У цей день 13 сiчня

 

  У свiтi:
• День програміста. Це неофіційне свято відзначається на 256-ий день року. Число 256 (два у восьмому ступені) обрано тому, що це кількість чисел, яку можна виразити за допомогою одного байта. У високосні роки це свято припадає на 12 вересня, у невисокосні – на 13. Свято неофіційно відзначається в Україні та низці інших країн, включаючи Аргентину, Ізраїль, Бангладеш, Чилі, Бразилію, Мексику, Австрію, Німеччину, Канаду, Китай, Хорватію, Чехію, Францію, Індію, Бельгію, Австралію, Польщу, Румунію, Ірландію, Італію, Сербію, Словенію, Велику Британію та США.

• 425 років від дня смерті Мішеля Ейкема де Монтеня, французького філософа–гуманіста та письменника, богослова, громадського діяча, есеїста-мораліста, який в своїх творах спростував релігійне вчення про безсмертя душі та проголошував ідею природної рівності, автора роботи «Досліди». Народився 28 лютого 1533 року.

• 140 років від дня смерті Людвига Андреаса фон Фейєрбаха, німецького філософа-матеріаліста, творця філософської концепції матеріалістичного спрямування, яка отримала назву «антропологічний матеріалізм», автора праць «Роздуми про смерть та безсмертя» , «До критики філософії Гегеля», «Основи філософії майбутнього», «Попередні тези про реформу філософії». Народився 28 липня 1804 року. ДОВІДКА. Фейєрбахівська філософія виявила значний вплив на формування світової філософської думки, зокрема — на марксизм.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека