У цей день 20 сiчня

 

  У свiтi:
• День Європи. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 339/2003 від 19.04.2003 р.) у третю суботу травня. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. День Європи – щорічне свято миру і єдності в країнах Європейського союзу та Ради Європи, символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Відзначення Дня Європи в Україні − важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є: формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України; ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями; популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді; залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС; поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

• Всесвітній день метрології (World Metrology Day). Заснований Міжнародним комітетом мір і ваги у 1999 р. Відзначається в день, коли у 1875 р. у Парижі було підписано «Метричну конвенцію». На основі Метричної Конвенції створено Міжнародне бюро мір і ваг (International Bureau of Weights and Measures, BIPM) – перша міжнародна науково-дослідна лабораторія, і встановлені межі для світового співробітництва та взаємодії вимірювальних наук, і, як наслідок, застосування досягнень цих наук у промисловості, комерційній діяльності та суспільному житті. 20 травня — Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Відзначається згідно з Указом Президента України №1209 від 30.12.2011 р. щорычно в третю неділю травня.

• День банківських працівників. Відзначається щорічно в Україні згідно з Указом Президента (№ 316/2004, від 06.03.2004 р.). Банківська система України бере свій відлік з березня 1991 р., коли Верховною Радою був прийнятий Закон України «Про банки та банківську діяльність». Система є дворівневою та складається з Національного банку України (центральний банк, який проводить єдину державну грошово-кредитну політику з метою забезпечення стабільності національної грошової одиниці – гривни), а також банків різних видів і форм власності (створені на акціонерних або пайових основах юридичними та фізичними особами).

• День науки. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 14.02.1997 р. № 145/97 у третю суботу травня як професійне свято працівників науки. Цей день – професійне свято, передусім, працівників Національної академії наук України, до якої належать 168 наукових установ і 46 організацій дослідно-виробничої бази. Загальна кількість працюючих в НАН України складає близько 37,5 тис. чоловік, в тому числі 18,3 тис. наукових працівників. Серед них 2.530 докторів наук та 7.603 кандидатів наук. Крім того, святкування Дня науки проводиться в багатьох вищих навчальних закладах нашої країни.

• 135 років від дня народження Сігрід Унсет, норвезької письменниці, лауреата Нобелівської премії (1928 р.), авторки романів «Фру Марта Еули», «Єнні», «Весна»; повісті, «Вікінги»; ділогії «Улав, син Аудуна з Хрестверсена», «Улав, син Аудуна та його діти»; історичної трилогії «Христина, дочка Лавранса» та інших. Померла 10 червня 1949 року.

• 95 років від дня народження Івана Михайловича Чендея, українського письменника, журналіста, сценариста, лауреата Державної премії України, автора книжок оповідань, нарисів, повістей: «Чайки летять на схід», «Верховино, мати моя», «Чорнокнижник», «Березневий сніг», «Кринична вода», «Калина під снігом», «Іван», романів «Птахи полишають гніздо», «Скрип колиски» та інших, автора кіносценарію «Тіні забутих предків». Помер 29 листопада 2005 року.

• 75 років від заснування Указом Президії Верховної Ради СРСР «Про встановлення Ордена Вітчизняної війни першого та другого ступеня» ордена Великої Вітчизняної війни. ДОВІДКА. Орден Вітчизняної війни мав два ступені. Ступінь ордена визначався Указом Президії Верховної Ради СРСР.

  На Днiпропетровшинi:
• 230 років тому (1787 р.) у слободі Половиці відбулось урочисте закладення Преображенського собору за проектом французького академіка архітектури Клода Геруа.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека