, зібраних під час Петрівки сколотин і перевареної сироватки, а також додавали сир і яйця. Назву пиріжків у народі пов’язували з легендою про мандрування світом апостолів Петра і Павла, у яких зозуля вкрала одного «мандрика» і за це її Бог покарав – саме о цій порі вона перестає кувати. У цей день було прийнято вмиватися з трьох джерел, щоб, згідно з прикметами, зберегти молодість і красу. Також вірили, що купання в день Петра очищає людину від гріхів. Здавна зі святом Петра і Павла у нас пов’язували, насамперед, початок жнив, а тому до цього дня годилося зажати бодай один сніп. Зажинок починали вдосвіта і обов’язково в «легкий», тобто жіночий (середу, п’ятницю чи суботу) день.

• День фотографа. Відзначається щорічно у день святої Вероніки, яка вважається покровителькою фотографів. Згідно з католицьким переказом, Вероніка подала Ісусу, який ішов на Голгофу, тканину, щоб він міг стерти піт із лиця. На цій тканині закарбувався образ Христа. Коли винайшли фотографію, Римський папа оголосив Св. Вероніку покровителькою фотографів.

• Всесвітній день бортпровідника. Стюард (англ. Stewardess, flight attendant, cabin attendant), або бортпровідник – фахівець рядового складу на водних і повітряних судах, який виконує на них роботи з обслуговування пасажирів, але головним чином відповідальний за безпеку пасажирів (у разі аварії надає допомогу).

• 205 років від дня народження Клода Бернара, французького вченого-фізіолога, лікаря, засновника ендокринології. Помер 10 лютого 1878 року.

• 95 років від дня народження Петра Кузьмича Мостового, українсько¬го письменника, автора збірок віршів «Як побились гарбузи», «Грає одуд на дуді», «Лісові радисти», збірки оповідань «Малий снайпер», повісті «Світанки над Сулою» та інших. Помер 11 серпня 2010 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека