У цей день 7 жовтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день цивільної авіації (International Civil Aviation Day). Відзначається з 1994 р. за ініціативи Міжнародної організації цивільної авіації та за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (6 грудня 1996 р.). у зв’язку з 50-ою річницею підписання Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, відповідно до якої була створена Асамблея Міжнародної організації цивільної авіації (International Civil Aviation Organization, ICAO). Україна стала членом ICAO у вересні 1992 р. З 15 грудня 1999 р. – членом Європейської конференції цивільної авіації.

• День місцевого самоврядування. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 1250/2000, від 25.11.2000 р.). Правовою основою місцевого самоврядування в Україні є Конституція України, Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», закони та підзаконні нормативно-правові акти, що приймаються на їх основі, а також акти органів місцевого самоврядування, які приймаються в межах їхньої компетенції.

• День Святої Великомучениці Катерини. Серед численних жіночих свят це найзнаменніше. Святу Катерину шанують і на Сході, і на Заході. У західній традиції вона вважається покровителькою навчання. Студенти, філософи, проповідники вшановують святу Катерину як свою небесну покровительку. На Сході Свята Катерина вважається покровителькою шлюбу та наречених, заступницею вагітних жінок. Колись напередодні цього свята, парубки постилися, щоб Бог послав їм добру жінку. Безпосередньо у день свята дівчата ворожать і закликають долю. Ранком, до схід сонця, дівчина йде в садок і зрізує гілочку вишні. В хаті ставить її у пляшку і чекає до свята Меланки. Якщо до Меланки вишня розквітне – добрий знак, а засохне – кепські справи. Добрий знак – шлюб. Образ Катерини (з грец. – «чиста душею») як захисниці жіночої долі можна знайти в багатьох слов’янських та європейських народів. Традиційно з приходом Катерини починались люті морози. На Катерину видається найтемніша ніч. Відкривали санний шлях. Починалися Катеринівські гуляння – каталися на санчатах, ворожили, але танцювати заборонялося (триває піст), збиралися у дальню дорогу з товарами. У народі вважали: з Катерини зима піде не миттям, так катанням, не голодом, так холодом. Ясна погода на Катерину – буде морозна зима. Тепла погода - морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня).

• 145 років від дня народження Йогана Гейзинга (варіант прізвища – Хейзинг), нідерландського філософа та історика, теоретика культури, автора праць «Осінь середньовіччя», «Еразм», «Людина, яка грає» та інших. Помер 1 лютого 1945 року.

• 125 років від дня народження Всеволода Михайловича Ганцова, українського лінгвіста і спеціаліста української з діалектології, автора праць «Діалектологічна класифікація українських говорів», редактора академічного «Російсько-українського словника». Помер 5 жовтня 1979 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека